Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

mik61

New member
Od czasu wyjęcia wtyczki i restarcie działa, także na razie nie chcę nic kombinować bo się jeszcze bardziej zwiesi

Też używam polsat nie mam takich problemów jak do tej pory, Pytanie Panowie isnieje aplikacja w której podłączając słuchawki mogę regulować głośność z pilota bo normalnie muszę wejść w trybik głośność słuchawek i tam regulować a po podłączeniu słuchawek chciałbym żeby przyciski głośności na pilocie regulowaly głość słuchawek pozdrawiam
 

efel

New member
Mój pilot umarł na amen. Nie działa w ogóle, nie mogę się połączyć aplikacją na smartfonie z TV żeby zrobić ponowną instalację, aplikacja nie wykrywa TV. Jedyne co mogę zrobić to go włączyć/wyłączyć tylnym joystickiem, zmienić kanał albo źródło, podgłośnić albo włączyć sklepowy tryb demo (to kurna zawsze działa).

Dobra, poradziłem sobie sam jak zwykle. Felerną aktualizację usług Google miałem odinstalowaną, a pilot mimo to przestał działać. Dzwoniłem na infolinię Philipsa, pan mi nie mógł pomóc bo im się system zawiesił, ale sugerował że już jutro jak naprawią system a sam nie potrafię sobie tego naprawić, albo nie mogę bo pilot i aplikacja na smartfonie nie działa, to oni to naprawią mi zdalnie. Także jak ktoś nie umie sam niech dzwoni: 022 3971504.

Poradziłem sobie sam w taki sposób: podłączyłem do telewizora zwykłą klawiaturę od kompa Logitech. Przycisk który w komputerze włącza przeglądarkę (jeden z tych multimedialnych przycisków, taki domek) uruchamia pulpit Androida. Stamtąd już normalnie strzałkami do ustawień i ponowna instalacja TV. Pomogło.
 

sygi82

New member
Hej , a jak z instalowaniem apek z nieznanych źródeł w naszych Andkach z lollipopem ? Jakos tuba fm do mnie nie przemawia i wolałbym używać open fm - pytanie czy sie da bo na sklepie googla tej apki nie ma ?
Znalazłem jakiegos faka jak to zrobicw androiddach z 2014 r ale pisze ze na tych z 2015 nie działa...
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Na 2015 się da to zrobić. Trzeba pobrać na USB plik w .apk i podłączyć do TV oraz zainstalować managera plików. Wieczorem jak będę miał chwilę, to dokładnie opiszę co i jak.
 

danch

New member
Strach kupic tego philipsa. Przeczytalem caly watek, chcialem brac 50 lub 55'' 6550, bo zalezy mi na ambilight, ale jak mam miec codziennie problem z restartami, wywalaniem sie pilota to chyba dam sobie spokoj z ta marka.

Sam nie wiem, nie zalezy mi za bardzo na SmartTV, mam sygnal z kablowki, do tego jakas konsole, plus odtwarzacz z dyskiem, wiec tak naprawde nie musze uzywac funkcji SmartTV. Z tego co czytam to ten TV naprawde ladnie swieci, szczegolnie za te pieniadze, plus ambilight.

Czy ten TV serio sa tak straszne, czy to tylko efekt internetu tj. czlowiek czyta wypowiedzi o problemach 1% uzytkownikow na forum, bo pozostale 99% oglada TV bez problemow i nie ma potrzeby pisac w internecie.

Jak nie ten to jaki Samy , LG , Sony ? Czy tez kazdy w miare nowy TV bedzie tak robil, bo to tak naprawde komputer z duuuzym ekranem.
 

pawelik2015

New member
Strach kupic tego philipsa. Przeczytalem caly watek, chcialem brac 50 lub 55'' 6550, bo zalezy mi na ambilight, ale jak mam miec codziennie problem z restartami, wywalaniem sie pilota to chyba dam sobie spokoj z ta marka.

Sam nie wiem, nie zalezy mi za bardzo na SmartTV, mam sygnal z kablowki, do tego jakas konsole, plus odtwarzacz z dyskiem, wiec tak naprawde nie musze uzywac funkcji SmartTV. Z tego co czytam to ten TV naprawde ladnie swieci, szczegolnie za te pieniadze, plus ambilight.

