Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

Adam12345678

New member
Hej,
U mnie problem z przesłaniem obrazu był spowodowany błędną automatyczna aktualizacją "usługi google Play".
Została zainstalowana błędna wersja. Jeżeli usuniesz aktualizacje tej uslugi w aplikacjach systemowych powinno wszystko działać. Sprawdź wersje powinna być -836- . Jeżeli działa musisz zainstalować ręcznie najnowszą poprawną wersje...(Android :( ). Aktualna wersja 9.0.83(836-...)ten nr w nawiasie mówi o rodzaju urządzenia na jakie jest instalowana usługa (nie może być inny) po tym zabiegu powinno wszystko działać :)
 

fuks87i

New member
witam,
od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem modelu 6550. Na razie udało mi się tylko raz go "zawiesić" :) nie jest źle...
Mam do Was 2 pytania:

1. Czy komuś udało się opanować nawigowanie po menu w aplikacji Cyfrowy Polsat GO? Mam z tym problem, używam oryginalnego pilota i po zalogowaniu mogę poruszać się wyłącznie po górnych zakładkach
2. Aplikacja HBO Go. Tu niestety po uruchomieniu wyświetla się tylko opcja uruchomienia Google Chromecast. Podejrzewam, że mogą być to zabezpieczenia samej aplikacji. Też tak macie?

Apki wrzucone za pomocą Dropboxa.
pzdr,
 

fuks87i

New member
Udało mi się rozwikłać problem nr 1 po podłączeniu myszki po USB (jakie to proste:))
Polecacie może jakieś nie drogie zestawy mysz+klawiatura dla tego modelu? Działające po Bluetooth.

mam jeszcze pytanie odnośnie funkcjonalności przycisku POWER na pilocie. Czy każdorazowe naciśnięcie przycisku powoduje przejście w tryb Uśpienia? czy definitywne wyłączenie TV?

pzdr,
 

efel

New member
mam jeszcze pytanie odnośnie funkcjonalności przycisku POWER na pilocie. Czy każdorazowe naciśnięcie przycisku powoduje przejście w tryb Uśpienia? czy definitywne wyłączenie TV?

pzdr,

Oczywiście że uśpienie, definitywne wyłączenie TV następuje tylko po odłączeniu zasilania. Niestety po wyłączeniu z zasilania żeby TV odpalił musisz czekać kilka minut aż się Android uruchomi. Taki powrót do lat 80 tych gdzie też telewizor się musiał rozgrzać zanim zaskoczył :)
 

fuks87i

New member
Oczywiście że uśpienie, definitywne wyłączenie TV następuje tylko po odłączeniu zasilania. Niestety po wyłączeniu z zasilania żeby TV odpalił musisz czekać kilka minut aż się Android uruchomi. Taki powrót do lat 80 tych gdzie też telewizor się musiał rozgrzać zanim zaskoczył :)

dzięki za info.
Pytanie czy możemy wierzyć producentowi na słowo odnośnie poboru mocy?
Pobór mocy w trybie gotowości < 0,5 W :)Wcześniej miałem 42pfk6007 i takie "ustrojstwo" nie występowało. :)
pzdr,
 

BassQ

Klub HDTV.com.pl
VIP
od ostatniej aktualizacji która faktycznie go usypia ( WYŁĄCZAM ) zasilanie od tv dekodera polsat oraz amplitunera

mam wszystko pod UPS i jednym włącznikiem GASZĘ całość
 

BassQ

Klub HDTV.com.pl
VIP
własnie fajny :)

bo androida mało sie używa
ale głebia obrazu ( kontrast) jest naprawde siwetny tego nie da sie opisać tylko należy zobaczyć i porównać

bez korzystania z dynamiczengo podswietlenia czern jest czarna nie granatowa czy szara i na tyle głeboka ze obraz jest zblizony do realu ( oczywiscie obraz kalibrowany ) a biel jak na matryce va tez niczego sobie ) mam 55cali z 1.9m i naprawde jest duze WOW jak znajomi przyjdą i probuja porównywac ze swoimi sony 8.. czy samsungami za ok 5000zl a mój kosztował 3999zl

wkońcu tv to słuzy do oglądania

juz dałem sobie spokój z oprogramowaniem i jego wadami bo serwis i tak ma to gdzies

ale przy ogladaniu tv czy bluray naprawde można sie cieszyć swietnym obrazem ( ambilight 3 stronny tez poteguje efekt )
 

efel

New member
Niedługo mnie krew zaleje z tym TV. Mam problem z dźwiękiem.

Do TV do wyjścia optycznego mam podpięte kino domowe. Co jakiś czas zdarza się że dźwięk w kinie domowym na 1 sek się wycisza i wraca (wyciszenie jest płynne). Nie mam pojęcia czy to wina TV czy kina domowego. Efekt występuje zarówno podczas oglądania ze SmartTV jak normalnej TV naziemnej. Odinstalowałem aktualizację usługi Cast i to pomogło na znikający obraz, natomiast problem z dźwiękiem pozostał, ale mam wrażenie że on był zawsze, jedyne co zauważyłem że ostatnio się nasilił.

