Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

Kola_

New member
Jak na moje sprzęt ogólnie przyspieszył po aktualizacji. Zmienił się układ ekranu domowego, wydaje mi się, że na plus. Za to na pewno na plus możliwość wzmocnienia sygnału wychodzącego na słuchawki (ale za to tracimy możliwość regulacji głośności na słuchawkach przyciskiem zgłaśniania/ściszania, trzeba się chyba dogrzebywać do ustawień głośności wyjścia słuchawkowego [jest w szybkich ustawiewniach]... ale jak ktoś ma podłączony zewnętrzny sprzęt po jacku może regulować głośność bezpośrednio na nim, a dodatkowo - nie trzeba ustawiać sprzętu mega głośno by coś słyszeć :) )
 

snow.leopard

New member
Oreo

Witam.

Zdecydowałem się na aktualizację mojego 49PUS8303 i mam mieszane uczucia.

Plusy:

+ szybsze działanie ekranu głównego
+ ładniejsze menu główne (wg mnie), można łatwo dodawać, przesuwać aplikacje ulubione
+ dostęp do zarządzania aplikacjami jest z szybkiego menu ustawień.
+ filmy 4k z dysku zewnętrznego chodzą teraz prawidłowo z wbudowanej aplikacji do przeglądania plików (poprzednio większość filmów się zacinała albo były problemy z dźwiękiem)

Minusy:

- problem z VLC i wszystkimi aplikacjami z których wcześniej odpalałem filmy z dysków zewnętrznych. W VLC kręci się kółko i nie ładuje plików / katalogów. W pozostałych aplikacjach jest komunikat o nieprawidłowej ścieżce przy próbie wyświetlenia zawartości :???:
- w menu smart (tym głównym) po podpięciu dysków pojawia się po prawej w rogu znaczek ładowania dysku, po chwili wali komunikatami "Dysk... uszkodzony..." i tak kilka razy (robione przywracanie ustawień - bez rezultatów).
 

soviet100

New member
To jest jakaś nieprawda ,co teraz muszę szukać wzmacniacza z pilotem i kolejny pilot ? Robię co mogę żeby pozbyć się pilotów mam moduł ci nawet a tu taka niespodzianka.
 

karolboss

New member
Dobra, zrobiłem update. Wszystko spoko,mam podpięte głośniki do wyjścia słuchawkowego.

Jak przywrócić regulację głośności za pomocą przycisków na pilocie +/- ?
Wkurza to niesamowicie
 

devil511

New member
Witam
Po wielu tygodniach zastanawiania się nad wyborem TV, rozważania wszelkich za i przeciw w końcu jednak kupiłem 49PUS8303 za 2999zł w pewnej znanej sieciówce. Ostatecznie brałem jeszcze pod uwagę Sony KD-49FX8596 lub KD-49XF8505. Ale z racji tego, że jestem zwykłym szarym użytkownikiem stwierdziłem, że jednak nie opłaca mi się dokładać tych paru stów do tv Sony. Moje wrażenia po paru dniach użytkowania są takie:
- ambilight fajna sprawa.
- wykonanie telewizora mocno na plus, ładna aluminiowa ramka, stabilna stopa, telewizor wygląda bardzo elegancko.
- dźwięk mimo dodatkowego głośnika jednak bez rewelacji, myślałem że będzie lepiej, telewizor gra dość cicho, niskie tony słabe. Mój dwuletni 40 calowy samsung KU6000 gra na pewno głośniej.
- no i kwestia obrazu, telewizor oglądam na ustawieniach fabrycznych w trybie standard. Telewizor nie ma zrobionej kalibracji. Źródło sygnału to polsatowski dekoder HD5000. Obraz na kanałach HD jak dla mnie ok. Jednak jakość obrazu na kanałach nadawanych w SD wyraźnie gorsza, widać rozmycia, brak ostrości, dziwne smużenia. I nie wiem czy to kwestia ustawień czy ten TV tak ma. Przywołany wcześniej samsung 40KU6000 podłączony do tv naziemnej ma lepszy obraz na kanałach nadawanych w SD. ?Nie wiem czy to kwestia rozmiaru ekranu, że jednak przy większej przekątnej te wszystkie niedociągnięcia sygnału są bardziej widoczne.
- System Android w miarę działa sprawnie, raczej nie będę go używał zbyt często, raczej tylko do oglądania You Tuba, zbędne aplikacje posuwałem.
- no i tak generalnie zastanawiam się czy dobrze zrobiłem wybierając tego PHILPSa a nie w/w modele od Sony.
Proszę o ewentualne rady jak poprawić obraz na kanałach nadawanych w SD.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Jak nic nie zmieniałeś w ustawieniach to poszukaj albo poproś kogoś aby Ci je udostępnił.
Kanały SD z reguły słabo wygladają a tym bardziej na większych przekątnych choć 49" nie jest dużym TV na obecne czasy.
 

