Philips seria 7605 (32", 37", 40", 46")

JohnLenin

New member
Problem z obrazem

Witam. Mój 7605 ma problem z programami nadawanymi w kablówce. Chodzi o programy cyfrowe z paczki tvp, co chwilę przycinają się, wskakują piksele. Poziom sygnału 100 i co chwilę spada. Pozostałe programy cyfrowe np tvn, polsat, działają dobrze. Po podłączeniu do laptopa równocześnie, widać że tylko na tv występują te problemy. Miałem sprawdzaną instalacje, przez fachowca z sieci kablowej i podobno wszystko w instalacji jest ok, na "bazie" też wszystko jest w porządku. Czy to może być problem z tv? Mam najnowsze oprogramowanie dostępne na stronie Philipsa.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Błędnie podałem opcję , która powinna być podświetlona w menu serwisowym.
Z uwagi ,że ten model ma procesor obrazu Pixel Precise HD to opcja która powinna być podświetlona to
HD Natural Motion.Za błędną informację @europa777 serdercznie przepraszam.Opcja ta dotyczy nie tylko starszych modeli , ale również modeli z procesorem obrazu Pixel Precise HD.
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

JohnLenin

New member
podaje moje ustawienia (trochę swoich ustawień, trochę ściągnięte z sieci)

Kontrast: 65
Jasność: 50
Kolor 47
Ostrość: 0 (przy 1 już się cuda dzieją z obrazem - migotanie i artefakty na krawędziach szczególnie przy SD)
Redukcja szumów: Wyłącz
Odcień: Własny: R-110 G-89 B-60 (tryb Ciepły wydawał się za "zielony")
100Hz Clear LCD - jedyny włączony ulepszacz (płynniej bez teatru)
Wszystkie dodatki na Wyłącz jak: Doskonały kontrast, Zmniejszenie usterek MPEG, Wzmocnienie kolorów
Gamma: 1 (przy 0 nieprawidłowe przejścia tonalne na tablicach testowych)
Format obrazu: nieskalowany
Perfect Natural Motion: Wyłącz (przy min mamy teatr jak cholera)
Dynamiczne podświetlenie: Wyłączony
Czujnik światla - włączony (poprawia czerń i wieczorem nie daje po oczach)

Jeżeli macie swoje ustawienia lub sugestie do powyższych prosiłbym o podzielenie się dla dobra ogółu :)

Witam, Kolego czy możesz napisać, co oznaczają te ustawienia: R-110 G-89 B-60, czy te ustawienia odnoszą się do "Odcień personalny"? U mnie w tym ustawieniu jest czerwony, zielony, niebieski
 

JohnLenin

New member
:smile:

R -red (czerwony)
G- green (zielony)
B -blue (niebieski)

Dzięki, teraz załapałem. Jeśli Ktoś może podać jeszcze, swoje ustawienia obrazu to chętnie przetestuje. Mam pytanie do użytkowników tv serii 7605, czy nie macie problemów z odbiorem niektórych programów nadawanych cyfrowo w dvb-t? U mnie programy z paczki tvp, pikselują, sygnał skacze. Podpinałem pod tą samą antenę inne tv z dvb-t i zero problemów! Nie wiem, czy Philips ma coś z głowicą nie tak?
 

wojtekpll

New member
mpeg4

Witam.
Mam 37PFL7605H/12. Mieszkam we Wrocławiu. Nie mogę odebrać naziemnego MPEG4. Szuka i nic nie znajduje. Ta sama antena odbiera na tunerze HD. Czytając forum są porady, żeby przełączyć na Niemcy czy Finlandie. Ale nie moge znaleźć takich ustawień ani w menu zwyklym, ani w serwisowym. Proszę o pomoc.
Pozdr.
 

sony40

New member
U mnie czyta filmy USB z napisami jezeli są wgrane jezeli sciagasz film i masz tekst w osobnym pliku to mozesz mieć problem i obejrzysz film w oryginale ale bez tekstu ...)))
 

ewoky

New member
Znowu sam sobie odpowiem :) Po updatowaniu firmware TV czyta pliki .srt. Czyli wystarczyc sciagnac darmowy converter txt -> srt

Mozna tez wgrac napisy do filmu odpowiednim softem, ale zajmuje to troche czasu.

Dzieki Sony40 ;)
 

unadarek

Member
Być możne trzeba ręcznie w opcji szukaj wpisywać częstotliwości (ten sam TV)- np u mnie na kablówce musiałem wpisywać (dostałem je od kablówki) - od 370Mhz co 8 - 378, 346 itd... i wtedy znalazł mi wszystkie kanały (w pakietach po 10-15 kanałów)
 

accu

New member
Bez reklam
Witam.
Mam 37PFL7605H/12. Mieszkam we Wrocławiu. Nie mogę odebrać naziemnego MPEG4. Szuka i nic nie znajduje. Ta sama antena odbiera na tunerze HD. Czytając forum są porady, żeby przełączyć na Niemcy czy Finlandie. Ale nie moge znaleźć takich ustawień ani w menu zwyklym, ani w serwisowym. Proszę o pomoc.
Pozdr.

Witam,
Po pierwszym uruchomieniu telewizora ma miejsce pełna instalacja kanałów. Możesz ponownie przeprowadzić instalację kanałów od początku , aby ustawić własny język , kraj i zainstalować
kanały telewizyjne. Wtedy w opcji :kraj zamiast Polska wybierasz Niemcy , czy Finlandia lub Szwecja.
Oczywiście musisz mieć podłączoną antenę odrębną(swoją-kierunkową) zamiast połączenia z dekoderem HD od operatora.Dalej wybierasz Konfiguracja > Ustawienia kanału , wybierasz kolejno Instalacja kanałów>
Antena/Kabel wybierasz Antena(DVB-T) i szukasz kanałów naziemnych.Masz od tego instrukcję elektroniczną w telewizorze , jak nie masz papierowej.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

DJ82

Member
Witam!

