Philips prezentuje 2. generacji OLED TV, POS9002/12

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Im więcej testów , tym informacje o plusach i minusach danego modelu telewizora się potwierdzają lub nie . Mamy większy przegląd danych . Pozostaje jednak zawsze najważniejszy ogląd : ogląd własny .
Nie zawsze jest jednak dany model telewizora dostępny w marketach stacjonarnych , w danym czasie . :|

https://www.lesnumeriques.com/tv-televiseur/philips-55pos9002f-p38159/test.html

Konkluzja . Jakość obrazu , nowy , wydajny procesor , system Ambilight . Niestety słaba jakość dźwięku , dobra cena . :|

BTW , jeszcze do jutra tj. 17 października 2017 do godz. 23:59 , dobra cena na ten telewizor w Media&Markt , tj. 8199 zł .
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Paw3los

New member
Przyjrzyjcie się rozkładowi ciepła w tym modelu. Niestety pozioma linia u dołu ekranu ma swoje odzwierciedlenie w obrazie, szczególnie widoczne na szarych tłach np. youtube.
 

Attachments

  • Bez tytułu.jpg
    Bez tytułu.jpg
    71,8 KB · Wyś: 37
  • Bez tytułu1.jpg
    Bez tytułu1.jpg
    169,9 KB · Wyś: 192

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Całkiem śmieszne !
Ci którzy kupili są bez wyjątku .... zachwyceni.
Wiec trzeba wymyśleć różne rzeczy żeby czuli się skonfundowani.
Nic nie pomoże .
Każdy kolejny który kupuje jest zachwycony !
I zapewniam, że każdy następny, który kupi dołączy do tej grypy !
 

Paw3los

New member
Nie zniechęcam nikogo. TV jest świetny. Szczególnie jego poprawa obrazu SD i równomierność wyświetlania szarości.
Jednak tak, jak w przypadku Cloudingu i wycieków światła w LED, tutaj trzeba uważać na mankamenty z postu wyżej.
kiki nie jeż się tak, każda technologia ma swoje wady i zalety.
 

Paw3los

New member
No fotki w Adobe nie przerobiłem.
W OLED nie ma nierównomiernego podświetlenia, tylko niejednolite świecenie- jak już chcemy być precyzyjni. Większość tego nie zauważy lub zjawisko będzie mniej nasilone. Nie mniej jednak TV za ponad 8k zł powinien zostać rzetelnie opisany.
Zrób sobie test -->
1. Ustaw TV w tryb obrazu osobisty lub jaskrawy,
2. Włącz z youube filmik DSE effect,
3. Na koniec filmiku szybko wejdź w ustawienia i dalej wszystkie ustawienia,
żeby okno ustawień pojawiło się na całym ekranie.
4. Zrób fotkę TV i podeślij na forum.
 

Paw3los

New member
Naprawdę ???
Szkoda czasu na głupoty...

Tak właśnie odpisują producenci na problemy z wyciekami światła, DSE i cloudingiem w LED. Kiedyś to było traktowane, jako wada, ale w związku z trudnościami w procesie produkcyjnym, gdzie tanim kosztem nie da się tego wyeliminować, zaczęli wmawiać, że to jest cecha.
Każdy ma swój rozum i oczekiwania. Dla jednego będzie to wada i zwróci TV, a inny da sobie wcisnąć "kaszankę".
 

darlen

Member
Chyba wszyscy wiedzą, że to nie są głupoty i zaklinanie rzeczywistości nic nie pomoże. Wystarczy że minie czas euforii z nabytku i coś dostrzeżesz szczególnie w jakiejś transmisji sportowej i już z tym żyjesz - bez 5 letniej gwarancji producenta i to przeczytanej z prawnikami nie ma co podchodzić do zakupów w dzisiejszych czasach - taki mamy klimat jak już ktoś powiedział. A Philips jest sam sobie winny, jego produkty LCD budżetowe regularnie w chwili po zakończonej gwarancji wywalały artefaktami przez pół ekranu - akurat znam to z autopsji. To się nazywa planowana użyteczność- planowane starzenie - planned obsolescence. 5 latek gwarancji to minimów na tak niepewny produkt jakim jest OLED - a skoro jest taki pewny jak producenci ogłaszają wszech i wobec - to czemu nikt nie chce dać takiej gwarancji - na swój koszt - tylko każą ubezpieczać??
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Jest nowe firmware z dnia 16.10.2017 : TPM171E_001.002.171.000 :|
Nie wprowadza ono wersji systemu operacyjnego Android TV "7"(Nougat).
W użyciu nadal jest system operacyjny Android 6 Marshmallow .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pokaż gdzie ktoś każe ???
Nie wprowadzaj innych w błąd.
Nikt nikomu niczego nie każe.

