Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

A

abramq

Guest
To wideo z kulką ma być może błąd - i te odcięcia odcieni w ciemnym nie udowadniają niczego w przypadku tego materiału. To będzie wyglądało tak na każdym odbiorniku, KAŻDYM... ponieważ ten materiał jest tak zrobiony.
Proszę sobie sprawdzać jakość obrazu na NETFLIX, PLAYER, TV SAT, KONSOLI DO GIER (...) Filmiki z YT to nie jest dobry materiał na testowanie jakości obrazu.
Filmy z YT najpierw pobrałem na dysk, w pełnej rozdzielczości, osobno wersje z HDR i bez (czyli nie był to streaming z dostosowywaniem jakości w locie), więc wydaje mi się, że materiał jest ok. Zresztą wcześniej prosiłem tutaj o podanie jakiegoś konkretnego tytułu z czasem testowej sceny ale niestety każdy pisze tylko o pikselozach, problemach z szarością a konkretu w postaci zdjęcia nie znalazłem żadnego. Jedynie na początku jakieś konkretne przykłady ze Snipera, ale tam raczej chodzi o problemy z HDR.
Podobnie (mimo, że też o to pytałem w różnych miejscach) nikt (poza jednym wyjątkiem) nie odpowiedział na moje wątpliwości co do kątów patrzenia tego modelu. A moim zdaniem kąty są tragiczne - wystarczy, że się siedzi na wysokości bocznej krawędzi TV a już twarze robią się nienaturalnie blade. Nie mówiąc o tych, którym przyjdzie siedzieć jeszcze bardziej w bok od TV. Jeśli więc mamy na ekranie scenę, że kilka osób siedzi przy stole, wzdłuż całego ekranu, to ci bliżej nas są rumiani a im dalej - tym bledsi. Koszmarny efekt. A ta technologia jest niby z XXI wieku... A wracając do tego wyjątku - odpowiedź była w stylu, że kąty są spoko, więc widać, że racjonalizacja oczekiwań po zakupie się włącza ;-) W ogóle, mam odczucie, że tzw. opinie w internecie (na stronach sklepów, w Ceneo) to jakaś szkodliwa treść, nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością, w żaden sposób nie pomagająca w zakupie a wręcz wprowadzająca w błąd. Wystarczy popatrzeć na opinie tego modelu ma ME - zero wad, same zalety i to wszystko razy setki wpisów.
Tak jak pisałem, nie jestem wymagającym kinomanem, ale TV to tylko TV nie jakiś rocket science, nie spodziewałem się, że zakup tego urządzenia staje się w dzisiejszych czasach aż takim wyzwaniem. Widać jesteśmy tutaj (a właściwie producenci) w jakimś wczesnym etapie ewolucji, tak jak było w początkach Windowsa, gdzie trzeba było znać jakiegoś informatyka, żeby zainstalował system, sterowniki, a potem co jakiś czas usuwał śmieci w systemie tak teraz przed zakupem TV trzeba przeryć się przez 200 stron forum, kupić kalibrację, ustawić tysiąc opcji - a i tak końcowy efekt będzie ciągle stał pod znakiem zapytania.
W ustawieniach obrazu kilka trybów, w ustawieniach dźwięku tak samo, czy ktoś używając TV (mam na myśli 95% przeciętnych użytkowników) oglądając serwis informacyjny a za chwilę sport a po chwili film będzie co chwilę przełączał tryby na film / wiadomości / sport - i to osobno dla obrazu i dźwięku?! Katastrofa...
 

