Philips PML9008 Telewizor Xtra, Mini LED 4K: zaktualizowane ceny .

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cena jest inna, bo TCL na BF masz dodatkowo za . 5099 zł z pakietem gratisów
Ma też zdecydowanie lepsze multimedia.
Otwarty system.
 

michuKrajan

New member
OK tv kupiony. Sprawdziłem ze wszystkimi dostępnymi w cenie do 4 tyś. w 3 najpopularniejszych marketach. Co mogę napisać. Po pierwsze dźwięk sam w sobie nie powala, to było wiadome, brak basu, gdy ktoś był przyzwyczajony, boli. Wiadomo, dziś większość ludzi ma albo jakieś kino domowealbo modnego sound bara ,wiec to problem taki marginalny, mimo wszystko trzeba o tym pamiętać jak takowych dodatkowych głośników się nie posiada. Jakość wykonania, w dotyku nie czuć taniego chińczyka, ale po bliskim przyjrzeniu się tylnej obudowy to jak zabawka dla dziecka, trochę przerażaale w końcu to nie sprzęt "hajendowy" ,wiec na chłodno przemyśleć i można zaakceptować. Zresztą telewizor to coś, co przez lata raczej stoi lub wisi nieruchomo. System. Brak googla i androida to pewnie kogoś zapiecze ,mnie nie, netflix, prime video, cda i you tube działają, a tylko z tego korzystam. Przeglądarka internetowa jest facebook tiktoki i inne bzdety działają, ale poruszanie się pilotem to dramat od razu trzeba korzystać z klawiatury. No i obraz, czyli chyba to co najważniejsze w telewizorze. Jak było wspomniane wcześniej na forum obecne tv słabo radzą sobie z kablówkami. Pierwsze podłączenie pod upc i przerażenie może kogoś ogarnąć. Obraz wyświetlany był gorszy niż na moim 12 letnim philipsie 40 calowy, do którego byłem przyzwyczajony. Nie działało tam wszystko: od wyblakłych kolorów , mniejszą ostrość , jakąś taką mgłę na całym ekranie, mega piksele na 2 planie i ogólnie brak płynności. Trochę zabawy w ustawieniach i jest lepiej, znacznie lepiej, chociaż nie wiem, czy to wina samego upc czy ten tv tak ma, ale mimo odległości około 2,5 3m widać na niektórych scenach piksele tak jak przy powiększonym obrazie. Może to wina tego że telewizor jest pod 4k ,a sygnał upc co najwyżej full hd i to nie zawsze nawet pełny. Nie mogę niestety poradzić sobie z rozmywaniem sie obrazu podacz oglądania piłki nożnej. Chodzi o takie mleko dookoła biegnącego zawodnika. Podsumowując z philipsów do 4 tys z groszem kolory i czerń najlepsze. Nie mam pojecia jak w porónaniu do TCL Soniaków i Samsungów na ipsach co do mini leda. Czy da się coś więcej procesorem graficznym wyciągnąć w tv ips do 4 tys może...... Ja chciałem philipsa i philipsa mam. W tej cenie można mieć już chyba oleda, ale co do marki tcl czy hisense zupełnie nie jestem przekonany, jakoś mnie szczypią , chyba siła marketingu przez lata wypaliła we mnie coś januszowego, ale już jestem za stary by się to zmieniło. Zresztą jestem przyzwyczajony tez do ambilightu. Telewizor nie jest skalibrowany nie znam się też bardzo na niuansach każdej opcji obrazu co z czym się je. Pewnie da się jeszcze lepiej ,ale na razie na necie nie mogę znaleźć nic optymalnego co do pozycji suwaczków by z obrazu wyciągnąć coś więcej. Nie widziałem jeszcze nic w 4k na netflixe i jak tam obraz będzie hulał, póki co to trochę you tuba i telewizja.
 
