Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale oprócz Ciebie nikt go nie opisuje.
Działa normalnie.
Przecież to najtańszy telewizor w klasie .
I tyle trzeba od niego wymagać.
 

Ivanovic

New member
Jest lipa jak "150" z tymi śladami na matrycy. Przekonałem się o tym tak samo jak Wy po pierwszym otarciu z niego kurzu. Robię to chyba jak każdy raz na jakiś czas, ale zawsze z niebywałą dbałością i delikatnością. I zawsze tak robiłem z każdym telewizorem, a tylko z tym są takie cyrki.
Kiedy pierwszy raz zobaczyłem te ślady o mało serce mi nie stanęło. Ten temat powinien być rozpowszechniony na szeroką skale ku przestrodze wszystkich zainteresowanych.

Powiem więcej po roku użytkowania, już po pierwszych tygodniach wiedziałem, że to nie był najlepszy zakup w moim życiu, ale niedawno wszedłem w jakimś markecie na dział tv - aż mi się autentycznie zrobiło przykro. :fool: Patrząc ogółem na wszystkie wyświetlacze brylują moim amatorskim okiem lg i panasonic choć nigdy nie stawiałem na te marki. Za to nasz philips ..to najbardziej sprany obraz na całej ścianie. Nie można mu zarzucić niczego do jakości obraz jest bardzo ostry i dynamiczny. Ale nie robi tego "łał" i wszystkim którzy czują niedosyt po jego zakupie szczerze odradzam wycieczki do marketów rtv bo to boli :grin::grin:

Przyznaje bez bicia, nie mam pojęcia gdzie ja miałem oczy kiedy kupowałem telewizor. Zwracałem uwage na wiele czynników a nie pomyślałem, że zawiedzie to z czym do tego czasu problemu nie miałem, czerń i chmurki.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Jest lipa jak "150" z tymi śladami na matrycy. Przekonałem się o tym tak samo jak Wy po pierwszym otarciu z niego kurzu. Robię to chyba jak każdy raz na jakiś czas, ale zawsze z niebywałą dbałością i delikatnością. I zawsze tak robiłem z każdym telewizorem, a tylko z tym są takie cyrki.
Kiedy pierwszy raz zobaczyłem te ślady o mało serce mi nie stanęło. Ten temat powinien być rozpowszechniony na szeroką skale ku przestrodze wszystkich zainteresowanych.

Powiem więcej po roku użytkowania, już po pierwszych tygodniach wiedziałem, że to nie był najlepszy zakup w moim życiu, ale niedawno wszedłem w jakimś markecie na dział tv - aż mi się autentycznie zrobiło przykro. :fool: Patrząc ogółem na wszystkie wyświetlacze brylują moim amatorskim okiem lg i panasonic choć nigdy nie stawiałem na te marki. Za to nasz philips ..to najbardziej sprany obraz na całej ścianie. Nie można mu zarzucić niczego do jakości obraz jest bardzo ostry i dynamiczny. Ale nie robi tego "łał" i wszystkim którzy czują niedosyt po jego zakupie szczerze odradzam wycieczki do marketów rtv bo to bol

Przyznaje bez bicia, nie mam pojęcia gdzie ja miałem oczy kiedy kupowałem telewizor. Zwracałem uwage na wiele czynników a nie pomyślałem, że zawiedzie to z czym do tego czasu problemu nie miałem, czerń i chmurki.

Ivanovic ty masz TV 8303 czy tylko trolujesz - jak czytam "philips ..to najbardziej sprany obraz" to dochodzę do wniosku, że ty nigdy nie miałeś tego TV , albo nie potrafisz go sobie "ustawić - skalibrować pod siebie" - od czego funkcje: kolor, nasycenie, balans bieli, luminacja, i można tak wymieniać jeszcze kilka podobnych funkcji w menu tego TV, które umożliwiają nam kalibrację obrazu.
icon6.gif
 

quarx

New member
tona pianki na ekran, szmata i sru w te i w tamte.... tak wygląda u mnie szorowanie ekranu.... średnio raz w tygodniu bo tak sie u mnie kurzy... i nic... i nic....a skoro robi ci się przykro na dziale tv w markecie.... no cóż.... widać spece od manipulacji w tym sklepie odwalili dobrą robotę
 

Tomstud

New member
Ale oprócz Ciebie nikt go nie opisuje.
Działa normalnie.
Przecież to najtańszy telewizor w klasie .
I tyle trzeba od niego wymagać.

