Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

pawelik2015

New member
A jak Wam działa nowy Kodi na Philipsach?

Wysłane z mojego czegośtam przy użyciu Taptalka
Zarówno Jarvis i Isengard mają u mnie problem z dźwiękiem przy oglądaniu kanałow tv/seriali z rożnych wtyczek. Często obraz leci normalnie ale dźwięku nie ma(albo z pzrerwami sie pojawia) , czasem też sie zdarza ze lektor znika a tylko w oryginalnym języku głos jest np. przy serialu Wersal. Musze pilnować też aby odpowiednio zamykać wtyczki, bo potem wyskakuje błąd i nie można już uruchomić. Dopiero jak zamknę kodi w ustawieniach androida .
 

Ziku90

New member
Kodi 16 łapie jakieś zamuły i zdarza mu się zawisnąć, w przeciwieństwie do starego. No i od kilku dni wtyczka TVN Player-a nie działa...
 

martinesco

New member
Co do kodiego, to działa o wiele wiele gorzej niż np na pc.
Już nie mówię nawet o zacięciach przy przejściu do konkretnej opcji, ale o gubieniu dźwięku. Często po uruchomieniu kodi, czy przejściu z odtwarzania jakiegoś filmu z pliku, do streamu gubi całkowicie dźwięk. Pomaga wteyd tylko wyłączenie kodi i uruchomienie ponownie.


Doradźcie jakie macie ustawienia opcji odpowiedzialnych za płynność obrazu.
Coś pogrzebałem, i nie da się patrzeć na obiekty poruszające się w poziomie, dopóki się nie zatrzymają to nie daje się patrzeć.
Do tego jest problem z obszarami obrazu na którym są np zielone krzaki.
Wygląda to tak, jakby w ich miejscu obraz się przyciemniał o rozjaśniał, i tak na zmianę w miarę ruchu.
 

bartson2

New member
Dziwi mnie to co piszecie, bo z dzwiękien problemu nie mam ale po aktuakizacji Kodi w trakcie odtwarzania filmu jak wejde w menu TV to odtwarzanie zostaje przerwane. Dodatkowo wskoczył mu efekt teatru, z którym sobie oradziłem przez wyłączenie jednego ze sprzętowego media kodec w ustawieniach akceleracji.

Wysłane z mojego czegośtam przy użyciu Taptalka
 

MATOS

New member
W moim przypadku najnowsza wersja Kodi działa świetnie - zupełnie tak samo jak na komputerze, ale dodatkowo jest wygoda poruszania się pilotem po menu :). Nie mam praktycznie żadnych problemów. Jedyne co się czasem dzieje, to właśnie brak dźwięku, gdy jest obraz, ale u mnie może się tak dziać bo mam słaby internet i często chwilę po zaniku dźwięku (z pewnością poniżej minuty) wskakuje buforowanie - dodam, że na komputerze czy tablecie mam to samo na starszych wersjach Kodi.
 

bartson2

New member
W moim przypadku najnowsza wersja Kodi działa świetnie - zupełnie tak samo jak na komputerze, ale dodatkowo jest wygoda poruszania się pilotem po menu :). Nie mam praktycznie żadnych problemów. Jedyne co się czasem dzieje, to właśnie brak dźwięku, gdy jest obraz, ale u mnie może się tak dziać bo mam słaby internet i często chwilę po zaniku dźwięku (z pewnością poniżej minuty) wskakuje buforowanie - dodam, że na komputerze czy tablecie mam to samo na starszych wersjach Kodi.
To znaczy, że w trakcie odtwarzania filmu na Kodi bez problemu wchodzisz w menu TV?? Masz najnowszy soft w telewizorze? bo ja jeszcze styczniowy...

Wysłane z mojego czegośtam przy użyciu Taptalka
 

MATOS

New member
To akurat dla mnie jest normalne, że przerywa oglądanie, gdy grzebię w ustawieniach telewizora bo ta część softu jest chyba oddzielona od samego androida. Pod tym względem - fakt, przerywa oglądanie :) Kodi w wersji 16(Jarvis), a soft z lutego :)

Możliwe, że macie zupełnie inne wymagania niż ja - mi rzeczy takie jak wyżej wymieniona wcale nie przeszkadzają :) Zwracam uwagę na bardziej rażące błędy.
 
Ostatnia edycja:

bartson2

New member
To akurat dla mnie jest normalne, że przerywa oglądanie, gdy grzebię w ustawieniach telewizora bo ta część softu jest chyba oddzielona od samego androida. Pod tym względem - fakt, przerywa oglądanie :) Kodi w wersji 16(Jarvis), a soft z lutego :)

Możliwe, że macie zupełnie inne wymagania niż ja - mi rzeczy takie jak wyżej wymieniona wcale nie przeszkadzają :) Zwracam uwagę na bardziej rażące błędy.
Mnie to też już nie przeszkadza ale musiałem się mentalnie przestawić bo w poprzedniej wersji Kodi mogłem swobodnie wejść w menu TV i w trakcie odtwarzania zmienić ambilighta lub przełączyć się na słuchawki Btooth. Teraz to se ne da. Trudno.

Wysłane z mojego czegośtam przy użyciu Taptalka
 

markx

New member
Ja problemu z dźwiękiem nie mam. Czasami exodus raz działa raz nie (te stremy co ogladam), ale zatrzymywanie oglądania jak chce się pobawić opcjami irytuje. Sprawdzał ktoś jakość kodi Philips vs kodi PC wrzucone na tv?
 

Tomek3city

New member
No to i ja włączę w kwestii kodiego do dyskusji. Na pc kodiego nigdy nie miałem ale do momentu zainstalowania kodiego 16 nie miałem żadnych problemów. Chwilę przed aktualizacją do 16 miałem problemy z wtyczką Genesis, ale z tego co wiem to wtyczka zamula, bo znajomy na pc'towym kodim ma to samo. Co innego po aktualizacji do "16" - sam kodi nie budzi zastrzeżeń, ale telewizja polska nie aktualizuje sobie seriali (co prawda to raczej problem mojej żony, ale to ja muszę tego słuchać ;) ). Generalnie odkąd zaktualizowałem kodiego, typowe polskie tasiemce nie aktualizują się z wyprzedzeniem tak jak do tej pory, chociaż przyznać muszę, że jak wejdę na iple przez smart tv a nie kodiego to odcinki są te same.
Jedynym mankamentem kodiego, jak dla mnie, do tej pory jest brak przekazywania dźwięku DD (i wyżej) na wyjście SPDIF
 

mik61

New member
Ja jestem tylko ciekaw kiedy zrobia obsluge fhd w youtube na tv. Film test FHD na tel moge ustawic 1080p a ten sam film na tv ma max 720 troche szajsowato...
 

pawelik2015

New member
Moim zdaniem najlepsze rozwiązanie to dokupienie jakiegoś minipc ale koniecznie z windows. Będzie normalny odczyt wszystkiego, a nie jakies kombinacje z flash czy z rozdzielczością . Tylko narazie szukam czegoś w miarę sensownego i nie drogiego
 

zucio

New member
Ja mialem dzisiaj ciekawą sytuację - oglądam ostatniego Bonda z DVD, aż tu nagle włacza mi się YT z jakimś video. i tak było dwa razy. W końcu po drugim razie doogladałem film z DVD do końca. Miał ktoś taką sytuację może?
 

grzesiek1945

New member
Ktoś z domowników był połączony z tą samą siecią WiFi co TV, oglądał YouTube i przez przypadek włączył casta i filmik odpalił się na TV. Raczej innego wytłumaczenia nie ma.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
 

zucio

New member
Ktoś z domowników był połączony z tą samą siecią WiFi co TV, oglądał YouTube i przez przypadek włączył casta i filmik odpalił się na TV. Raczej innego wytłumaczenia nie ma.

Możliwe, syn jest połączony komputerem z tym samym wifi


I jeszcze pilot od Cyfrowego Polsatu zaczął obsługiwać tv-włączam i wyłączam zarówno tv i dekoder CP jednym pilotem ;).
 
Ostatnia edycja:

mik61

New member
Możliwe, syn jest połączony komputerem z tym samym wifi


I jeszcze pilot od Cyfrowego Polsatu zaczął obsługiwać tv-włączam i wyłączam zarówno tv i dekoder CP jednym pilotem ;).

Patrząc na stronę forum philips masowo pojawiają się nowe wątki z wiadomościami że jest nowe oprogramowanie jednak nie masz jeszcze do 6550
 
Do góry