Ostatnia edycja:

luck76

Well-known member
OK tv kupiony. Sprawdziłem ze wszystkimi dostępnymi w cenie do 4 tyś. w 3 najpopularniejszych marketach. Co mogę napisać. Po pierwsze dźwięk sam w sobie nie powala, to było wiadome, brak basu, gdy ktoś był przyzwyczajony, boli. Wiadomo, dziś większość ludzi ma albo jakieś kino domowealbo modnego sound bara ,wiec to problem taki marginalny, mimo wszystko trzeba o tym pamiętać jak takowych dodatkowych głośników się nie posiada. Jakość wykonania, w dotyku nie czuć taniego chińczyka, ale po bliskim przyjrzeniu się tylnej obudowy to jak zabawka dla dziecka, trochę przerażaale w końcu to nie sprzęt "hajendowy" ,wiec na chłodno przemyśleć i można zaakceptować. Zresztą telewizor to coś, co przez lata raczej stoi lub wisi nieruchomo. System. Brak googla i androida to pewnie kogoś zapiecze ,mnie nie, netflix, prime video, cda i you tube działają, a tylko z tego korzystam. Przeglądarka internetowa jest facebook tiktoki i inne bzdety działają, ale poruszanie się pilotem to dramat od razu trzeba korzystać z klawiatury. No i obraz, czyli chyba to co najważniejsze w telewizorze. Jak było wspomniane wcześniej na forum obecne tv słabo radzą sobie z kablówkami. Pierwsze podłączenie pod upc i przerażenie może kogoś ogarnąć. Obraz wyświetlany był gorszy niż na moim 12 letnim philipsie 40 calowy, do którego byłem przyzwyczajony. Nie działało tam wszystko: od wyblakłych kolorów , mniejszą ostrość , jakąś taką mgłę na całym ekranie, mega piksele na 2 planie i ogólnie brak płynności. Trochę zabawy w ustawieniach i jest lepiej, znacznie lepiej, chociaż nie wiem, czy to wina samego upc czy ten tv tak ma, ale mimo odległości około 2,5 3m widać na niektórych scenach piksele tak jak przy powiększonym obrazie. Może to wina tego że telewizor jest pod 4k ,a sygnał upc co najwyżej full hd i to nie zawsze nawet pełny. Nie mogę niestety poradzić sobie z rozmywaniem sie obrazu podacz oglądania piłki nożnej. Chodzi o takie mleko dookoła biegnącego zawodnika. Podsumowując z philipsów do 4 tys z groszem kolory i czerń najlepsze. Nie mam pojecia jak w porónaniu do TCL Soniaków i Samsungów na ipsach co do mini leda. Czy da się coś więcej procesorem graficznym wyciągnąć w tv ips do 4 tys może...... Ja chciałem philipsa i philipsa mam. W tej cenie można mieć już chyba oleda, ale co do marki tcl czy hisense zupełnie nie jestem przekonany, jakoś mnie szczypią , chyba siła marketingu przez lata wypaliła we mnie coś januszowego, ale już jestem za stary by się to zmieniło. Zresztą jestem przyzwyczajony tez do ambilightu. Telewizor nie jest skalibrowany nie znam się też bardzo na niuansach każdej opcji obrazu co z czym się je. Pewnie da się jeszcze lepiej ,ale na razie na necie nie mogę znaleźć nic optymalnego co do pozycji suwaczków by z obrazu wyciągnąć coś więcej. Nie widziałem jeszcze nic w 4k na netflixe i jak tam obraz będzie hulał, póki co to trochę you tuba i telewizja.
Hej, fajny feedback. Z jakiego dekodera UPC korzystasz?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak załączysz 4 K - zmienisz trochę zdanie.
Kalibracja też poprawi Twoje problemy .
Jak masz podłączony do dekodera i czym ?
Jak za 3799 zł za mini leda 55PML9008, po kalibracji, dobrze podłączony - gra bardzo dobrze !
Szczególnie z aplikacji które wymieniłeś.
No i masz dodatkowo właśnie z pakietem.
 

