Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

quarx

New member
po kolei:
kolor 50
kontrast 60
ostrość 0
jasność 40
tamp barwowa normalna, nieraz mam chęć z niebieskim pojechać w dół ale typowo ciepłego nie lubie
tryb konrastu zopt. dla obrazu
kontrast obrazu 85
gamma - 2
redukcja szumu min
redukcja zniekszt. MPEG min
PNM max
PCM max

tam gdzie nic nie napisałem to znaczy że wyłączone

jak widać podstawowe ustawienia będą pewnie zbliżone, ruchy trochę w lewo lub prawo wg mnie giną zależnie od warunków oświetlenia, zmęczenia wzroku i pustych butelek po piwie
 

soviet100

New member
Ciągle mam nadzieję że nie dostanę listu ze sklepu jutro i w poniedziałek bo w poniedziałek mija termin 14 dni i sobie pójdę do sklepu po nowy
 

marvillek

New member
Cześć,

Czy ktoś z was ma ambilight na mocno ciemnej ścianie? (ściana betonowa jegger beton)

Albo orientuje się czy na takiej ścianie ambilight będzie działał dobrze? Czy może lepiej sobie odpuścić?
 

solar21

New member
Już prawie się zdecydowałem na tego 55PUS8303 z forum, gdy wpadł mi jeszcze w oko Panasonic TX-55FX780E.
displayspecifications.com/en/comparison/3e887a728
Ambilight w Philips kompletnie mi zbędny - TV nie stoi przy ścianie i świecenie będzie wręcz przeszkadzać. TV używany w 75% do filmów (kablówka, Netflix, USB) i w 25% do Ps4 Pro. Żadnego sportu, żadnego youtuba, żadnych bajerów Smart opórcz tego Netflixa i HBOGo jak ruszy. Ma służyć właściwie jako wyświetlacz, a nie centrum rozrywki.
Myślałem o parę stówek droższym 55XE9005, ale w sumie zdarza mi się zerkać (nie oglądać) TV sprzed kompa - ze sporego kąta, więc chyba jednak matryca IPS. Mam obecnie Philipsa 46pfl4208h_12 chyba właśnie z IPS i czerń jest dla mnie wystarczająca.
Rozumiem, że np. w 55XE8096 (60 Hz, IPS) nie ma co się pchać?
 

soviet100

New member
Już prawie się zdecydowałem na tego 55PUS8303 z forum, gdy wpadł mi jeszcze w oko Panasonic TX-55FX780E.
displayspecifications.com/en/comparison/3e887a728
Ambilight w Philips kompletnie mi zbędny - TV nie stoi przy ścianie i świecenie będzie wręcz przeszkadzać. TV używany w 75% do filmów (kablówka, Netflix, USB) i w 25% do Ps4 Pro. Żadnego sportu, żadnego youtuba, żadnych bajerów Smart opórcz tego Netflixa i HBOGo jak ruszy. Ma służyć właściwie jako wyświetlacz, a nie centrum rozrywki.
Myślałem o parę stówek droższym 55XE9005, ale w sumie zdarza mi się zerkać (nie oglądać) TV sprzed kompa - ze sporego kąta, więc chyba jednak matryca IPS. Mam obecnie Philipsa 46pfl4208h_12 chyba właśnie z IPS i czerń jest dla mnie wystarczająca.
Rozumiem, że np. w 55XE8096 (60 Hz, IPS) nie ma co się pchać?

Idź do sklepu z kocem i zobaczy czy cloundingu nie ma i weź ze sobą usb z testem na banding od razu . Jeśli nie ma cloundingu i bandingu to bierz .
 

kokosz20

Member
65pus8602

Witam, w dniu wczorajszym otrzymałem kurierem zakupiony Tv.
Rozpakowałem, zawiesiłem na ścianę i uruchomiłem.


Po włączeniu TV doznałem porażenia!!! Na ekranie są smugi !!! Jakaś masakra nowy i cos takiego.


Tv pochodził troszkę a smugi dalej są,podłączyłem cyfrowy polsat. Włączyłem jakiś mecz czy sport zimowy smugi i smużenie występuje.


Przesyłam fotki do oglądnięcia i bardzo proszę o radę co z tym zrobić, nadmienię, że na szczęście mam 14 dni na odesłanie TV.


Próbowałem zmieniać ustawienia Tv, ale to nic nie pomaga.


Smugi na tej matrycy to norma ? smużenie tez? sam nie wiem oddać i kopic coś innego ?
 
Ostatnia edycja:

soviet100

New member
Zawsze będę pisał po moich doświadczeniach że TV nie kupuje się z dostawą tylko co najwyżej przez neta ale z odbiorem . Niech wypakują go przy kliencie i pod koc i wtedy decydujemy czy ten czy następny .

To jest paranoja według mnie bo porównując to do samochodu to kupujemy nowy samochód i wybieramy ten który mniej szarpie podczas jazdy . Ja kupiłem trochę szarpiący "samochód" i teraz będą mi próbować wmówić że to wada technologiczna wtryskiwaczy albo paliwa .
 

soviet100

New member
Tutaj ciekawostka , o ile pamiętacie mam serwis RTV , dzisiaj kupiłem uszkodzonego Samsunga le46b651 i go postawiłem oto różnica . W samsungu prawie niewidoczny clouding na prawdę musiałem się postarać żeby go uchwycić .
Oczywiście kieliszek to Philips a biały punkt to Samsung
Zdjęcia tym samym robione przy tych samych ustawieniach aparatu (telefon )

 

Attachments

  • IMG_20181209_162003.jpg
    IMG_20181209_162003.jpg
    237,5 KB · Wyś: 64
Do góry