Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips 75PUS8303 - jest VA i Direct Led.
I jest specjalna cena z okazji MŚ w Piłce dla niebieskich członków forum.

=========================

Greymir
To matryca natywna 100Hz !!!
To matryca z kropkami kwantowymi i mniejsza odległość - co daje szerszą paletę barwi znacznie lepsze przejścia tonalne.

=========================

bartiboro
Po S10 - możesz z zamkniętymi oczami brać Philipsa.
I do tego multimedia i aplikacje to ogromna przewaga dla Philipsa.
A Ambilight wieczorem daje balans między podświetleniem z czernią.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Od jutra wjeżdżają do Philipsa, możesz już zamawiać.
Zrób się niebieski to masz specjalną cenę !
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To przecież matryca natywna 100Hz. a procesor P5.
Duchy owszem.... ale na filmie.
 

marcel1

New member
Jeżeli ma podświetlenie Direct LED to powinien mieć też strefy wygaszania. Coś wiadomo na ten temat?
O jakości HDR też coś wiadomo? Jaka jasność?
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Jak to wreszcie jest? Jakie jest podświetlenie?

Jeżeli chodzi o podświetlenie to masz następujące rodzaje:
EDGE LED - podświetlenie krawędziowe. Listwy z diodami led są umieszczone na krawędziach ekranu.
DIRECT LED - diody do podświetlenia umieszczone są za panelem
DIRECT LED (Micro dimming) - diody umieszczone za panelem w większej ilości niż w przypadku zwykłego DIRECT LED. Oferują znacznie większy kontrast (gdy obraz w danym miejscu jest czarny - one się wyłączają)
OLED - każdy osoby piksel jest źródłem światła.

Film, który powinien wiele wyjaśnić:

https://www.youtube.com/watch?v=bWHZfDgbAxg
 

marcel1

New member
Jestem mocno zainteresowany kupnem 75pus8303. Tylko że jeszcze nikt go nie widział i nie testował. Jak już ktoś go sprawdzi, wykona pierwsze testy, powie jaki jest HDR, kontrast i wszystko będzie ok to go zamawiam. Mam nadzieje, że do mistrzostw to się uda :)
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
A w przypadku modelu 55pus7303 jaki jest rodzaj DIRECTa?

Bez lokalnego wygaszenia. Niestety, Philips w tym roku nie będzie miał takiego w swojej ofercie, więc jak by mi zależało na lepszej czerni i było mnie stać, to pewnie bym brał 65PU8102 lub zastanawiał się nad OLEDem.
 

ufoman

New member
No właśnie z chęcią posłuchałbym z pierwszej ręki, jak wygląda ten temat w tym modelu. Dla mnie to priorytet, żeby nie mieć żadnych "duchów". "komet" itp.
dam znać za parę dni.

Telewizor już dotarł, tymczasowo stoi w salonie, później docelowo na uchwycie w pokoju. Później przyjdzie czas na zabawę :-D
Żonie już spodobał się Ambilight i chciała sobie wziąć :p
 

kacperhq

New member
Przy okazji pytanie po szybkim przejrzeniu - do tej pory mieliśmy info o matrycy 100Hz a P. Maciej pisze o 120Hz - o co chodzi?

Witam,
PAL 25hz czyli 100hz
NTSC 30hz czyli 120hz

Matryca jest 120hz lecz w przypadku sygnału PAL i standardów europejskich obraz wyświetlany jest przy 100hz

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

filip128

New member
Nadal nic się nie zgadza:

Kiki pisze, że jest Direct Led
Philips 75PUS8303 ma Direct Led
...
Znacznie wcześniej informowali że ma być Edge led - ale zmienili zdanie.

jonus, że VA (chyba, że źle rozumiem jego wypowiedź
Ale to i tak lepsze niż IPS i zwykły VA edge-led :wink:

Natomiast w teście, o którym wspomina jarswi
Witam
Dla zainteresowanych trochę głębszym podejściem do tv PUS8303 polecam test na konkurencyjnym forum od pana Macieja. ....

Maciej napisał:
Philipsa wyposażono w 120Hz matrycę IPS, wyprodukowaną przez firmę LG Displays. Posiada ona rozdzielczość 4K i podświetlenie krawędziowe zaawansowanymi diodami PFS LED.
 
Do góry