Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

kacperhq

New member
Matryca IPS, ciemne pomieszczenie, wysoka jasność ekranu i długi czas naswietlania. Też tak mam na moim 49pus8303. Przy normalnym użytkowaniu niezauważalne.



Hej,
w zeszłym tygodniu kupiłem 49PUS8503. W weekend zauważyłem bardzo dziwne podświetlenie matrycy podczas wyświetlania czarnego obrazu. Na ekranie pojawia się pełno przebarwień i jaśniejszych plam. Gdy zmieniam kąt patrzenia to te przebarwienia trochę się zmieniają i pojawiają w innych miejscach bardziej widoczne. Najmocniej to widać w lewym dolnym rogu telewizora i powyżej, na wysokości środka telewizora, przy lewej ramce.
Załączam zdjęcia, które częściowo oddają ten efekt.
Co o tym sądzicie? To jest jakaś wada, czy po prostu telewizor nie mam ustawiony dobrze.
Proszę o radę.
 

quarx

New member
pomachluj parametrami - może za wysoko wszystkie wajchy poustawiałeś? z moim poprzednim tv doszedłem do porządku po ponad miesiącu, ale byłem ostatecznie zadowolony z efektów, kombinuj
 

quarx

New member
49PUS8303 od 2 dni hula.....ustawiony w mig (praktyka po modelu 7008 z 2013r.)....na razie wszystko OK tzn. zgodnie z oczekiwaniami
 

tomulus

New member
Może ktoś mnie oświecić dlaczego na ceneo opinie o tym modelu są mocno podzielone , a wręcz sporo opinii jest bardzo negatywnych z wyszczególnieniem dlaczego, natomiast na euro, x-kom, komputronik same superlatywy ?! Pytanie do posiadaczy 49 czy 55pus8303, jak jest z tym tv z obrazem, czernią, androidem - dzięki za info.
 

Witek67

New member
Opiniami na ceneo już dawno przestałem się sugerować. Dużo trolli. Sam mam ten tv i jestem zadowolony. Pewnie dostrzegłbym clouding, ale kupiłem go do oglądania telewizji, a nie plansz testowych. Spełnia moje oczekiwania w 99%. Czerń jest wystarczająco czarna, system szybki i stabilny, kolory ładne, ostrość bez zastrzeżeń. Przy sporcie nic nie smuży. Polecam szczerze.

Wysłane z mojego Z1 przy użyciu Tapatalka
 

quarx

New member
daj sobie spokój z opiniami bo długo będziesz błądził....zawsze możesz zwrócić. Obraz po prostu bardzo dobry, czerń - po doregulowaniu jest OK, chyba że będziesz spędzał cały czas 10 cm przed matrycą i szukał przebłysków. Co do obrazu - miałem kilka lat model 7008 (47 cali) z którego byłem bardzo zadowolony i ogólne odczucia mam takie same jak przy nim. I po raz kolejny świadomie kupiłem TV z taką a nie inną matrycą bo bardziej mi ona odpowiada niż inny typ matrycy. Android chodzi dobrze. I tyle. Gra bardzo dobrze. Oby tylko za 4 lata się nie wysypał....jak 7008.
 

kacperhq

New member
Może ktoś mnie oświecić dlaczego na ceneo opinie o tym modelu są mocno podzielone , a wręcz sporo opinii jest bardzo negatywnych z wyszczególnieniem dlaczego, natomiast na euro, x-kom, komputronik same superlatywy ?! Pytanie do posiadaczy 49 czy 55pus8303, jak jest z tym tv z obrazem, czernią, androidem - dzięki za info.

Android super, choć to stary procek wiec za jakiś czas może być gorzej.
Czerń to matryca IPS wiec szału nie ma w porównaniu z VA, jednakże jeśli go dobrze skalibrujesz i nie bawisz się planszami testowymi a jedynie oglądasz TV to nie robi to aż takiego dużego problemu.
Ja mam TV powieszony w sypialni wiec oglądam z pełnym zaciemnieniu i póki obraz wyświetlany jest na pełnym ekranie bez pasów czarnych to jest super a jak już są pasy to zaczyna być widać słabą czerń zwłaszcza zmianę odcieni pod kątem.
 

Michal tv

New member
A wypowiedzie się proszę jak z awaryjnoscią tv philips bo nie ukrywam że trochę boję się małych chińskich rączek w takich skomplikowanych sprzetach. Czy dużo jest reklamacji na philips czy raczej trzymają jakość?
 

Witek67

New member
A wypowiedzie się proszę jak z awaryjnoscią tv philips bo nie ukrywam że trochę boję się małych chińskich rączek w takich skomplikowanych sprzetach. Czy dużo jest reklamacji na philips czy raczej trzymają jakość?
Philipsy to nie małe chińskie rączki składają tylko polskie :)
Sprzęt jak każdy inny. Zawsze może się trafić wadliwy egzemplarz.

Wysłane z mojego Z1 przy użyciu Tapatalka
 

quarx

New member
A jakie chińskie rączki masz na myśli? Te, które liczą pieniądze wkładane przez chińczyków? Jakość trzyma jak najbardziej, a co do awaryjności to trudno mieć zdanie nie serwisując ich. Mój poprzedni padł na "epidemię" jak się po latach okazało, co nie zniechęciło mnie wcale do tej marki.
 

Michal tv

New member
Jak w Polsce to ok. :) wiem że philipsa przejeli Chińczycy i myślałem że tam jest skladany. Pracuje w dmgmori famot i miałem okazję składać frezarki z niemcami chinczykami i japonczykami. Japończycy pełen profesjonalizm żadnych kompromisow czy przekroczen w pomiarach np geometrii, wszystko jak w zegarku. Niemcy nygusy straszne ale jakość w miarę też trzymali. Chińczycy leniwi brak jakiejkolwiek samokontroli niepodokrecane śruby na odpowiedni moment albo wcale geometrii nie sprawdzali bo wystarczy wstępnie przejrzeć itd itp. Szybko im zamknęli grajdolek w Szanghaju bo same reklamacje i straty. Dlatego to moje pytanie. Dziękuję za uświadomienie mnie. Korcie mnie ten tv, cena za te parametry super, ambilight, głośnik niskotonowy,fajny pilot qwerty. Purystą koloru czarnego nie jestem i na Xboxa by starczyło...
 

malin00

New member
Dzień dobry,

Upewniając się ostatecznie 75 cali jest również na IPS i podświetlenie krawędziowe?

Czyli nie ma żadnego Philipsa 75 cali z VA i Direct Led?
 
Do góry