Kiki, czy Ty czytasz posty na które odpisujesz?
Tylko ja opisuję ten problem? Ostatnie 24h: 4 użytkowników potwierdza jego występowanie. A Ty z uporem że tylko ja go zgłaszam. Przypomnę że problem zgłosił diabeelek.

Jeśli chodzi o drugą część twojej wypowiedzi, to zwrócę uwagę na to co napisałem:
"Podkreślę, 55PUS8303 to dobry tv, ale nie róbmy z niego świętego grala i urzadzenia idealnego"
Ja podchodzę do pus8303 obiektywnie, to moderator robi z niego ideał o cud nad cudy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nigdzie nie napisałem, że ideał.
W klasie cenowej to bardzo dobry telewizor z najlepszymi możliwościami.
Jak znasz lepszy - napisz proszę, porównany !
 

Tomstud

New member
Nie szukam lepszego. Jak już wielokrotnie napisałem, z 55PUS8303 jestem zadowolony, choć TV ma swoje wady o których należy mówić aby zaoszczędzić rozczarowań potencjalnym nabywcom.

Na wszelki wypadek jeszcze raz:
- bardzo słaby dźwięk pomimo dodatkowego pseudo głośnika z tyłu TV
- matryca IPS a więc świecąca na srebrno czerń oraz słabe kąty widzenia w pionie
- system czasem minimalnie zwalnia/zawiesza się (android tv)
- problemy z śladami na ekranie po czyszczeniu ekranu (nie mające nic wspólnego z chemią)

To taki "urok" tego TV. Ja go akceptuję, ale muszę przyznać, że nieco mnie wspomniane przypadłości denerwują. Gdybym miał kupić kolejny TV a mój budżet nie pozwoliłby na OLEDa, to pewnie znów wybrałbym PHILIPSa (ambilight jest świetny).
 

quarx

New member
Nie szukam lepszego. Jak już wielokrotnie napisałem, z 55PUS8303 jestem zadowolony, choć TV ma swoje wady o których należy mówić aby zaoszczędzić rozczarowań potencjalnym nabywcom.

Na wszelki wypadek jeszcze raz:
- bardzo słaby dźwięk pomimo dodatkowego pseudo głośnika z tyłu TV
- matryca IPS a więc świecąca na srebrno czerń oraz słabe kąty widzenia w pionie
- system czasem minimalnie zwalnia/zawiesza się (android tv)
- problemy z śladami na ekranie po czyszczeniu ekranu (nie mające nic wspólnego z chemią)

To taki "urok" tego TV. Ja go akceptuję, ale muszę przyznać, że nieco mnie wspomniane przypadłości denerwują. Gdybym miał kupić kolejny TV a mój budżet nie pozwoliłby na OLEDa, to pewnie znów wybrałbym PHILIPSa (ambilight jest świetny).


o "wadach" które wypisujesz (dźwięk i cechy IPS) wszyscy wiedzą, temat ma już "kilka stron".
Akurat tych dwóch nie potwierdzę (do dźwięku nic nie mam, a IPS to mój typ wraz z jego cechami bo to nie są wady a cechy, wada to może być w produkcji!).
System się zawiesza - a na jakich bebechach on chodzi? Czego się spodziewać po takiej podstawie sprzętowej? Chciałeś Androida to go masz.
Ślady na ekranie - problem egzemplarza z podświetleniem/matrycą?
 

Tomstud

New member
wada to może być w produkcji!.

wady/zalety, plusy/minusy dobre/złe strony... czepiasz się drobiazgów :)


Ślady na ekranie - problem egzemplarza z podświetleniem/matrycą?

W ciągu jednego dnia cztery osoby potwierdziły występowanie śladów na matrycy po jej czyszczeniu. Dość dużo tych przypadków jeśli weźmiemy pod uwagę, że nie każdy posiadacz PUS8303 tu zagląda lub zna to forum.
Należy przyjąć, że wspomniane zjawisko to wada (lub jak wolisz negatywna cecha tego TV) No chyba że pójdziemy dalej i założymy, ze producent montuje różne rodzaje matryc w tym samym modelu tv. Teoretycznie absurd ale nie takie absurdy okazywały się prawdą.
 