12jojko

Banned
Filmy z YT najpierw pobrałem na dysk, w pełnej rozdzielczości, osobno wersje z HDR i bez (czyli nie był to streaming z dostosowywaniem jakości w locie), więc wydaje mi się, że materiał jest ok. Zresztą wcześniej prosiłem tutaj o podanie jakiegoś konkretnego tytułu z czasem testowej sceny ale niestety każdy pisze tylko o pikselozach, problemach z szarością a konkretu w postaci zdjęcia nie znalazłem żadnego. Jedynie na początku jakieś konkretne przykłady ze Snipera, ale tam raczej chodzi o problemy z HDR.
Podobnie (mimo, że też o to pytałem w różnych miejscach) nikt (poza jednym wyjątkiem) nie odpowiedział na moje wątpliwości co do kątów patrzenia tego modelu. A moim zdaniem kąty są tragiczne - wystarczy, że się siedzi na wysokości bocznej krawędzi TV a już twarze robią się nienaturalnie blade. Nie mówiąc o tych, którym przyjdzie siedzieć jeszcze bardziej w bok od TV. Jeśli więc mamy na ekranie scenę, że kilka osób siedzi przy stole, wzdłuż całego ekranu, to ci bliżej nas są rumiani a im dalej - tym bledsi. Koszmarny efekt. A ta technologia jest niby z XXI wieku... A wracając do tego wyjątku - odpowiedź była w stylu, że kąty są spoko, więc widać, że racjonalizacja oczekiwań po zakupie się włącza ;-) W ogóle, mam odczucie, że tzw. opinie w internecie (na stronach sklepów, w Ceneo) to jakaś szkodliwa treść, nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością, w żaden sposób nie pomagająca w zakupie a wręcz wprowadzająca w błąd. Wystarczy popatrzeć na opinie tego modelu ma ME - zero wad, same zalety i to wszystko razy setki wpisów.
Tak jak pisałem, nie jestem wymagającym kinomanem, ale TV to tylko TV nie jakiś rocket science, nie spodziewałem się, że zakup tego urządzenia staje się w dzisiejszych czasach aż takim wyzwaniem. Widać jesteśmy tutaj (a właściwie producenci) w jakimś wczesnym etapie ewolucji, tak jak było w początkach Windowsa, gdzie trzeba było znać jakiegoś informatyka, żeby zainstalował system, sterowniki, a potem co jakiś czas usuwał śmieci w systemie tak teraz przed zakupem TV trzeba przeryć się przez 200 stron forum, kupić kalibrację, ustawić tysiąc opcji - a i tak końcowy efekt będzie ciągle stał pod znakiem zapytania.
W ustawieniach obrazu kilka trybów, w ustawieniach dźwięku tak samo, czy ktoś używając TV (mam na myśli 95% przeciętnych użytkowników) oglądając serwis informacyjny a za chwilę sport a po chwili film będzie co chwilę przełączał tryby na film / wiadomości / sport - i to osobno dla obrazu i dźwięku?! Katastrofa...

No ale w każdej matrycy VA masz słabe kąty widzenia, więc czego się spodziewałeś? Od dawna wiadomo, że jeśli komuś zależy na kątach widzenia to jedyny słuszny wybór to IPS, a VA bierze się dla czerni i kontrastu.

No ja nie wiem, czy się tak tego nauczysz, skoro co roku jakieś nowe technologie wsadzają do TV, wystarczy poczytać pierwsze informacje o tym, co będzie w tegorocznych modelach, czarna magia, a często gęsto są to puste słowa.
 

rafallo777

New member
I nie masz artefaktów? Co do ceny to u mnie też 2600 z haczykiem, dlatego się skusiłem. Gdyby nie te plamki które pojawiają się na szarym i czarnym ( i to nie zawsze) to byłbym bardzo zadowolony z tego tv. Miałem też Sony 9096 i nie było aż takiej dużej różnicy w obrazie żeby dopłacać 1400zl (dlatego go oddałem)

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Przez te forum zeswirowalem i po kupnie tego tv przez 2 tygodnie codziennie testowalem filmy od Szczek, do Batmanow i Potterow skonczywszy na youtube i filmach z usb marnej jakosci klatka po klatce. 2 tygodnie stracilem na doszukiwaniu sie czy aby i moj model nie jest trefny. Nawet ten magiczny pasek u gory przy netflix sprawdzalem czy aby wszystko gra czy nie gra.

U mnie czern jest czarna, nie mam artefaktow, nie mialem jak w wiekszosci tu zdjec obrazu jak za mgla. Przeciez to widac od razu, wiem bo na zywo u kolegi widzialem i nie moglem dowierzac, ze ten sam tv a jakosc zupelnie inna.
Sprawdzalem filmy na surface pro 4 i tam kolory gorsze byly od philipsa, a tam matryca jest jedna z najlepszych na rynku.
Mialem porownanie tez do Samsunga w domu. Przy hdr z usb swiecil lepiej ale w 2017'roku byla opcja wylaczenia i tam hdr na stale byl wylaczony. Nigdy go nie wlaczalem. W tym roku nie da sie w tv wylaczyc hdr. Gdy wlaczylem w samsungu hdr to obraz dramat. Jakis zolty, za mgla. Ten hdr to pic na wode.
Filmy z netflixa zdecydowanie lepsze niz na samsungu z 2017.

Q60t i nano 867 to szrot w porownaniu do pus8535.
Q60t powinien byc warty max 1800 zl, a nano max 2000 zl.

Philips ich bije w kolorach, czerni, jakosci wykonania.

I powiem wiecej. Utwierdzilem sie w przekonaniu, ze tv z roku 2020 maja problemy z hdr. Nie tylko w philips obraz jest ciemniejszy, ale na q60t bylo dokladnie to samo. Q70t tez jest ciemniej chociaz nie az tak juz. Chodzi o pliki z usb bo netflix jest ok.
Nie mam pojecia o co chodzi ale producenci powinni pozwolic wylaczyc opcje hdr, bo ona psuje duzo.
Przy sdr philips zjada i wysrywa q60t.
Przy upc z horizon philips tez zjada q60t. Lepsze skalowanie, jakosc obrazu, kolory.

No i ambilight. Bez tego nie moglbym teraz ogladac filmow. Bajki i gry to magia. Jestem pod ogromnym wrazeniem tego bajeru. Filmy spoko, ale ambilight przy grach i bajkach to poezja.
W grach ustawcie tryb gry, a przy filmach zmiencie na normalny.

W tv jade z opcji z avforum podanych w grudniu i nic nie ruszam. Czy mecz pilki, czy tvn, czy polsat obraz super.
Nie aktualizowalem tv jeszcze do najnowszej wersji, bo boje sie, ze cos sie zwali.
Zaktualizowalem go w grudniu tylko.

Reasumujac gdybym trafil na bubel to bym na pewno go wymienil. Kazdy ma oczy a 2550 zl malo nie jest nawet jak za bubel. U kolegi byla roznica i jako on ze laik tv to ten tv wymienil bo mu sie nie podobal.
Kazdy widzi co bierze. Kazdy widzi jak tv gra :) kazdy oczy ma i nie jest to 1 tv nasz w zyciu.

I nikt mi niech nie mowi ,,moj sony kupiony 11 lat temu gra lepiej,,
Moj stary panas gra lepiej od xh90 nawet z tego roku, ktory jest na ips. Jakosc wykonania to jakby porownac mercedesa z maluchem.
Mojego samsunga z 2017 roku wysrywa plastyka kolorow, itp.
Tylko zapominacie, ze tam nie ma 4k. Tam ekran to 42 cale a tu 55, 58, 60,70, itp.
Zapominacie, ze satelita, programy tv to sygnal 1080i a tamte tv byly skrojone pod full hd.
Te tv z 4k musza 2 razy nizej przeskalowac obraz. Dochodzi wielkosc ekranu i robi sie gorzej.
 

KeriM74

New member
Filmy z YT najpierw pobrałem na dysk, w pełnej rozdzielczości, osobno wersje z HDR i bez (czyli nie był to streaming z dostosowywaniem jakości w locie), więc wydaje mi się, że materiał jest ok. Zresztą wcześniej prosiłem tutaj o podanie jakiegoś konkretnego tytułu z czasem testowej sceny ale niestety każdy pisze tylko o pikselozach, problemach z szarością a konkretu w postaci zdjęcia nie znalazłem żadnego. Jedynie na początku jakieś konkretne przykłady ze Snipera, ale tam raczej chodzi o problemy z HDR.
Podobnie (mimo, że też o to pytałem w różnych miejscach) nikt (poza jednym wyjątkiem) nie odpowiedział na moje wątpliwości co do kątów patrzenia tego modelu. A moim zdaniem kąty są tragiczne - wystarczy, że się siedzi na wysokości bocznej krawędzi TV a już twarze robią się nienaturalnie blade. Nie mówiąc o tych, którym przyjdzie siedzieć jeszcze bardziej w bok od TV. Jeśli więc mamy na ekranie scenę, że kilka osób siedzi przy stole, wzdłuż całego ekranu, to ci bliżej nas są rumiani a im dalej - tym bledsi. Koszmarny efekt. A ta technologia jest niby z XXI wieku... A wracając do tego wyjątku - odpowiedź była w stylu, że kąty są spoko, więc widać, że racjonalizacja oczekiwań po zakupie się włącza ;-) W ogóle, mam odczucie, że tzw. opinie w internecie (na stronach sklepów, w Ceneo) to jakaś szkodliwa treść, nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością, w żaden sposób nie pomagająca w zakupie a wręcz wprowadzająca w błąd. Wystarczy popatrzeć na opinie tego modelu ma ME - zero wad, same zalety i to wszystko razy setki wpisów.
Tak jak pisałem, nie jestem wymagającym kinomanem, ale TV to tylko TV nie jakiś rocket science, nie spodziewałem się, że zakup tego urządzenia staje się w dzisiejszych czasach aż takim wyzwaniem. Widać jesteśmy tutaj (a właściwie producenci) w jakimś wczesnym etapie ewolucji, tak jak było w początkach Windowsa, gdzie trzeba było znać jakiegoś informatyka, żeby zainstalował system, sterowniki, a potem co jakiś czas usuwał śmieci w systemie tak teraz przed zakupem TV trzeba przeryć się przez 200 stron forum, kupić kalibrację, ustawić tysiąc opcji - a i tak końcowy efekt będzie ciągle stał pod znakiem zapytania.
W ustawieniach obrazu kilka trybów, w ustawieniach dźwięku tak samo, czy ktoś używając TV (mam na myśli 95% przeciętnych użytkowników) oglądając serwis informacyjny a za chwilę sport a po chwili film będzie co chwilę przełączał tryby na film / wiadomości / sport - i to osobno dla obrazu i dźwięku?! Katastrofa...

