Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

mntkl

New member
w mojej opinii jeśli chodzi o oglądanie tv naziemnej to nie ma szans zeby go usunąć natomiast po odpaleniu filmu z usb przez kodi ten efekt wg mnie znika natomiast na wbudowanym playerze widac to tak jak w tv naziemnej tzn jest teatr mimo wyłączenia wszystkich ulepszaczy prosiłbym żeby ktoś kto posiada tv spróbował czy u niego też tak to wygląda .
btw. TV lubi się sam załączyć w taki sposób że nie reaguje na pilota i słychać tylko dźwięk występuje jeszcze u kogoś taki problem ?

Dziękuję za odpowiedź. Czyli wygląda na to, że TV dodaje efekt teatru do sygnału, który otrzymuje przez wejście antenowe i przerabia przez własny dekoder. Czy można przyjąć, że sygnał z zewnętrznego dekodera np: nc+ albo Polastu podłączony prze hdmi będzie pozbawiony tego efektu ?
Czy ktoś ma podłączoną jakąś satelitkę i może to potwierdzić ?
 

mntkl

New member
Coś w tym jest, że nie do końca znika. Czasem mam wrażenie, że trzeba ten efekt ponownie włączyć i zaraz wyłączyć, bo jakby TV nie zapamiętywał ustawień. W piątek pisałem z pomocą techniczną Philipsa i polecono mi właśnie wyłączenie wszystkich opcji w Perfect Natural Motio. Pisałem, że nie do końca to działa i dzisiaj mam dostać na maila odpowiedź od jakiegoś fachowca, oczywiście przekażę ją tutaj;)

Będę czekał z niecierpliwością bo dla mnie teatr to masakra. Wkurza mnie jak ktoś za mnie decyduje co jest lepsze.
 

lukasz1983

New member
Nie mam na razie żadnej odpowiedzi ze strony Philipsa. W naziemnej tego efektu nie można w ogóle wyłączyć, natomiast z nc+ korzystam z dekodera Fergusona i żeby pozbyć się tego efektu, to za każdym razem po włączeniu TV muszę ponownie w opcjach włączyć ten efekt i wyłączyć, w ciul irytujące i wpływa na zadowolenie po zakupie TV. Trochę żałuję, że nie wybrałem Sony 50" W755C


edit: odpowiedź z Philipsa mam mieć najpóźniej do 17

jeszcze w kwestii "teatru", wyłączenie Perfect Natural Motion działa na naziemnej, ale kasuje się po przełączeniu kanału i to pomimo tego, że w opcjach ta funkcja nadal jest wyłączona. Trzeba zatem włączyć i od razu wyłączyć, w taki sposób efekt teatru zostaje wyłączony. Co jednak z tego skoro głupia zmiana kanału ją kasuje:/
 
Ostatnia edycja:

magg

New member
Dajcie juz spokoj nigdy tego testu nie zobaczymy bo juz chyba od miesiaca czytam ze juz jutro kpina...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

lukasz1983

New member
przy dekoderze efekt teatru definitywnie likwiduje wybór w opcjach "Gry", w naziemnej tryb Gry nie jest aktywny, więc nie można tego zmienić

dostałem odpowiedź od Philipsa, że sprawa będzie skonsultowana "wyżej"
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Test wpisuję - więc spokojnie. Miał być w nocy ale robiłem poprawki zdjęciowe Chodziło o HbbTV.
Myślę że się wyrobię. Przy Kodi sprawdziłem teatru nie ma.
 

jarhead7

New member
O co chodzi z tym efektem teatru? Ja użytkuje od piątku i nie zauważyłem nic takiego? U mnie podłączona jest naziemna telewizja cyfrowa.

Sory za głupie pytanie, ale co to jest Kodi i jak to włączyć? :)
 

DrYry

New member
Podejrzewam, że może być problem z dzierżawą adresu IP. Sprawdziłbym na drugi dzień w zarządzaniu routerem, czy widzi telewizor i przydzielił mu adres IP.

PS: W jakim celu wyłączasz router? Nie możesz go zostawić włączonego na stałe?

router wyłączamy z tego względu że to już 3 w przeciągu kilku lat a posiadam tp linki, teraz wyłączam przeważnie na noc i gra już 2 rok, albo trafiałem na wadliwe albo coś w tym jest,
 

lukasz1983

New member
metodą prób i błędów, według mnie takie rozwiązanie jest skutecznie i rozwiązuje ten problem. Może ktoś inny też sprawdzi i potwierdzi albo zaprzeczy :)
 

SeVeN77

New member
metodą prób i błędów, według mnie takie rozwiązanie jest skutecznie i rozwiązuje ten problem. Może ktoś inny też sprawdzi i potwierdzi albo zaprzeczy :)
Jest to prawda z tym że ten tryb jest równoznaczny z wyłączeniem wszystkich ulepszaczy i upłynniaczy obrazu tak więc to ewidentna wina oprogramowania tv powinnien tak samo reagować na wyłączenie wszystkiego oddzielnie jak i za pomocą trybu gra którego nie można używać przy naziemniej.
 

salata

Member
Jak tak dalej pójdzie, to może do grudnia się wyrobią. Co ciekawe w krajach zachodnich ten tv nie jest dostępny. Pewnie kilka krajów robi za beta testy.


Tapped from Nexus
Salata
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Telewizor jest już dostępny w sprzedaży i na razie nikt nie narzeka, co więcej na razie sami zadowoleni. Wczoraj system zdjęć się zadusił.
Ale niczego nie wyrzucił na szczęście - jest już połowa , ale już 3.30 rano - więc w po południu skończę.
 
Do góry