Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

GRajza

New member
To jak powinna wyglądać czerń? Po wyjęciu z pudełka ok czern jest szara, pełna artefaktów ale po zmianie ustawień teraz czerń jest... Hmmm czarna.
Z ciekawości, jeśli nie kłopot, bo już mam to za sobą, mógłbyś sprawdzić o co prosiłem kilkadziesiat stron wcześniej, ale moich postów tu chyba nie widać.... :/
czyli na HBO:
"Gra o Tron" S08E03 w 6:10 minucie filmu, czyli to, co pokazywane jest w przykładach na początku wątku jako dramat, zwłaszcza na 70 calowych Philipsach 8535
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
43PUS8535 jest na VA niestety
@drosophilia - u kogo kupił, u Kikiego?
Ja czekam jednak na nowy model 43PUS8506 który także ma być na VA, ale mam nadzieję, że z obrazem już będzie OK.
 
Ostatnia edycja:

ofd8o

New member
Drodzy forumowicze i forumowiczki, to jak ustawić tv 70 cali żeby pozbyć słabej czerni i pikseli, gdy ta czerń przechodzi w 8nne odcienie? Bo same kolory są super.
 

Dancap

New member
Drodzy forumowicze i forumowiczki, to jak ustawić tv 70 cali żeby pozbyć słabej czerni i pikseli, gdy ta czerń przechodzi w 8nne odcienie? Bo same kolory są super.

Ja mam 58 cali czyli VA i to co opisujesz miałem po wyjęciu z pudełka. Obecnie już tego nie posiadam czerń jest głęboko czarna, brak artefaktów (pikseli) i płynne przechodzenie z czarnego w inne odcienie. Ustawiania ci wysłałem chyba jakiś czas temu. Czyli rozumiem, że u ciebie nie działają?
 
Ostatnia edycja:

majkel1107

New member
Witam! Mam 70 cali i też ten problem.Powiedz mi tylko bo próbowałem twoich ustawień i których ty używasz? tych pierwszych czy drugich?Jezeli to głupie pytanie to sorka.Tv jest super ale te czernie.....
 

Dancap

New member
Witam! Mam 70 cali i też ten problem.Powiedz mi tylko bo próbowałem twoich ustawień i których ty używasz? tych pierwszych czy drugich?Jezeli to głupie pytanie to sorka.Tv jest super ale te czernie.....

Pierwsze są dla obrazu standardowego czyli wszystko bez hdr i AV

Drugie są dla obrazów HDR i AV(musisz puścić coś z hdr albo AV i wtedy możesz ustawić opcje dla tego obrazu)
 
Ostatnia edycja:

Kilmar

New member
Hej
Kupiłem 75PUS8535. Czerń jest czarna, kąty ok, płynność ok.
Jedyny problem to kolory. Ustawiłem wszystko zgodnie ze stroną 213 ale wszystko jest za bardzo fioletowe i "magentowe". Walczę z ustawieniami od 3 tygodni i przegrywam.
Wszyscy są zachwyceni a ja patrzę i się wk... :-(

Jakieś rady? <prócz "weź profesjonalną kalibrację">
 

Pasier

New member
Witam. Posiadam 50PUS8535/12 od około tygodnia i nie mogę sobie poradzić z płynnością obrazu. Występują przycięcia przy ruchu kamerą. Na wyłączonych ustawieniach ruchu jest to najbardziej widoczne. Najlepiej póki co jest na trybie "Film" chociaż minimalne drgania są w dalszym ciągu widoczne. Najpłynniej to wygląda w trybie "Płynny" jednak tutaj pojawia się rozmazany obraz podczas ruchu. Czy ten problem jest u mnie odosobnionym przypadkiem, czy może ktoś z Was boryka się z podobnym? Pozdrawiam.


Ja mam to samo cały czas gdy oglądam tv player wtedy jest najgorzej mnie to tak denerwuje ze szok nie wiem co mam z tym zrobić bo już drugi raz wymieniam tv...
 
Do góry