Czy ten TV serio sa tak straszne, czy to tylko efekt internetu tj. czlowiek czyta wypowiedzi o problemach 1% uzytkownikow na forum, bo pozostale 99% oglada TV bez problemow i nie ma potrzeby pisac w internecie.

Jak nie ten to jaki Samy , LG , Sony ? Czy tez kazdy w miare nowy TV bedzie tak robil, bo to tak naprawde komputer z duuuzym ekranem.
Z telewizorem tym to jak z samochodem, 9 kupi i jeździ a 10 kupi i awaria za awarią. Wszytko też zależy co kto do czego potrzebuje . U mnie takie dziwne rzeczy jak z pilotem ,czy samoczynnym uruchamianiem sie tv( np dzisiaj rano o 6) zdarzają sie bardzo rzadko. Przez 11 miesięcy użytkowania takie sytuacje miały miejsce może 20 x . Nie używam 3D, czy jakiś zaawansowanych ustawień z kinem domowym (nie mam) .Dlatego nie wiem jak przy tym sytuacja wygląda. Fakt jest taki , że odblokowanie instalowania programów z nieznanych źródeł poszerzyło funkcjonalność androida w tym tv. Można zainstalować np Firefoxa, flash i oglądać filmy online. Jednak osobiście nadal uważam to samo co pisałem już rok temu, że android w tv jest przereklamowany a do ambilight człowiek sie przyzwyczaja i po krótkim czasie nie zwraca sie uwagi. Sytuacja może być inna w nowszych modelach , gdzie zastosowano nowsza generacje ambilight. Co do obrazu, to jest to solidne FullHD i nigdy sie nie mogłem doczepić, że coś źle wyświetla. Chociaż innym przeszkadza efekt teatru. Telewizor mocno spadł w cenie od dnia premiery. Nauczka na przyszłość aby nie kupować sprzętu krótko po premierze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale masz już nowe, poprawione modele 4K i 100Hz w tej cenie.
DLa niebieskich jest specjalna oferta i to z kalibracją.
 

BassQ

Klub HDTV.com.pl
VIP
Strach kupic tego philipsa. Przeczytalem caly watek, chcialem brac 50 lub 55'' 6550, bo zalezy mi na ambilight, ale jak mam miec codziennie problem z restartami, wywalaniem sie pilota to chyba dam sobie spokoj z ta marka.

Sam nie wiem, nie zalezy mi za bardzo na SmartTV, mam sygnal z kablowki, do tego jakas konsole, plus odtwarzacz z dyskiem, wiec tak naprawde nie musze uzywac funkcji SmartTV. Z tego co czytam to ten TV naprawde ladnie swieci, szczegolnie za te pieniadze, plus ambilight.

Czy ten TV serio sa tak straszne, czy to tylko efekt internetu tj. czlowiek czyta wypowiedzi o problemach 1% uzytkownikow na forum, bo pozostale 99% oglada TV bez problemow i nie ma potrzeby pisac w internecie.

Jak nie ten to jaki Samy , LG , Sony ? Czy tez kazdy w miare nowy TV bedzie tak robil, bo to tak naprawde komputer z duuuzym ekranem.

================================

jezeli odłaczysz net ( wyłaczysz aktualizacje programów z interenetu ( w ustawiniach instalacja kanałów) to
oprócz tzw dynamicznego kontrastu który włavcza sie samoczynnie ( to tv jest swietny po kalibracji plus ambi masz za dobre pieniadze swietny kontrast bardzo dobra czerń. bo matryca VA . i jak dla mnie lepszy obraz od serii 2016 6...1
 

efel

New member
Z telewizorem tym to jak z samochodem, 9 kupi i jeździ a 10 kupi i awaria za awarią.

Hmm z tego co widać na forach (nie tylko tutaj), w telefonicznym supporcie Philipsa, to problem z pilotem dotknął każdy egzemplarz tego TV który był podłączony do internetu i domyślnie skonfigurowany... Także nie do końca 1/10 przypadków...