Wprowadź swoje Oledy i daj 8 lat gwarancji.
Przecież przepisy europejskie wszystko precyzują.
Nie chcesz nie kupuj.
Każdy Oled 2017 sprawia trwały opad szczęki w domu i nic tego nie zmieni.
Opisywanie lcd do oledów ma się jak pięść do oka.

Ci którzy kupili są zachwyceni i nic wpisywanie porównań do dziadka ... historycznego nic tu nie wniesie.
Może jedynie denerwować ... tych co nie mają kasy na OLEDA Philipsa a ocena i w Polsce i na świecie jest JEDNA:
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...ng-55q7-na-specjalnym-pokazie-w-londynie.html
Miażdży wszystkie "śmieszne" wpisy !
 
Ostatnia edycja:

darlen

Member
No to poczekamy 2 lata - ja jestem cierpliwy :) - zobaczę czy producenci dadzą radę czekać ze mną :)
Przepisy europejskie mówią o minimalnej gwarancji - dawania dłuższej gwarancji zakazu nie ma tylko dobra wola producentów no i odpowiedzialność za produkt, a tej niestety poza wyjątkami niewielu jest wstanie dać - no to nie kupię (i nie jest to kwestia pieniędzy tylko braku odpowiedniej relacji wartości produktu do ceny), poczekam jak kilku producentów bubli upadnie i wówczas pozostaną tylko ci lepsi :) . Pomimo że społeczeństwa się rozwijają i kupują więcej - to kiedyś było więcej marek na rynku - pamiętaj to klient ma zawsze racje, pierwszy produkt sprzedaje handlowiec, każdy następny już tylko serwisant.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Poczekamy i dłużej.
Kto chce kupuje. Kto nie chce wybiera LCD.
Innej wersji nie ma.
Wartość produktu do ceny jest najlepsza w historii produkcji telewizorów na świecie. Gdy wchodziły najlepsze telewizory świata czyli plazmy Kuro - kosztowały za 50 " - 20000 zł i się sprzedawały bardzo dobrze.
Na koniec produkcji kosztowały 9999 zł i była kolejka, że wiele osób ich nie kupiło.
Oled LG C7 czy Oled Philipsa POS9002 gra pod każdym względem lepiej od Pioneera i ma 10 razy lepsze wyposażenie.

I być może nie doczytałeś ale właśnie Samsung zdołował w klasie premium z Qledami z 53% udziału w rynku do 12,3%. A Oledy rządzą !!!
I nie ma na to wypływ Twojej oceny adekwatności klasy do ceny i jakości.
Serwis nie ma nic wspólnego do sprzedaży i niech tak zostanie.
Wszyscy producenci ostro się zmartwili Twoją decyzją że nie kupisz...
Myślą o zamknięciu działów produkcji.
Rozpaczają wskutek Twoich deklaracji.
Nie dadzą rady i Twoja cierpliwość raczej tego nie wytrzyma.
 
Ostatnia edycja:

KamilaKornet

New member
Spokojnie czekaj Darlen jak poprawia błędy .Jak na klasę premium to aż dziwne że na 9 opinii 4 są negatywne- tak uważają nabywcy na ceneo...
1 plazma kosztowąła 100 tys a samochód był gratis do niej ..także takie porównania z tv z epoki Kuro są zupełnie bez sensu..na dziś producenci i tak lekceważą konsumenta..bo bez przyczyny by zejsc z kosztów zrezygnowali z 3D....a ja jestem fanką Philipsa i ambilight ale nalezy pisac prawdę a nie tylko och i ach ...szczęka opada i tak co roku najlepszy w swojej klasie...:) nie ma co wyszydzac z kogoś kto ma inne zdanie..oledowa technologia jest młoda i za chwile ujawnia sie błedy to normalne jak jest czas i nie ma musu warto czekac na produkty lepiej dopracowane...Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież to jeden hejter wpisuje opinie i widać, że nawet na oczy nie widział Oleda Philipsa.
I Ty naprawdę łapiesz się na te banialuki !
Przecież widać kto kupił i kto ma a kto pluje jadem bo mu kazali !

