Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

Antoniusz W

New member
PUS8303:
31ms – tryb gra – 1080p60 (konsole)
31ms – tryb gra – 1080p60 + HDR (konsola PS4)
31ms – tryb gra – 4K + HDR (najnowsze wersje konsol Xbox One S, PS4 Pro)
 

quarx

New member
głośnik czy tam soundbar przy TV są słabymi argumentami jak dla mnie bo to od ręki można poprawić za psie pieniądze. Czy ktokolwiek subiektywnie może się wypowiedzieć nt porównanie 7502 i 8303 bo obu używał itp. (jakość obrazu, płynność, grywalność itp.)? Faszerowanie ludzi po raz kolejny informacjami typu VA vs IPS uważam za bezsensowne a porady znowu zaczynają w ta stronę iść.......
 

Kelial

New member
Mam kilka pytań dot. tego tv
1) w jaki sposób można sterować głosowo? Nie chodzi mi o wyszukanie filmów na YT, ale np. ustawienie czasowego wyłączenia, ściemnienie światła ambilight, ściszenie tv itp. Na prezentacjach takie opcje są dostępne, lecz nawet po zmianie języka na angielski nie działa nic innego niż wyszukiwanie filmików na youtube
2) Jak włączyć opcję podświetlenia ambilight lounge?
3) czy da się ustawić przełączenie obrazu na inne źródło za pomocą jednego kliknięcia? Np. z jednego hdmi na drugie,
 

hugon2

New member
Telewizor można zresetować z poziomu ustawień. Trzeba wejść w ustawienia > ustawienia androida > informacje > ponowne uruchomienie

Jeśli chodzi o sterowanie za pomocą głosu to TV z 2018r. mają dostać Google assistant - może umożliwi to sterowanie za pomocą głosu.
 

Michal tv

New member
Akurat rodzaj matrycy to według mnie pierwsze kryterium które powinno się brać pod uwagę. Gdyby mi ktoś polecił tv z VA to choćby to był pus 8102, sk9500 czy xe9305 to napisanym tu później że mnie ludzie oszukali i polecieli TV za 6tys a obraz ma gorszy niz moj stary ips bo patrze na niego pod katem. Jaka chcesz różnice miedzy tymi tv jeszcze znaleźć? Kolor ramki?
 

quarx

New member
i to jest konkret porównania - gorsze kąty. Pytanie było o różnice między TV a nie o twoje poglądy na matryce. I tak nie można szufladkować tak samo wszystkich VA. A co do ramki....jak kto lubi. I tak każdy kupi co chce... a potem poprosi o kalibrację na forum.... i jakoś to będzie.... mdłe to.
 

quarx

New member
Czyli wykluczyły go kąty a nie matryca (oceniając kąty wcale nie musiałeś znać typu matrycy)). Miałem kiedyś możliwość oglądania na Tośce L7365 na VA i z kątami tragedii nie było. Zresztą wtedy inaczej wyglądały testy i recenzje TV. To trochę jak z samochodami - lepiej testować w trakcie jazdy niż na hamowni. Dzisiejsze recenzje TV to głównie hamownia. Niestety.
 

stanptr

New member
Hej Panowie, co uważacie. Czy pus8303 czy nu80xx Samsunga pod ps4 pro.
Jakiejś jednoznacznej rady na forum tu nie widzę.
U mnie będzie wszytskiego po trochu ps, netflix, yt, tv.
Waham się mocno między tymi modelami. Przeczytałem 100 stron o Philipsa i się teraz zabieram za czytanie o Samsungu :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obydwa są ok.
Samsung nie ma DTSU i ma zdecydowanie gorsze multimedia.
Nie ma też ambilightu.
Philips będzie miał Androida 8,0 i na wiosnę 9,0.
To jak Ai w LG.
 

stanptr

New member
Wybrałem Philipsa, zobaczymy na pewno zgłoszę się po kalibracje.
W sklepie to wszystko wygląda podobnie jak jest ustawione koło siebie.
Jedynie te q/oledy mega dają efekt a to nie mój budżet.
Przesiadam sie z 50h6400 Samsung na 55PUS8303.
Serdeczna prośba tylko na co zwrócić uwagę po odpakowaniu i po włączeniu TV.
 
Ostatnia edycja:
Do góry