Philips PUS 7181 / 7101 opinie, wrażenia ?

Malix7

Member
serwis

No ok czyli rozumiem że będę pierwszym który przeciera szlaki w serwisie Philipsa... Zobaczymy, chociaż przyznam że nie jest mi do śmiechu. Na tą chwilę w garażu mam 50 calowego Sharpa z Makro za 1400 zł kupionego zupełnie w ciemno i świeci lepiej.
Nie wiem kiedy kupiłes tv ale jak niedawno to ja już bym z nim czekał pod sklepem niech wymieniają!
 

Felix

New member
Ciekawe czy serwis Philipsa coś z tym zrobi, czy napiszą że taki typ matrycy tak ma i tyle :D.

Przewijał się wpis albo w temacie o 6561 albo o 7101, że przy właśnie tego typu mocnym..nawet nie wiem jak to nazwać, bo jakiekolwiek light bleeding czy clouding to słowa zbyt 'lekkie', Philips odpisał, że takie są potencjalne wady czy uroki wyświetlaczy LCD LED.

Aczkolwiek u mnie przy brudzie za matrycą (banding okropny) odpisali, że wymienią TV czy tam wyczyszczą, ale muszą zabrać TV do siebie i namawiam rodziców, bo u nich ten TV Philipsa w końcu wylądował, ale mama boi się, że dostanie jeszcze gorszą sztukę i mówi że nigdzie TV nie będzie wysyłać, z tym co ma da radę żyć. :X
 

Attachments

  • 222.jpg
    222.jpg
    115,7 KB · Wyś: 69
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Nie wiem czy jest dostępna w naszym kraju ta aktualizacja , która system operacyjny Android 5.1 "przeistacza" w system operacyjny Android 6.0.1 ?

Philips - Support Forum

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

prze_cinek

New member
To dobra wiadomość - zawsze firmy wysyłają nowe wersje na telewizory UAT (powiedzmy faza release candidate), a to oznacza, że jeżeli przez jakiś czas działania nie będą mieli problemu to wersja zostanie oznaczona jako produkcyjna i pójdzie do wszystkich.
Pozostaje tylko mieć nadzieje, że nie jest to jakiś troll, który chcąc zaistnieć puścił w świat "wiadomość".
 

accu

New member
Bez reklam
Tylko patrząc na listę zmian andka 6 to prawdę mówiąc nic on nie wnosi do smart TV w porównaniu z 5 .

Witam uprzejmie,

Masz rację . Dopiero "7" przyniesie konkretne ulepszenia . Telewizory firmy Sony , linia 2017 będą już miały system operacyjny Android 7.0 . :wink:
Ważne , aby "6" poprawiła stabilność działania telewizorów Philips , linia 2016 . :|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

prze_cinek

New member
Witam uprzejmie,

Masz rację . Dopiero "7" przyniesie konkretne ulepszenia . Telewizory firmy Sony , linia 2017 będą już miały system operacyjny Android 7.0 . :wink:
Ważne , aby "6" poprawiła stabilność działania telewizorów Philips , linia 2016 . :|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Myślę, że najważniejsze jest, żeby stabilnie chodziło i przedłużyło "cykl życia SmartTV", bo z czasem deweloperzy będą podnosić SDK i będzie powodowało, że mniej aplikacji będzie dostępnych na 5.1 a 6 może się jeszcze załapie. Patrząc na to, że do Android TV przystępuje coraz więcej producentów to nic tylko się cieszyć, że będą nowe aplikacje :)
 

radoskur

New member
Niech dadzą obsługę napisów SRT z kodowaniem UTF-8 jak w większości TV i odtwarzaczy - to mi w zupełności wystarczy, bo w chwili obecnej zamiast polskiej czcionki krzaczki oglądam.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Niech dadzą obsługę napisów SRT z kodowaniem UTF-8 jak w większości TV i odtwarzaczy - to mi w zupełności wystarczy, bo w chwili obecnej zamiast polskiej czcionki krzaczki oglądam.
To wystarczy zmienić kodowanie podczas odtwarzania i problem rozwiązany ;). Jak naciśniesz OK podczas odtwarzania, to chyba na dole ekranu będa trzy kropki, które przenoszą Ciebie na drugą część opcji. Tam jest ikona chyba klawiatury gdzie możesz zmienić kodowanie.

49PUS7101
 

arekcc7

New member
Ktoś gra na tym telewizorze w 100 hz natywanie? W panelu nvdii nie mogę wybrać 100hz, nie działa też jako rozdzielczość niestandardowa.
 

strazakp

Banned
Jak na dzień dzisiejszy (po już wielu miesiącach użytkowania i tego modelu na rynku) sprawuje się model pus7101??? Czy jest on godny uwagi do kupna? Czy jest to sporo lepszą wersją niż pus6561?
 

johnydee

New member
Panowie mam pytanie...
Posiadam model 49pus7181, tv mam połączony z routerem kablem do routera wpięty jest dysk sieciowy WD MY CLOUD. Telewizor widzi dysk, jednak nie widzi katalogów wyświetla wszystko alfabetycznie jak leci. Na innych urządzeniach widać strukturę katalogów, a tutaj jest wyświetl wszystko i tak np zdjęcia mam poukładane w opisanych folderach a na tv jest tylko pokaż wszystko.
Czy można to gdzieś ustawić ?
Proszę o poradę
 

biesiu007

New member
To wystarczy zmienić kodowanie podczas odtwarzania i problem rozwiązany ;). Jak naciśniesz OK podczas odtwarzania, to chyba na dole ekranu będa trzy kropki, które przenoszą Ciebie na drugą część opcji. Tam jest ikona chyba klawiatury gdzie możesz zmienić kodowanie.

49PUS7101

Ja mimo zmiany kodowania na europa srodkowa czy na utf-8 mam dajej krzaczki ??
napisy srt
 
Do góry