Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
@k3firoo - Bardzo ładny obraz, bez zastrzeżeń co do jakości, bynajmniej dla mnie.

Czy w modelu 43" występuje też ten problem z jakością obrazu?
czy też we wszystkich rozmiarach występuje ta usterka, a problem jest z pojedyńczymi sztukami w każdym rozmiarze

Kiki - dowiedz się na 100% jaka matrycą jest montowana w 43",
a może też jest losowo i zależy na jaki konkretnie egzemplarz trafimy?
 
Ostatnia edycja:

SEBOL74

Member
Bez reklam
Koledzy, tak tylko dla porównania. Tak wygląda czerń i kontrast w pus 8102, czyli ostatnim dobrym produktem tv spod znaku "Philips" z 2017 roku.
 

Beeercik

New member
U mnie tak wygląda
529f4079049c92e55fc0b9de8bb6e238.jpg

Tu w ogóle ma nawet czego porównywać względem mojego. Przepaść.

Zwrócę więc moje 70PUS7855 i zamówię 70PUS8535, bo z okazji Black Friday kosztuje 200zł więcej niż ten co kupiłem.

Rozumiem, że ten wyższy model jest absolutnie wart dopłacenia tych 200zł? :)
 

12jojko

Banned
Pod TYM linkiem ktoś podał nieco inne ustawienia dla PUS85x5 z matrycami VA. Przetestuje ktoś?
Translator, po przetłumaczeniu wypluwa coś takiego:

50 ”, 58”, 70 ”PUS8505, PUS8535, PUS8555
Kalibracja ustawień wyświetlania VA Styl obrazów
: ISF Napi
kolor: 53
Kontrast podświetlenia: 85
Ostrość: 1–4 (3).
Jasność: 48
Wzmocnienie koloru: wyłączone
skala kolorów: zależy od wejścia - domyślnie "normalna"
Temperatura barwowa: ciepła
Biały punkt 2 punkty:
Czerwony - WP = 90
Zielony - WP 85
Niebieski - WP = 65
Czerwony - BL = 0
Zielony - BL = -1
niebieski - BL = 0
biały punkt 20 punktów:
20 punktów przesunięcia ku czerwieni +4 i 19 punktów przesunięcia ku czerwieni +4
inne wartości = 0
kolor czerwony i sat = 0
żółty odcień = -2 nas. = 0
odcień zieleni = +1 słowo = -2
cyjan odcień = +1 słowo = +1
Odcień niebieskiego = 0 Sat = -1
Magenta Hue = 0 Sat = 0
Tryb kontrastu: normalny
Skalowanie HDR: wyłączone
Kontrast dynamiczny: wyłączony
Kontrast wideo: 100
Czujnik światła: wyłączony
Gamma: +2 (moje osobiste preferencje).
Ultra rozdzielczość: włączona
Opcje czyszczenia obrazu: redukcja szumów wyłączona, MPEG = minimum.

Style ruchu: wyłączone

Ktoś testował te ustawienia i te z postów 139/140? Które wypadają lepiej?
 

Radixson

New member
Witam wszystkich

Więc kupiłem PUS8505 70 do sypialni i powiem szczerze, że w momencie ciemnych czarnych lub jasnych białych scen to jest jakieś nieporozumienie, w salonie mam samsunga oleda i jakość tych samych filmów wygląda na Philipsie strasznie wręcz jakbym cofnął się w czasie pikseloza na całego oraz jakieś dziwne kolory, coś okropnego, żadne ustawienia nie pomagają. Teraz tylko zastanawiam się czy to wina oprogramowania bo inne sceny wyglądają naprawdę dobrze, czy to wina matrycy? Czy ktoś z Was orientuje się co można z tym zrobić, jest to model z tego roku więc może jakaś aktualizacja go uratuje?
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli następny już taki sam przypadek z Philipsem i czernią, co oni nawyprawiali z tegoroczną serią 8535, w zeszłorocznycej nie było słychać o takich błędach, więc to pewnie wina zastosowanych matryc i nic z tym nie da się zrobić, tylko zwrot.
 

juzeg76

Member
Doradca Philipsa jak zobaczył mój filmik nawet nie próbował czarować jedyne co wymienić w sklepie na inny ale bałem się że będzie to samo dopłaciłem parę złotych i wziąłem Sony xh90. Dziwię sie tymi opiniami w sklepach internetowych na temat tego tv .Tam na pochwałę zasługuje tylko ambilight .Ja w drugim pokój mam Samsung q70r zeszłoroczny i jak zobaczyłem obraz Philipsa to tragedia ani ostry, czerń beznadziejna , mało kontrastu ..Na te czasy z Philipsa to trzeba kupować tylko Oleda....albo golarki
 

Radixson

New member
Pozostaje mi tylko patrzeć jak spada że ściany i dostać pieniądze z ubezpieczalni, kupiłem go na BlackFriday w dobrych pieniądzach to nie będzie tragedii..
 

