Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

Ziku90

New member
Mam pytanie do użytkowników tego modelu 6550 ? Czy poprawnie działa już soft i 3D ? Czy warto kupić 50 cali za 2000 zł z 5 letnią gwarancją ? Pozdrawiam !

Ja mam serię 5500 ale patrząc po forach co się dzieje w kwestii oprogramowania to odradzam telewizory Philipsa na Androidzie.
 

freeman1982

New member
Kupując go wiedziałem że nie będę korzystał z 3D tak że nie pomogę bo nie używam tej funkcji.
Jestem raczej zadowolony z zakupu. Choć w sprawach z softem mogło by być trochę lepiej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bardzo dobra oferta ale na modele używane, powystawowe.
Nowe kosztują drożej.
Za 2 tyś zł można kupić 40PFH6510.
 

Marco1515

New member
Był na OLX,oglądałem go ! Po za czernią mnie nie przekonał.Strasznie haczył i YouTube też przycinał ! Ambilight kwestia gustu ! Za 1800 zł poszedł !
 

Marco1515

New member
Ja go nie wziąłem bo występował w nim taki clouding jak w moim ponad 9 letnim Samsungu ! Może dlatego go sprzedawała !
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tego nie wiem. Dlatego nie polecam modeli używanych bo nie znam ich kondycji.
Cena była dobra.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Swoją drogą dlaczego z czasem ten chmurzing się zwiększa? Gdy kupowałem niemal roczny wystawowy lcd to był perfekcyjny. Po pięciu latach zaczęły wyłazić różne chmurki i padł.
 

efel

New member
u mnie ostatnio zauważyłem zanikanie ekranu na sekundę podczas oglądania w Kodim. Wywaliłem aktualizację Google Cast, pomogło, ale problem znowu się pojawił po paru dniach. Poobserwuję kilka dni i chyba zrobię ponowną reinstalację TV (nie robiłem jej jeszcze po ostatniej aktualizacji bo wszystko działało).
 

kandol

New member
Jak koledzy odbierają płynność obrazu? Telewizora generalnie używam jako monitora do komputera stacjonarnego - na pokładzie GTX 970, a odświeżanie dalej 60 Hz. Czytałem, że nie puści wyżej na HDMI. Po podłączeniu USB z wideo w rozdzielczości FHD nie zauważam różnicy pod względem płynności. Nie rozumiem gdzie te 120Hz? Czy to działa jedynie przez dekoder lub kartę CI+? Gdzieś w internetach widziałem, że jest program pozwalający uzyskać więcej niż standardowe 60Hz po podłączeniu do komputera. Stosuje ktoś?
 

efel

New member
Jak koledzy odbierają płynność obrazu? Telewizora generalnie używam jako monitora do komputera stacjonarnego - na pokładzie GTX 970, a odświeżanie dalej 60 Hz. Czytałem, że nie puści wyżej na HDMI. Po podłączeniu USB z wideo w rozdzielczości FHD nie zauważam różnicy pod względem płynności. Nie rozumiem gdzie te 120Hz? Czy to działa jedynie przez dekoder lub kartę CI+? Gdzieś w internetach widziałem, że jest program pozwalający uzyskać więcej niż standardowe 60Hz po podłączeniu do komputera. Stosuje ktoś?

Kolego żaden TV nie obsługuje na żadnym swoim wejściu HDMI 120Hz. Nie uzyskasz tego żadnymi programami. 120Hz jest wymagane tylko podczas oglądania 3D (inaczej nie dałoby się tego oglądać - ekran by mrugał) oraz wydaje mi się, że włącza się gdy używasz upłynniacza.

Generalnie jest tak, że częstotliwość odświeżania ekranu powinna się dostosowywać do zawartości którą oglądasz: film - 24 Hz, telewizja 60 Hz itp po to by nie występowały niepożądane zjawiska jak mikroprzycięcia, rozrywanie obrazu itp. Dlatego dla normalnych źródeł 120 Hz tak naprawdę nie jest wymagane (chyba, że chcesz używać upłynniacza albo 3D).

Inną kwestią jest to, że ekrany 120 Hz dają mniejszy input lag i ponoć dają mniejsze smużenie, nawet jeśli wyświetlają obraz 60 Hz, ale czy to prawda nie wiem.
 
Do góry