Philips PUS7502 test - czyli niepokorny telewizor z nowym procesorem P5 i hat trick ambilight.

aman

New member
Od 3 dni męcze Sony 49XE9005 i w porównaniu do wcześniej męczonego Philipsa PUS7502 jest lepszy prawie na każdym polu. Jedyny plus tego Philipsa to metalowa obudowa, która robi wrażenie. Android w Sony działa nieporównywalnie stabilniej i dużo szybciej. Mikrofon w pilocie do Sony to bajka w porównaniu do klawiatury Philipsa. I w końcu jest czarny kolor i nie ma dużych białych plam przy ciemnych obrazach tak jak to było w Philipsie.
Obydwa TV nie nadają się do oglądania sportu. Trawa podczas meczów piłki nożnej wygląda tragicznie na obydwu TV. Siatkówkę czy piłkę ręczną też ciężko się ogląda. Jednak sony dużo lepiej radzi sobie z dynamicznymi obrazami - podwójne czy potrójne nogi/ręce prawie nie występują. Gdyby nie ta trwa to zostawiłbym sobie Sony, bo ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony. Ale za takie pieniądze to albo dostanę coś co pozwoli mi oglądać sport albo wole pozostać przy starym TV i poczekać na nową technologię, bo to co prezentują LEDy to jest pod tym kątem dno.
 

szybal

Banned
Od 3 dni męcze Sony 49XE9005 i w porównaniu do wcześniej męczonego Philipsa PUS7502 jest lepszy prawie na każdym polu. Jedyny plus tego Philipsa to metalowa obudowa, która robi wrażenie. Android w Sony działa nieporównywalnie stabilniej i dużo szybciej. Mikrofon w pilocie do Sony to bajka w porównaniu do klawiatury Philipsa. I w końcu jest czarny kolor i nie ma dużych białych plam przy ciemnych obrazach tak jak to było w Philipsie.
Obydwa TV nie nadają się do oglądania sportu. Trawa podczas meczów piłki nożnej wygląda tragicznie na obydwu TV. Siatkówkę czy piłkę ręczną też ciężko się ogląda. Jednak sony dużo lepiej radzi sobie z dynamicznymi obrazami - podwójne czy potrójne nogi/ręce prawie nie występują. Gdyby nie ta trwa to zostawiłbym sobie Sony, bo ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony. Ale za takie pieniądze to albo dostanę coś co pozwoli mi oglądać sport albo wole pozostać przy starym TV i poczekać na nową technologię, bo to co prezentują LEDy to jest pod tym kątem dno.
Nie jeżeli masz 8102 sport i cała reszta wygląda bardzo dobrze a cena prawie ta sama
 

philips8109

Member
A ja już rożne wynalazki oglądałem i ten tv ma najlepszy obraz w swojej klasie cenowej 49pus7502 :)
Nawet bardzo ładny desing ma U49C7006 TLC, ale co z tego matryca 60hz i va
 
Ostatnia edycja:

aro1608

New member
Jestem posiadaczem tego modelu od kilku dni i wczoraj zauważyłem bardzo dziwną rzecz, a mianowicie matryca się delikatnie "rusza" i pytanie do Was czy to normalne zjawisko czy już serwis wzywać ?
 

ptoku85

New member
Witam. Jestem niebieski, proszę o info jak mogę dostać konfigurację na ten tv. Czy ta konfiguracja pozwoli mi wycisnąć co się da z tego tv?
Używam go ok. Tygodnia i póki co zauważyłem że faktycznie ta matryca ips nie radzi sobie wieczorem z kontami widzenia. Do reszty nie mam na tą chwilę zastrzeżeń.
Napiszcie mi jeszcze proszę czy jak wchodzę w ustawienia xbox to czy mam włączyć wszystkie opcje obrazu jakie się da?
Mój mail: przemyslaw.jureczko@gmail.com
Dziękuję i pozdrawiam.
 

betoniak

New member
witaj.
Czy ja dobrze rozumiem z waszych postow ze jedna kalibracja jest dla wszystkich telewizorow?
Wilekosc ekranu nie ma znaczenia?

Pozdro
 

dzings

New member
Witam
Mam problem w Philips pus7502. w trakcie aktualizacji androida wyskoczyło mi menu serwisowe androida. nacisnąłem reboot now. Aktualizacja się nie powiodła, a telewizor stracił wiele funkcji nie mogę nawet ściszać głosu bo ciągle jest na maxa, choć na panelu jest wyciszony. Próbowałem z aktualizować androida z usb ale nie wykrywa mi tego zupełnie. Otworzyć menu serwisowego nie mogę bo telewizor nie chce nawet się wyłączyć i przejść w tryb gotowości, by następnie kliknąć strzałkę w dol i włączyć telewizor by wymusić z menu serwisowego aktualizacje z pendrive. Czy ktoś
mógłby pomoc , bo nie mam już zielonego pojęcia co zrobić
 

andybond

New member
Witam w ten Sylwestrowy wieczór.Zakupiłem 49PUS7502,wszystko ładnie pięknie,obraz ustawiony połączyłem się HDMI z ONKYO TX-NR656,zainstalowałem KODI i SPMC.Mam problem z dźwiękiem a ściślej DTS.W kodi 17.6 w ustawieniach w ogóle nie ma dekodowania DTS,W SPMC próbowałem zaś na wszystkie sposoby i albo dźwięku nie ma wcale,albo pisk w kolumnach :-(.Spróbowałem otworzyć film odtwarzaczem systemowym ale straszna rozbieżność między obrazem a dźwiękiem(wszystkie suwaki na maksa z opóźnieniem a i tak dźwięk szybszy od obrazu) Ktoś juz jest po konfiguracji? Jakieś wskazówki,linki? Z góry dziękuję za wskazówki....
Nooo i oczywiście Szczęśliwego Nowego roku,życzę wszystkim forumowiczom.
Pozdrawiam Andrzej
 

latonio

Member
Możesz spróbować w kodi, systemie w zakładkach odtwarzacz i system-dźwięk. Możesz też spróbować w ustawieniach telewizora. Opcje-dźwięk-zaawansowane itd.
Spróbuj też zainstalować inny player.
 
Do góry