Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

synth

New member
Zobaczymy,,,może będę w grupie tych co poustawiają i dla mojego widzenia będzie ok. Postaram na bieżąco dawać info jak to u mnie jest.
 

Dancap

New member
Posiedziałem wczoraj i rzeczywiście coś drgnęło,,jest lepiej dość istotnie. Szkoda że tak trzeba dłubać..Na razie obserwuję pod swoimi ustawieniami róznymi i jeszcze popracuję nad tym żeby obraz trochę ochłodzić. Artefaktów już prawie nie miewam. Pozapisuję sobie te swoje potem poustawiam tez ze str 213 oraz Twoje Dancap. Powiem , że głównie z Polsat Cyfrowy oglądam i trochę steamingów , ale tu na razie HD only bo 4K to w nocy tylko i to czasem...takie miejsce ( nie to miasto ni wieś ;-) Jak Myślisz Dancap te Twoje ustawki mogą się ładnie odwzorować u mnie ?

Nie mam pojęcia jak będzie u Ciebie ale pamiętaj żeby zrobić reset ustawień zanim je wprowadzisz żeby się one nie wymieszały z innymi. Ja jestem bardzo zadowolony ale widomo każdy ma inne preferencje. Ja sprawdzałem wiele zlwaszcza z AVFORUMS (które wyglądają bardzo profesjonalnie) ale zawsze wracałem do swoich. Kolory nie są oszukane ale są dobrze odwzorowane, czarny jest bardzo czarny i nie ma szarości w hdr i artefaktów i w hdr kolor skóry jest dla mnie bardziej naturalny.
Sprawdziłem jeszcze raz dla pewności i te ustawiania co ci wysłałem prywatnie to dokładnie te same co ja mam. Trzymam kciuki żeby działały i u Ciebie
 

Dancap

New member
Problem z Philipsem jest taki że nawet jak ustawisz na danym materiale że gra w miarę ok, że prawie nie ma artefaktów to na innym to sie kompletnie może nie sprawdzić. Masę jest takich wypowiedzi nawet na avforums. Ja przez prawie 2 miesiące go ustawiałem , ciągle cos zmieniając i się poddałem....Ten tv to loteria. Po mojego dzisiaj mają przyjechać i odebrać wystawiając papier o nienaprawialnosci. Dzięki Kikiemu (pomógł mi to załatwić) zakończę przygodę z Philipsem. Oby u Ciebie było inaczej.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Pamiętaj że ty miałeś zepsutą matrycę. Pamiętam jak dałeś zdjęcie z tymi paskami i to zdecydowanie był uszkodzony egzemplarz tylko do wymiany. U mnie (odpukać) tego problemu nie ma. Ja bym taki model zwrócił już pierwszego dnia.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
U mnie o dziwo nie było problemu z kolorami jako takimi. Czarny był super czarny, czerwony czerwony a niebieski był niebieski. Zawsze mówiłem że nie o to mi chodzi i nie z tym mam problem. U mnie problem był z plamami, pixelami i artefaktami w scenach ciemnych - tylko tyle i aż tyle. Nie oddałem go pierwszego dnia ponieważ te paski o których mówisz występowały tylko w trybie gra a ja tego trybu nie używałem. Normalnie tego nie było a ja po zapewnieniach philipsa że softowo uda im się to naprawić ciągle liczyłem że tak będzie. Ale już po sprawie - serwis był, tv odebrał, papier mam... Najlepsze że facet z serwisu powiedział że mają masę zwrotów na te modele i że te pozytywne komentarze odnośnie tego tv to wystawiają chyba ludzie starsi, którzy nie wiedzą w czym jest problem i myślą że tak ma być... (aż trochę mnie to zdziwiło że tak otwarcie przyznał o wadzie tego telewizora). Pomimo moich doświadczeń i wielu złych opinii które przeczytałem na tym jak i na innych forach wierzę w to co mówi Kiki że można (po sprawdzeniu i kalibracji) uzyskać obraz ok na tym tv, jednak twierdzę że nie tak to powinno wyglądać, bo np na weekendzie można było wyhaczyć xh9096 za niewiele ponad 3200 a przepaść miedzy tymi tv jest ogromna
 

12jojko

Banned
Przepaść ogromna to już była na dużo tańszym LG-ku z matrycą VA, którego miałem. W Philipsie musiałem grzebać w mega zaawansowanych ustawieniach, w LG zmieniłem tylko kontrast i jasność pod siebie. Ja żałowałem, że nie trafiłem na to forum przed zakupem Philipsa, skusiłem się dobrą promocją i opinią pepperowicza, który kupił ten sam model miesiąc wcześniej, dopiero jak go włączyłem, to zacząłem szukać informacji w sieci, bo mi obraz nie pasował. Był to mój ostatni Philips. Ale nie jest wcale powiedziane, że ich nowa seria będzie równie kiepska, bo może będzie dużo lepsza, ale ja 2 razy do tej samej rzeki nie wejdę.
 

