Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

NickSon

Member
Taka zagwozdka...czy ten ambilight nie rozprasza zbytnio uwagi? Ja nie posiadam jeszcze tv z ambi więc mój jedyny kontakt z tym to filmy na yt. Pewnie w rzeczywistości jest inaczej i to właśnie mnie ciekawi. Może wystarczy zestaw hue ze statycznym światłem. Pozdrawiam

Kwestia przyzwyczajenia pierwsze dni moze rozpraszac, bedziesz sie przygladał temu. Z czasem powinno być ok. Jeśli ambi będzie oświetlać elementy w poblizu moze to być większą przeszkodą najlepiej mieć dużo wolnej ściany. Można powiedzieć od przybytku głowa nie boli, zawsze mozesz wylaczyć. Mnie osobiscie ambilight nie jara zbytnio i mam wył.
 

ARTURRO-BB

New member
Taka zagwozdka...czy ten ambilight nie rozprasza zbytnio uwagi? Ja nie posiadam jeszcze tv z ambi więc mój jedyny kontakt z tym to filmy na yt. Pewnie w rzeczywistości jest inaczej i to właśnie mnie ciekawi. Może wystarczy zestaw hue ze statycznym światłem. Pozdrawiam


Ja tam ustawiłem w tryb Odprężony ( nie miga wtedy jak oszalały tylko daje fajny efekt )
Reszta ustawień na średnio żeby po oczach nie waliło.
Teraz jest fajnie
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Ja też mam na maxa i czasem nawet się wkurzam, że efekt mizerny. Szczególnie w czasie meczy, gdzie zieleń od murawy wyblakła a trybuny podświetla szarość. Jednak wówczas są inne ustawienia do wyboru i można na stałe ustawić np kolor zielony.
Jednak na 100% nie rozprasza. A wieczorami faktycznie oglądanie po ciemku nie męczy a sprawia przyjemność. Ambilight to jedyna korzyść z zimy...
 

soviet100

New member
Ja sobie nie wyobrażam tv bez ambi. Raz że ambi potrafi zamaskowac niedoskonałości obrazu to efekt jest taki że jasność ekranu nie wali po oczach bo w pokoju jasno . Teraz mam jeszcze 3 żarówki i to jest efekt
 

Tomstud

New member
Ja sobie nie wyobrażam tv bez ambi. Raz że ambi potrafi zamaskowac niedoskonałości obrazu to efekt jest taki że jasność ekranu nie wali po oczach bo w pokoju jasno . Teraz mam jeszcze 3 żarówki i to jest efekt

Wcześniej uważałem Ambilight za zbędny wodotrysk, dziś nie wyobrażam sobie TV (może poza oledem) bez tego usprawnienia. To nie jakaś lampka za TV, tylko zaawansowane podświetlenie które dodatkowo może współpracować z inteligentnymi żarówkami (HUE). Wielką zaletą jest zmniejszanie efektu świecącej czerni. Ambilight można wyłączyć, a więc lepiej go mieć i niż nie mieć.

Przy okazji opiszę moje wrażenia z posiadania 55PUS8303
Na PHILIPSA przesiadłem się z Plazmy Panasonic. To dwa różne rodzaje TV. Z nowego TV jestem bardzo zadowolony, choć nie jest to produkt bez wad. Zacznę może od nich:
- IPS więc czerń (szczególnie w nocy) nie jest najlepsza, srebrzy i w porównaniu z plazmą jest słaba
- kąty widzenia – niby ok, ale prawda jest taka, że dotyczy to oglądania w poziomie, w pionie już nie jest tak kolorowo i pojawia się srebrzenie. Jeśli w panelach VA jest jeszcze gorzej, to dziękuję że mam IPS. Plazma – bez porównania, idealny obraz pod każdym kątem.
- głośniki – dźwięk z nich się wydobywający jest słaby, to „coś” ;) udające głośnik w centrum tv z tyłu, jedynie wygląda. Mój TV jest podłączony do amplitunera więc problem słabego dźwięku PUS8303 jest dla mnie nieistotny.
- przesyłanie dźwięku wielokanałowego przez HDMI. Zaobserwowałem następujący problem: nie mogę przesyłać dźwięku wielokanałowego (np. z Kodi, MxPlaer itp.), przestawienie w opcjach „format wyjścia cyfrowego” na wielokanałowy, wielokanałowy obejście czy Dolby Digital Plus, powoduje kłopoty z dźwiękiem i jestem skazany na opcję stereo + prologic z amplitunera. Dodam, że amplituner posiada niezbędne dekodery.

