Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

SEBOL74

Member
Bez reklam
" ... o jakosci obrazu decyduje kontrast! "
Nieprawda. To tylko iloraz świecenia bieli do czerni.
Weźmy hipotetyczny OLED o niskiej jasności np. 120 NIT.
Obraz będzie tragiczny a kontrast i tak nieskończony.

Poziom czerni ma znaczenie dla osób oglądających video w całkowitych ciemnościach. A to margines.
Jasność powyżej 400 NIT jest zbyt agresywna w warunkach domowych.
Na rynku 2018 jest zalew beznadziejnych matryc VA od nieznanych producentów.


A co wg ciebie decyduje o jakosci obrazu ww wspolczesnych TV LCD LED? Jeden pisze ze nie matryca a ty ze nie kontrast, wiec co?? Oswiec mnie bo siedze w tym temacie od ponad roku. Moje opinie wystawiam na podstawie TV ktore mam / mialem w ciagu ostatniego roku. Jaki masz model TV?



Tak na marginesie, cytuje tekst z portalu TVTEST.


"jednym z najważniejszych parametrów wpływających na jakość obrazu, a zdaniem Joela Silvera, szefa i założyciela fundacji ISF, absolutnie pierwszorzędnym, jest współczynnik kontrastu."


+++


I w moich modelach to sie sprawdza. Wysoki wspolczynnik mam w modelach VA DL.



Pozdrawiam
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
ojejku od dziś ci inżynierowie ISF będą moimi mentorami. Z twojego opisu wynika że jednak nie tylko matryca. Direct Led jest na wyłączność tylko do matryc VA a Edge led tylko do IPS? To w końcu matryca decyduje czy jednak matryca i dobry system podświetlenia. Miałem przygodę z VA edge i nigdy więcej.... nie edge tylko nigdy więcej VA. Dlaczego. Bo. mi nie pasuje i już. I mam gdzieś opinie inżynierów. Tyle że ty od początku nie rozumiesz o czym piszę.


drogi kolego, to ty masz problem czytania ze zrozumieniem. Szkoda klawiatury na wywody ale jeszcze raz sie wysile. Uzylem skrotu, tzn polaczylem 2 najwazniejsze wg mnie aspekty, czyli typ matrycy i rodzaj podswietlenia. Nie imputuj mi ze VA to tylko DL a IPS to tylko EL. To jest szkola podstawowa i wiadomo ze sa rozne kombinacje typu matryc z podswietleniem. Dlatego po raz kolejny uwazam ze najlepsza para to VA z DL. Ale to jest moja sugestywna opinia. Ja nie oceniam twojej opinii wiec nie oceniaj moich wnioskow. Nie odpisales jaki masz model ale domyslam sie ze masz 49PUS8303 czyli IPS EL, dlatego tak zajadle bronisz tej opcji. Wrzuc jakas fotke, najlepiej przy nocnym ogladaniu i napisach koncowych na czarnym tle. Z gory dzieki.
 

glanus

Member
drogi kolego, to ty masz problem czytania ze zrozumieniem. Szkoda klawiatury na wywody ale jeszcze raz sie wysile. Uzylem skrotu, tzn polaczylem 2 najwazniejsze wg mnie aspekty, czyli typ matrycy i rodzaj podswietlenia. Nie imputuj mi ze VA to tylko DL a IPS to tylko EL. To jest szkola podstawowa i wiadomo ze sa rozne kombinacje typu matryc z podswietleniem. Dlatego po raz kolejny uwazam ze najlepsza para to VA z DL. Ale to jest moja sugestywna opinia. Ja nie oceniam twojej opinii wiec nie oceniaj moich wnioskow. Nie odpisales jaki masz model ale domyslam sie ze masz 49PUS8303 czyli IPS EL, dlatego tak zajadle bronisz tej opcji. Wrzuc jakas fotke, najlepiej przy nocnym ogladaniu i napisach koncowych na czarnym tle. Z gory dzieki.


Kilka postów wyzej widać 55pus8303 w ciemnym pokoju i widac "czarne tlo". :)
 
Ostatnia edycja:

soviet100

New member
drogi kolego, to ty masz problem czytania ze zrozumieniem. Szkoda klawiatury na wywody ale jeszcze raz sie wysile. Uzylem skrotu, tzn polaczylem 2 najwazniejsze wg mnie aspekty, czyli typ matrycy i rodzaj podswietlenia. Nie imputuj mi ze VA to tylko DL a IPS to tylko EL. To jest szkola podstawowa i wiadomo ze sa rozne kombinacje typu matryc z podswietleniem. Dlatego po raz kolejny uwazam ze najlepsza para to VA z DL. Ale to jest moja sugestywna opinia. Ja nie oceniam twojej opinii wiec nie oceniaj moich wnioskow. Nie odpisales jaki masz model ale domyslam sie ze masz 49PUS8303 czyli IPS EL, dlatego tak zajadle bronisz tej opcji. Wrzuc jakas fotke, najlepiej przy nocnym ogladaniu i napisach koncowych na czarnym tle. Z gory dzieki.

Tylko że z EDGE te tv pochodzą ponad 5 lat a z Direct led mają problem 3 lata świecić .
 

quarx

New member
drogi kolego, to ty masz problem czytania ze zrozumieniem. Szkoda klawiatury na wywody ale jeszcze raz sie wysile. Uzylem skrotu, tzn polaczylem 2 najwazniejsze wg mnie aspekty, czyli typ matrycy i rodzaj podswietlenia. Nie imputuj mi ze VA to tylko DL a IPS to tylko EL. To jest szkola podstawowa i wiadomo ze sa rozne kombinacje typu matryc z podswietleniem. Dlatego po raz kolejny uwazam ze najlepsza para to VA z DL. Ale to jest moja sugestywna opinia. Ja nie oceniam twojej opinii wiec nie oceniaj moich wnioskow. Nie odpisales jaki masz model ale domyslam sie ze masz 49PUS8303 czyli IPS EL, dlatego tak zajadle bronisz tej opcji. Wrzuc jakas fotke, najlepiej przy nocnym ogladaniu i napisach koncowych na czarnym tle. Z gory dzieki.

heh....widzisz jednak to ty czytać nie umiesz, bo:
1. nie bronie żadnej opcji
2. nie uważam mojego TV za najlepszy i idealny, wcześniej w szczególności pisałem o takiej sobie czerni typowej dla IPS
3. nic nie imputuje ale nie używaj skrótów myślowych bo nie każdy musi o tym wiedzieć i rozumować tak samo jak ty
4. w końcu napisałeś o subiektywizmie.... brawo.... udało mi się

i tyle
 

quarx

New member
Jakis model tego wieszaka da radę.
do 45 kg jest spory wybór ale nic ci nie polecę bo funkcjonalność ta sama a ceny różne..... wpisz do wyszukiwarki "wieszak zginany" czy ""uchwyt obrotowy" to sam zobaczysz. Ich cechą nabytą jest że tv nigdy nie będzie przy samej ścianie (grubość mechanizmu) ale za to sobie poprawiasz i obracasz jak ci pasuje
 

czarek1234

New member
Jakie masz ustawienia tv pod pc [emoji335] chodzi o tryb osobisty bo tryb gra ( standardowy w menu) na tv to trochę słabo to wygląda bynajmniej u mnie na ps4 pro jak po ustawiam sam to już jest lepiej i czy używasz uplynniaczy? Może masz ciekawsze swoje ustawienia i będzie można coś poprawić u mnie :)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

matik70

New member
Jakie masz ustawienia tv pod pc [emoji335] chodzi o tryb osobisty bo tryb gra ( standardowy w menu) na tv to trochę słabo to wygląda bynajmniej u mnie na ps4 pro jak po ustawiam sam to już jest lepiej i czy używasz uplynniaczy? Może masz ciekawsze swoje ustawienia i będzie można coś poprawić u mnie :)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Napisałem priv.
 

ARTURRO-BB

New member
Panowie a jak u was z dźwiękiem ? Szczególnie chodzi o tony niskie.
Bo niby jest ok ( wiem że jakiegoś super dudnienia nie będzie ) ale co jakiś czas na niektórych kawałkach czy to muzycznych czy w filmie tylny głośnik u mnie "pierdzi" (sorry za określenie ale z tym się to najlepiej kojarzy .No może "charczy" plastikowo jak by nie wyrabiał)
Ten typ tak ma ? Czy za jakiś czas się "dotrze - ułoży" ? Czy do reklamacji ?
 

CureMar

New member
A mnie interesuje gdzie ta aktualizacja do Oreo? Zdaje się, że miała być jakoś w połowie listopada a u mnie ani widu ani słychu.
 
Do góry