=================================

Kupiłem go i ja, napiszę trochę szczerze od siebie, wpis będę uaktualniał, żeby nie robić śmietnika.

Wybrałem opcję z darmową dostawą i kalibracją, bez montażu i uchwytu. U @kiki dostałem najniższą cenę w kraju. Świetny kontakt, szybka wysyłka. Bardzo pozytywne zaskoczenie kiedy dostałem telefon od "technika", który właśnie kalibrował, uaktualniał, szykował mi tv do wysyłki. Fachowiec, pogadanka, bardzo fajnie.

Trochę byłem jednak zaskoczony kiedy na drugi dzień, podłączam tv pod wi-fi, a tam...info o dostępnej nowej aktualizacji tv i pilota. Możliwe, że akurat wyszła nowa aktualizacja, bo inaczej źle by to świadczyło :wink:

Tv odstał w salonie ze 2 godzinki i do dzieła. PILOT - ciężko, solidny, wygodny, dwustronny więc o podświetleniu można zapomnieć. Dodatkowe napisy na klawiszach (settings, voice itp.) bardzo słabo widoczne. Wpisywanie głosowe bez zarzutu, dokładne. NAJWIĘKSZA wada to "pole" klawiszy kierunkowych z OK na środku, koszmar. Wygląda to jak "gładzik dotykowy od lapka z niewielkim wzgórkiem na środku. Oby to kwestia przyzwyczajenia ale sterowanie to czasami loteria i pomyłki z wyborem strony lub "zatwierdź" OK co chwila. Dobry zasięg, fajnie się używa klawiatury.

Montaż tv to banał, 4 śrubki w nóżkę i tyle. Uruchomienie i...CZERŃ :bober: Przyjemne wąskie ramki. Podłączam tuner NC+. Jest dobrze, widać, że tv podciąga parametry obrazu, obleciałem C+, HBO, Discovery, Planet. Wiadomo, że studio sportowe na niebiesko czy góry lub las robią robotę. Podłączam PS4 (nie pro), ale w jej opcjach są uruchomione opcje do HDR. Odpalam World of Tank w którego gram niemal każdego dnia od ponad roku. To...inna gra, szok. Żyleta, na mapach momentami nie wiem...gdzie jestem :) Zmniejszam ostrość obrazu z 5 na 3. Uff. Ostrość, jakość, kolory, jaskrawość. Szacun. Odpalam YT, szukam "demo 4k" i...siedzę 2 godziny zbierając szczękę co chwila z podłogi. Bardzo szybko, płynnie, przy 60 klatkach potrafi przyciąć ale to kwestia poprawy softu. WOW, widoki miast, lasów, ludzi, demka pokazowe Sony, Samsunga. Bajka. Zakładam konto na Netflix-ie. Odpalam Narcos sezon 1. MIAZGA, 4k robi swoje, oglądam "na próbę", a zlatuje 30 min...Uruchamiam tam jakiś film z A. Sandlerem z HDR. Umarłem. To jak przedstawienie teatralne na żywo, no qrwa SZOK. Kolejne filmy i seriale, to samo, miazga. Nawet "tylko" w FULL HD jest bardzo dobrze. Szybko ładuje filmy, a dałem mu po wi-fi tylko 30Mb/s. Potem przy 50Mb/s jeszcze lepiej.

Ambilight, mocne wyraźne, można sporo konfigurować i...wyłączyć. Mnie tyłka nie urywa, zwyczajnie nie przypadło mi do gustu. Momentami jest ciekawie ale wolę ciemność. Acha, zapomnijcie o jego testowaniu w sklepie/salonie, TYLKO w pomieszczeniu pod ścianą - wtedy pokazuje możliwości, a nie na stoliku, na środku salonu...

Menu bardzo szybkie, dosyć rozbudowane, nawet stopniowa regulacja podświetlenia logo producenta. Bluetooth to chyba największa porażka tego tv, nawet 5 letnie stare telefony, tablety go "widzą", a on nic. NIGDY nic nie znajduje, dopiero po wi-fi z innymi urządzeniami współpracuje genialnie NATYCHMIAST. Oglądam filmik na YT na tablecie, klik i już to samo na tv, fotki to samo. (udało się sparować tablet Samsunga)

Polecam zainstalować sobie sklep Google Play, wiadomo gry, programy, dodatki, apki, ale pierwszą z nich to porządny odtwarzacz video, np. Kodi. Ten wbudowany w tv nie odtwarza .avi, chociaż z najnowszymi formatami radzi sobie świetnie.

