Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

k3firoo

New member
Na zagranicznym forum ci dwaj co wrzucają ustawienia z kalibracji mają sprawne tv, więc jak też masz sprawny tv to poprawisz detale. Jeśli masz wadliwe matryce to żadna kalibracie nie pomogą lub aktualizacje. A to że zrobisz sobie cały obraz na maxa czarny że nie widać szczegółów które są w głębi tylko po to by nie było widać przejść tonalnych i wmawiać sobie że jest ok to szkoda kasy.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
zgadzam się z tym w 100%, dlatego z pomocą Kikiego (chwała mu za to) reklamuję swojego dziada, bo mam już go serdecznie dość...
 

kopytko1

New member
Pytanie z innej beczki

Witam mam pytanie do posiadaczy tego telewizora, czy komuś z was udało się zainstalować na tv normalną wersje przeglądarki internetowej Firefox (taką jak na telefonie/tablecie)? W sklepie googla na tv brak a instalacja z APK nie działa. Udało się jedynie zainstalować wersję od amazona ale to nie to. Ewentualnie czy możecie polecić jakąś przeglądarkę z dobrym adblockiem.


Firefox z amazona
firefoxtv_31122017.jpg
 

tefinho

New member
Zakupilem wlasnie TV od Kikiego.

Szybka konkluzja.

1. Jakość obrazu nienajgorsza i kalibracja wygląda przyzwoicie. Biel jest biała, czerń jest czarna. Miejscami widoczne nierównomierne podświetlenie i lekki clouding, ale wszystko na akceptowalnym poziomie.

2. Kąty widzenia tragedia. Mimo zapewnień Kikiego, że nie zauważę różnicy w codziennym użytkowaniu w tv biurze, między IPS nad którym myślałem (sony 75xh80) a MVA w Philipsie - muszę przyznać że był to zły wybór, a moje obawy były uzasadnione. Przy tej wielkości matrycy, nawet siedząc idealnie na wprost z kilku metrów od TV, widać jak obraz traci na kontraście i jasności przy bocznych krawędziach. Nie ratuje tego nawet ambilight. Oglądanie tv pod kątem, ze stołu konferencyjnego w biurze jest już kompletnie niesatysfakcjonujące.

3. Porównując 70pus8525 (MVA), który zakupiłem od Kikiego do mojego biura, do 65pus8602 (MVA z Qdot), którego użytkuje na co dzień w domu - jest to przepaść jeśli chodzi o jakość obrazu i kąty widzenia. O dziwo 65pus8602 nie widzę nigdzie dostępnego w polskiej dystrybucji, a szkoda bo jest to znacznie lepszy model. W tym wypadku kąty widzenia faktycznie nie odbiegają mocno od IPS, kontrast i kolory perfecto.

Podsumowując, nie kupiłbym drugi raz tego TV. mVA to w tym przypadku tylko chwyt marketingowy, kąty są tragiczne i dopisek "mega" niczego nie ratuje. Oddawać TV jednak nie będę. Szkoda mi czasu na zabawy w zwroty, wysyłki i nowe zamówienia. Koniec końców jak za tę cenę, akceptowalna jakość obrazu i ambilight.
 

SDman

Banned
Zakupilem wlasnie TV od Kikiego.
Kąty widzenia tragedia. Mimo zapewnień Kikiego, że nie zauważę różnicy w codziennym użytkowaniu w tv biurze, między IPS nad którym myślałem (sony 75xh80) a MVA w Philipsie - muszę przyznać że był to zły wybór, a moje obawy były uzasadnione....
W tej kwestii oprócz tragicznych fabrycznych ustawień to również loteria.
Na półce w Mexp model 58" pod względem kątów to najgorszy TV jaki tam stał za taką kasę .
Ale już u kolegi taki sam 58" ma kąty przyzwoite.
Ja bym reklamował to Twój przywilej.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
TPM191E _ 101.001.250.003 podobno jest nowy oficjalny soft - mój philips już w kartonie czeka na odbiór ale ciekaw jestem czy ktoś to testował i czy są jakieś pozytywne zmiany..
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Zakupilem wlasnie TV od Kikiego.

Szybka konkluzja.

1. Jakość obrazu nienajgorsza i kalibracja wygląda przyzwoicie. Biel jest biała, czerń jest czarna. Miejscami widoczne nierównomierne podświetlenie i lekki clouding, ale wszystko na akceptowalnym poziomie.

2. Kąty widzenia tragedia. Mimo zapewnień Kikiego, że nie zauważę różnicy w codziennym użytkowaniu w tv biurze, między IPS nad którym myślałem (sony 75xh80) a MVA w Philipsie - muszę przyznać że był to zły wybór, a moje obawy były uzasadnione. Przy tej wielkości matrycy, nawet siedząc idealnie na wprost z kilku metrów od TV, widać jak obraz traci na kontraście i jasności przy bocznych krawędziach. Nie ratuje tego nawet ambilight. Oglądanie tv pod kątem, ze stołu konferencyjnego w biurze jest już kompletnie niesatysfakcjonujące.

