Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

jarhead7

New member
Witam, czy PFH 6510 rózni się tylko brakiem 3D i Ambilightem dwustronnym? Też posiada matrycę 100Hz? Nie wiem czy będę korzystał z 3d, a jeżeli obraz będzie równie dobry... Natomiast zauważyłem, że tego modelu nie ma nigdzie do kupienia, chyba że na Węgrzech :)
 

DrYry

New member
Witam no u mnie wersja oprogramowania jest 0.3 a na stronie jest już 0.4 dzisiaj pobiorę i zainstaluję. Jak na razie za wiech nie było typu że musiałem resetować wyłączać jedynie zaobserwowałem to jak odpalam tv to ma za wiechę 1 min. nie reaguje na ściszenie kanału albo jak chcę od razu przełączyć kanał, no i dzisiaj wystąpił problem w aplikacji gry, wyskakuje taki komunikat "Usługi Google Play, od których zależy działanie niektórych aplikacji, nie są obsługiwane w Twoim urządzeniu. Skontaktuj się z producentem, by uzyskać pomoc/"
 

prezmer

New member
Witam no u mnie wersja oprogramowania jest 0.3 a na stronie jest już 0.4 dzisiaj pobiorę i zainstaluję. Jak na razie za wiech nie było typu że musiałem resetować wyłączać jedynie zaobserwowałem to jak odpalam tv to ma za wiechę 1 min. nie reaguje na ściszenie kanału albo jak chcę od razu przełączyć kanał, no i dzisiaj wystąpił problem w aplikacji gry, wyskakuje taki komunikat "Usługi Google Play, od których zależy działanie niektórych aplikacji, nie są obsługiwane w Twoim urządzeniu. Skontaktuj się z producentem, by uzyskać pomoc/"

Dzięki za info, w release notes podane są poniższe zmiany:
QM152E_0.4.45.1 (Date published: 2015-09-22)
 Improve HDMI ARC lip sync in Germany
 Fixed set go back to standby automatically
QM152E_0.4.38.0 (Date published: 2015-09-09) only for 6400 series
 Improve lip sync issue in Netherlands
QM152E_0.4.24.0 (Date published: 2015-08-24) only for 6400 series
 Support Netflix 4K
QM152E_3.222.81 (Date published: 2015-07-21) only for 6400 series
 Initial production software.
QM152E_0.3.222.79 (Date published: 2015-07-23) only for 5500/6500 series
 Improvement on overnight standby issue.
 Support Netflix 2K
QM152E_0.3.222.68 (Date published: 2015-07-14) only for 5500/6500 series
 Initial production software.


Czyli z powyższych zmian jedyne dotyczące linii 6500 to
  • 0.3.222.79 (problemy ze standby - być może to czego doświadczył windmill86)
  • 0.4.45.1 zmiany w HDMI ARC - to ponoć może być przyczyną dlugiego "stabilizowania" się telewizora zaraz po włączeniu.
 

DrYry

New member
Czy możesz podesłać wersję softu? Napisz za parę dni czy u Ciebie pojawiają się problemy jak u windmill86

a pro po softu weszłam na tą stronke co podałeś wcześniej jest tam wersja QM152E_0.4.38.0 ale jest niżej komunikaty i tam jest napisane tylko do Seri 6400. QM152E_0.4.45.1 najnowsza Date published: 2015-09-22 żaden model nie jest napisany, nic się nie stanie jak będę wgrywał
 

esbes

New member
Podczas przesyłania ekranu na tv z motorola moto 2gen wyskakuję komunikat:

"przesyłanie ekranu nie jest zoptymalizowane dla tego urządzenia"

Chodzi o to, że wyświetla się tylko rozdzielczość ze smartfona a po bokach na tv zostają czarne pasy ?

Laik ze mnie nadal testuję tv ;)
 

prezmer

New member
Podczas przesyłania ekranu na tv z motorola moto 2gen wyskakuję komunikat:

"przesyłanie ekranu nie jest zoptymalizowane dla tego urządzenia"

Chodzi o to, że wyświetla się tylko rozdzielczość ze smartfona a po bokach na tv zostają czarne pasy ?

