Philips Fidelio E5 test - radość w duszy, ciepło otoczenia, mocny zaskakujący bas.

meriox

Member
Hey,
Czy ktoś z Was zaobserwował problemy z E5 w postaci przerywanego i opóźnionego dźwięku?

U mnie problem występuje na kanale Polsat (cyfrowa naziemna - antena dachowa), kiedy nadają w Dolby Digital Plus. Nie dość, że dźwięk jest opóźniony w stosunku do obrazu to jeszcze od czasu do czasu przerywa na ułamek sekundy.

E5-ki podłączone są do Sharpa 40Le830 za pośrednictwem kabla HDMI.
Dodam, że próbowałem różnych przewodów HDMI oraz podłączenie przez przewód optyczny ale problem za każdym razem występuje.
 

melerro

New member
@wieloryb7: nie miałem takiego problemu. Wg mnie to sprawa po stronie TV, który z jakiegoś powodu resetuje się na 40. U mnie E5 są podłączone do Sony 55W829B, po każdym uruchomieniu dźwięk wskakuje na zapamiętany ostatni poziom. W TV mam włączone sterowanie systemem audio po HDMI, więc może taka opcja u Ciebie rozwiąże problem?

@meriox: może to nie problem E5 tylko TV?


Z problemów z E5 jakie zauważyłem po kilku miesiącach użytkowania:

- czasem satelity sygnalizują brak łączności z bazą i migają pomarańczowo-czerwono (zaznaczę, że dzieje się to kiedy są położone na bazach i nie były używane w surround). Pomaga dopiero odłączenie od zasilania i włączenie ponowne;

- w filmach 5.1+ (szczególnie z dubbingiem) czuć brak środkowego głośnika, dialogi są często ciche, a scena i muza b. głośne


Czy ktoś słyszał o jakiejś aktualizacji firmware'u w tych głośnikach? :)
 
Ostatnia edycja:

rees

Member
@wieloryb7: nie miałem takiego problemu. Wg mnie to sprawa po stronie TV, który z jakiegoś powodu resetuje się na 40. U mnie E5 są podłączone do Sony 55W829B, po każdym uruchomieniu dźwięk wskakuje na zapamiętany ostatni poziom. W TV mam włączone sterowanie systemem audio po HDMI, więc może taka opcja u Ciebie rozwiąże problem?

@meriox: może to nie problem E5 tylko TV?


Z problemów z E5 jakie zauważyłem po kilku miesiącach użytkowania:

- czasem satelity sygnalizują brak łączności z bazą i migają pomarańczowo-czerwono (zaznaczę, że dzieje się to kiedy są położone na bazach i nie były używane w surround). Pomaga dopiero odłączenie od zasilania i włączenie ponowne;

- w filmach 5.1+ (szczególnie z dubbingiem) czuć brak środkowego głośnika, dialogi są często ciche, a scena i muza b. głośne


Czy ktoś słyszał o jakiejś aktualizacji firmware'u w tych głośnikach? :)


U mnie też zostaje poziom dźwięku od ostatniego użytkowania. Kwestia TV jak widać.
Satelity często migają pom - czerwono ale to chyba wtedy nawiązują łączność i są gotowe do trybu surround.
I faktycznie w filmach 5.1 brakuje centralnego, aczkolwiek w grach na PS4 / Xbox tego problemu nie ma.
Coś za coś.
 

melerro

New member
U mnie też zostaje poziom dźwięku od ostatniego użytkowania. Kwestia TV jak widać.
Satelity często migają pom - czerwono ale to chyba wtedy nawiązują łączność i są gotowe do trybu surround.
I faktycznie w filmach 5.1 brakuje centralnego, aczkolwiek w grach na PS4 / Xbox tego problemu nie ma.
Coś za coś.

Wg manuala "If the speaker is not wirelessly connected to the main unit, the red and orange LEDs on the wireless speaker blink alternatively." i trwa to zwykle tak długo (>5min), że tracę cierpliwość i resetuję zestaw :)

Przy okazji pytanie czy udaje się Wam odróźnić tryb odtwarzania (stereo, DD5.1, DTS) na podstawie migania diody w bazie? Jak dla mnie jest to kompletnie nieczytelne...
 

konicila

New member
Witam. Od pewnego czasu rozgladam sie za soundbar. w "oko" wpad mi fidelio E5, B5 rozwarzam jeszcze K B SABRE SB 35. salon około 27m2 jeszcze przed remontem takrze jest pole manewru, budrzet około 3k
 

rees

Member
Wg manuala "If the speaker is not wirelessly connected to the main unit, the red and orange LEDs on the wireless speaker blink alternatively." i trwa to zwykle tak długo (>5min), że tracę cierpliwość i resetuję zestaw :)

Przy okazji pytanie czy udaje się Wam odróźnić tryb odtwarzania (stereo, DD5.1, DTS) na podstawie migania diody w bazie? Jak dla mnie jest to kompletnie nieczytelne...

