Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Okulary teraz są bardzo tanie, więc nie jest to problem. A z cenę - tego chyba nikt nie wie.
A kiedy planujesz zakup ?
 

DrYry

New member
nastawiłem się na Wrzesień, chcę kupić tv do 4 tyś. + soundbar Philips HTL2163 kosztuje 500. Model Philips 55PFT6550 przekracza mój budżet bo tv kosztuje 4400 + soudbar + okulary 4 pary tu znalazłem na allegro 50 zł za sztuke dojdzie do tego uchwyt na ścianę kable i inne bzdety i się uzbiera 5300. Model Philips 55PFS7509 kosztuje 3900 zł. ma 4 pary okularów nie trzeba dokupywać i ma subwoofer bezprzewodowy tylko nie wiem jak on tam się sprawuje. No coś wybiorę z tych dwóch modeli ale jak bardziej polecacie model 55PFT6550 to można poczekać do świąd bożego narodzenia, pod koniec roku zawsze ceny lecą w duł.
Ps. Kiki powiedz jak u ciebie kupić sprzęt
 

SeVeN77

New member
Czy każdy philipsa ma tak skopanne upłynniacze? w żaden sposób nie idzie się pozbyć efektu teatru mimo wyłączenia funkcji perfect natural motion (w zasadzie nie ma różnicy między ustawieniami wyłącz a max) i clear lcd wszystko wygląda jak teatr.
 

cortez8591

New member
Z opisów wynika, że AndroidTV wcale nie jest taki doskonały
- problemy z wydajnością / stabilnością: antyweb.pl/test-android-tv-na-sony-x8505c-takich-mozliwosci-nie-daje-zadna-platforma-smart-tv
- brak wsparcia dla Skype: community.skype.com/t5/Skype-on-your-TV/Skype-on-Sony-Bravia-2015-Android-TV/td-p/4029128
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie rozumiem. Android jest Android i działa jak android TV.A co to znaczy wg Ciebie doskonały ?
Przecież to najtańszy model w tej klasie. To chcesz żeby samochód za 50 tyś miał wszystko to samo co auto za 200 tyś - nie bardzo rozumiem logiki opisu.
W klasie cenowej to bardzo dobry wybór.
 

cortez8591

New member
Nie piłem tutaj tyle do samego urządzenia, co do oprogramowania które jest na nim zamontowane. Myślę, że nie ma nic gorszego, niż telewizor który czasem trzeba restartować bo się zawiesza, z aplikacjami które potrafią losowo się wyłączyć, a na domiar złego z interfejsem który ma długi czas reakcji i jest po prostu wolny. Nie wspomnę o braku obsługi Skype'a. Bolączki te dotyczą platformy AndroidTV jako takiej i wątpię, choć bardzo chciałbym się mylić, żeby telewizor od Philipsa (albo jakikolwiek inny sprzęt) w jakiś sposób obszedł te problemy.
 
Ostatnia edycja:

Kris-83

New member
Chyba nie było wiele testów nowego Androida z stajni Philipsa z modeli 2015 wiec trudno mowić o tym jak system będzie działa. Właśnie dlatego czekam na testy tego modelu.
Btw. Sony o którym tutaj piszesz ma znajomy i jest bardzo zadowolony z Androida który w nim jest. Nic dziwnego mu sie nie dzieje...
 

esbes

New member
Kupiłem tv w euro rtv, odbiór w piątek, jeśli macie konkretne pytania to dajcie znać.

- szybkość działania na androidzie, czy płynnie chodzi system i nic się nie zacina ? ( mam na myśli philips-55pft6550-12 )

ps. jak brałeś na raty to daj znać na priv, nie będę tutaj zaśmiecał tematu z góry dziękuję
 
Ostatnia edycja:

manner

New member
SeVeN77

Dezaktywacja PNM menu wyłącza obliczanie ramy, obraz zaczyna "wstrząsnąć". Jest łatwo zauważalne, gdy oglądasz film w 24Hz (24fps) i wyłączenie tej funkcji. Po włączeniu - idealnie gładkiej efektu teatru. Jeśli oglądać 60Hz wideo (60fps) - PNM (HDNM) można wyłączyć, bo film i tak gładka, że nie ma potrzeby dalszego uplavnyat. HDNM Funkcja stworzony specjalnie dla gładkość 24Hz wideo.
 

SeVeN77

New member
SeVeN77

Dezaktywacja PNM menu wyłącza obliczanie ramy, obraz zaczyna "wstrząsnąć". Jest łatwo zauważalne, gdy oglądasz film w 24Hz (24fps) i wyłączenie tej funkcji. Po włączeniu - idealnie gładkiej efektu teatru. Jeśli oglądać 60Hz wideo (60fps) - PNM (HDNM) można wyłączyć, bo film i tak gładka, że nie ma potrzeby dalszego uplavnyat. HDNM Funkcja stworzony specjalnie dla gładkośći 24Hz wideo.
OK rozumiem sens PNM z tym że u mnie regulacja nie przynosi żadnych zmian i przy wyłączonym PNM jak i przy ustawieniu maxx mam teatr . Może to być wina oprogramowania ? Jednak z tego co zaobserwowałem ten sam materiał puszczony przez wbudowany media player gra z efektem teatru a jeśli puszczam przez kodi ten efekt jest o wiele słabszy można powiedzieć że znika , mam wrażenie że zmienia się też ustawienie obrazu bo kolory są inne . Z czego to może wynikać ? KODI raczej nie zmienia ustawień .
 

squirrel_

New member
Ja mam podobne pytanie co kolega trochę wcześniej - jak z porównaniem do modelu 7509? Kusi mnie trochę ten android w 6500 ale nie kosztem obrazu jeśli miałby być lepszy w 7509. To inna seria więc w ciemno można zakładać że obraz w 7509 będzie lepszy?
 

grab

New member
Witam,
Jestem strasznie napalony na ten tv model 50PFH6550. Niestety jak na razie brak testów i opinii. Dzisiaj widziałem go w sklepie. Trochę zdziwiła mnie grubość tv 7,7 cm. Patrząc z boku mocno rzuca się w oczy w porównaniu do Philipsa 47PFS7905 nad którym też się zastanawiam. Ewentualna alternatywa to SONY 50W756C. Który wybrać?
 

cortez8591

New member
40PFH6550/88 (raty) - co do androida to niestety, szału nie ma.
Kilka razy zdążył się zawiesić, część aplikacji mimo że preinstalowana to nie chce się odpalić (np. player od tvnu, w sklepie w ogóle go znaleźć nie można). Odinstalowanie tych preinstalowanych swoją drogą też nie należy to najłatwiejszych bo tv pokazuje wtedy kółko które nie przestaje się kręcić aż do reseciku.
Nie mam porównania do innych smarttv, ale drażni lag gdy skacze się po opcjach (trochę trwa przeładowanie widoku gdy np. uruchamia się inną aplikację).
Mało aplikacji, na szczęście jest kodi.
Problem z aktualizacją aplikacji - nie ma miejsca w którym mógłbym wymusić aktualizację wszystkich do najnowszej wersji. Przypadkowo natrafiłem w google play na Android TV Launcher i się okazało, że mogę go sobie zaktualizować..
Jeśli miałbym coś mówić na temat efektu teatru i innych rzeczy związanych z obrazem to musiałbym dostać instrukcję krok po kroku bo jestem w tym laikiem :)
 
Ostatnia edycja:

magg

New member
Masz laptopa i mozesz go podlaczyc? Zobaczyl bys czy wyswietla prawidlowo czcionki i czy lag jest duzy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

elcrack92

New member
Ja również kupiłem 55pft6550. W trybie "gra" udało się uzyskać wynik 31ms - o ile wszystko dobrze zmierzyłem;) Podczas grania na Xbox nie zauważyłem żadnych opóźnień.
 

Attachments

  • WP_20150906_17_37_06_Pro.jpg
    WP_20150906_17_37_06_Pro.jpg
    351,6 KB · Wyś: 198

magg

New member
@elcrack92 dzieki stary! Chyba jutro ide zamowic ten tv. W trybie gra czcionki sa poprawnie wyswietlane? Jak ambilight?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Do góry