Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

andrzejjp

New member
Mam miernik z Logilight taki ze wkladam go do gniazka i do niego kabel zasilajacy z Tv i pokazuje zuzycie pradu.Otoz w stan czuwania przechodzi u mnie po okolo 20min od wylaczenia Tv.I wtedy pobiera okolo 0,8watt co jest juz ok.Troche dlugo te 20minut.Moze da sie skrocic ten czas?Ktos mierzyl u siebie po jakim czasie tak naprawde przechodzi w stan czuwania?
A jak mierzysz ?
 

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam miernik z Logilight taki ze wkladam go do gniazka i do niego kabel zasilajacy z Tv i pokazuje zuzycie pradu.Otoz w stan czuwania przechodzi u mnie po okolo 20min od wylaczenia Tv.I wtedy pobiera okolo 0,8watt co jest juz ok.Troche dlugo te 20minut.Moze da sie skrocic ten czas?Ktos mierzyl u siebie po jakim czasie tak naprawde przechodzi w stan czuwania?


Co prawda mam inny TV , to w Philipsie może być podobnie . Wszystkie funkcje sieciowe np : Serwer DLNA , Control4 , Głośnik inteligentny (ster. głosowe), przesyłanie strumieniowe , udostępnianie plików itp. jak również pamięć masowa podłączona do USB mają wpływ na czas uśpienia TV i wyższy pobór prądu od deklarowanego przez producenta minimum.
 

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mieszkasz w Niemczech zarabiasz w Euro i prąd sprawdzasz ?


To nie pieniądze są tak ważne , jak świadome używanie posiadanych sprzętów i funkcji jakie posiadają w momencie , kiedy z nich korzystamy . W innym przypadku powinno się powyłączać wszystko co zbędnie generuje pobór energii. Dlatego mądrzy ludzie wymyślili technologie np : Inteligentny Dom (różne systemy) , Hue Philips itp. dla wygody użytkownika jednak głównym założeniem tych projektów jest energooszczędność !!! Także kalibracja obrazu TV zbliżona do obrazu wzorcowego przynosi określone korzyści energetyczne w porównaniu do ustawień fabrycznych : dynamiczny , prawdziwe kino czy sport . Ja używając ww. technologii i wymieniając
sprzęty na bardziej energooszczędne obniżyłem zużycie prądu w gospodarstwie domowym o ponad 40 KW na miesiąc . Wiadomość globalnego ocieplenia klimatu powinna zmusić wszystkich ludzi do świadomego korzystania ze źródeł energii elektrycznej (odnawialnej) ale to dywagacje na inny temat . Myślę , że wielu Forumowiczów pamięta telewizory w technologii CRT (kineskopowe) o przekątnych 28 , 29 czy 32 cale , które zużywały w granicach 100 do 150 wat prądu nie wspomnę o Plazmach , które w zależności od przekątnej potrafią zużyć nawet 500 W . Dla tego producenci RTV zostali zmuszeni do produkcji energooszczędnych urządzeń. Przykład: po amatorskiej kalibracji na obrazach testowych mój 55 TV zużywa do 80 W prądu (w tym czasie z satelity nagrywa dwa kodowane programy i wyświetla obraz z trzeciego źródła) , średnia jest niższa ok 65W , producent deklaruje na tabliczce znamionowej do 212 W !!! Mniejszy prawie sześcioletni 42 TV średnio zużywa o kolejne 15 W mniej prądu przy deklarowanych przez producenta 123 W.
 
Ostatnia edycja:

soviet100

New member
Nie wiem ja mam zużycie koło 1000 kW na miesiąc klimy itp wszytko włączone . Samochody mam 3.8 V6 i 4.6 V8 i zawsze mnie waliło ile przyjdzie za prąd i ile to pali , wody zużywam 40 m3 na 6 tygodni .
Dziadek ma plazmę ( 360w) i działa. Trend jest taki żeby wmówić wszystkim że muszą wymienić na A+++ a wyprodukowanie to według ciebie nic CO2 nie robi ? Fabryka waląc *************** który działa 2-3 lata teraz nie bierze wody i prądu ?
 

dochtor

Member
Ktoś podpowie:
Czy oglądanie tv pod kątem jest ok? Odległość od TV 2.7m. Miejsce około 1-1.5m od osi telewizora.

