Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Nadal nic się nie zgadza:

Kiki pisze, że jest Direct Led


jonus, że VA (chyba, że źle rozumiem jego wypowiedź


Natomiast w teście, o którym wspomina jarswi


Maciej napisał:
Philipsa wyposażono w 120Hz matrycę IPS, wyprodukowaną przez firmę LG Displays. Posiada ona rozdzielczość 4K i podświetlenie krawędziowe zaawansowanymi diodami PFS LED.

Nie jestem w tej chwili potwierdzić na 100% ale zapewne jest tak, że 49" ma IPS a 75' posiada VA z podświetleniem DIRECT.

@Kiki
Możesz sprawdzić?
 

klonxxx

Banned
https://www.displayspecifications.com/en/model/821710ad

Ta stronka na którą jak jest wygodnie to co niektórzy się powołują (lub później krytykują że jest niewiarygodna gdy dane są dla nich niewygodne ...),podaje direct led dla 75".

W teście model wypadł przeciętnie jak każdy IPS :
- niska jasność HDR
- upłynniacz jest ale jak to w Philipsach od lat,zmiana poziomu upłynnienia niewiele zmienia (kiepski algorytm)
- niski kontrast matrycy (IPS)-ratuje to trochę ambilight
- android mógłby działać szybciej ( 2GB ramu obecnie to trochę mało)

Podsumowując średniej klasy model od Philipsa z matrycą 120 Hz dla fanów ambilight jarających się tysiącami aplikacji i androidem ,dla których obraz ma drugorzędne znaczenie .
 

kacperhq

New member
https://www.displayspecifications.com/en/model/821710ad

Ta stronka na którą jak jest wygodnie to co niektórzy się powołują (lub później krytykują że jest niewiarygodna gdy dane są dla nich niewygodne ...),podaje direct led dla 75".

W teście model wypadł przeciętnie jak każdy IPS :
- niska jasność HDR
- upłynniacz jest ale jak to w Philipsach od lat,zmiana poziomu upłynnienia niewiele zmienia (kiepski algorytm)
- niski kontrast matrycy (IPS)-ratuje to trochę ambilight
- android mógłby działać szybciej ( 2GB ramu obecnie to trochę mało)

Podsumowując średniej klasy model od Philipsa z matrycą 120 Hz dla fanów ambilight jarających się tysiącami aplikacji i androidem ,dla których obraz ma drugorzędne znaczenie .

Jeśli ktoś po technologi LCD z podświetleniem ELED lub DLED bez wygaszania strefowego oczekuje efektu HDR to trochę nie rozumie chyba technologi i daje się nabrać na marketingowe sztuczki.

Seria 8 Philipsa nie jest topową serią i nie ma co od niej oczekiwać takich parametrów.
Topowa seria to OLED i prawdopodobnie 9 która jeżeli już się pokaże to najszybciej pod koniec 2018 jeśli nie początek 2019.

Co do prędkości działania androida to pomimo tych 2Gb ramu nie mam zastrzeżeń a TV używam tylko i wyłącznie poprzez aplikacje na androidzie bo nie mam podpiętego żadnego innego źródła.

Co do zamieszania z VA i IPS to 49, 55,65 to IPS ELED a 75 to VA DLED wynika to najprawdopodobniej z faktu że przy tak dużej przekątnej ELED nie dał by już rady. doświetlić wmiarę równomiernie takiej powierzchni. Podobne zamieszanie z różnymi matrycami (IPS,VA) w ramach jednego modelu stosuje Sony.
 

Tedzik

New member
Może i ktoś nie rozumie technologii ale płacąc 4500 zł za 55 cali można a nawet trzeba wymagać. Co do serii 8 kiedyś to był prawie top. Teraz odpowiednik serii 7 z zeszłego roku. Zastanawiam się nad tym tv ale po pierwszych testach zapał do zakupu został ostudzony. Poniżej wykaz philipsów na 2018 , może jeszcze ktoś nie widział.
toengel.net/philipsblog/wp-content/uploads/2018/03/2018-03-09_Toengels-Philips-Blog_Philips-TV-Overview-Range-Line-up_2018.png
 

klonxxx

Banned
Jeśli ktoś po technologi LCD z podświetleniem ELED lub DLED bez wygaszania strefowego oczekuje efektu HDR to trochę nie rozumie chyba technologi i daje się nabrać na marketingowe sztuczki.


Przytoczone cechy Philipsa pochodzą z testu z HDTV.POLSKA ,jak na razie na naszym podwórku trudno znaleźć bardziej rzetelne i profesjonalne testy .

Sztuczki marketingowe stosują obecnie wszyscy, a ktoś kto nie chce się dać nabrać powinien na własne oczy zobaczyć dany TV przed zakupem.

HDR przy jasności około 500 nt jest już dość ładnie dostrzegalny (szczególnie podczas gier z HDR).Niestety matryce IPS z podświetleniem ELED lub DLED stosowane w najbardziej popularnym przedziale cenowy 3500-4500 przegrywają z podobnymi matrycami VA praktycznie w każdym aspekcie (tylko boczne kąty mają lepsze).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
HDR to nie pępek świata, to sztuczny Twór wymyślony dla naiwnych,
PUS8303 działa w jakości naturalnej 4K także inne się nie zbliżają.

HDR wymyślono dla FALD - a modele FALD to cena najmniej 6000 zł Philips PUS8102.

Matryca IPS z NANO CELL to inny wymiar jakości.
Każdy telewizor przed zakupem najlepiej sprawdzić na własne oczy w swoim domu. Można więc PUS8303 spokojnie zamówić i sprawdzić w swoim domu.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
HDR to nie pępek świata, to sztuczny Twór wymyślony dla naiwnych,
PUS8303 działa w jakości naturalnej 4K także inne się nie zbliżają.

HDR wymyślono dla FALD - a modele FALD to cena najmniej 6000 zł Philips PUS8102.

Matryca IPS z NANO CELL to inny wymiar jakości.
Każdy telewizor przed zakupem najlepiej sprawdzić na własne oczy w swoim domu. Można więc PUS8303 spokojnie zamówić i sprawdzić w swoim domu.

@KIKI
Pozwolisz, że zacytuję Twoje dwie dla mnie sprzeczne wypowiedzi "....to sztuczny Twór wymyślony dla naiwnych..." a dwa zdanie poniżej "HDR wymyślono dla FALD...". Jak bym połączył te informację, to osoby kupujące FALD i którym zależy na HDR są naiwni :/.

Ja właśnie mam nadzieję, że w przyszłości producencki skupią się właśnie na szerszej palecie kolorów oraz HDR. Wiem, że prawdopodobnie za 2-3 lata będziemy widzieć wzrost odbiorników 8K na rynku, a co za tym idzie i większych przekątnych co też cieszy. Jednak do 10.000 nitów jeszcze trochę brakuje i byłoby dobrze, gdyby producenci szli w tym kierunku.

Ja się cieszę HDR na 9002 ale również dostrzegam różnice w materiale na 7101.

Pozdrawiam,
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oglądałem na specjalnych pokazach obrazy natywne 4K na telewizorach OLED Loewe za 40.000 zł . Obraz naturalny to uśmiech losu.
Obraz z hdr to jak włączone dodatkowe lampy w ciemnych miejscach które w naturze nie występują.
To jest moja ocena i zostanę przy niej.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Jak chcesz 10k nitów to kup sobie spawarkę elektryczną. Albo podpal opiłki magnezu. Mi szkoda wzroku na takie ekscesy na ekranie.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Oglądałem na specjalnych pokazach obrazy natywne 4K na telewizorach OLED Loewe za 40.000 zł . Obraz naturalny to uśmiech losu.
Obraz z hdr to jak włączone dodatkowe lampy w ciemnych miejscach które w naturze nie występują.
To jest moja ocena i zostanę przy niej.

I bardzo dobrze, każdy powinien wybierać to co jemu pasuje. Mój punkt widzenia jest taki jak opisałem powyżej i jest inny niż Twój ale czy to źle? Oczywiście, że nie :)
 

janunio

New member
Bez reklam
" Jak chcesz 10k nitów to kup sobie spawarkę elektryczną ... "
Niektórzy producenci paneli LED LCD idą w ogromną jasność NIT nawet 550 NIT-ów.
Producenci TV kupują 2017/2018 takie panele i montuję je do TV bo super wyglądają w sklepach. Są super jasne - SONY to pułapka. Jasne i zbyt ostre. Tymczasem w kategorii PQ wygrywa ciemny panel PANASONIC od AUO VA. Tajwan/China.
Tak więc mamy zasadniczą zmianę na korzyść mniejszej jasności a więcej jakości ...
 

marus18

New member
Proszę o pomoc w wyborze nowego TV z tego roku. Potrzebuję telewizor 50-55 cali do (kolejność nie jest przypadkowa):
1. PS4
2. Filmy i seriale uruchamiane z komputera
3. Mecze piłki nożnej, zazwyczaj uruchamiane przez PC ze streamów strony typu eleven itp.
4. Netflix z poziomu aplikacji TV
I tyle, telewizji nie oglądam, czyli ogólnie tylko PS4 i laptop przez HDMI lub poprzez castowanie. Jaki telewizor warto wybrać:
49PUS8303 - 3599zł
55PUS8303 - 4499zł
55PUS7303 + soundbar Philips za 500zł - całość 3250zł
lub Philips PUS7803 55" 3599zł nie mam pojęcia czym się różni od 55PUS7303??

Wiem, że jedyna różnica na korzyść 8303 to technologia nano cell i 120hz matryca, z kolei 7303 50Hz ale za to matryca VA. HDR mnie nie interesuje wiec jasność 350nitów mnie zadowoli, do PS4 raczej lepszy ekran IPS bo bardziej jasne i żywe kolory, VA raczej do filmów bo lepsza czerń, chociaż PS4 wymieniłem na pierwszym miejscu. Powiem jeszcze tak do tej pory używałem 40 Samsunga 50Hz z matową matrycą z roku 2001 model LE40C550. Nie jestem, aż takim maniakiem, żeby wukładać nagle 4500zł za TV gdzie jako zwykły laik nie zauważę różnicy pomiędzy nano cell a nie nano cell :p Przesiadając się z starego TV, zobaczę różnicę w postaci ambilight i to już zapewne będzie dużo.
Dodatkowe efekty w grach to co mi najbardziej zależy, czy do tego muszę mieć 120hz? Do tej pory miałem 50hz i gra się spoko.
Czy nowy model 7303 będzie pozbawiony smogu pod matrycą?
bo efekt bandingu chyba nie wystepuje w matrcach VA?

Cena 3250zł z soundbarem jest mega kusząca. Proszę o radę bo 1500zł drogą nie chodzi, a efekt głośników będzie lepszy niż wbudowany głośnik niskotonowy w droższym modelu. I jak mniemam 120hz lepsze pod sport który oglądam, ale jeśli oglądam głównie stream z neta w jakości 720p- 1080p ( i zawsze widać, że to stream, jakość zawsze jest inna niż w tv) to czy faktycznie potrzeba te 120hz?
Wydaje mi się, że mi to nic nie pomoże, gdybym używał telewizji cyfrowej, jakieś nc+ itp to na pewno jakość bym dostrzegł ale stream przez kodi, czy acestream lub innych playerów??

Opłaca się dokładać 1500zł, żeby mieć tylko dodatkowe 120hz, nano cell i głośnik niskotonowy?? :-|:-| jeśli tak to proszę o szczegóły, DLACZEGO???

Wymieniłem celowo model 49 cali chociaż wiadomo, że zawsze lepiej brać większy bo to zawsze bardziej przyszłościowe rozwiązanie, ale wymieniłem mniejszy ekran aby pokazać, że jest 400zł droższy od 55 calowego 7303. Wiem, że to średnia półka, numer modelu niżej 7x vs 8x ale 1500zł można zainwestować w inny sposób, choćby na nową konsolą która wyjdzie za dwa lata :)


Dziękuję za pomoc, bo nie mam telewizora i mi się śpieszy trochę :p
 
Ostatnia edycja:

TomMeGusta

New member
Witam wszystkich użytkowników forum. Chciałbym się spytać, czym konkretnie różni się model 8303 od 8503 w wersji 49 calowej oraz czy w tym modelu nie występuje zjawisko jak np. w Samsungach, że wersja 49 calowa ma gorszą matrycę (60hz) od większych modeli (120hz)?


Ponadto chciałbym poznać Waszą opinię czy warto dopłacić około 1500 zł dla Sony XE9005 również 49 cali gdy moje priorytety to Xbox One X, oglądanie meczów 4k oraz YouTube, czasem jakiś film lub Netflix a przesiadam się z około 7-letniego Panasonica Full HD 32 cale.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
marus18
Tak opłaca się dołożyć właśnie za to co opisałeś do PUS 8305 !
Cena dla niebieskich jest zupełnie inna.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TomMeGusta - 49 PUS 8303 ma natywne 100Hz.
Ja bym nie dopłacał do Sony, bo Philips gra lepiej . A tam płacisz za napis.
 

TomMeGusta

New member
TomMeGusta - 49 PUS 8303 ma natywne 100Hz.
Ja bym nie dopłacał do Sony, bo Philips gra lepiej . A tam płacisz za napis.


Właśnie czytam i czytam te opinie, recenzje i dziś dokopałem się do Philipsa i mi się spodobał. Sony jest cholernie drogi, Samsung NU8000 ma 60Hz i też kosztuje ponad 4k. Oled LG B7 za 5600 to z kolei dobra cena jak za tę jakość, ale nie wsadzę u siebie 55 cali a to też i tak jest przepaść cenowa jakby nie patrzeć.



Czyli wychodzi na to że 8303 jest lepszy niż 8503?
 
Do góry