Philips PML9008 Telewizor Xtra, Mini LED 4K: zaktualizowane ceny .

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Ale czy ta profesjonalna kalibracja nie dotyczy głównie najwyższej jakości sprzętów
Nie.Można kalibrować niemal każdy sprzęt.
Należy raczej zapytać ,czy w przypadku tańszych telewizorów taki zabieg ma sens.Zapytać siebie czy jesteśmy w stanie zauważyć różnicę.
Właściciel Fiata 126P czy Poloneza też mógłby zapytać o to czy można tuningować silnik.
na ten czas uważam że w tych kalibracjach wciskanych każdemu bez względu na poziom sprzętu jest trochę picu niż faktycznej korzyści,
A gdzie wciskają kalibrację?
 

michuKrajan

New member
Nie.Można kalibrować niemal każdy sprzęt.
Należy raczej zapytać ,czy w przypadku tańszych telewizorów taki zabieg ma sens.Zapytać siebie czy jesteśmy w stanie zauważyć różnicę.
Właściciel Fiata 126P czy Poloneza też mógłby zapytać o to czy można tuningować silnik.

A gdzie wciskają kalibrację?
w każdym markecie czy sklepie nawet recenzje na internecie coraz częściej dopisują "obraz świetny ale o profesjonalnej kalibracji bajka" na You tube przy recenzjach też się spotkałem z nadużywaniem słowa testowany odbiornik jest po kalibracji . Czego np parę lat temu nie uświadczyłem.
Co do porównania z polonezem czy fiatem moja odpowiedź jest prosta nie ! słabej klasy pojazdu nie opłaca się tuningować. Chyba że jesteś pasjonatom. Pod tuning kupuję bmwu czy porsche z mocnymi silnikami by były jeszcze mocniejsze.
Czy zobaczę różnicę jako pytanie do siebie, nie mam pojęcia. Nigdy nie miałem do czynienia w jednym pomieszczeniu z telewizorem przed i po kalibracji by móc to wiedzieć. Być może przy obrazie moje podejście było by odwrotnym co do tuningu auta i nawet na tańszym sprzęcie zobaczył bym opłacalną różnicę.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
w każdym markecie czy sklepie
Zależy jaki sklep i z jaką firmą kalibrującą współpracuje.
Co do porównania z polonezem czy fiatem moja odpowiedź jest prosta nie ! słabej klasy pojazdu nie opłaca się tuningować. Chyba że jesteś pasjonatom. Pod tuning kupuję bmwu czy porsche z mocnymi silnikami by były jeszcze mocniejsze.
Ale ja nie mówię o tym czy coś się opłaca czy nie.Każdy sam musi sobie odpowiedzieć na to pytanie .Oczywiście stosunek ceny sprzętu do ceny kalibracji jest bardzo ważny.
Pytanie było o możliwość kalibracji jako takiej.A to czy ktoś taką kalibrację na swoim telewizorze zrobi to jego osobista sprawa.
słabej klasy pojazdu nie opłaca się tuningować. Chyba że jesteś pasjonatom.
No bo to właśnie pasjonaci robią tuning silnika a inni kalibrację telewizora.
Pod tuning kupuję bmwu czy porsche z mocnymi silnikami by były jeszcze mocniejsze.
A kiedy mówimy ,że silnik jest mocny ,żeby auto z takim silnikiem tuningować?
 
Jak załączysz 4 K - zmienisz trochę opinii.
Kalibracja też poprawiła Twoje problemy.
Jak masz połączenie do dekodera i czym?
Jak za 3799 zł za mini leda 55PML9008, po poprawce, dobrze połączone - gra bardzo dobrze !
przechowywania z aplikacji, które wymieniłeś.
Nie, masz dodatkowo z pakietu.
Witaj Kiki kiedyś wysyłałaś mi kalibrację na philips 6 serii i sobie gadaliśmy trochę jakieś 6 lat temu. Liczę na pomoc teraz w doborze tv. Mam dekoder 4 K używam you tube, Netflix najwięcej. Jak będzie hulać ten model. Jak to wygląda z matrycą, ten tv seri 6500,mial problémy z matrycą, plamy były jakby kurz byl od środka. Usuwali w serwisie ale problem wrócił. Co za tą cenę można kupić też dobrego np Samsung? Który model co jest lepsze. Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz cenę specjalną na BF na tego mini LED. Tak jak masz. W innym wątku, to świetny mini LED w klasie.
Napisz na PW.
 

J_J

New member
Po pierwsze, witam się ze wszystkimi, bo to moja pierwsza wiadomość, a po drugie mam takie pytanie - w jaki sposób te Philipsy współpracują z Chromecastem?

Bo mam obecnie Chromecasta 4.0 i telewizor Philipsa, tyle że starszy model (jakiś PUS sprzed 3 lat na ich własnym systemie, mogę dokładnie sprawdzić numer, ale w każdym razie nie Android) i bywa, że czasami obraz traci płynność - przycina, chwilowo zwalnia by potem przyspieszyć itp. Majstrowałem z ustawieniami i ewidentnie coś się gryzie między Chromecastem a telewizorem na niektórych trybach płynności, zwłaszcza przy korzystaniu z Disney+. Co ciekawe, nie ma tego ani przy oglądaniu przed dekoder kablówki, ani bezpośrednio na telewizorze (np. YT) niezależnie od jakości obrazu, bo ta może być nawet najwyższa, a i tak nic nie tnie.

