Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

conqest

Well-known member
Bez reklam
Pamiętam z jakimi kłopotami do mnie pisałeś, więc miło przeczytać że jesteś w końcu zadowolony :)

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Brady

New member
Witam. Posiadam Philipsa 50 cali. Użyłem ustawień od DanCapa i sprawują się one świetnie na Netflixie, HBO GO, Rakutenie, czy też na kanałach filmowych z telewizji satelitarnej. Problem się pojawia niekiedy np. przy programach informacyjnych, czy rozrywkowych (np. paski na koszulach migają, podobnie jak rzeczy z drona w dalszym tle). Gdy zmienię tryb obrazu na standard to wtedy ten problem jest prawie niedostrzegalny, lecz tryb ten do oglądania filmów i materiałów z aplikacji już według mnie się nie nadaje. Czy da się jakoś temu zaradzić, czy trzeba zmieniać ten styl obrazu każdorazowo?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Kolega Dancap preferuje bardzo wysoką ostrość bo aż 10 (dla mnie osobiście jest to stanowczo za dużo). Zmniejsz ten parametr i zobacz czy będzie efekt
 

Przemo8526

New member
To ja dodam swoję 3 grosze miałem model 70 cali na MVA - zmieniłem na 65 cali na IPS ( w sumie nawet i lepiej bo często oglądam też z boku i tutaj kąty są ok)- i już obraz pudełka jest bardzo w porządku dla mnie. Sądze , że model 70 cali jest zbudowany na taniej jakości matrycy i stąd te problemy i żadne ustawienia tego nie zmienią - można to trochę przykryć "papierem toaletowym" ale wiesz, że to nie tak powinno wyglądać i tam pod spodem cały czas śmierdzi...
Najważniejsze, że moja gehenna się skończyła i teraz jestem zadowolony. Pokombinowałem jeszcze w ustawieniach i obraz jest jeszcze lepszy.




Który model dokładnie wybrałeś?
65PUS7855/12?
 

Szeryf_1982

New member
Ten 65 cali to jest model z wątku 8535 ten 70 cali to byl dokładnie ten sam model z tego co pamiętam to na IPS był jeszcze model 50 lub 55 calowy reszta to MVA.
 

Dancap

New member
Witam. Posiadam Philipsa 50 cali. Użyłem ustawień od DanCapa i sprawują się one świetnie na Netflixie, HBO GO, Rakutenie, czy też na kanałach filmowych z telewizji satelitarnej. Problem się pojawia niekiedy np. przy programach informacyjnych, czy rozrywkowych (np. paski na koszulach migają, podobnie jak rzeczy z drona w dalszym tle). Gdy zmienię tryb obrazu na standard to wtedy ten problem jest prawie niedostrzegalny, lecz tryb ten do oglądania filmów i materiałów z aplikacji już według mnie się nie nadaje. Czy da się jakoś temu zaradzić, czy trzeba zmieniać ten styl obrazu każdorazowo?

Chętnie bym Ci pomógł ale gdzie tylko mogę to zaznaczam, że ja swoje ustawienia dostosowałem pod siebie a ja oglądam tylko wyłącznie YouTube, i streaming Netflix, amazon, rakuten itp. Programy informacyjne oglądam też przez aplikacje i wszystko u mnie jest ok. Ja jak ustawiałem to puszczałem w tle materiał i zmieniałem każde ustawienia aż obraz był zadowalający. Trzymam kciuki, że uda Ci się dojść co powoduje te.
Ja bym poszedł w te ustawienia standardowe spisał je sobie obok tych moich które wprowadziłeś i przeanalizował które ustawienia bardzo się różnią między sobą i starał się wykryć która opcja wpływa na te błędy.
 

Brady

New member
Obniżyłem ostrość do 7, ustawiłem redukcję szumów na maksimum, a i tak od czasu do czasu takie migania się pojawiają...
 

pasazer

Member
Od tygodnia czytam posty w tym temacie ponieważ byłem zainteresowany zakupem tv 65pus8535.
Wreszcie dotarłem do końca i już wiem, że nie warto kupować rozmiarów z matrycą MVA ale nadal nie wiem co z IPS 65".
Czy również występują te same problemy z czernią, podświetlaniem i pikseliozą czy mogę zamawiać bez obaw?


Czyli niedokładnie czytałeś
 

Dancap

New member
Korzystam z ustawień od Dancapa. Kalibracji jako takiej nikt nie robił.

A dałbyś rade to nagrać (jeżeli jesteś wstanie ten problem nagrać) i to wrzucić tutaj? Pomogłoby to osobom które znają się na TV. Ale skoro napisałeś, że opcja standard zmniejsza ten problem to tam jest rozwiązanie. Któreś ustawienie tam włączone albo wyłączone względem tych moich usuwa ten problem. Ja osobiście tak jak napisałem bym spisał ustawienia standard i porównał z tymi moimi i punkt po punkcie sprawdzał. Jak nie widzisz zmiany to zmiany wracasz do moich ustawień i zmieniasz kolejne...
 
Ostatnia edycja:

dues

New member
Jak oceniacie Philipsa pus8535 względem Lg nano863?
Pierwotnie byłem nastawiony na Lg ale w przypadku Philipsa mogę pozwolić sobie na 65 cali zamiast 55 w tej samej cenie.
 

Brady

New member
Skorzystałem z ustawień od Kikiego i niestety kolory zupełnie mi nie odpowiadają. Twarze wydają się być żółte, a kolory wyblakłe. Zostawiłem na razie ustawienia Standard na tv, a na pozostałe źródła ustawienia Dancapa - które są chyba najlepsze dla tego telewizora i za które jestem bardzo wdzięczny. Cały czas się zastanawiam co może powodować migotanie koszul czy dalszych obiektów. Próbowałem zrobić zdjęcie ale ono tego nie oddaje. Czyżby powodem było nierównomierne podświetlenie matrycy?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
musisz sobie przeliczyć kolory pod siebie - to jest najlepsze rozwiązanie. Zresetuj ustawienia na isf, ustaw na ciepły i podaj zresetowane wartości kolorów w 2 pkt. Co do "migotania",to ciężko się wypowiedzieć jak się czegoś nie widziało ale wydaje mi się że to wina złej kalibracji. Na tej od Kikiego też to występuje??
 
Ostatnia edycja:

Tomeqzet

New member
U mnie ustawienia od Kikiego spisują się bardzo dobrze, mam tylko trochę pozmieniane kontrast i jasność, żadne migotanie nie występuje.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
U mnie migotania nie było w ogóle. Były inne problemy ale nie migotanie. Jak widać każdy tv jest inny. Może być też tak że matryca jest uszkodzona. Ciężko się wypowiedzieć nie widząc tego.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry