Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
@12jojko - Te sceny wyglądają dobrze, niech sprawdzi jeszcze ciemne, bo z tym Philips ma kłopoty.

@wrz - Wygląda fatalnie, tylko przez okno wywalić, weź zapłać za kolor niebieski na forum, i niech Ci Kiki podeśle kalibrację, skoro pisze ze pomoże, chociaż wątpię.
 
Ostatnia edycja:

biedronka1

New member
Proszę przestać wstawiać zdjęcia kadrów z pokazowych reklamówek 4K z YouTube - bo z tym o dziwo 8535 sobie jakoś radzi. Więc to niczego nie udowadnia.

Proszę sprawdzać jak radzi sobie na materiałach 4K i przede wszystkim HD z takich źródeł jak: Netflix, Player, Amazon Prime Video, CDA czy telewizja satelitarna oraz konsoli do gier :) Najpewniej w ciemnych scenach i kadrach filmów, seriali, gier itp. TV koncertowo się wyłoży - a już na pewno przy materiałach HD. Co każdy inny TV łyka bez kłopotu na 8535 wygląda fatalnie w ciemnych kadrach.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz ewidentnie źle ustawione.
Jakbym tak miał ustawione też bym wyrzucił przez okno !
Napisz na PW - dostaniesz kontakt.
 

12jojko

Banned
biedronka1, po pierwsze, to zdjęcia modelu 8505, po drugie, znajomy użytkuje od ponad miesiąca i nie narzekał na czerń, wszystko mu działa jak należy. Jak przyjdzie mój, to dam znać, czy są jakieś problemy z czernią.
 
Ostatnia edycja:

eprom

Klub HDTV.com.pl
VIP
Proszę przestać wstawiać zdjęcia kadrów z pokazowych reklamówek 4K z YouTube - bo z tym o dziwo 8535 sobie jakoś radzi. Więc to niczego nie udowadnia.

Proszę sprawdzać jak radzi sobie na materiałach 4K i przede wszystkim HD z takich źródeł jak: Netflix, Player, Amazon Prime Video, CDA czy telewizja satelitarna oraz konsoli do gier :) Najpewniej w ciemnych scenach i kadrach filmów, seriali, gier itp. TV koncertowo się wyłoży - a już na pewno przy materiałach HD. Co każdy inny TV łyka bez kłopotu na 8535 wygląda fatalnie w ciemnych kadrach.

U mnie radzi raz lepiej raz gorzej, dostałem info, że grudniowa aktualizacja ma to poprawić, więc cierpliwie poczekam.
 

biedronka1

New member
biedronka1, po pierwsze, to zdjęcia modelu 8505, po drugie, znajomy użytkuje od ponad miesiąca i nie narzekał na czerń, wszystko mu działa jak należy. Jak przyjdzie mój, to dam znać, czy są jakieś problemy z czernią.

To jaki ma cel i sens wstawianie zdjęć dotyczących jakości obrazu z innego modelu telewizora niż tego którego dotyczy temat? To tylko będzie wprowadzało w błąd mniej uważnego czytelnika. Temat dotyczy modelu 8535.
 

12jojko

Banned
@biedronka1 Przecież te modele różnią się tylko pilotem, są na tej samej matrycy i sofcie.

@eprom to samo wyczytałem wczoraj na zagranicznym forum, że na święta ma być jakaś aktualizacja.
 

biedronka1

New member
xD - nie ma pewności co do tego czym się różnią te TV. Ale jeżeli już - to proszę wstawić zdjęcia z różnych źródeł obrazu. Filmiki promocyjne 4K z YT niczego nie pokazują. Proszę pokazać kadry, głównie materiałów HD z TV, Netflixa, Playera, kosoli do gier itp. itd.



Dwa - kupowanie telewizora za ciężkie pieniądze, a potem czekanie tygodniami na jakąś ewentualną aktualizację, która być może coś naprawi - to brzmi jak nieśmieszny żart.
 

jbrach

New member
Ta seria ma ewidentnie problemy z dolby vision i 4k hdr ( w temacie ciemnych scen). Pomaga tylko ustawienie na sztywno 4k sdr i żadne kalibracje tego nie wyprostują taka jest prawda. Trzeba czekać na jakieś poprawki w sofcie. Inna seria to otrzymała i podobno się poprawiło. Jakimś psycho fanem jakości obrazu nie jestem i na dziś mecze sie na 4k sdr ,ale nie ukrywam iż jest to rozczarowanie. Bo ten temat ciągnie się nie tylko na tym forum, a problemy z tego co da się wyczytać przerzucane są od strony philipsa na innych dostawców sygnału do tv czyli: apple , microsoft.
 

eprom

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ta seria ma ewidentnie problemy z dolby vision i 4k hdr ( w temacie ciemnych scen). Pomaga tylko ustawienie na sztywno 4k sdr i żadne kalibracje tego nie wyprostują taka jest prawda. Trzeba czekać na jakieś poprawki w sofcie. Inna seria to otrzymała i podobno się poprawiło. Jakimś psycho fanem jakości obrazu nie jestem i na dziś mecze sie na 4k sdr ,ale nie ukrywam iż jest to rozczarowanie. Bo ten temat ciągnie się nie tylko na tym forum, a problemy z tego co da się wyczytać przerzucane są od strony philipsa na innych dostawców sygnału do tv czyli: apple , microsoft.

Jak sie ustawia na sztywno 4k sdr?
 

eprom

Klub HDTV.com.pl
VIP
xD - nie ma pewności co do tego czym się różnią te TV. Ale jeżeli już - to proszę wstawić zdjęcia z różnych źródeł obrazu. Filmiki promocyjne 4K z YT niczego nie pokazują. Proszę pokazać kadry, głównie materiałów HD z TV, Netflixa, Playera, kosoli do gier itp. itd.



Dwa - kupowanie telewizora za ciężkie pieniądze, a potem czekanie tygodniami na jakąś ewentualną aktualizację, która być może coś naprawi - to brzmi jak nieśmieszny żart.

Zastanawiałem się czy nie zwrócić i nie kupić czegoś innego, ale w tych pieniądzach nie ma szans, poza tym inne marki też mają z tym problem, więc zamiast dokładać do innego modelu wolę miesiąc poczekać na poprawkę. Jak nie poprawią wtedy zacznę wojnę ;-)
 

12jojko

Banned
@biedronka1 zdjęcie z HDR nie jest z YouTube'a, tylko z pobranego pliku i odpalonego z pendrive'a. Znajomy nie korzysta z satelity, czy kablówki, ma za to Netflixa i C+ i u niego jest wszystko z obrazem w porządku. Jak przyjdzie mój, to będę testował, ale to i tak 43", a większość osób tu piszących o tym problemie, ma te modele w dużo większej rozdziałce.

@jbrach wczoraj czytałem, że naprawili problem z DV i HDR, który występował na Disney+, to może teraz pójdzie z górki.
 

12jojko

Banned
@12jojko - Masz w domu sygnał z DVB-T i DVB-S, to bardzo byś mi pomógł w jednej sprawie.

Ja mam w domu tylko cyfrową naziemną, którą oglądam tylko jak leci jakiś mecz reprezentacji, a tak to Netlfix, Plex, HorizonGo, CDA, Kodi itp. Najwięcej oglądam z dysku zewnętrznego albo na kompie.
 
Ostatnia edycja:

jbrach

New member
@biedronka1 zdjęcie z HDR nie jest z YouTube'a, tylko z pobranego pliku i odpalonego z pendrive'a. Znajomy nie korzysta z satelity, czy kablówki, ma za to Netflixa i C+ i u niego jest wszystko z obrazem w porządku. Jak przyjdzie mój, to będę testował, ale to i tak 43", a większość osób tu piszących o tym problemie, ma te modele w dużo większej rozdziałce.

@jbrach wczoraj czytałem, że naprawili problem z DV i HDR, który występował na Disney+, to może teraz pójdzie z górki.
tez mi to migneło. Trzeba czekac na aktualizacje.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po prostu mam prośbę do osób co mają Philipsa PUS7805 lub PUS8505/PUS8535 i mają dostęp w domu do sygnału DVB-T i DVB-S by sprawdzili czy da radę ułożyć listę kanałów ulubionych składającą się z programów DVB-T i DVB-S i dowolnie te kanały między siebie mieszać np.

1. TVP1 HD - DVB-T
2. TVP2 HD - DVB-T
3. TVP POLONIA - DVB-S
4. TVN - DVB-T
5. TELE5 - DVB-S
6. STARS TV - DVB-S
7. POWER TV - DVB-S
8. TV 4 - DVB-T
itd.

Także czy po wyłączeniu do stand-by i ponownym jego włączeniu, telewizor nadal jest na tej liście ulubionych. Także wyciągnąc wtyczkę z prądu powiedzmy na 5 minut, po włączeniu telewizora czy nadal jesteśmy na tej liście ulubionych naziemno-satelitarnych. Według Philipsa brak prądu powyżej 30 minut wywali z listy ulubionej.

Telewizor dla starszych rodziców i ma być prosto, ułożenia prze zemnie lisa naziemno-satelitarna ma być cały czas dostępna, bo sobie jej nie przełączą jak z niej wywali.

Ważne dla mnie jest czy na tym modelu na Saphi też da radę czy tylko na Androidzie. Odpowiedzi z Philipsa w tej sprawie są sprzeczne.
 
Ostatnia edycja:

eprom

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po prostu mam prośbę do osób co mają Philipsa PUS7805 lub PUS8505/PUS8535 i mają dostęp w domu do sygnału DVB-T i DVB-S by sprawdzili czy da radę ułożyć listę kanałów ulubionych składającą się z programów DVB-T i DVB-S i dowolnie te kanały między siebie mieszać np.

1. TVP1 HD - DVB-T
2. TVP2 HD - DVB-T
3. TVP POLONIA - DVB-S
4. TVN - DVB-T
5. TELE5 - DVB-S
6. STARS TV - DVB-S
7. POWER TV - DVB-S
8. TV 4 - DVB-T
itd.

Także czy po wyłączeniu do stand-by i ponownym jego włączeniu, telewizor nadal jest na tej liście ulubionych. Także wyciągnąc wtyczkę z prądu powiedzmy na 5 minut, po włączeniu telewizora czy nadal jesteśmy na tej liście ulubionych naziemno-satelitarnych. Według Philipsa brak prądu powyżej 30 minut wywali z listy ulubionej.

Telewizor dla starszych rodziców i ma być prosto, ułożenia prze zemnie lisa naziemno-satelitarna ma być cały czas dostępna, bo sobie jej nie przełączą jak z niej wywali.

Ważne dla mnie jest czy na tym modelu na Saphi też da radę czy tylko na Androidzie. Odpowiedzi z Philipsa w tej sprawie są sprzeczne.

Sprawdzę to i dam znać o efekcie, ale pewnie jutro.
 

aromed

New member
Garść informacji

Witam wszystkich.
Może jestem nienormalny ale właśnie zamówiłem 70 PUS 8535 do wykonywanej przeze mnie ścianki tv... Pasuje mi rozmiar, ambilight wiadomo. Ze względu na black friday cena tv jest bardzo atrakcyjna, przez chwilę w nocy w € rtv kosztowal 3499 ale rano zmienili cenę. Ja zamówiłem w MEx za 3699. Z moich obserwacji wynika że to co widać na filmach w ciemnych scenach to artefakty kompresji. Przejrzałem kilkanaście demówek z YouTube na monitorze komputerowym m.in. demo Philipsa gdzie goście jeżdżą na rowerach w jaskiniach i demo Pioneera kuro gdzie facet fotografuje starym aparatem. Artefakty były straszne. Podobne do opisywanych na tym forum. W ciemnych miejscach pasy jak gdyby nakladajace się warstwy. Zielone przebarwienia itp. Te same materiały oglądane na starym Sony KDL 52W3000 z pomocą jakiejś chińskiej przystawki wyglądały ok. Co prawda tylko w HD ale jednak. To znaczy coś tam widac dla czepialskich a ja maniakiem nie jestem. Parametry mam skręcone i dodatkowo intensywne oszczędzanie energii bo tv prądożerny... U mnie sytuację widoczną na monitorze bardzo poprawiło zredukowanie jasności kontrastu i zabawa suwakiem "gamma". Generalnie monitor wyjściowo świecil bardzo jasno nie wiem czy to sztuczne podkręcanie parametrów zeby obraz wygladał cool czy po prostu mamy to gdzieś. Ciekawy jestem czy dam rade stolerować to co wyswietli Philips czy będzie wielka wtopa... Napisze wkrótce. Aha. Mam światłowód 400/20 więc pikseloza raczej odpada...
 
Ostatnia edycja:

Radixson

New member
70PUS8535 nie radzi sobie z ciemnymi scenami-totalna klęska, żadna kalibracja ani wyłączenia kontrastów, hdr-ów nie pomagają. Przy poprawnym ustawieniu sceny dzienne można oglądać, ale to co się dzieje w ciemnych-horror. Szczególnie widać to na kanałach Canal + HD ,w filmach z Netfliksa np. ciemne sceny w Noe-m, Harrym Potterze czy Gladiatorze. Konsola Xbox One ruszyła poprawnie z kolorami dopiero po wyłączeniu w jej systemie HDR+ oraz Dolby Vision. Ciemne sceny w RDRII czy Witcherze były nie do oglądania. Zlewające się plamy i fatalne kolory. Obraz z Canal + UHD - przy wyciągniętym na maksa kontraście i tak mdły, chociaż szczegółowy.
Oprócz obrazu telewizor ma zalety- pilot z klawiaturą, dobrze chodząca Alexa, w miarę dobra fonia, dobra współpraca u mnie z amplitunerem Onkyo i Klipschami w trybie wielokanałowym, ambilight, chyba wszystkie tryby tunerów TV łącznie z satelitarną, Google Play itd. Szkoda tylko, że obraz-najważniejsza rzecz-to klęska. Gdyby nie to, mógłby być przebojem na rynku. A tak tylko bublem.
Kilka zdjęć ze scen nocnych i jedna z dziennej dla porównania.
U mnie jest tak samo, na PUS 8505
 
Do góry