Czy więc podpinając Chromecasta w odpowiednie gniazdo HDMI (4K 120Hz) wszystko będzie w porządku nawet na maksymalnej rozdzielczości i upłynnianiu obrazu, czy mimo wszystko jest ryzyko, że znowu będzie przycinało? Bo spodobał mi się ten model z jego możliwościami, jest też chwalony w testach (także tutaj), ale coś, na co przymykam oko w starym telewizorze za niewiele ponad 1500zł, zdecydowanie nie podobałoby mi się w takim za prawie 4000.

Dziękuję za odpowiedź :)
 

J_J

New member
Właśnie jeszcze nie kupiłem, ale mocno chodzi mi po głowie, tylko że mam watpliwości odnośnie współpracy z Chromecastem.

Co do wyglądu, to mam nadzieję, że jutro obejrzę go w sklepie. Aczkolwiek jakimś wielkim fetyszystą ultracienkich telewizorów nie jestem.
 
Właśnie jeszcze nie kupiłem, ale mocno chodzi mi po głowie, tylko że mam watpliwości odnośnie współpracy z Chromecastem.

Co do wyglądu, to mam nadzieję, że jutro obejrzę go w sklepie. Aczkolwiek jakimś wielkim fetyszystą ultracienkich telewizorów nie jestem.
A o co chodzi z tym chrome?
Jak wisi na ścianie to słabo taki grubas
 

J_J

New member
@darecki1979 - napisałem w pierwszym poście. Mam z Chromecastem taki problem, że czasami, zwłaszcza przy oglądaniu Disney+, obraz nie jest płynny. Podejrzewam, że po prostu tv dostaje za dużo danych i nie jest w stanie ich przetworzyć, stąd przycięcia.

I ja wiem, że mój obecny model to nie jest żaden szał (kupilem go dość szybko, bo stary mi nagle zdechł) ale mimo wszystko wolę się upewnić przed zakupem nowego.

Co do wyglądu, to dla mnie liczy się to, co i jak telewizor wyświetla, a nie że ma centymetr mniej grubości. Zwłaszcza że go postawię, a nie powieszę.
 
Mam pytanie, jeżeli model 55 calowy ma "tylko" 80 stref wygaszania, a telewizory innych firm nawet dwuletnie mają 570 (Samsung) to wcale on nie jest taki dobry, jak można o nim przeczytać. Myślę się?
 

J_J

New member
Z tymi strefami to chyba jest coś nie tak z tłumaczeniem. Bo na zagranicznych stronach znalazłem: "Featuring Mini LED backlighting with local dimming over 1024 zones, this Philips The Xtra 55PML9008 TV offers an intense visual experience" (żródło: https://www.ldlc.com/en/product/PB00577138.html ).

Te wymienione w opisie 80 stref to może dotyczy czegoś innego, np. ambilighta, tylko ktoś poprzestawiał kolejność zdań?
 

J_J

New member
Z
tymi strefami to chyba jest coś nie tak z tłumaczeniem. Bo na zagranicznych stronach (nie podam linku, bo blokuje post) znalazłem: "Featuring Mini LED backlighting with local dimming over 1024 zones, this Philips The Xtra 55PML9008 TV offers an intense visual experience"

Te wymienione w opisie 80 stref to może dotyczy czegoś innego, np. ambilighta, tylko ktoś poprzestawiał kolejność zdań? Bo juz zgłupiałem.
 
Z
tymi strefami to chyba jest coś nie tak z tłumaczeniem. Bo na zagranicznych stronach (nie podam linku, bo blokuje post) znalazłem: "Featuring Mini LED backlighting with local dimming over 1024 zones, this Philips The Xtra 55PML9008 TV offers an intense visual experience"

Te wymienione w opisie 80 stref to może dotyczy czegoś innego, np. ambilighta, tylko ktoś poprzestawiał kolejność zdań? Bo juz zgłupiałem.
Pisałem w tej sprawie do Philips Polska i niestety potwierdzili istnienie 80 stref w mniejszym i 144 w większym modelu.
 

Rafpio76

New member
Mam 9008 65 cali od kilku dni i niestety podświetlenie matrycy to jakiś dramat. Specjalnie dołożyłem do mini Leda licząc na piękną czerń a tu taka niespodzianka. W załączniku stopklatka z czarnego przejścia między scenami podczas oglądania filmu, zrobiona na ustawieniach fabrycznych - tryb film. Źródło to odtwarzacz multimedialny. Z innych źródeł i przy innych ustawieniach trochę lepiej, ale raczej nie do zaakceptowania. W stary kilkunastoletnim Philipsie led serii 8 nie było czegoś takiego. Nie wiem czy to wina tego egzemplarza, czy wszystkie tak świecą?
 

Attachments

  • 20231118_201207.jpg
    20231118_201207.jpg
    3,1 MB · Wyś: 180

J_J

New member
Czyli co właściwie - spokojnie zaczekać, aż pojawią się nowe modele (mnie osobiście się nie spieszy z zakupem), czy szukać innego modelu z serii PUS lub dołożyć do OLEDa?
 
Mam 9008 65 cali od kilku dni i niestety podświetlenie matrycy to jakiś dramat. Specjalnie dołożyłem do mini Leda licząc na piękną czerń a tu taka niespodzianka. W załączniku stopklatka z czarnego przejścia między scenami podczas oglądania filmu, zrobiona na ustawieniach fabrycznych - tryb film. Źródło to odtwarzacz multimedialny. Z innych źródeł i przy innych ustawieniach trochę lepiej, ale raczej nie do zaakceptowania. W stary kilkunastoletnim Philipsie led serii 8 nie było czegoś takiego. Nie wiem czy to wina tego egzemplarza, czy wszystkie tak świecą?
Nagraj na pendrive jakąś smolistą czarną tapete-obraz i zobacz, bo sam jestem ciekaw, ja by to wyglądało.
 
Do góry