Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

quarx

New member
zapewne też była to kwestia zmiany cyferek w menu serwis..... w moim 7008 miałem "Ultra Pixel HD" (jak w wyższych modelach) mimo że kupiłem go z "Pixel Precise HD" a po drodze był jeszcze "Perfect Pixel HD" (chyba w rodzinie 8008)......cokolwiek to znaczy hehe.....zapewne tylko zmiana nazwy na bardziej krzykliwą lub jakaś minimalna zmiana w działaniu bo widać różnicy nie było
 

glanus

Member
pokaż jakąś scenę z filmu. Ten ekran o niczym nie świadczy.



Ja nabylem od kiki z pakietem 55 cali
Fotki robione samsung s7

Netflix
https://zapodaj.net/5aac27e73cbb4.jpg.html
https://zapodaj.net/88eb9f97acd54.jpg.html
Pendrive
https://zapodaj.net/b9cfc92817b5d.jpg.html

I juz mu chcialem zwrot robic :D
 

matik70

New member
jest w normie. a jaki to konkretnie tryb? Poustawiaj i będzie git
Nie wiem jaki to jest tryb robiłem zdjęcia od razu po włączeniu go. Nie miałem czasu nawet żeby się tym bawić


55

I juz mu chcialem zwrot robic :D

Masz bardzo podobnie jak ja. Odpaliłem dziś Forze Horizon 4 4k hdr na maxa ustawienia z gtx 1080 miałem okolo 35-40 klatek i gra wyglądała cudnie, mało tego gdy miałem ciut ponad 40 klatek to miałem wrażenie,że było 60+
 

quarx

New member
nie miałeś czasu żeby sie bawić (taki odruch) ale zdjęć natrzaskałeś i już prawie go oddałeś.... echhh ludzie ja was czasem nie rozumiem
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
odpowiedź jest inna - kupujcie telewizory a nie typy matryc, głośników i inne..... wróćcie kilka stron wcześniej do uwag typu "szkoda że nie VA", od początku o tym pisze..... ocenia się nie to co trzeba


Przypatruje sie tej calej dyskusji....quarx - ostatnio mi zazuciles zle porady. To twoje porady sa nieodpowiednie. Co decyduje o jakosci obrazu?! Ano matryca. Co oprocz tego sie powinno oceniac wg ciebie ("kupujcie TV a nie typy matryc")?????? Wg inzynierow od ISF o jakosci obrazu decyduje kontrast! A takowy najlepszy zapewnia matryca VA z podswietleniem Direct Led. Wiem co pisze bo mam 2 modele fila z taka matryca a wczesniej LG IPS z Edge Led. Moze tego nie doczytalem ale jaki masz model fila ? Zaprezentuj na zdjeciach jak to u ciebie wyglada, czyli jakiosc czerni, kontrastu. Ja swoje wnioski wspieram zdjeciami. I jeszcze raz przesylam jako dowod co potrafi VA DL. Pierwsze zdjecie z 65PUS8102 a drugi z najtanszego/budzetowego ambilight 50PUS6262 za 1,770 pln.
 
Ostatnia edycja:

soviet100

New member
A Ambilight i tak czaruje dodatkowo jeszcze.

I to bardzo .

Pytanie z innej półki mam moduł dostępowy cam od cyfry+ i nie mogę wyłączyć opcji kontrola rodzicielska , mam tylko zmiana PIN ale nie ma opcji wyłącz przez co w nocy na co drugim kanale muszę wpisywać PIN . Jutro wezmę moduł do samsunga wsadzę i sprawdzę czy tam bedzie .
 

quarx

New member
Przypatruje sie tej calej dyskusji....quarx - ostatnio mi zazuciles zle porady. To twoje porady sa nieodpowiednie. Co decyduje o jakosci obrazu?! Ano matryca. Co oprocz tego sie powinno oceniac wg ciebie ("kupujcie TV a nie typy matryc")?????? Wg inzynierow od ISF o jakosci obrazu decyduje kontrast! A takowy najlepszy zapewnia matryca VA z podswietleniem Direct Led. Wiem co pisze bo mam 2 modele fila z taka matryca a wczesniej LG IPS z Edge Led. Moze tego nie doczytalem ale jaki masz model fila ? Zaprezentuj na zdjeciach jak to u ciebie wyglada, czyli jakiosc czerni, kontrastu. Ja swoje wnioski wspieram zdjeciami. I jeszcze raz przesylam jako dowod co potrafi VA DL. Pierwsze zdjecie z 65PUS8102 a drugi z najtanszego/budzetowego ambilight 50PUS6262 za 1,770 pln.

ojejku od dziś ci inżynierowie ISF będą moimi mentorami. Z twojego opisu wynika że jednak nie tylko matryca. Direct Led jest na wyłączność tylko do matryc VA a Edge led tylko do IPS? To w końcu matryca decyduje czy jednak matryca i dobry system podświetlenia. Miałem przygodę z VA edge i nigdy więcej.... nie edge tylko nigdy więcej VA. Dlaczego. Bo. mi nie pasuje i już. I mam gdzieś opinie inżynierów. Tyle że ty od początku nie rozumiesz o czym piszę.
 

quarx

New member
bo to tam ma działać.... robie tak jak chce..... jak sie samochodem dobrze jedzie to ani paliwo ani technologie nie mają znaczenia
 

janunio

New member
Bez reklam
" ... o jakosci obrazu decyduje kontrast! "
Nieprawda. To tylko iloraz świecenia bieli do czerni.
Weźmy hipotetyczny OLED o niskiej jasności np. 120 NIT.
Obraz będzie tragiczny a kontrast i tak nieskończony.