Wiem, że niektóre telewizory ograniczają maksymalną rozdzielczość w zależności od typu sieci. Np. po WiFi do 720p a na ethernecie 1080p.
 

prezmer

New member
a pro po softu weszłam na tą stronke co podałeś wcześniej jest tam wersja QM152E_0.4.38.0 ale jest niżej komunikaty i tam jest napisane tylko do Seri 6400. QM152E_0.4.45.1 najnowsza Date published: 2015-09-22 żaden model nie jest napisany, nic się nie stanie jak będę wgrywał

Zakładam, że jeśli nie podano serii to są dwie możliwości:
-albo pasuje do obu serii
-albo ktoś zapomniał podać serię.

Wchodząc zarówno na model 6550 jak i 6400 trafiamy do tej samej wersji QM152E_0.4.45.1.zip

pozdrawiam
Piotr
 

lukasz1983

New member
dzisiaj kupiłem Philips 50PFH6550/88, czy ktoś poradził sobie z tym efektem teatru? pozmieniałem większość opcji i nic to nie zmienia. Oprogramowanie najnowsze
 

zaz

Member
dzisiaj kupiłem Philips 50PFH6550/88, czy ktoś poradził sobie z tym efektem teatru? pozmieniałem większość opcji i nic to nie zmienia. Oprogramowanie najnowsze

Użytkuję stary model więc nie wiem czy w nowych modelach jest taka opcja, ale podaję na wszelki wypadek to rozwiązanie: trzeba wyłączyć Perfect Natural Motion w zakładce Perfect Pixel HD - efekt teatru znika.
 

jarhead7

New member
Nabyłem ten TV, nie odtwarza plików AVI z pendrive'a . Wyskakuje komunikat format nieobsługiwany. W danych technicznych jest że obsługuje, Ze starym philipsem pfk 5500 nie było problemu. Czy ktoś może zaradzić?
 

DrYry

New member
DrYRy i jak jesteś zadowolony ? jak się prezentuje ambilight? jak obsługa androida? No i co po wieś z na temat obrazu

Jestem zadowlonony z zakupu, wiadomo muszę dość co i jak bo nie ogarniam jeszcze wszystkiego, wczoraj wgrałem tą najnowszą wersje oprogramowania od razu pojawiło się więcej aplikacji, po uruchomieniu tv czekam teraz na reakcję jaką kol wiek góra 10 sek. ambilight prezentuje się świetnie te kolorki są na prawdę mega. Z androidem w tv no nie miałem wcześniej styczności, wiadomo to nie to co w telefonie, ale jest masa aplikacji do wyboru większość za $$$$$$$ i to sporo więc do dupy z tym. Obraz też ustawiłem sam bo wszystko było wyłączone, kolorki są teraz naprawdę żywe, czerni też jest czarna, jak na razie to jeszcze nie oglądałem żadnego filmu bo czasu nie było ale dzisiaj se włączę. Są też opcje kalibracji dla profesjonalistów ale tam już nie mogłem nic robić, trzeba poczekać coś niedługo wypłynie jakie ustawienia itp.
 

jarhead7

New member
Jestem zadowlonony z zakupu, wiadomo muszę dość co i jak bo nie ogarniam jeszcze wszystkiego, wczoraj wgrałem tą najnowszą wersje oprogramowania od razu pojawiło się więcej aplikacji, po uruchomieniu tv czekam teraz na reakcję jaką kol wiek góra 10 sek. ambilight prezentuje się świetnie te kolorki są na prawdę mega. Z androidem w tv no nie miałem wcześniej styczności, wiadomo to nie to co w telefonie, ale jest masa aplikacji do wyboru większość za $$$$$$$ i to sporo więc do dupy z tym. Obraz też ustawiłem sam bo wszystko było wyłączone, kolorki są teraz naprawdę żywe, czerni też jest czarna, jak na razie to jeszcze nie oglądałem żadnego filmu bo czasu nie było ale dzisiaj se włączę. Są też opcje kalibracji dla profesjonalistów ale tam już nie mogłem nic robić, trzeba poczekać coś niedługo wypłynie jakie ustawienia itp.


DrYry czy tv wyszukiwał CI sam aktualizacje czy ściągałeś ją ze strony Philipsa i zapodałeś mu przez USB?
 

WeekendNinja

New member
Dla tych co tak jak ja czekaja na recenzje tego TV od Kikiego, tutaj znalazlem swiezy test z avforums.com

Kod:
avforums.com/review/philips-6550-50pft6550-full-hd-tv-review.11919
 
Do góry