michuKrajan

New member
Jak załączysz 4 K - zmienisz trochę zdanie.
Kalibracja też poprawi Twoje problemy .
Jak masz podłączony do dekodera i czym ?
Jak za 3799 zł za mini leda 55PML9008, po kalibracji, dobrze podłączony - gra bardzo dobrze !
Szczególnie z aplikacji które wymieniłeś.
No i masz dodatkowo właśnie z pakietem.
Ja mam za 3999 z media od ręki bo wiadomo sklep musi mieć marżę...... Co do kalibracji to proponowali mi jakaś standard za 500 zł ale podziękowałem na ten czas bo szczerze nie wiem czy to nie jest trochę raz że dla purystów a dwa lekkie nabijanie ludzi w butelkę. Może trochę poznam ten zabieg w przyszłości i się przekonam. Telewizor mam podłączony zwykłym kablem hdmi za stówkę z marketu. Nie wiem czy te hasła reklamowe że do kabel 4k ma jakieś znaczenie bo niby czym się różni od kabla full hd hdmi ale niech będzie że mam hdmi 4k. Wypowiedziałem umowę upc i przechodzę na pakiet łączony z telefonem w play. Tam niby teraz mają lepsze dekodery wiec zobaczymy za miesiąc :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dobra kalibracja - robi swoje.
Właśnie sie przekonasz na temat na który wiele osób się przekonało z prawidłowym połączeniem.
Kabel za 100 zł raczej nie certyfikowany.
Nowy dekoder też poprawi Ci odbiór.
 

luck76

Well-known member
siema, Dzięki , dekoder to ten podstawowy z przed 4 lat mediabox HD
To dziwne, u mnie zarówno stary media box jak i trochę nowszy horizon grają ostro, przy czym Horizon po zmianie odbiornika wymagał ponownego ustawienia rozdzielczości z 576 na 1080p (zapewne przez CEC). Sprawdz to, może pomoże
 

michuKrajan

New member
To dziwne, u mnie zarówno stary media box jak i trochę nowszy horizon grają ostro, przy czym Horizon po zmianie odbiornika wymagał ponownego ustawienia rozdzielczości z 576 na 1080p (zapewne przez CEC). Sprawdz to, może pomoże
Po zabawie w ustawieniach telewizora teraz też gra dobrze może ustawienia fabryczne były jakieś liche w moim przypadku. Jak wspominałem mam jedynie zauważalne problemy z piłką nożną i tym rozmyciem przy poruszaniu się zawodników. Ale też nie wiem jak by wyglądał mecz chociaż w full hd bo akurat oglądałem jakąś powtórkę na kanale nie koniecznie z idealną jakością. Może sprawdzę jeszcze jakiś kabel z tym certyfikatem jak nie jest to cena z kosmosu za przewód, to zobaczymy, ale dopiero już za miesiąc na nowym dekoderze.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Jak było wspomniane wcześniej na forum obecne tv słabo radzą sobie z kablówkami.
Na jakim forum tak pisano?
Na moim telewizorze kablówka z media boxa od UPC gra doskonale.Wszystko grało dobrze nawet bez kalibracji.Nie dal się wkręcić w sugestie ,że aby grało dobrze potrzebna jest kalibracja.Dobrze to ma grać po włączeniu odbiornika i kilku podstawowych ustawieniach.
Kalibracja jest potrzebna by grało bardzo dobrze-wyśmienicie.
Obraz wyświetlany był gorszy niż na moim 12 letnim philipsie 40 calowy,
Skoro na starym telewizorze kablówka grała dobrze to chyba nie muszę pisać gdzie jest problem?

. Może sprawdzę jeszcze jakiś kabel z tym certyfikatem
Ja mam media boxa podłączonego do tv kablem HDMI 1.4 i wszystko bardzo dobrze gra.Nie ma problemów.W zasadzie nie ma różnic w jakości między 1.4 a 2.1 .Różnica jest taka,że ten drugi ma ,jakby to powiedzieć więcej możliwości.Ale to nie jest tak ,że masz kiepski obraz bo masz powiedzmy HDMI 1.4 a nie 2.1.A jeśli na opakowaniu kabla nigdzie nie masz słowa "certyfikat",ale masz napisane 2.1 i nie kupiłeś kabla za 1,50 zł na Aliexpress ,to nic się nie bój.Kabel jest ok.
Taki jest w zupełności OK
To dziwne, u mnie zarówno stary media box jak i trochę nowszy horizon grają ostro
To chyba raczej nie powinno być dziwne , zważywszy na to z jakim telewizorem mamy do czynienia?
Też mam media boxa i nie mam problemów z obrazem.
 