Kiedyś walczyłem z Kodim ale po optycznym kablu nie mogłem uzyskać dźwięku wielokanałowego (albo stereo, albo trzaski i szum) a jak czytałem to jest wina platformy Android TV, że DTS, Dolby Digital i kable optyczne jej nie leżą. Jednocześnie w necie można znaleźć informację że po HDMI za pomocą ARC wszystko pięknie działa - można do kina domowego wysłać dźwięk wielokanałowy nawet z Kodiego. Niestety nijak nie mogłem tego zweryfikować bo nie mam żadnego odbiornika dźwięku który by miał wejście HDMI.

Postanowiłem więc zakupić konwerter HDMI-TOSLINK:

AV Konwerter SpeaKa Professional, [1x Złącze żeńskie HDMI - 2x Złącze żeńskie HDMI, Złącze żeńskie Toslink (ODT)]

klik

Liczyłem na to że oba problemy z dźwiękiem uda mi się rozwiązać jednym prostym ruchem zakupowym :). Przeliczyłem się.

Wiele ten konwerter nie kosztował bo około 100zł ale zgodnie z opisem powinien robić dokładnie to czego od niego oczekuję. Niestety nie robi. Żeby w ogóle mieć dźwięk przez ten konwerter muszę wejść w opcje TV i za każdym razem po uruchomieniu TV zmienić format dźwięku z wielokanałowego na stereo albo odwrotnie. Słabe to. A i to nie zawsze działa, bo często dźwięk jest tylko przez około 2-3 sekundy po czym znika. Ale zdarza się że działa, jest dźwięk. Niestety próby przesłania wielokanałowego dźwięku DTS z Kodi do kina domowego przez HDMI i ten konwerter dają identyczny efekt jak wcześniej: nie działa. Jest stereo albo szumy i trzaski.

Jest tutaj ktokolwiek komu działa DTS do kina domowego z Kodiego w tym TV? Chodzi mi o to czy kino odbiera sygnał DTS, a nie czy da się oglądać film z dźwiękiem DTS w stereo. Bo tak to u mnie też działa. Jeśli ktoś to opanował to może podzieli się jak ustawić opcje w Kodim, jaki ma aplituner i jak to połączył ze sobą? Bo z moich doświadczeń wynika że się po prostu nie da, że to jest ograniczenie platformy Android TV i żadne kable i cuda na kiju tu nie pomogą.
 
Ostatnia edycja:

tomeko12

New member
W ustawieniach Kodi, w Ustawienia > System >Odtwarzanie dźwięku ustaw Przekazywanie dźwięku i zaznacz, że obsługuje DTS. U mnie w 7600 spowodowało odtwarzanie DTS przez amplituner, ale dodatkowo ustawiło głośność TV na maksimum i puściło głośny szum na głośniki TV.
 

efel

New member
W ustawieniach Kodi, w Ustawienia > System >Odtwarzanie dźwięku ustaw Przekazywanie dźwięku i zaznacz, że obsługuje DTS. U mnie w 7600 spowodowało odtwarzanie DTS przez amplituner, ale dodatkowo ustawiło głośność TV na maksimum i puściło głośny szum na głośniki TV.

Mam to ustawione, w tym ustawieniu w kinie domowym na wyświetlaczu pali się, że dostaje stereo, i odtwarza same trzaski i szum.
 

Ziku90

New member
Niedługo mnie krew zaleje z tym TV. Mam problem z dźwiękiem.

Przepraszam za OT, ale musiałem:

5b5c53121853de1cgen.png
 

Zeniffar

New member
Nie wiem czy w dobry temacie pytam, ale czy jest możliwość zainstalowania na tv aplikacji Geforce Now i grania strumieniowego przez tv bez kupna konsoli Nvidia Shield Tv?
 
Ostatnia edycja:

fuks87i

New member
Pozwolę ponowić swoje pytanie:
Czy polecacie jakiś budżetowy zestaw klawiatura + mysz, ewentualnie sama mysz Bluetooth współpracująca z tym TV?
czego sami uzywacie ?
 

fuks87i

New member
Telewizor zaczyna mnie powoli zadziwiać. Otóż wczoraj wieczorem potrafił sam wybudzić się ze stanu oczekiwania... mało tego, dziś rano również wybudził się samoczynnie :\

Spotkał się ktoś z tak beznadziejnym przypadkiem?
 

freeman1982

New member
Sound bar LG wyszukiwało bez problemu przez BT ale jakość dźwięku była dużo gorsza więc korzystam z HDMI :)
Co do wybudzania w tym TV to standard czasami pomaga wyłączenie aktualizacji kanałów jak kolega wyżej pisał ale nie zawsze to pomaga.
 
Ostatnia edycja:
Do góry