Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

wrz

New member
Zlewanie czerni, problem z detalami ciemnych scenach, rozpikselowana czerń, Robią się szare plamy bez rozdzielczości ,Sprawdzone na Ultraboxie, Xboxie zarówno na płytach 4K jak i w scenach nocnych gier, Netfixie. Najlepiej radzą sobie o dziwo programy z naziemnej w HD. Pytanie tylko, czy to seria czy jakaś ingerencja chińskiego Philipsa w system(matryca, oprogramowanie, procesor),Coraz więcej na forach, nie tylko polskich o problemach tego modelu. Żadne ustawienia nie pomagają, ani wyłączanie ulepszaczy, ano ingerencja w dwu ,czy dwudziestopunktową biel. Jakaś zupełna porażka. Całkowity bubel.
 

Beeercik

New member
Zlewanie czerni, problem z detalami ciemnych scenach, rozpikselowana czerń, Robią się szare plamy bez rozdzielczości ,Sprawdzone na Ultraboxie, Xboxie zarówno na płytach 4K jak i w scenach nocnych gier, Netfixie. Najlepiej radzą sobie o dziwo programy z naziemnej w HD. Pytanie tylko, czy to seria czy jakaś ingerencja chińskiego Philipsa w system(matryca, oprogramowanie, procesor),Coraz więcej na forach, nie tylko polskich o problemach tego modelu. Żadne ustawienia nie pomagają, ani wyłączanie ulepszaczy, ano ingerencja w dwu ,czy dwudziestopunktową biel. Jakaś zupełna porażka. Całkowity bubel.

Mam to samo w 70PUS7855 i z tego co wiem to nie jestem sam.
Problem dotyczy widocznie szerszej ilości serii..
Wrzucałem zdjęcia w temacie o modelach 7855/7805, nie mogę niestety podlinkować bo nie mam jeszcze wymaganej ilości postów.

Kolorowe sceny super, ale jakiekolwiek ciemniejsze ujęcia wypadają po prostu tragicznie jak na telewizor z 2020 roku. Porównywałem dziś z 11-letnim Sony KDL-40S5600 i czerń wyglądała lepiej..
 
Ostatnia edycja:

Beeercik

New member
Masz kalibrację ?

Nie mam kalibracji, telewizor mam od piątku i nigdzie nie mogłem znaleźć kalibracji do tego konkretnego modelu, więc walczyłem na własną rękę, ale cokolwiek bym nie robił to problem z czarnymi scenami jest cały czas.

Wygląda to praktycznie identycznie jak u kolegi Juzeg76 w poście #75 na filmach Szczęki. Włączyłem u siebie ten sam film i porównywałem.
 

eprom

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ta pikseloza na ciemnych scena dotyczy nie tylko tego modelu, wystarczy takie hasło wpisać w google i widać, że taki problem występuje również w Samsungu, Sony, Lg.... Wygląda mi to na kwestie ustawień.
 

wrz

New member
Mam jeszcze dwa Samsungi, mniejsze 40 sprzed 10 lat - najwyższy wtedy produkowany model i ze średniej półki 55 z UHD i w 4K.Skusiłem się na 70PUS8535 Philipsa i tamte modele dają radę, a ten niestety nie. Gdyby nie te zlewanie się obrazu w odcieniach szarości-dosłownie plamy na ekranie byłoby ok. Ciemnych scen, szczególnie w filmach kinowych o innym odniesieniu kolorów nie da się oglądać. Widać np. jasna wyraźną twarz z kołtunem szaro niebieskawej plamy zamiast włosów. A Harry Potter, czy Noe albo jakiś iiny tego typu film z ciemnymi scenami-należy zapomnieć. To samo sceny nocne z RDII na Xboxie. Jasne sceny-rewelacja.
 

cytak

New member
Na 50PUS8535 nic takiego nie zauważyłem... muszę być chyba bardzo słabo wymagającym widzem?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 

k3firoo

New member
Nie mam kalibracji, telewizor mam od piątku i nigdzie nie mogłem znaleźć kalibracji do tego konkretnego modelu, więc walczyłem na własną rękę, ale cokolwiek bym nie robił to problem z czarnymi scenami jest cały czas.



Wygląda to praktycznie identycznie jak u kolegi Juzeg76 w poście #75 na filmach Szczęki. Włączyłem u siebie ten sam film i porównywałem.
Ewidentnie wada matrycy i żadna kalibracja nie pomoże. U mnie bez kalibracji nie było takiego obrazu jak u Ciebie. Oddaj lub wymień na inny model.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Bo ostatni dobry telewizor "Philips" stworzył 3 lata temu ! (model 65PUS8102)
z full array direct led, choć i ten nie był wolny od wad ale kontrast i czern niemalże oledowa. Mam go do dzisiaj i jestem zadowolony. Obecne modele to jest jakas kpina jakości. Wolałbym Mante bo jakość podobna i a cena 2 x mniejsza. Ostatnio miałem model 70PUS6702 i tam również byl problem ze swiecaca czernia mimo optymalnych ustawien, do tego siecacy zielony pixel czego nie dalo sie zniesc. Sprzedalem za pol ceny.

Dzis, jedyny tv ktory warto kupic pod znakiem "Philips" to tylko oled bo to nie ich matryca.

Pozdr.
 

12jojko

Banned
Z matrycami u Philipsa to w ogóle jest bałagan, znajomy ma model 43PUS8505 i pisze, że ma MVA, kiki też pisał, że są na MVA, zaś znajomy z innego kraju ma ten sam model, ale już matrycą IPS. To oni w każdym kraju inny panel wsadzają, czy to jakaś loteria? xD Potem nie dziwota, że telewizory zwracają, jak w specyfikacji na stronie masz MVA, a przychodzi ci IPS.
 

Beeercik

New member
Ewidentnie wada matrycy i żadna kalibracja nie pomoże. U mnie bez kalibracji nie było takiego obrazu jak u Ciebie. Oddaj lub wymień na inny model.

Dla przykładu jeszcze ujęcia z gry Forza Horizon 4.

Jedno zdjęcie jest z tv, a drugie bezpośrednio z gry.
https://img0.imguh.com/2020/11/26/ZomboDroid-261120200219429665b0465baba57d.jpg


Tutaj też ciekawa sprawa, że ten pasek jest ładnie czarny, a reszta obok szara
https://img0.imguh.com/2020/11/26/IMG_20201125_0219231adb07d9ef0a34caf.jpg

Jeszcze wspomniany film Szczęki
https://streamable.com/mk4yjm
 
Ostatnia edycja:

12jojko

Banned
Ciekawe, czy w mniejszych rozmiarach też ma takie problemy, póki co nie widziałem nigdzie, by ktoś na to narzekał w 43-calowych. Może poprawią to z aktualizacją.

@kiki masz ustawienia do 8505 i 8535 w 43-calach?
 

k3firoo

New member
Ciekawe, czy w mniejszych rozmiarach też ma takie problemy, póki co nie widziałem nigdzie, by ktoś na to narzekał w 43-calowych. Może poprawią to z aktualizacją.

@kiki masz ustawienia do 8505 i 8535 w 43-calach?
Tu ustawienia nie pomogą, jakaś wada tv. Mam 70" i te problemy w moim nie występują.
 

k3firoo

New member
U mnie tak wygląda
529f4079049c92e55fc0b9de8bb6e238.jpg
 
Do góry