Wyjście jack na słuchawki, dziwne. Zawsze przy podłączeniu słuchawek - dźwięk z tv przełączał się na nie. Tutaj...dźwięk jest tu i tu. Trzeba w menu tv wyłączyć głośniki tv. Do tego buczenie w słuchawkach przy cichym poziomie głośności. Uhm...

Wszystkim POLECAM zakupy u @kiki Mam gdzieś jeśli ktoś uzna to za kryptoreklamę, jak kupiłem ten tv u niego, opisuje wszystko po swojemu.

To tylko MOJE opinie, nikt nie musi się zgadzać. Nie jestem ekspertem od jakość obrazu. To dopiero pierwsze godziny testowania "pod siebie". Będę uaktualniał. Pozdrawiam.

======================================
HBOGO działa świetnie, brakowało mi tej aplikacji bo trochę dobrego contentu mają i obok Netflixa nadrabiam zaległości u nich. Dzięki jeszcze raz Kiki za pomoc z instalacją tej aplikacji na Philipsie (oficjalnie przecież nie ma). Śmiga jak ta lala i nawet dobrze wygląda w tym swoim streamie pseudo full hd. Grunt że na legalu :) Teraz czas na KODI ale to chyba jak już przestanę grać w 4k z HDR :)
======================================

Dzięki za TV. Jest miazga! Petarda! Odpaliliśmy na chwilę youtueb 4k z hdr i lata świetlne do przodu versus obraz z samsunga 60ks7000 które miałem. To nawet nie ma co porównywac.
W nocy testy :)"
===============================


To ja, czuję się***wywołany do tablicy:)
Zgadza się, dzisiaj przyjechał, w końcu po pracy miałem trochę czasu na zabawę. Na pierwszy rzut poszło PS4 PRO i gry z trybami HDR w 4K (oczywiście PS nie wyciąga natywnych 4K ale wiadomo o co chodzi). I tutaj szok! Do tej pory grałem na Samsungu 60KS7000 który miał świetny stosunek jakości do ceny. Ale nie wiedziałem że droższe TV robią aż taką różnicę! Niesamowicie soczyste kolory, wylewające się***z ekranu.

Czerń! Jak plazmy Pioneera (miałem akurat kiedyś plazmę Panasa, ale bawiłem się Kuro) ! Do tego fantastycznnee wykorzystanie HDR w grach takich jak Horizon czy Uncharted 4. Na Samsungu wszystko było jakieś takie spowite szarością, jakby panel "pompował" maksymalne oświetlenie / jasność (no w sumie tak było bo backlight był na maxa ustawiany i strefowe smart ledy podświetłany całe piony) i spowijał wszystko taką mleczną poświatą. Tutaj na Oledzie jest fantastyczna jakość! I ciekawa jest płynność ruchu. Mimo że owe gry to raptem 30 FPS to wydaje się że jest płynniej. Wyłączyłem wszystkie upłynnianie, tv w trbyie gra, a śmigało i ruszało się***to lepiej niż na Samsungu. Co cikawe ten TV ma w testach input lag w Grze na poziomie 37 msc, a Samsung miał 21 ms, mimo to nieodczułem różnicy.
Reszta gier też spoko, robotę robi ambilight sparowany z żarówkami HUE. Ael trzeba przyznać że konstrukcyjnie coś spieprzyli z ułożenie diod led na górze TV bo świeci po ścianie aż do sufitu.... Nie przeszkadza, ale nie widziałem tego na filmach prezentujących walory TV. Konsola mnie zmiotła z grami.
A sam panel OLED: nie widziałem takiej czerni, równomiernej. Żadnego bandingu, cloudingu. Nawet topowe LCDeki nie mają imho startu do tego jak wyświetla statyczne plansze różnokolorwe OLED. Nie mówiać o tej niesamowitej czerni. Niestety nie mam playera UHD, więc w oczekiwaniu na XOXa, potestowałem trochę Netflixa w 4k ( i z HDR) oraz Youtube. O ile Netflix działa świetnie i seriale z trybem HDR faktycznie się załączają o czym inforumuje stosowny banerek (np Jessica Jones, cz Daredevil lub Marco Polo) i wyglądają bosko, tak już Youtube nie bsługuje HDRa. Zaskoczenie negatywne, bo SAmsung bez zająknięcia wrzucał HDR. A szkoda bo aż się***prosi. Dziwi zresztą bo Android TV chyba powinien wspierać Youtube'a... Ale sam streaming 4K materiałow boski. Wrzuciłem jeszcze dekoder Vectry co by zobaczyć upscale'ing pseudo hd tvn24 itp itd i wygląda to ładnie. Nie widać strasznie artefaktów i pixeli, da sie***oglądąć. I tyle na dzisiaj.
Wróciłem trochę do grania w Destiny 2 (bez HDRu) ale ambilight + hue spowodowało że miałem dużo radosci strzelając do wrednych kosmitów znowu. Na koniec dwa słowa oa Android 6 - bałem się***że ten system będzie zamulał jak poprzednie Philipsy (miałem serię 7500 z 2015) ale miło się zdziwiłem. Wszystko działa, ok, pilot reaguje zgodnie z oczekiwaniami, narazie laga nie ma. NA szczęście jest nowy update softu który rozwiązał problem z HDMI ARC bo przed aktualizacją potrafiło nagle zgubić dzwięk z konsoli -> tv -> hdmi arc do fidelio.
Ale update naprawił to od razu. CZekam na Android 7 bo ma być chyba wsparcie Youtube HDR i Amazon Prime HDR. Podobno od maja ładują soft po świecie wpierw modele z 2016, potem najnowsze z 2017 wiec pewnie poczekam, ale jest na co. Podsumowując mimo wydanej kasy (nigdy nie wydałem na tv więcej niż 5-6 tyd zł) widzę że było warto i dla kogoś kto dużo gra i konsumuje serialen imho warto. Pewnie jak kogoś nieinteresuje ambilight to może śmiało inwestować w LG B7V, ale ja porównałem sobie te dwa TV w markecie elektro i bardziej mi się***pdoobało obróbka obrazu przez Philipsa.

