Philips PUS8507 Telewizor LED The One, od 43'' do 86'', Ambilight 3, HDR Dolby Vision/HDR10+, HDMI 2.1, Android 11…

Login

Member
Fajne krotkie podsumowanie. Tez zastanawiam sie nad tym modelem. Bede ogladal TV w podobnych warunkach czyli pokoj niecale 10m2 i odleglosci 1,6-2,0 m. Mozesz napisac czy wielkosc ekranu czyli 43 cale jest wystarczajaca ? Zastanawia mnie tez jak oglada sie sport na tym TV ?
 

PawełZ

Member
Jak dla mnie wielkość ekranu jest optymalna, większy by się u mnie niestety nie zmieścił. Poprzednio miałem 40", może różnica niewielka, ale dla mnie odczuwalna.
Sportu nie oglądam, więc ciężko mi tu coś powiedzieć, ale w szybszych scenach filmowych jest ok, nie ma rwania i tym podobnych efektów.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sprawdźcie na nowych telewizorach z końcówką 7,czy nie ma problemu z odbiorem kanału Wydarzenia24 z naziemnej telewizji cyfrowej, bo na zeszłorocznych z końcówką 6 jest wielki problem i nie da się tego kanału oglądać. Philips wie o problemie od czerwca co najmniej i do dzisiaj nie rozwiązał tego problemu.
Sprawdźcie również czy na kanale telewizyjnym 161 działa wam poprawnie HbbTV, bo u mnie jest tylko plansza i nic więcej, a na innych telewizorach poprawnie działa.
 

PawełZ

Member
Odkryłem wielkiego babola w sofcie Philipsa.
Okazuje się, że ręczne ustawienie sieci (IP, DNS, etc.), to praktycznie zadanie niewykonalne z poziomu pilota. Wszystko jest ok, jak adres ma postać xxx.xxx.xxx.xxx, wtedy da się wpisać i zatwierdzić, ale jak któryś z oktetów IP ma jedną, lub 2 cyfry, to jego wpisanie, lub korekta są praktycznie niemożliwe. Nawet po podłączeniu klawiatury jest to bardzo trudne do zrobienia. Ewidentnie nikt tego nie testował. Nie ma też możliwości ręcznego wprowadzenia DNS w przypadku kiedy IP jest nadawany przez DHCP.
Czy ktoś wie na jaki adres to najlepiej zgłosić?
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Odkryłem wielkiego babola w sofcie Philipsa.
Okazuje się, że ręczne ustawienie sieci (IP, DNS, etc.), to praktycznie zadanie niewykonalne z poziomu pilota. Wszystko jest ok, jak adres ma postać xxx.xxx.xxx.xxx, wtedy da się wpisać i zatwierdzić, ale jak któryś z oktetów IP ma jedną, lub 2 cyfry, to jego wpisanie, lub korekta są praktycznie niemożliwe. Nawet po podłączeniu klawiatury jest to bardzo trudne do zrobienia. Ewidentnie nikt tego nie testował. Nie ma też możliwości ręcznego wprowadzenia DNS w przypadku kiedy IP jest nadawany przez DHCP.
Czy ktoś wie na jaki adres to najlepiej zgłosić?
Cześć,
1. Aby wpisać adres IP zawierający jedną lub dwie cyfry, wpisz "0" przenimi. Wtedy ")" jest ignorowane, np. aby TV skorzystał z IP 192.168.1.1 to musisz wpisać 192.168.001.001
2. Możliwość edycji DNSów nie jest możliwa przy ustawieniu DHCP.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Osoby co mają nowe telewizory PUS8807 proszę by sprawdziły na nich działanie kanały Wydarzenia24, oglądając go bez przełączania przez co najmniej 30 minut. W zeszłorocznych jest problem z tym kanałem, a zarówno zeszłoroczne jak i te nowe są na tej samej platformie sprzętowej i mają to samo oprogramowanie w tej samej wersji

Tak to wygląda, jak byłby problem z sygnałem ale nie jest tylko coś z telewizorem, pytanie czy da się to naprawić oprogramowaniem, skorp Philips od czerwca tego nie naprawił?
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oczywiście rozchodzi mi się o sprawdzenie modeli PUS8507 / PUS8517 pod kątem poprawnego odbioru na nich kanału Wydarzenia24, w poście wyżej pomyliłem modele.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bo w wątki o PUS8506 pisali, by Philips mi wymienił na PUS8507 i dlatego zadałem w tym wątku pytanie czy na nim nie ma problemów. Takie śmieszne?
 
Do góry