Teraz PLUSY:
- obraz jest bardzo dobry jak na TV z wyższej/średniej półki
- matryca dość równomiernie podświetlona. Porównując z 49PUS6561 moich rodziców widzę różnicę
- android TV – jestem bardzo zadowolony. Pomimo, że czasem lekko zamuli, to bardzo przydatna rzecz.
- Ambilight – napisałem o nim na początku. Kolejny mój TV też musi go mieć.
- 4K W odróżnieniu do HDR, który w tym TV nie robi na mnie wrażenia. Ktoś może narzekać na niewielką ilość dostępnych materiałów w rozdzielczości 4K, ale TV nie kupuje się na rok czy dwa i to samo mówiono kiedyś o fullhd. Oglądanie zdjęć 4K to prawdziwa przyjemność
- skalowanie obrazu. Byłem zadowolony z wyglądu programów o słabszej jakości na plazmie Panasonic i obawiałem się jak poradzi sobie z nimi led Philips o większej przekątnej ekranu i… dał radę :)
- pilot – wygodny, choć nie każdemu może przypaść do gustu. Może nieco ciężki ale robi wrażenie produktu klasy premium.

Podsumowując 55PUS8303 to całkiem udany model o ile zaakceptujemy jego słabą czerń i jakość dźwięku.To dobry zakup, szczególnie jeśli uda się go kupić w dobrej cenie (czasem można trafić lepsze i tańsze promocje niż oferowane dla forumowiczów).
 
Ostatnia edycja:

Tomstud

New member
Forum hdtv jest dla mnie kopalnią wiedzy, ale jeśli chodzi o cenę, to TV kupiłem taniej niż suma oferowana przez Ciebie. Oczywiście trzeba mieć trochę szczęścia i trafić na dobrą promocję.
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
- przesyłanie dźwięku wielokanałowego przez HDMI. Zaobserwowałem następujący problem: nie mogę przesyłać dźwięku wielokanałowego (np. z Kodi, MxPlaer itp.), przestawienie w opcjach „format wyjścia cyfrowego” na wielokanałowy, wielokanałowy obejście czy Dolby Digital Plus, powoduje kłopoty z dźwiękiem i jestem skazany na opcję stereo + prologic z amplitunera. Dodam, że amplituner posiada niezbędne dekodery.
.


Ustaw w KODIm kodek HW+, wyłącz apkę i ponownie uruchom, wtedy powinno działać 5.1. Sam korzystam z SPDIFa i jeśli u mnie gra przestrzenny w wariantach jak poniżej



E-AC-3 640kb/s
AC-3 384kb/s, 640kb/s
DTS 1509kb/s


a DTS to nawet z próbkowaniem 48kHz/24bit/s, to myślę, że po HDMI tym bardziej musi. Choć sam do materiałów 1080p i 720p używam odtwarzacza firmowego, który jest wystarczający. Natomiast przy 4K to już KODI.
 

Ivanovic

New member
Czy ktoś zauważył u siebie że kolory się zmieniają po automatycznym wygaszeniu tv po bezczynności?

U mnie to wygląda jakby nałożyć 50% efekt sepia, pomaga wyłączenie lub zmiana źródła.
 
Do góry