Nawet sobie tym głowy nie zaprzątam :) W PS4 mam ustawione na sztywno DTS output i tyle...
A tak z ciekawości, czy można kupić jakieś nierzucające się w oczy stojaki na satelity? Akurat mój kąt gracza jest na antresoli (plecami do balustrady siedzę) i o ile prawą satelitę stawiam na parapecie, tak lewa stoi albo na podłodze albo krzesełku. Trochę nie wygodnie, więc myślę o jakimś stacjonarnym stojaczku...
 

nebel1

New member
Witam,

Trochę poczytałem pooglądałem i Fidelio E5 będzie dla nas w sam raz. Salon mały ~20m2. Zestaw elegancki i mniejszy w rzeczywistości niż na zdjęciach się wydaje. Jedyna rzecz, która mi przeszkadza to materiał, którym są obłożone głośniki - obawiam się - i tu mam pytanie do tych co już kupili i używają - że koty zrobią sobie z nich drapak. Jak jest u Was?

Tak wiem - może to dość głupie obawy - ale nie chciałbym się obudzić następnego dnia po zakupie z uszkodzonym obiciem.

Dzięki za uwagi ;)
 

rees

Member
Witam,

Trochę poczytałem pooglądałem i Fidelio E5 będzie dla nas w sam raz. Salon mały ~20m2. Zestaw elegancki i mniejszy w rzeczywistości niż na zdjęciach się wydaje. Jedyna rzecz, która mi przeszkadza to materiał, którym są obłożone głośniki - obawiam się - i tu mam pytanie do tych co już kupili i używają - że koty zrobią sobie z nich drapak. Jak jest u Was?

Tak wiem - może to dość głupie obawy - ale nie chciałbym się obudzić następnego dnia po zakupie z uszkodzonym obiciem.

Dzięki za uwagi ;)

Nigdy nie widziałem żeby interesował się głośnikami i subwooferem. Ale cholera wie co robi jak mnie nie ma w domu? Może i jedna nitka jest zaciągnięta na lewym głośniku albo to złudzenie :)
 

Kris022

New member
Witam,

Trochę poczytałem pooglądałem i Fidelio E5 będzie dla nas w sam raz. Salon mały ~20m2. Zestaw elegancki i mniejszy w rzeczywistości niż na zdjęciach się wydaje. Jedyna rzecz, która mi przeszkadza to materiał, którym są obłożone głośniki - obawiam się - i tu mam pytanie do tych co już kupili i używają - że koty zrobią sobie z nich drapak. Jak jest u Was?

Tak wiem - może to dość głupie obawy - ale nie chciałbym się obudzić następnego dnia po zakupie z uszkodzonym obiciem.

Dzięki za uwagi ;)


Kolega ma kota i te głośniki. Drapać nie drapie ale głosiki obłażą sierścią ;)
Trzeba kupić rolkę i czyścić jak ubrania :)
 

garob

New member
Fakt, głośniki i sub obłażą strasznie kurzem i innymi drobnymi kawałkami materiału.
Ale wystarczy przejechać końcówką od odkurzacza i jest spokój.
 

alabuz

New member
W zestawie brakuje mi odtwarzacza. Do filmów używam konsoli PS3, natomiast poszukuję porządnego odtwarzacza audio. Zrobiłem małe poszukiwania i zainteresował mnie Cocktail Audio X12.

Niestety moja wiedza jest zbyt skąpa, żeby ocenić czy ten odtwarzacz się nada.

Dlatego zwracam się do Was z pytaniami:
1. czy odtwarzacz będzie współgrał z Fidelio E5?
2. w jaki sposób go połączyć?
3. czy Fidelio podoła i wykorzysta możliwości tego odtwarzacza?
4. czy na rynku są inne ciekawe propozycje w budżecie do 2 tys.?
 

rees

Member
W zestawie brakuje mi odtwarzacza. Do filmów używam konsoli PS3, natomiast poszukuję porządnego odtwarzacza audio. Zrobiłem małe poszukiwania i zainteresował mnie Cocktail Audio X12.