12jojko

Banned
Ja to widzę, że narzekanie jest głównie na obraz na tych 70" czy 65", chyba jeszcze nie widziałem takiego komentarza o którymś z mniejszych rozmiarów. Mój TV przyjdzie w tym tygodniu, ale ja brałem 43". U znajomego widziałem i było wszystko OK. Tylko odpukać w niemalowane, żeby nie trafił mi się z jakiejś wadliwej partii.
 
Ostatnia edycja:

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podziel się jak przyjdzie 43" bo ja właśnie taki potrzebuję.
Kupiłeś model 43PUS8505 który był na promocji za 1999 zł sklepie Mall?
 
Ostatnia edycja:

12jojko

Banned
Tak. Znajomy też tam kupił, ale miesiąc wcześniej, jak był za 1899 i jest zadowolony. Ja potrzebowałem takiego rozmiaru i na jednej stopce, bo mam wąską szafkę, no i do 2 tysięcy, więc miałem ograniczony wybór. Dam znać po paru dniach użytkowania, jak mi się TV podoba.

Póki co mogę ci tylko powiedzieć tyle, co zauważyłem u znajomego, lekkie przyciemnienie w dolnych rogach, typowe dla matryc z Direct Led, nie przeszkadza to przy oglądaniu, ale jest widoczne, gdy obraz jest jasny i na całej przekątnej. Chociaż żona znajomego tego nie dostrzegła ;)
 
Ostatnia edycja:

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja nie jestem jakimś maniakiem jakości obrazu, ale te zdjęcia pokazujące na niektórych odbiornikach obraz, to woła o pomstę do nieba, wolę na starym kineskopie oglądać niż na czymś takim. Zaraz bez zastanawiania bym zwrócił.
43PUS8505 też bym wolał, bo ma nowego eleganckiego pilota jednostronnego. Czekam na opinie, oby była pozytywna

Kiki - kiedy u Ciebie będzie model 43PUS8505?
 
Ostatnia edycja:

wrz

New member
70PUS8535 nie radzi sobie z ciemnymi scenami-totalna klęska, żadna kalibracja ani wyłączenia kontrastów, hdr-ów nie pomagają. Przy poprawnym ustawieniu sceny dzienne można oglądać, ale to co się dzieje w ciemnych-horror. Szczególnie widać to na kanałach Canal + HD ,w filmach z Netfliksa np. ciemne sceny w Noe-m, Harrym Potterze czy Gladiatorze. Konsola Xbox One ruszyła poprawnie z kolorami dopiero po wyłączeniu w jej systemie HDR+ oraz Dolby Vision. Ciemne sceny w RDRII czy Witcherze były nie do oglądania. Zlewające się plamy i fatalne kolory. Obraz z Canal + UHD - przy wyciągniętym na maksa kontraście i tak mdły, chociaż szczegółowy.
Oprócz obrazu telewizor ma zalety- pilot z klawiaturą, dobrze chodząca Alexa, w miarę dobra fonia, dobra współpraca u mnie z amplitunerem Onkyo i Klipschami w trybie wielokanałowym, ambilight, chyba wszystkie tryby tunerów TV łącznie z satelitarną, Google Play itd. Szkoda tylko, że obraz-najważniejsza rzecz-to klęska. Gdyby nie to, mógłby być przebojem na rynku. A tak tylko bublem.
Kilka zdjęć ze scen nocnych i jedna z dziennej dla porównania.
 

Attachments

  • IMG_20201120_232738.jpg
    IMG_20201120_232738.jpg
    387,1 KB · Wyś: 76
Ostatnia edycja:

12jojko

Banned
@Paździoch: U znajomego to wygląda tak:

SDR:
https://ibb.co/b57YLRg
https://ibb.co/7RQqbRL

HDR:
https://ibb.co/VC8HPn0

Na tym z HDR widać właśnie to przyciemnienie w lewym dolnym rogu. Jeszcze mi podsyłał zdjęcie z wieczornego seansu z włączonym Ambi i tego przyciemnienia nie było w ogóle widać na białym tle.

@wrz wygląda paskudnie, jak na moim Mi Boxie, który ma problemy z debugowaniem kodeka h264, przydałoby się więcej opinii, bo póki co widziałem tylko nieliczne takie żale użytkowników i w każdym przypadku było to w 70" i 65".
 
Ostatnia edycja:
Do góry