Ostatnia edycja:

quarx

New member
wady/zalety, plusy/minusy dobre/złe strony... czepiasz się drobiazgów :)




W ciągu jednego dnia cztery osoby potwierdziły występowanie śladów na matrycy po jej czyszczeniu. Dość dużo tych przypadków jeśli weźmiemy pod uwagę, że nie każdy posiadacz PUS8303 tu zagląda lub zna to forum.
Należy przyjąć, że wspomniane zjawisko to wada (lub jak wolisz negatywna cecha tego TV) No chyba że pójdziemy dalej i założymy, ze producent montuje różne rodzaje matryc w tym samym modelu tv. Teoretycznie absurd ale nie takie absurdy okazywały się prawdą.

wiem że to drobiazgi, ale po co kolejny raz pisać o słabej czerni i srebrzeniu IPS skoro to są jej cechy wrodzone? Odnosiłem się tylko do tego.
A zjawisko, o którym piszesz jak najbardziej stanowi wadę, choć jeszcze nie wiemy czego. Różne rodzaje matryc też nie byłyby wytłumaczeniem tego dziwnego zjawiska. Clouding to w końcu cecha systemu podświetlenia a nie samej matrycy.
Aż takie szczęście miałem z moim egzemplarzem? Trudno uwierzyć heh.

Wrzucisz w końcu jakieś foty tych chmurek ale na normalnym obrazie? Ciągle mam w głowie tę czarną planszę w HDR...
 

Tomstud

New member
Quarx, to nie ja jestem autorem zdjęcia. Zdjęcie wrzucił i pytanie zadał Diabeelek. Ja jedynie (jak kilku użytkowników) potwierdziłem występowanie takiego zjawiska. U mnie jest mniej widoczne, na normalnym obrazie telewizyjnym niemal niewidoczne.
 

quarx

New member
fakt przeoczyłem to. Skoro niemal niewidoczne to ciesz sie. Są TV gdzie clouding jest bardzo widoczny. I tyle.
 

soviet100

New member
Cluding jest normalny ja to przerabiałem z dwoma 75pus8303 . Najlepiej to robić tak samo jak z folią jak pęcherze zostają . Teraz mam nawet tv z minimalnym cloudingiem ale za to banding duży , już się przyzwyczaiłem. Jeśli Philips miałby oled 75 w dobrych pieniądzach to bym kupił a 75pus8303 to tak jak by przejściowy tv w oczekiwaniu na oled 75 od philipsa. Powtarzam po raz 20 żaden tv nie gra na poziomie akceptowalnym chodzi o dźwięk , teraz mam su v90d + zeusy i to gra akceptowalnie
 

quarx

New member
Cluding jest normalny ja to przerabiałem z dwoma 75pus8303 . Najlepiej to robić tak samo jak z folią jak pęcherze zostają . Teraz mam nawet tv z minimalnym cloudingiem ale za to banding duży , już się przyzwyczaiłem. Jeśli Philips miałby oled 75 w dobrych pieniądzach to bym kupił a 75pus8303 to tak jak by przejściowy tv w oczekiwaniu na oled 75 od philipsa. Powtarzam po raz 20 żaden tv nie gra na poziomie akceptowalnym chodzi o dźwięk , teraz mam su v90d + zeusy i to gra akceptowalnie

poziom akceptowalny - a co to jest? Wiem...znowu się czepiam....ale po to forum jest
 

soviet100

New member
Poziom akceptowalny to 30hz do 22khz . Ten przedział żaden telewizor nie uzyska . Za coś s miarę sensownego trzeba by dać kwotę 3x tego philipsa.
 

quarx

New member
Poziom akceptowalny to 30hz do 22khz . Ten przedział żaden telewizor nie uzyska . Za coś s miarę sensownego trzeba by dać kwotę 3x tego philipsa.

prawda, ale też nie każdy tego oczekuje. Ludziom oglądającym TV w zakresie dziennika, prognozy pogody i seriali (a to "o dziwo" masa odbiorców jest) te 30Hz to pewnie nawet się nie śniło
 
Do góry