Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

elcrack92

New member
Menu androida szybkie i proste w obsłudze. Nie działają niektóre aplikacje, np. Player, Vevo Music. Zdarzyło się, ze tv sam sie włączył, po podpieciu dysku zewnętrznego.

Jeśli chodzi o jakość obrazu, to mam porównanie tylko do swojego laptopa i do starej plazmy Samsunga (e550). W obu przypadkach znaczna przewaga Philipsa. Obawialem sie troche wad matrycy przy takiej przekątnej, ale oprócz lekkiego winietowania w rogach nic nie rzuciło mi sie w oczy.

Ambilight to zdecydowany atut tego tv, aczkolwiek ja używam go tylko w nocy.

TV jest obecnie do kupienia za 4399, ale radze sprawdzić w Euro - w zeszłym tygodniu wrzucili kody rabatowe na 200zl, akurat na ten TV.
 

dann

New member
Dajcie znać jak działa pilot od TV bo zdalne sterowanie ruchem trochę słabo (testowałem w sklepie) :/ w porównaniu do pilota z samsunga to słabiutko.
właśnie się zastanawiam nad PFH6550 a H6400 z pilotem samsunga

zależy mi na Miracast, a widzę że oba TV to obsługują, tylko się zastanawiam co lepsze..... czekam na testy :]

Daj znać jeszcze jaką wersję Andka miałeś po zakupie, może w sklepie była starsza wersja a na 5.1 poprawili płynność pilota
 
Ostatnia edycja:

Kris-83

New member
dzisiaj odbieram wersje 55", dam znać jakie będą moje odczucia.
jeżeli chodzi o PFH6550 a H6400 to pierwszy ma matryce 100Hz a drugi 60Hz (jeżeli się nie mylę) więc różnica w jakości dynamicznych scen powinna być znaczna...
 

kowal1X2

New member
Kupiłem TV 55" w EuroRTV za 4199 z rabatem. Jak na razie wszystko chodzi pięknie. Wifi od razu połączyło się z moja siecią. Menu chodzi płynnie. Fajny pilot z klawiaturką. No i ten Ambilight świetny bajer - mój pierwszy TV z tym bajerem już mi się spodobał. Na razie nic więcej nie mogę napisać bo przez 2 tygodnie nie będę miał dostępu do niego.
 

Kris-83

New member
Dokładnie kupiłem ten sam. Wczoraj rozpakowałem no i wstępnie się pobawiłem. Mi szczególnie zależało na możliwości odtwarzania filmów z dysków sieciowych i tutaj KODI działa super ale jestem trochę zawiedziony karta sieciowa wbudowana w TV - tylko 100 czyli max transfer do TV to okolo 10Mb/s co jest zdecydowanie za mało żeby odtworzyć Blue-Ray po sieci. Widać ze procesor dałby rady ale za mała przepustowość interfejsu sieciowego.
Sam system działa płynnie i nie miałem żadnego problemu (np restart) z nim. Od razu byla wersja aktualna softu więc nic nie musiałem aktualizować. Jak chodzi o jakość obrazu to muszę najpierw podłączyć BR żeby być pewnym ze źródło jest dobre, ale na niebieskiej planszy zaobserwowałem nierównomierne podświetlenie. Nie widać tego jak się coś ogląda. Możliwe że się skusze na kalibracje kiedyś :)
 

dann

New member
Napisz jak działa zdalny pilot czy wygodnie się nim operuje po TV (ruchy wskaźnikiem)
a co do transferów, możliwe że adapter USB na RJ45 1000, będzie działał z tym tv i wtedy problem rozwiązany
 

esbes

New member
Kupiłem wczoraj Philips 55PFT6550/12. Na tą chwilę mam problem z polskimi znakami w serialu, pomimo zmian kodowania na Unicode ?

Ambilight świetna sprawa, płynnie działające menu.

Podczas odtwarzania teledysku na youtubie raz wyrzuciło mnie spowrotem do aplikacji.

Na tą chwilę nie jestem w stanie więcej powiedzieć, dziś będę testował dalej.

Zaznaczam tylko, że jest to mój pierwszy taki telewizor w życiu i za bardzo nie wiem co i jak. Długa droga przede mną ;)

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
@esbes
Przy oglądaniu pliku z USB i problemach z napisami, naciśnij przycisk options (pod niebieskim klawiszem) i wybierz tam opcje kodowania - UTF8, wtedy powinno być wszystko ok.
 
Do góry