Czy jest ktoś w stanie zmierzyć kabel zasilający? Nie wiem, czy starczy do przepuszczenia go przez "korytko" w ścianie.

Jakie wady ma tv?
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tym kablem to chyba żart? Wez jakiś stary i dosztukuj 1 m nawet izolujac go taśmą jeśli nie masz koszulek termokurczliwych.
Sam oglądam ok. 2.5 m i 1 m w lewo od osi i jest ok.
A jeśli chodzi o wady to masz cały wątek o tym.
 

dochtor

Member
Z tym kablem to chyba żart? Wez jakiś stary i dosztukuj 1 m nawet izolujac go taśmą jeśli nie masz koszulek termokurczliwych.
Sam oglądam ok. 2.5 m i 1 m w lewo od osi i jest ok.
A jeśli chodzi o wady to masz cały wątek o tym.

Obcięcię wtyczki zazwyczaj traktuje się jako ingerencję w integralność produktu, co skutkuje utratą gwarancji, więc nie żartuję.
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Obcięcię wtyczki zazwyczaj traktuje się jako ingerencję w integralność produktu, co skutkuje utratą gwarancji, więc nie żartuję.


Nie miałem na myśli akurat kabla z wyposażenia - ten typ przewodu jest przecież bardzo popularny i większość ludzi ma co najmniej wolną 1 szt. w domu, nie mówiąc już że jaki napisał kiki można zakupić drugi dłuższy.
 

LesBlues

New member
Panowie,
Nie wiem czy to właściwy wątek, bo nie jestem obcykany w forum ale jak coś to mnie pokierujcie. Właściwie problem pojawił się po aktualizacji TV, którą robiłem z 2 tygodnie temu... może dłużej.

Otóż sprawa wygląda w ten sposób, że do tv mam podłączony taki stary niewielki zestaw głośników Samsunga (2 głośniczki i subwoofer).
Jeszcze nie dawno wszystko działało jak trzeba. Niedługo po aktualizacji zauważyłem, że gdy reguluje głośność pilotem od tv to zmienia się głośność głośnika wbudowanego w tv, ale poziom głośności w głośnikach zewnętrznych pozostaje bez zmian! Jedno nie współgra z drugim. Mogę mieć wyciszony dźwięk na TV nawet poprzez naciśnięty przycisk "mute", a i tak dźwięk jest na głośnikach. Tym samym nie ma opcji, aby swobodnie wyciszyć tv lub przyciszyć, bo by trzeba było za każdym razem biegać do głośników i robić to ręcznie... Wcześniej wszystko działo jak trzeba.
Macie pomysł jak to rozwiązać?

Pozdrawiam
 

xernes

Member
Firmware dostępne z poziomu menu tv.


TPM171E _ 107.001.038.000Date: 2019/06/26


-Android Oreo 8.0.0based software
-Improvements for translations

-Updated Audio Quality for 9104
-Fix for RC firmware upgrade issue and pairing not working

-Fix for Ambilight settings are not stored after restart
-Fix for Google cast issues (casting is suddenly interrupted or not started)

-Fix for DTS TruVolume output level drops over time
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam,ja tego telewizora nie polecam zwłaszcza do oglądania wieczornego bo sceny nocne to koszmar dla oczu.Nie dość,że czerni nie ma to są miejsca gdzie robią się jasne placki i wygląda to tak jakby tam właśnie ktoś świecił latarką.Oglądanie ciemnych scen na tym telewizorze to tortura dla oczu i uwierzcie mi,że próbowałem wszystkiego,żeby to zniwelować i nie dało to rezultatu.Podejrzewam,że to wina krawędziowego podświetlenia ale dlaczego tylko w pewnych miejscach ktoś" świeci latarką".Teraz żałuję bardzo,że nie dołożyłem do oleda.
 
Do góry