luck76

Well-known member
Jak wspominałem mam jedynie zauważalne problemy z piłką nożną i tym rozmyciem przy poruszaniu się zawodników. Ale też nie wiem jak by wyglądał mecz chociaż w full hd bo akurat oglądałem jakąś powtórkę na kanale nie koniecznie z idealną jakością.
Wg mnie to nie kwestia kabla tylko ustawienia ruchu (Perfect Naturalna Motion)
 

luck76

Well-known member
Na jakim forum tak pisano?
Na moim telewizorze kablówka z media boxa od UPC gra doskonale.Wszystko grało dobrze nawet bez kalibracji.Nie dal się wkręcić w sugestie ,że aby grało dobrze potrzebna jest kalibracja.Dobrze to ma grać po włączeniu odbiornika i kilku podstawowych ustawieniach.
Kalibracja jest potrzebna by grało bardzo dobrze-wyśmienicie.
Potwierdzam, u mnie z UPC też grał i gra doskonale (obecnie na Horizonie) co więcej - bez kalibracji :)
Skoro na starym telewizorze kablówka grała dobrze to chyba nie muszę pisać gdzie jest problem?
Napisz - ciekawi mnie.
Ja mam media boxa podłączonego do tv kablem HDMI 1.4 i wszystko bardzo dobrze gra.Nie ma problemów.W zasadzie nie ma różnic w jakości między 1.4 a 2.1 .Różnica jest taka,że ten drugi ma ,jakby to powiedzieć więcej możliwości.Ale to nie jest tak ,że masz kiepski obraz bo masz powiedzmy HDMI 1.4 a nie 2.1.A jeśli na opakowaniu kabla nigdzie nie masz słowa "certyfikat",ale masz napisane 2.1 i nie kupiłeś kabla za 1,50 zł na Aliexpress ,to nic się nie bój.Kabel jest ok.
Taki jest w zupełności OK

To chyba raczej nie powinno być dziwne , zważywszy na to z jakim telewizorem mamy do czynienia?
Też mam media boxa i nie mam problemów z obrazem.
Potwierdzam, u mnie Horizon na starym 1.3 albo 1.4 - nawet nie pamiętam co dawali do zestawu.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Potwierdzam, u mnie Horizon na starym 1.3 albo 1.4 - nawet nie pamiętam co dawali do zestawu.
No dokładnie jak piszesz.
Sugestia ,że winny złego obrazu jest na przykład kabel ,i że tylko taki o specyfikacji 2,1 będzie odpowiedni ,to zwykłe bajki.By media box prawidłowo działał z telewizorem wystarczy ten kabel ,który był w zestawie z tunerem.
Oczywiście można kupić do takiego połączenia HDMI 2.1.Nic nie stoi na przeszkodzie. Zwłaszcza jeśli to poprawi posiadaczowi humor.
Prawda jest taka ,że HDMI 2.1 nie jest "lekiem na całe zło" , i "nie wyleczy" bolączek tego tv.
Zastanawia tylko to ,że niektórzy szukają przyczyn problemów z obrazem wszędzie (kabel ,brak kalibracji ,nie taki dekoder),tylko nie w telewizorze. 🤔
 

michuKrajan

New member
No dokładnie jak piszesz.
Sugestia ,że winny złego obrazu jest na przykład kabel ,i że tylko taki o specyfikacji 2,1 będzie odpowiedni ,to zwykłe bajki.By media box prawidłowo działał z telewizorem wystarczy ten kabel ,który był w zestawie z tunerem.
Oczywiście można kupić do takiego połączenia HDMI 2.1.Nic nie stoi na przeszkodzie. Zwłaszcza jeśli to poprawi posiadaczowi humor.
Prawda jest taka ,że HDMI 2.1 nie jest "lekiem na całe zło" , i "nie wyleczy" bolączek tego tv.
Zastanawia tylko to ,że niektórzy szukają przyczyn problemów z obrazem wszędzie (kabel ,brak kalibracji ,nie taki dekoder),tylko nie w telewizorze. 🤔
co tu się dziwisz że ktoś szuka problemów nie w tv jak logicznym było by że telewizor z nową technologią nowymi bebechami nowszy o ponad 13 lat powinien grać minimum tak samo z mocnym naciskiem na lepiej a nie że gorzej ...... no u mnie jakoś grał gorzej po zmianie ustawień gra lepiej. Co do kabli również nie wierzę że robią różnicę a kalibracja też mi mocno śmierdzi że w telewizorach ze średniej dolnej półki do użytku nie profesjonalnego i oka nie będącego purystą zrobi różnicę. Wiele testów telewizorów chyba nawet tutaj albo na konkurencyjnym forum pokazywało że np telewizory są bardziej pod gry i platformy czy aplikacje niż do obsługi kablówki która jakość w Polsce ma mocno średnią. Dużo osób narzekało na odbiór własnie czy to ups czy vectry na nowych telewizorach a z obrazu na konsoli czy platformach była zadowolona, nie wymyśliłem tego tylko czytając parę jakiś opinii właśnie się z tym spotkałem. No chyba że żyjemy w jakimś alternatywnym świecie gdzie telewizory za 4 tysiące obecnie mają gorszy odbiór niż stare telewizory z premierą sięgającą 2010 roku z mocno średniej półki bo chyba za philipsiaka dałem coś koło 2,5 3 tys w 2012 roku i nie było to coś dla melomanów.
 