W serii 58PUS7805 również występuję problem z pikselami w ciemnych scenach. Zamieściłem mój post na tym forum w temacie "Philips 2020: telewizory 7805/7855 UHD z wbudowanym Saphi, P5, HDR10 +, Dolby Vision i Alexa", hdtv.com.pl_forum_1609229-post97.html (zamiast _ wstaw /) nick: KeriM74. Co do kątów widzenia to jest bardzo źle. Miałem wcześniej telewizor Manta 50'' LED5003 i obraz był dużo lepszy patrząc z przodu a w szczególności z boku.
 
Ostatnia edycja:

Dancap

New member
Cześć wszystkim. Podałem tutaj juz raz moje ustawienia i dla mnie załatwiały świetnie problem z czernią ale faktycznie kontrast i jasność był nienaturalnie podbite... dodatkowo nadal było coś nie tak z kolorem czerwonym oraz skórą. I tak jak w jednych filmach było super tak w innych było źle.

Chciałem wam podać moje ustawienia które sprawdziłem na różnych materiałach na których poprzednie sie kładły mimo, że na innych wyglądały bardzo dobrze.

Ustawienia w moim przypadku dotyczą ekranu 58 cali. Przed ich wprowadzeniem użyłem opcji "zainstaluj telewizor" aby wszystko wyczyścić...

Styl obrazu -Osobisty
Kolor - 50
Kontrast podświetlenia-100
Ostrość - 10
Jasność - 35
Zaawansowane
Kolor
Wzmocnienie koloru-minimum
Gama kolorów- szeroka
Temperatura barwowa - normalny
Dostosowanie punktu bieli - 2punktowe
Czerwony-110
Zielony-105
Niebieski - 90
Kontrast
Tryb kontrastu - zoptymalizowany dla
obrazu
Zwiększenie rozdzielczości HDR- włącz
Kontrast dynamiczny - wyłącz
Kontrast obrazu - 75
Czujnik światła - włącz
Gamma - 4
Ostrość
Ultra resolution - wyłącz
Czyszczenie obrazu
Redukcja szumów - wyłącz
Redukcja zniekształceń MPEG - Maksimum
Ruch
Styl ruchu - film

Dla mnie obecnie to najlepsze ustawienia i obraz jaki oczekiwałem od telewizora tej klasy...Zwłaszcza nocne oglądanie jest jak niebo a ziemia (wczoraj mi kilka razy opadła kopara :D) względem ustawień z pudełka czy moich starszych gdzie przyznaje kontrast był bardzo nienaturalny i mimo, że czerń była ok to reszta leżał.
 

k3firoo

New member
Cześć wszystkim. Podałem tutaj juz raz moje ustawienia i dla mnie załatwiały świetnie problem z czernią ale faktycznie kontrast i jasność był nienaturalnie podbite... dodatkowo nadal było coś nie tak z kolorem czerwonym oraz skórą. I tak jak w jednych filmach było super tak w innych było źle.



Chciałem wam podać moje ustawienia które sprawdziłem na różnych materiałach na których poprzednie sie kładły mimo, że na innych wyglądały bardzo dobrze.



Ustawienia w moim przypadku dotyczą ekranu 58 cali. Przed ich wprowadzeniem użyłem opcji "zainstaluj telewizor" aby wszystko wyczyścić...