Niestety moja wiedza jest zbyt skąpa, żeby ocenić czy ten odtwarzacz się nada.

Dlatego zwracam się do Was z pytaniami:
1. czy odtwarzacz będzie współgrał z Fidelio E5?
2. w jaki sposób go połączyć?
3. czy Fidelio podoła i wykorzysta możliwości tego odtwarzacza?
4. czy na rynku są inne ciekawe propozycje w budżecie do 2 tys.?

A czemu nie? E5 będzie jako zewnętrzny "amplituner" dla playera. Podłączysz z tego co widzę po Cocktailu przez Optyka. Jest jeszcze koncentryk i audio 3,5 mm w E5. Nie wiem czy podoła porównaj sobie specsy na stronie Philipsa i Cocktaila. Raczej nic ciekawego w tej cenie narynku nie ma. am E5 na stronie Philipsa referencyjnie ksoztuje 3000 zł. Za 2 tys kupiłem u Kikiego i jestem zadowolony już prawie rok :)
 

najmad

New member
Ja mam z tym ten sam problem. Ciężko na podstawie migającej diody wywnioskować jaki dźwięk jest puszczany. Mało tego, w PS3 gdzie gra jest w DTS'ie w ogóle mi nie miga, a jednak słychać różnicę :)

Sam nie wiem jak do tego dojść, ale tak jak kolega powyżej pisał - nie zaprzątam sobie tym w ogóle głowy ;)
 

najmad

New member
Hej, chciałbym się dowiedzieć jak wielu z Was ma podłączony zestaw głośników do tv. Otóż ja zaobserwowałem u siebie pewną kłopotliwość.

Mam to podłączone w następujący sposób.
Do złącza HDMI ARC jest podłączone bezpośrednio tv
Do HDMI 1 jest podłączony dekoder

Telewizor jest wyposażony w funkcję HDMI CEC, a więc po włączeniu sprzętu telewizyjnym pilotem włączają mi się od razu głosniki. Tak samo jest przy wyłączaniu - wtedy też się automatycznie wyłączą. Również włączając pilotem z dekodera włącza się i tv i głośniki, ale jeśli chcę już wyłączyć pilotem z dekodera, to wyłącza się już sam dekoder (bez tv i głośników).
Też tak macie?

Drugą sprawa jest to, że po włączeniu tv (przypomnę, że jest to podpięte po hdmi arc) na ekranie tv pokazuje mi "brak sygnału" i ręcznie muszę kliknąć na pilot z kina na hdmi1 (tam gdzie jest podpięty dekoder). Czy jest jakaś opcja, aby przy włączaniu wymusić od razu, że ma pobierać sygnał z hdmi?

Będę wdzięczny za obie sugestie.
Pzdr
 

mactwar

New member
Cześć
mam pytanie do użytkowników Fidelio E5 lub innych tego typu zestawów, czy przesiadaliście się na nie z "normalnych" kolumn 5.0 lub 5.1 i amplitunera. Jeśli tak to czy jest duża różnica w jakości / użytkowaniu?

W tej chwili mam około 10 letni zestaw:
- amplituner Yamaha RX-V540
- 5.0 Wharfedale Diamond (8.3, 8.1 i center)
i w związku ze zmianą koncepcji artystycznej w salonie (przez małżonkę ;)) zastanawiam się nad czymś mniejszym / delikatniejszym.
Jednocześnie nie chcę sobie pogorszyć warunków dźwiękowych :)

Mój salon z otwartą kuchnią to około 35m2, odległość od TV około 3,5m, sprzęt jakieś 70% czasu gra zamiast głośników TV i około 1/2 filmy tygodniowo, muzyki jakieś 30%.

Z góry dziękuję za podpowiedzi i porady.
 

najmad

New member
Ja poniekąd się przesiadłem. Chciałem odkurzyć mój ampli, ale ze względów wizualnych, estetycznych zdecydowałem się na E5.

Jeśli nie zawsze włączałeś apli do oglądania tv, to tutaj nie uzyskasz takiego efektu. Głośniki włączają się zawsze przy oglądaniu tv.

Różnic trochę jest - zależy dokładnie co Cię interesuje. E5 posiada tylko DD i DTS, ale przy normalnym odsłuchu jest to w pełni wystarczające.
Podczas filmów brakuje trochę centralnego głośnika przy dialogach, ale można puścić wtedy film z napisami.

Ogólnie na razie jestem zadowolony, chociaż jest parę rzeczy, które mnie irytują:)
 
Do góry