Nie rozumiem dlaczego niektórzy nadal piszą że 'co prawda część funkcji nie działa, co jakiś czas zdarzają się krytyczne awarie' ale za te pieniądze i tak warto? Naprawdę warto się użerać z coraz to nowymi problemami? Co gorszego musi się stać niż to co nastąpiło ostatnio - aktualizacja jakiś usług Google zepsuła pilot i uczyniła TV praktycznie bezużytecznym, żeby do łbów niektórych dotarło, że są jednak dymani przez firmę Philips? Może jak ten TV wybuchnie i spali im mieszkanie i cały życiowy dobytek to w końcu napiszą, że jednak TV Philips to nie do końca przemyślane konstrukcje...

Nie bądźmy masochistami i w końcu niech każdy posiadacz tego TV stanie przed lustrem i spojrzy sobie w oczy i uczciwie przyzna, że daliśmy dupy kupując ten TV, bo można było kasę wydać na coś, co na papierze może jest mniej atrakcyjne, ale bezproblemowo działa. Idąc w analogię samochodową - kupiliśmy samochód, który w katalogu wyglądał pięknie, ma bogate wyposażenie za bardzo atrakcyjną cenę, ale regularnie stoi w garażu bo nie da się nim jeździć.
 

mik61

New member
Hmm z tego co widać na forach (nie tylko tutaj), w telefonicznym supporcie Philipsa, to problem z pilotem dotknął każdy egzemplarz tego TV który był podłączony do internetu i domyślnie skonfigurowany... Także nie do końca 1/10 przypadków...

Nie rozumiem dlaczego niektórzy nadal piszą że 'co prawda część funkcji nie działa, co jakiś czas zdarzają się krytyczne awarie' ale za te pieniądze i tak warto? Naprawdę warto się użerać z coraz to nowymi problemami? Co gorszego musi się stać niż to co nastąpiło ostatnio - aktualizacja jakiś usług Google zepsuła pilot i uczyniła TV praktycznie bezużytecznym, żeby do łbów niektórych dotarło, że są jednak dymani przez firmę Philips? Może jak ten TV wybuchnie i spali im mieszkanie i cały życiowy dobytek to w końcu napiszą, że jednak TV Philips to nie do końca przemyślane konstrukcje...

Nie bądźmy masochistami i w końcu niech każdy posiadacz tego TV stanie przed lustrem i spojrzy sobie w oczy i uczciwie przyzna, że daliśmy dupy kupując ten TV, bo można było kasę wydać na coś, co na papierze może jest mniej atrakcyjne, ale bezproblemowo działa. Idąc w analogię samochodową - kupiliśmy samochód, który w katalogu wyglądał pięknie, ma bogate wyposażenie za bardzo atrakcyjną cenę, ale regularnie stoi w garażu bo nie da się nim jeździć.

Mylisz się mój jest cały czas podłączony do neta i ściągam każdą aktualizację, każdego programu i jest domyśle skonfigurowany, soft najnowszy i nie mam żadnych problemów z pilotem i nie miałem ostatni był jakieś 5 miesięcy temu ale to była wina tamtego softa, mój tv jest połączony kablem do routera. Nie występują u mnie krytyczne błędny na softach, używam tunera CP Xbox One, bardzo dużo korzystam z YT.
Ale fakt za takie pieniądze nie warto tego kupować, ten TV był u mnie ostatnim urządzeniem Philips i mam na myśli tu 3D (TYLKO DLATEGO)
 
Ostatnia edycja:

Cavallino

Banned
Nie występują u mnie krytyczne błędny na softach, używam tunera CP Xbox One, bardzo dużo korzystam z YT.

Czyli NIE UŻYWASZ telewizora do celu, dla którego został stworzony.
Funkcja monitora której używasz to tylko dodatkowa funkcja.

Najwięcej problemów z tv Philipsa dotyczy właśnie tych funkcji, których nie używasz, czy odbierania telewizji, epg, w przypadku wyższych modeli również nagrywania itd

Ty ich nie używasz, więc tak naprawdę nie wiesz jak ten telewizor działa....
 

jhericool

New member
w końcu wkurwiłem się na muchę która mi uciekała przed łapką i rzuciłem łapką w tego janusza phillipsa 55

łapka na muchy jest bardziej wytrzymała od tych telewizorów, pozdro.
 
Do góry