michuKrajan

New member
Wg mnie to nie kwestia kabla tylko ustawienia ruchu (Perfect Naturalna Motion)
to akurat wiem że nie kwestia kabla , PNM opcje mam na maksa. Dlatego dopisałem że może to kwestia telewizora chociaż bardzo mnie dziwi że ten model tv ma taki mankament którego nie widziałem na starym odbiorniku. Żeby nie było ostrość kolor nasycenie jasność jest lepsza, ale tu chodzi o ten mały szczegół rozmywania się obrazu przy poruszającym się zawodniku. Tak sobie myślę jeszcze że może to też kwestia wielkości i czym większy tv widać pewnego rodzaju mankamenty technologii których na małych odbiornikach nie było widać. Pożyjemy zobaczymy :) co grupa ludzi to inna opinia jedni będą podstawki pod kabel podkładać dla niwelacji zakłóceń inni zaakceptują niedoskonałości swojego sprzętu.
 
Ostatnia edycja:

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Pisząc ,że
Zastanawia tylko to ,że niektórzy szukają przyczyn problemów z obrazem wszędzie (kabel ,brak kalibracji ,nie taki dekoder),tylko nie w telewizorze.
nie miałem wcale Ciebie na myśli.
kalibracja też mi mocno śmierdzi że w telewizorach ze średniej dolnej półki do użytku nie profesjonalnego i oka nie będącego purystą zrobi różnicę.
Profesjonalna kalibracja zawsze zrobi różnicę.Dodam ,że słowo "profesjonalna" ma tutaj kluczowe znaczenie.
Dowcip polega na tym ,że nie każdy potrafi tą różnicę zauważyć.Trochę podobna sytuacja była w czasach telewizorów kineskopowych.Odbiornik z odświeżaniem 100 Hz grał "lepiej" niż ten z 50 H ,ale wiele osób nawet nie zauważało różnicy.
Są też użytkownicy ,którym taka kalibracja nie pasuje i ustawiają tv po swojemu.
To ,że telewizor jest profesjonalnie ustawiony to jedno .Odbiór takiego obrazu to już indywidualna i subiektywna sprawa.
 

michuKrajan

New member
Pisząc ,że

nie miałem wcale Ciebie na myśli.

Profesjonalna kalibracja zawsze zrobi różnicę.Dodam ,że słowo "profesjonalna" ma tutaj kluczowe znaczenie.
Dowcip polega na tym ,że nie każdy potrafi tą różnicę zauważyć.Trochę podobna sytuacja była w czasach telewizorów kineskopowych.Odbiornik z odświeżaniem 100 Hz grał "lepiej" niż ten z 50 H ,ale wiele osób nawet nie zauważało różnicy.
Są też użytkownicy ,którym taka kalibracja nie pasuje i ustawiają tv po swojemu.
To ,że telewizor jest profesjonalnie ustawiony to jedno .Odbiór takiego obrazu to już indywidualna i subiektywna sprawa.
Ale czy ta profesjonalna kalibracja nie dotyczy głównie najwyższej jakości sprzętów ? Czy na budżetowych i średniej klasy sprzętach taki zabieg ma sens ? Nie jestem ignorantem całkowitym lubię poznać coś chociaż trochę zanim całkowicie coś skreślę, albo skorzystam z tego , na ten czas uważam że w tych kalibracjach wciskanych każdemu bez względu na poziom sprzętu jest trochę picu niż faktycznej korzyści, dlatego pytam.
 
Do góry