Poziom czerni ma znaczenie dla osób oglądających video w całkowitych ciemnościach. A to margines.
Jasność powyżej 400 NIT jest zbyt agresywna w warunkach domowych.
Na rynku 2018 jest zalew beznadziejnych matryc VA od nieznanych producentów.
 

glanus

Member
nie miałeś czasu żeby sie bawić (taki odruch) ale zdjęć natrzaskałeś i już prawie go oddałeś.... echhh ludzie ja was czasem nie rozumiem

Kolego luz :). Nie znam się tak dobrze jak wy na tv. Wysłałem foto bo chciałem się dowiedzieć od innych czy takie podświetlanie jest "w normie". Wiem że ips ma gorszą czerń. Jako laik myślałem że jest to bardziej jednolite a nie w formie plam takich jak na zdjęciach (przy krawędziach).

Tv został zakupiony od kiki z pakietem zacząłem się zastanawiać czy zwyczajnie nie zapomniał czegoś wyregulować. Gdyby pojawiły się wpisy pt. Masakra, co za gówno, do reklamacji. Nie ukrywam że mieli byśmy z kiki "męską rozmowę".

3700 może dla was to drobne. Ale wydając taką kwotę oczekuję że kupuję produkt bez wad produkcyjnych i chciałem tylko sprawdzić czy nie zostałem wyrolowany. Bo nie szukałem okazji tylko uczciwej porady i porządnego produktu.

Nie uważam że kiki chciał mnie oszukać !!! Nie zmienia to faktu że jako kupujący mam prawo do niezależnej opinii o którą poprosiłem. Tyle.

Po waszych wypowiedziach wniosek mój jest taki że matryca w normie
Obraz UHD zajebisty. W końcu oglądanie to nie patrzenie się na czarny ekran.

Reasumując
Jest ok

Pytanie kto z was powiesił 55pus8303 i na jakim wieszaku rozchodzi mi się o tylni głośnik który jest wypukły na około 0,5cm wiec pewne wieszaki odpadają. Z drugiej strony jeśli wieszak będzie prawie przylegał do głośnika to czy nie będzie to zniekształcać dźwięku w stopniu odczuwalnym.

Pozdrawiam.
 

soviet100

New member
Kolego luz :). Nie znam się tak dobrze jak wy na tv. Wysłałem foto bo chciałem się dowiedzieć od innych czy takie podświetlanie jest "w normie". Wiem że ips ma gorszą czerń. Jako laik myślałem że jest to bardziej jednolite a nie w formie plam takich jak na zdjęciach (przy krawędziach).

Tv został zakupiony od kiki z pakietem zacząłem się zastanawiać czy zwyczajnie nie zapomniał czegoś wyregulować. Gdyby pojawiły się wpisy pt. Masakra, co za gówno, do reklamacji. Nie ukrywam że mieli byśmy z kiki "męską rozmowę".

3700 może dla was to drobne. Ale wydając taką kwotę oczekuję że kupuję produkt bez wad produkcyjnych i chciałem tylko sprawdzić czy nie zostałem wyrolowany. Bo nie szukałem okazji tylko uczciwej porady i porządnego produktu.

Nie uważam że kiki chciał mnie oszukać !!! Nie zmienia to faktu że jako kupujący mam prawo do niezależnej opinii o którą poprosiłem. Tyle.

Po waszych wypowiedziach wniosek mój jest taki że matryca w normie
Obraz UHD zajebisty. W końcu oglądanie to nie patrzenie się na czarny ekran.

Reasumując
Jest ok

Pytanie kto z was powiesił 55pus8303 i na jakim wieszaku rozchodzi mi się o tylni głośnik który jest wypukły na około 0,5cm wiec pewne wieszaki odpadają. Z drugiej strony jeśli wieszak będzie prawie przylegał do głośnika to czy nie będzie to zniekształcać dźwięku w stopniu odczuwalnym.

Pozdrawiam.

Ja wydałem 9000zł i też mam plamy ale złożyłem reklamację z tytułu rękojmi tak mi doradził rzeczoznawca sądowy , powiedział to wada fabryczna .

Co do głośników TV to tego się słuchać nie da przecież ja mam wyciszone od dobrych 10 lat bo po prostu uszy bolą . Kup zwykły amplituner jakiś 20 letni z wejściem optycznym i pilotem , do tego 2 kolumny też 20 letnie jakieś takie 40-80w i zobaczysz różnice o jakieś 27 razy .
 
Do góry