snow.leopard

New member
A jaki system plików na dysku zewnętrznym?

System plików to NTFS i taki musi pozostać ze względu na rozmiary plików :( Trzeba chyba czekać na jakiś update (chociaż wbudowany w TV menadżer plików łyka wszystko elegancko, nawet lepiej niż na wer 7), może te apki mają jakiś problem z Oreo android TV ?
 

Hanek

New member
Hej, u mnie zaś nie trzyma ustawień po włączeniu na nowo tv. Mam na isf dzień to żeby było iść dzień muszę skoczyć na inny tryb i wrocic na isf dzień wtedy jest Ok. Też tak macie ?
Robiliście nowa aktualizacje ? Mam ostatnią jaka była ale nie oreoy
 

xernes

Member
Hej, u mnie zaś nie trzyma ustawień po włączeniu na nowo tv. Mam na isf dzień to żeby było iść dzień muszę skoczyć na inny tryb i wrocic na isf dzień wtedy jest Ok. Też tak macie ?
Robiliście nowa aktualizacje ? Mam ostatnią jaka była ale nie oreoy


To już było poprawione w ostatnim sofcie (dostępnym przez aktualizację USB)

Na Oreo też nie ma tego problemu.
 

CureMar

New member
W menu "Sieć" (lub "Nośniki" w zależności skąd się tam wejdzie) pojawiła się pozycja "Powłoka". U mnie pokazuje, że "brak plików w folderze". Wie ktoś, co to jest? Skąd pobiera dane plików?
I druga sprawa. Mam włączone opcje programistyczne i próbuję tam zmniejszyć limit pracujących w tle aplikacji. Jednak ten parametr nie jest zapamiętywany i po wyłączeniu/włączeniu TV mam powrót do opcji "standardowy limit". Może ktoś wie, jak spowodować, żeby "trzymało" wybrany limit?
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam
Po wielu tygodniach zastanawiania się nad wyborem TV, rozważania wszelkich za i przeciw w końcu jednak kupiłem 49PUS8303 za 2999zł w pewnej znanej sieciówce...
- no i tak generalnie zastanawiam się czy dobrze zrobiłem wybierając tego PHILPSa a nie w/w modele od Sony.
Proszę o ewentualne rady jak poprawić obraz na kanałach nadawanych w SD.




Musisz podregulować ustawienia, a przede wszystkim wyłączyć obie redukcje szumów. Sam wcześniej miałem 6008 i porównując obraz z DVB-T to jest dużo lepiej. Przełącz na tryb Film i wtedy zobacz, bo na pozostałych fabrycznych trybach praktycznie nie da się oglądać - pomijam ISFy, ponieważ wymagają kalibracji.


No i przekątna oraz rozdzielczość też robią swoje. Przykład: na niektórych programach HD można zauważyć aberrację obiektywu kamery.
 

Hanek

New member
OREO- robić /nie robić ? Ktoś kto ma może się wypowiedzieć czy warto , a może czy prędzej czy później i tak aktualizacja będzie konieczna ?
 
Do góry