3. Porównując 70pus8525 (MVA), który zakupiłem od Kikiego do mojego biura, do 65pus8602 (MVA z Qdot), którego użytkuje na co dzień w domu - jest to przepaść jeśli chodzi o jakość obrazu i kąty widzenia. O dziwo 65pus8602 nie widzę nigdzie dostępnego w polskiej dystrybucji, a szkoda bo jest to znacznie lepszy model. W tym wypadku kąty widzenia faktycznie nie odbiegają mocno od IPS, kontrast i kolory perfecto.

Podsumowując, nie kupiłbym drugi raz tego TV. mVA to w tym przypadku tylko chwyt marketingowy, kąty są tragiczne i dopisek "mega" niczego nie ratuje. Oddawać TV jednak nie będę. Szkoda mi czasu na zabawy w zwroty, wysyłki i nowe zamówienia. Koniec końców jak za tę cenę, akceptowalna jakość obrazu i ambilight.

Takiego sama zdania jestem jak przedmówca ! Ja bym nie darował i Reklamował !
 

synth

New member
Ja mam 58 cali czyli VA i to co opisujesz miałem po wyjęciu z pudełka. Obecnie już tego nie posiadam czerń jest głęboko czarna, brak artefaktów (pikseli) i płynne przechodzenie z czarnego w inne odcienie. Ustawiania ci wysłałem chyba jakiś czas temu. Czyli rozumiem, że u ciebie nie działają?
Witaj. Właśnie się borykam tydzień i po Twoim poście naszedł mnie optymizm. Co sprawiło, że teraz masz ok obraz>??? też mam 58" ..Z wszystko co pomoże serdecznie dziękuję
 

tefinho

New member
Takiego sama zdania jestem jak przedmówca ! Ja bym nie darował i Reklamował !

MAŁY UPDATE.
Miałem dzisiaj czas przetestować TV troche dogłębniej... I niestety dopatrzyłem się kolejnego niuansu.
Na białym tle i w jasnych scenach widoczna jest taka kratownica plam. Załączam zdjęcia poglądowe. Co o tym myślicie?

https://shft.cl/img/s/scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net-7747004747387051.jpg
https://shft.cl/img/s/scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net-7747074828749237.jpg
https://shft.cl/img/s/scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net-7747105110496388.jpg

O ile kąty widzenia są kwestią dosyć dyskusyjną jeśli chodzi o reklamacje, to taki defekt matrycy chyba jest już zasadną podstawą? :hmm:
 

12jojko

Banned
MAŁY UPDATE.
Miałem dzisiaj czas przetestować TV troche dogłębniej... I niestety dopatrzyłem się kolejnego niuansu.
Na białym tle i w jasnych scenach widoczna jest taka kratownica plam. Załączam zdjęcia poglądowe. Co o tym myślicie?

https://shft.cl/img/s/scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net-7747004747387051.jpg
https://shft.cl/img/s/scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net-7747074828749237.jpg
https://shft.cl/img/s/scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net-7747105110496388.jpg

O ile kąty widzenia są kwestią dosyć dyskusyjną jeśli chodzi o reklamacje, to taki defekt matrycy chyba jest już zasadną podstawą? :hmm:

Zdjęcia nie działają. Ja reklamowałem 3 razy, bo miałem plamy w każdym modelu, dlatego nie polecam Philipsów. Jak masz jeszcze możliwość zwrotu, to zwracaj, jak nie, to rękojmia.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Zdjęcia masakra... Jak kolega wcześniej napisał oddaj jak możesz a jeśli nie to rękojmia

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

12jojko

Banned
Ja miałem identico, jak zrobiłem DSE Test na YT to widziałem całe podświetlenie, do tego doszły mi ciemne plamki w różnych miejscach od przepalonych soczewek. Kontrola jakości Philipsa to dramat. To samo mam w starym 32-calowym modelu z 2016 r na IPS, którego kupiłem w zeszłym roku na olx w dobrym stanie, żeby mi służył za monitor, podświetlenie pada, soczewki się odklejają, to nie są telewizory na lata, pochodzą dłużej i padają jak muchy.
 
Ostatnia edycja:

Pasier

New member
U mnie póki co podobnych zachowań brak, ale tak jak pisałem tv posiadam niecały tydzień. Jedyne do czego można się przyczepić to właśnie ta płynność ruchu (na player jest najgorzej - drgania widoczne są nawet przy ruchu twarzą podczas rozmowy). Szkoda mi Androida który działa całkiem szybko i sprawnie i oczywiście Ambilighta który robi niesamowitą robotę. Mam nadzieję że najbliższa aktualizacja naprawi ten błąd z płynnością obrazu.
Witam czy dalej masz taki problem? Ja mam dokładnie ten sam problem ale w philips 55pus7334 nie mogę sobie w ogóle poradzić... Oglądam tylko tvn player i tu jest najgorzej.. Mam ten sam problem o którym ty piszesz.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zawiedliście mnie informacją, że telewizor zakupiony u Kikiego ma takie mankamenty.
Pisał, że telewizor przed sprzedażą jest sprawdzany, kalibrowany i że jak się u niego kupi to obędzie się bez niepotrzebnych nerwów :(
 
Do góry