Posiadam 37PFL7605 i zastanawiam się czy warto w menu serwisowym aktywować te funkcje:
- super resolution
- perfect pixel
- perfect natural motion

Na forum ktoś wcześniej napisał że je włączył ale nie ma informacji czy coś to daje...
 

accu

New member
Bez reklam
Witam!

Posiadam 37PFL7605 i zastanawiam się czy warto w menu serwisowym aktywować te funkcje:
- super resolution
- perfect pixel
- perfect natural motion

Na forum ktoś wcześniej napisał że je włączył ale nie ma informacji czy coś to daje...

Witam,
Przecież ta seria tj.7605 ma procesor obrazu Pixel Precise HD. Procesor obrazu Perfect Pixel HD mają serie 8605 i 9705.
Chcesz sobie narobić niepotrzebnych kłopotów , zmieniając w menu serwisowym rodzaj zastosowanego
procesora obrazu.:x

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

DJ82

Member
Witam,
Przecież ta seria tj.7605 ma procesor obrazu Pixel Precise HD. Procesor obrazu Perfect Pixel HD mają serie 8605 i 9705.
Chcesz sobie narobić niepotrzebnych kłopotów , zmieniając w menu serwisowym rodzaj zastosowanego
procesora obrazu.:x

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Dlatego pytam - chociaż w tym wątku podajże na stronie 11 ktoś pisał że to włączył i jest wszystko OK...
 

accu

New member
Bez reklam
Dlatego pytam - chociaż w tym wątku podajże na stronie 11 ktoś pisał że to włączył i jest wszystko OK...

Witam,
Na podstawie jednego wpisu forumowicza, który jakoby zmienił ustawienia w menu serwisowym , nikt jednak tej operacji nie powtórzył i nie potwierdził , chcesz wykonać czynności o których nie masz
odpowiedniej wiedzy.Ale oczywiście decyzja należy do Ciebie.:roll:


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

WojcBond

New member
Znowu sam sobie odpowiem :) Po updatowaniu firmware TV czyta pliki .srt. Czyli wystarczyc sciagnac darmowy converter txt -> srt

Mozna tez wgrac napisy do filmu odpowiednim softem, ale zajmuje to troche czasu.

Dzieki Sony40 ;)

Czy posiadasz TV serii 7605? I czy rzeczywiście czyta u Ciebie napisy? Mi w Philips Consumer Care odpowiedzieli, że te modele nie czytaja i nie będa czytały napisów do filmów
 

wincenty126

New member
Witam.

w moim 46PFL7605H od pewnego czasu pojawił się problem, otóż po przełączeniu na SmartTV nie mogę uruchomić niektórych widżetów np. youtube i ilpa tzn. otwierają się te widżety, ale uruchamianie w nich aplikacji jest niemożliwe.
Po wejściu w IPLA otwierają się zakładki, ale nie mogę ich zmieniać, otwiera mi się tylko zakładka Kategorie a po wejściu w nią również nie mogę nic zmienić tzn przejść w górę, w dół, w prawo, w lewo - kursor nie działa !
To samo mam na widżecie YouTube.
W App Galery nie działa wyszukiwarka.
Natomiast widżet internet działa bez problemu, otwierają się wszystkie wpisane strony.
To oznacza, że polot jest dobry i połączenie WIFI jest dobre.
Najnowszy soft mam wgrany.

Czy miał ktoś z użytkowników tego modelu TV podobne problemy ?
Jak je rozwiązać ?
Czy może pomóc "twardy reset", jeśli tak, to jak go wykonać ?
 

Pabox

New member
Witam,
Na podstawie jednego wpisu forumowicza, który jakoby zmienił ustawienia w menu serwisowym , nikt jednak tej operacji nie powtórzył i nie potwierdził , chcesz wykonać czynności o których nie masz
odpowiedniej wiedzy.Ale oczywiście decyzja należy do Ciebie.:roll:


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Chciałem potwierdzić zmianę ustawień w moim 40pfl7605 w ustawieniach w trybie serwisowym (dodatkowo trzeba jeszcze uaktywnić jeszcze opcję następną po super resolution - w przypadku aktywacji tylko 3 wymienionych na dole nie skutkuje po zapisaniu ustawień - "STORE" aby Perfect Pixel HD został w MENU.
Poza tym, po zmianie w ustawieniach (w trybie serwisowym, jak i później MENU kontekstowym) obraz jako wyrazistość i ostrość się poprawia, ale traci się bardzo dużo na płynności (szczególnie w szybkich scenach). Trzeba chyba pogrzebać w ustawieniach częstotliwości procesora, ale narazie tego nie ruszałem. I potwierdzam wypowiedź gościa ze strony 11 tematyki pfl7605, że poniższe zmiany nie uszkadzają telewizora - dokonywałem zmian na różne sposoby wiele razy - na dzień dzisiejszy jestem na standardowych ustawieniach. Pozdrawiam
- super resolution
- perfect pixel
- perfect natural motion
 

Pabox

New member
Witam!

Posiadam 37PFL7605 i zastanawiam się czy warto w menu serwisowym aktywować te funkcje:
- super resolution
- perfect pixel
- perfect natural motion

Na forum ktoś wcześniej napisał że je włączył ale nie ma informacji czy coś to daje...
Można dokonać bez problemu zmian - "STORE" , no i trzeba poza super resolution włączyć opcję poniżej - w innym przypadku nie uaktywnisz perfect pixel hd.
 
Do góry