Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

Cesaroq

New member
Także używam Vectry i naziemnej. Filmy idą z dysku twardego. Na YT i w kodi tak samo mam problem z płynnością obrazu. Jedyne co mi przychodzi do głowy to to że aktualizowałem telewizor przez sieć. Jeśli chodzi o profile HDR to mam HDR prem ustawione na parametr auto i ładnie świeci. Do tego gama -2. Profile musiałem ustawiać na nowo. Jak ktoś ma jakiś pomysł na poprawę płynności to będę bardzo wdzięczny.
 

Leman22

New member
Także używam Vectry i naziemnej. Filmy idą z dysku twardego. Na YT i w kodi tak samo mam problem z płynnością obrazu. Jedyne co mi przychodzi do głowy to to że aktualizowałem telewizor przez sieć. Jeśli chodzi o profile HDR to mam HDR prem ustawione na parametr auto i ładnie świeci. Do tego gama -2. Profile musiałem ustawiać na nowo. Jak ktoś ma jakiś pomysł na poprawę płynności to będę bardzo wdzięczny.

Podłączam się pod wątek. Też problem z płynnością obrazu u mnie występuję.
Na początku myślałem że to problem tylko z kodekiem XVID ale też to występuję przy filmach w innych formatach. Czasem puszczenie tego filmu przez inny player pomaga ( mniej klatkuje ) ale efekt jest zauważalny. Na marginesie powyłączane wszystkie upłyniacze itp.

Pozdrawiam
 

Cesaroq

New member
Poradziłem sobie z problemem. Oddałem telewizor. Po 2 tygodniach mogę coś już napisać o tym tv. Piękny wygląd, stupka przeźroczysta mega się prezętuje. Ambiliht poezja, naprawdę szkoda że ma to tylko Philips. Android też super, szybki, można zainstalować kodi i mx player jak nie daje rady wbudowany odtwarzacz. Piękne kolory i dobra czerń jak na ips. Wysoka jasność. Brak plam na matrycy. Minusy które dyskwalifikują 49pus8303 to oczywiście głośniki, które grają na miarę mojego smartphona i niestety odświeżanie matrycy, nie wierzę że ma 100hz no i oczywiście płynność obrazu. Albo się rozwarstwia albo są artefakty. Kanały się przełączają bardzo wolno, ok 2-3sek.

Więc szukam nowego tv.
Priorytety to szerokie konty widzenia i odtwarzanie 4k z dysku twardego jak ktoś coś może polecić będę wdzięczny
 

mlody_tm

New member
Ja mam z kolei walke od sierpna z 75pus7101,


obraz do bani.... aż w końcu zaczęły ledy się palić... nie ambi a te pod matrycą...



wczoraj był door t door... gość powiedzial, że ekran do wymiany... załatwilem ze sklepem ze mi wymienią na 8303 bez dopłaty... ale po tym co napisales.. nie wiem czy juz nie olać super ambi....


i wziac jak zawsze mialem i bylem zadowolony z Samsunga...
 

adamo_

New member
Bez reklam
mam 55/8303 i jestem bardzo zadowolony. Nie mam takich problemów jak pisał Cesarog. Obrał płynny, jak lubię. Mecze piłki nożnej super. Netflix 4K żyleta, ale musiałem trochę HDR poprzestawiać.

Naziemna w porównaniu do mojego starego Samsunga 48H6640 ale i nowych u znajomego to niebo a ziemia. W Philipsie pazur, kolory bardzo dobre i intensywne, wręcz wygląda to szlachetnie w porównaniu do mydła w Samsungu. Żałuję, że nie wziąłem większego. Z chęcią bym dziś dopłacił aby ktoś wział mój 55 cali i zamienił się na 65 cali.
 
Ostatnia edycja:

rodman83

New member
panowie jestem na ostatniej prostej przy zakupie TV, Panasonic o którym wspomniałem parę stron wcześniej już sobie daruję, zostaję do wyboru SONY KD-55XF8596 lub XF8599 i PHILIPS 55PUS8303...proszę o pomoc :)
 

adamo_

New member
Bez reklam
panowie jestem na ostatniej prostej przy zakupie TV, Panasonic o którym wspomniałem parę stron wcześniej już sobie daruję, zostaję do wyboru SONY KD-55XF8596 lub XF8599 i PHILIPS 55PUS8303...proszę o pomoc :)


Niedaleko Ciebie mieszkam, przyjeżdżaj po 55 cali kupiony kilka tygodniu termu do mnie a ja kupię 65 cali :) albo dopłacę Ci różnicę.
 

quarx

New member
panowie jestem na ostatniej prostej przy zakupie TV, Panasonic o którym wspomniałem parę stron wcześniej już sobie daruję, zostaję do wyboru SONY KD-55XF8596 lub XF8599 i PHILIPS 55PUS8303...proszę o pomoc :)

chcesz ambi bierz philipsa. Nie chcesz ambi to bierz najtańszego z opisywanych. Wszystko na temat.
 

Cesaroq

New member
Jak oddawałem dziś tv był na wystawie 55pus8303. Obraz dużo lepszy muszę przyznać. Prędzej bym pomyślał że wersja 55 ma 100hz. Podłączyłem nawet swój dysk. Lepsza matryca tam jest... Jak by nadążała za obrazem. Dźwięku niestety nie sprawdziłem.
 

wieśniak1

New member
Co z tym Philipsem panocki? Tak czytam i dochodzę do wniosku, że kupując go można się wpier....wejść na mine. Jak żyć Panie, co kupić? Bez wąsa nie rozkminim chyba
 

wieśniak1

New member
Panie ale sam zobacz. Wpierw wpadła mi w oko seria 7 ale tam technologiczne średniowiecze. Seria 8 jak czytam to chyba loteria...zależy jak pan trafisz. Szczerze gdyby nie te błyskotki z tyłu to w ogóle tej marki nie brał bym pod uwagę. Nastawiłem się na 8303 i jak tak czytam to chyba 55" jest bezpieczniejszy w zakupie. Pozdrawiam
 
Do góry