Styl obrazu -Osobisty

Kolor - 50

Kontrast podświetlenia-100

Ostrość - 10

Jasność - 35

Zaawansowane

Kolor

Wzmocnienie koloru-minimum

Gama kolorów- szeroka

Temperatura barwowa - normalny

Dostosowanie punktu bieli - 2punktowe

Czerwony-110

Zielony-105

Niebieski - 90

Kontrast

Tryb kontrastu - zoptymalizowany dla

obrazu

Zwiększenie rozdzielczości HDR- włącz

Kontrast dynamiczny - wyłącz

Kontrast obrazu - 75

Czujnik światła - włącz

Gamma - 4

Ostrość

Ultra resolution - wyłącz

Czyszczenie obrazu

Redukcja szumów - wyłącz

Redukcja zniekształceń MPEG - Maksimum

Ruch

Styl ruchu - film



Dla mnie obecnie to najlepsze ustawienia i obraz jaki oczekiwałem od telewizora tej klasy...Zwłaszcza nocne oglądanie jest jak niebo a ziemia (wczoraj mi kilka razy opadła kopara :D) względem ustawień z pudełka czy moich starszych gdzie przyznaje kontrast był bardzo nienaturalny i mimo, że czerń była ok to reszta leżał.
Jak masz czujnik światła włączony to automatycznie Ci rozjezdza inne ustawienia.
 

eprom

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przed chwilą obejrzałem na Netflix film Shaft, i powiem, że jak dla mnie obraz żyleta, nie było się do czego przyczepić.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Jutro zadzwonię do skalibruj.tv bo mnie ten telewizor do szału doprowadzi

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Patrząc w Ceneo na wykres, najwyższa cena jak dotychczas to była 2799 zł na samym początku jak wszedł do sprzedaży. Tak naciąga się ludzi w sklepie, napisze się 3199,99 i przekreśli na 2399 zł, a w grudniu były jeszcze normalnie po 2299 we szystkich marketach.

Najniższa cena jak dotychczas była dla modelu 43PUS8505 i wynosiła 1899 zł.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
I po tej profesjonalnej kalibracji nie było problemu z plamami? Ja sprawdzam każde ustawienia jakie tutaj są wklejane i pomimo iż kolory by były ok to żadne ustawienia nie eliminują do końca problemu. Kto Ci robił tą profesjonalna kalibrację?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

eprom

Klub HDTV.com.pl
VIP
I po tej profesjonalnej kalibracji nie było problemu z plamami? Ja sprawdzam każde ustawienia jakie tutaj są wklejane i pomimo iż kolory by były ok to żadne ustawienia nie eliminują do końca problemu. Kto Ci robił tą profesjonalna kalibrację?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Kupiłem u kikiego z kalibracją. Cały czas śledzę ten wątek, wrzucam zamieszczane tu filmy w celu sprawdzenia jak to wygląda u mnie, ale też sprawdzam te filmy na innych monitorach i na moim tv wcale nie wyglądają gorzej, jak są jakieś defekty to wina materiału. A ten film Shaft wyglądał idealnie a jest tam trochę ciemnych scen i czarnoskórych aktorów.
 

12jojko

Banned
Kupiłem u kikiego z kalibracją. Cały czas śledzę ten wątek, wrzucam zamieszczane tu filmy w celu sprawdzenia jak to wygląda u mnie, ale też sprawdzam te filmy na innych monitorach i na moim tv wcale nie wyglądają gorzej, jak są jakieś defekty to wina materiału. A ten film Shaft wyglądał idealnie a jest tam trochę ciemnych scen i czarnoskórych aktorów.

Puść sobie na Netflix Alice in Borderland i Sweet Home, tam jest sporo nocnych scen, w Lupin też jest parę. Pobierz sobie też bajkę Wolfwalkers - najlepiej w 4K (dostępna jest na Apple), tam też są fajne kolory, a sama animacja świetna. Ja jak ją oglądałem u siebie, a była w kolorach 10bit, to mi kopara opadła. Zresztą ta animacja Spider-man na Netflix też ma świetne kolory, ale nie pamiętam, czy oni ją tam mają w 4K.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
@12jojko
Ty reklamujesz swojego ze względu na plamy czy miałeś ten poważniejszy defekt matrycy??

Jeżeli ktoś ma i może mi podesłać te sławne ustawienia od kikiego to proszę o kontakt. Chętnie to sprawdzę bo i tak nie mam nic do stracenia...
Jeżeli @eprom poda ustawienia po kalibracji to można by też sprawdzić czy różnią się od tych wysyłanych na maila...
 
Do góry