Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

rockmonster

New member
Witam, sprawa jest. Porównywałem dziś 7303 i 8303, ustawienia na szybko podobne. I o ile jestem w stanie zrozumieć różnice w kolorze, czerni itd. Tak ostrość jest niebo a ziemia na plus dla 8303. Odpaliłem Konga 1080p 22GB i 7303 w wersji 50" więc prawdopodobnie VA, na który byłem zdecydowany to jakieś rozmazane gów.. w 55" to samo w porównaniu do 8303. W 8303 nawet 720p jest do zaakceptowania z odpowiedniej odległości. W 4K też można zauważyć problemy z ostrością/wyrazistością obrazu porównując do 8303. Ma ktoś podobne odczucia ? Nie mogę się zdecydować teraz i ciągnie mnie po tym co zobaczyłem do 8303 mimo gorszej czerni i kontrastu jeśli trafię na VA przy 7303, chociaż podobno 50" jest tylko na VA.
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam, sprawa jest. Porównywałem dziś 7303 i 8303, ...


Moje odczucia były podobne, gdy pierwszy raz obejrzałem jak świeci 7303. Pisałem o tm w poście #836
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...rem-p5-zamiesza-na-rynku-120.html#post1500545


co utwierdziło mnie, że warto było dopłacić do 8303. 7303 tylko na Netflixie świecił akceptowalnie. Sam głównie korzystam z dvb-t, nc+go i hbo go, czyli ze źródeł jak wiadomo nie najlepszej jakości i przy nich 8303 się sprawdza, bo nie widać pikseliozy,gradacji itp. przy całkowicie wyłączonych obu redukcjach szumów. Na dvb-t działa lepiej niż stary 6008 i nawet Focusa da się oglądać. Na 8303 czerń faktycznie jest słabsza niż przy VA, ale za to podświetlenie bardziej równomierne. No i kąty, ale to już zależy od pomieszczenia i pozycji osób oglądających. Wykonanie pomijam, choć cena 8303 przez alu na obudowie na pewno też jest wyższa.


Jeśli ktoś myśli, że 7303 różni się tylko matrycą VA i mniejszym odświeżaniem, bo reszta parametrów wg specyfikacji jest taka sama, to jest w błędzie. To całkiem inny (gorszy) TV.


Porównywałem wielkości 50 i 49.

Podsumowując: moim zdaniem warto dopłacić do 8303.


Edit: dodam, że 7303 był podpięty pod dekoder mediabox+ nc+, który dostarcza dobrze zestrojony obraz.
 
Ostatnia edycja:

bielikk

New member
Bez reklam
Philips 8303 jest co najmniej o dwie klasy wyżej od 7303, i nie chodzi tu tylko o oprogramowanie i matrycę 100Hz , ale jakość wyświetlanego obrazu,całą budowę i użyte materiały, i komponenty. 49 cali 8303 waga bez podstawy 17,3 kg, 50 cali 7303 bez podstawy 12,8 kg.
Nie sądzę, żeby philips dociążał "balastem" mniejszy TV (49 8303) w stosunku do TV 50 7303 - bezużytecznym odważnikiem o wadze 4,5 kg.
Moim zdaniem jakość musi ważyć ...
 

rockmonster

New member
Moje odczucia były podobne, gdy pierwszy raz obejrzałem jak świeci 7303. Pisałem o tm w poście #836...

Warto, warto. Puściłem na 7303 Planetę Ziemię 2 w 4k z bitratem ponad 40mb. I to w ogóle jak 4K nie wyglądało w porównaniu do 8303, czy Samsungiem z serii NU7xxx. Nie wiem co z tym TVkiem jest i nie wiem kto te wszystkie opinie pisze :v Dla mnie taka jakość jest nie do zaakceptowania, nawet za tę cenę. Dzięki za info zdecydowałem się na 8303.
 

kissmen

New member
Mam dylemat co kupić Philips 55Pus8303 - Panasonic 55FX780E - Samsung Nu8072? Ambilight fajna sprawa, ale nie biorę pod uwagę w ocenie. Chodzi mi o najlepszy odbiór, czerń, kontrast brak bandingu i cloudingu. Czytam te testy i jestem coraz bardziej głupi, a te modele są w podobnych cenach. Koledzy pomożecie ;)?
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Mam dylemat co kupić Philips 55Pus8303 - Panasonic 55FX780E - Samsung Nu8072? Ambilight fajna sprawa, ale nie biorę pod uwagę w ocenie. Chodzi mi o najlepszy odbiór, czerń, kontrast brak bandingu i cloudingu. Czytam te testy i jestem coraz bardziej głupi, a te modele są w podobnych cenach. Koledzy pomożecie ;)?


wszystkie te 3 modele maja edge led i tylko samsung matryce VA. jak ci nie zalezy na swiatelkach to bralbym nu8072 albo szukal dalej. Banding wystepuje mniej lub bardziej w kazdym led. Jak nie chcesz cloudingu to musisz kupic oleda. Ale nawet w oledzie czy q-ledzie tez zdaza sie banding.
 
Do góry