Dancap

New member
U mnie o dziwo nie było problemu z kolorami jako takimi. Czarny był super czarny, czerwony czerwony a niebieski był niebieski. Zawsze mówiłem że nie o to mi chodzi i nie z tym mam problem. U mnie problem był z plamami, pixelami i artefaktami w scenach ciemnych - tylko tyle i aż tyle. Nie oddałem go pierwszego dnia ponieważ te paski o których mówisz występowały tylko w trybie gra a ja tego trybu nie używałem. Normalnie tego nie było a ja po zapewnieniach philipsa że softowo uda im się to naprawić ciągle liczyłem że tak będzie. Ale już po sprawie - serwis był, tv odebrał, papier mam... Najlepsze że facet z serwisu powiedział że mają masę zwrotów na te modele i że te pozytywne komentarze odnośnie tego tv to wystawiają chyba ludzie starsi, którzy nie wiedzą w czym jest problem i myślą że tak ma być... (aż trochę mnie to zdziwiło że tak otwarcie przyznał o wadzie tego telewizora). Pomimo moich doświadczeń i wielu złych opinii które przeczytałem na tym jak i na innych forach wierzę w to co mówi Kiki że można (po sprawdzeniu i kalibracji) uzyskać obraz ok na tym tv, jednak twierdzę że nie tak to powinno wyglądać, bo np na weekendzie można było wyhaczyć xh9096 za niewiele ponad 3200 a przepaść miedzy tymi tv jest ogromna

Pewnie, że można uzyskać fajny obraz sam jestem tego przykładem. Ja jestem cholernie zadowolony ale fakt też jest taki, że z pudełka obraz jest naprawdę słaby i trzeba go ustawić.
Szkoda, że tak zrażają do siebie klientów bo tak jak ja nie widzę problemu żeby za jakiś czas znowu wybrać philipsa. Obraz jest świetny I nie mam żadnych wymienionych przez ciebie problemów no i ambilight to poezja tak spalili wiele mostów u innych klientów.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Teraz wszystko zależy co zrobi Philips z nowymi modelami, czy je dopracuje i wyeliminuje wady znane w obecnych by poprawić reputację, bo jeśli nadal będzie to samo, to ludzie od Philipsa się odwrócą i może być po nich.
Ale żeby nie było tak, że poprawią obraz a co innego skopią.

Ciekawie czy w ogóle pojawi się aktualizacja poprawiająca obraz w obecnych modelach, czy po prostu to jest kwestia wadliwych tanich matryc i nic temu nie pomoże.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Gdyby to było takie proste to już dawno by to zrobili. Wyszły 3 aktualizacje od grudnia i nic konkretnego nie wniosły.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Beeercik

New member
na weekendzie można było wyhaczyć xh9096 za niewiele ponad 3200 a przepaść miedzy tymi tv jest ogromna


3200zł za 55cali, ja Philipsa 8535 w 70 calach w Black Friday kupiłem za 3700zł, więc niewiele drożej, a jednak różnica w rozmiarze znaczna na korzyść Philipsa.
65 cali od Sony to już będzie 5000zł, więc jednak inna półka cenowa.



Chcę wierzyć, że Philips ze sprawną matrycą to wzorowy wybór w takiej cenie, ale ani u siebie przy 2 sztukach 7855 i 8535, ani w sklepach nie trafiłem na model ze sprawną matrycą :wink:



Z drugiej strony przy skorzystaniu z rękojmi można mieć nadzieję, że serwis/sklep dopilnuje by wymienić telewizor na taki ze sprawnym ekranem, choć i to nie jest pewne bo kolega 12jojko dostawał bodajże 3 razy wadliwy egzemplarz :niewiem:


No cóż, ja dowiem się mam nadzieję w ciągu tygodnia.
 

Cybuchh

New member
Można jakoś ustawić żeby przy włączeniu automatycznie odpalał się trybie ISF? Po każdym wyłączeniu i dłuższym odstaniu włącza się w trybie osobistym i trzeba ręcznie przełączyć
 

Dancap

New member
Można jakoś ustawić żeby przy włączeniu automatycznie odpalał się trybie ISF? Po każdym wyłączeniu i dłuższym odstaniu włącza się w trybie osobistym i trzeba ręcznie przełączyć

Ja nie używam ISF. U mnie jest osobisty do full HD i 4k, HDR jasny do 4k hdr/AV i gra do konsoli wszystkie trzy mają moje własne ustawienia i za każdym razem Telewizor sam przeskakuje między trybami po wyłapaniu odpowiedniego sygnału.
 

Remas76

New member
Najnowsza aktualizacja,
ze strony internetowej firmy Philips

TPM191E _ 101.001.250.003 - Data: 2021/03/12

Naprawiono brak odtwarzania UHD w Disney +
Naprawiono niedziałający pre out subwoofera po StandBy
Naprawiono pasek śmieci na górze ekranu
Naprawiono nieoczekiwane wyświetlanie serwera ekranu OLED. podczas korzystania z aplikacji z kolekcji Philips TV
Naprawiono brak odpowiedzi na bezpośrednie polecenia Logitech Harmony RC
Poprawa wydajności SmartTV, HbbTV w przypadku połączenia IPv6
Ulepszenia stabilności połączenia HDMI ARC
Poprawa stabilności
Inne ogólne ulepszenia
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Wiemy o tym, soft wyszedł ponad tydzień temu. Najważniejsze jest że plam i artefaktów nadal nie naprawił ten soft a sporo zepsuł o czym piszą na avforums

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Przemo8526

New member
Witam
To z Philipsa jest coś możliwego do kupienia do 3tys +/- 200zł czy wszystko jest z wadami i lepiej odpuścić. Wszystkie modele są wadliwe?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie po tym co przeszedłem, to jak już bym miał kupić to tylko u kikiego

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Przemo8526

New member
W takim razie co polecacie z innych marek w podobnych pieniądzach?
LG LED 65NANO793NE
SAMSUNG LED UE65TU8502
SAMSUNG LED UE65TU8002K
Aktualnie są na nie promocje w ME 50za500
 
Ostatnia edycja:
Do góry