Na dzisiaj tyle, jak macie jakieś pytania to spróbuję odpowiedzieć. A z Netflixa passthrough na DD5.1 działa oczywisćie (hdmi arc do fidelio mojego), z Youtubea nie. Innych rzeczy nie sprawdzałem (opórcz Ps4 pro ale tutaj też działa wszystko ok). PS. Nie mogę znależć apki HBO GO a mam abonament, rozumiem że nie ma tego niestety na Androida i trzeba coś***wymyśleś?

=================================

 
Ostatnia edycja:

Paw3los

New member
Ciekawe rzeczy z tym oglądaniem HDR na youtube...

"Firma Google zapowiedziała, że na razie YouTube z HDR będzie dostępny wyłącznie dla posiadaczy przystawki Chromecast Ultra, a w najbliższym czasie dołączą do nich użytkownicy telewizorów Samsung Smart TV z ekranami Ultra HD. I tutaj – przynajmniej na razie – lista się kończy"
Cytat ze strony benchmark.
Poza tym żaden ze mnie hejter (@kiki chyba o mnie pisze), tylko zwykły użytkownik, który potrafi zauważyć pewne niedoskonałości. O dziwo szary pas, o którym wspomniałem (za który kiki mnie wyśmiał) rzadziej występuje w treściach HDR - podejrzewam, że to coś ze sterowaniem samego panela lub oprogramowaniem sterującym jasnością w trybie SDR.
Kolejna sprawa. Oglądałem ostatnio dema techniczne HDR SONY i powiem, że pięknie to wygląda. Natomiast dema Samsunga (bitrate 45mb/s) były nie do obejrzenia - non stop zacinały pomimo wydajnego dysku SATA3 (odczyt 90 mb/s).

Przy okazji, przecież każdy normalny człowiek wie, że zachwalanie jak na ruskim targu każdej nowości jest zaiste podejrzane.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Składanie informacji jest tylko składaniem informacji.
Jak ktoś sobie nad interpretuje to jego sprawa.

Nie pisałem do Ciebie.
Aplikacja HBO Go jest dostępna dla członków forum i spisuje się bardzo dobrze na POS9002.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Telewizor Ultra HD OLED Philips 55POS9002/12 niestety nie do końca jest dopracowany(oprogramowanie) . :neutral:
Wystarczy wejść na strony na forum niemieckim czy duńskim i poczytać wpisy użytkowników
tego telewizora . Tam nie usuwa się niewygodnych wpisów użytkowników . :-|
No , ale to chyba "choroba wieku dziecięcego" tego modelu . Może w nowych wersjach oprogramowania , programiści Philips'a naprawią błędy . Kto to jednak wie , jak będzie . :-|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Do góry