Philips Fidelio E5 test - radość w duszy, ciepło otoczenia, mocny zaskakujący bas.

michalk1

New member
Zauważył ktoś może u siebie mrugnięcia górnych satelit w sytuacji gdy głośniki są wyłączone?
U mnie od czasu do czasu coś takiego występuje. TV działa (głośniki OFF) i np lewa satelita zamruga kilka razy na czerwono po czym gaśnie. Nie jest to specjalny problem, jednak zastanawiam się czy wszystko z nimi ok i czy te głośniki przetrwają więcej niż 2 letnia gwarancja, jeżeli po paru mc zaczynają się dziać 'dziwne' rzeczy :)
 

meriox

Member
E5 nie mają możliwości pogłaśniania dialogów (kanału centralnego). Jak sobie z tym radzicie w przypadku oglądania filmów z cichym lektorem?
 

garob

New member
Zauważył ktoś może u siebie mrugnięcia górnych satelit w sytuacji gdy głośniki są wyłączone?
U mnie od czasu do czasu coś takiego występuje. TV działa (głośniki OFF) i np lewa satelita zamruga kilka razy na czerwono po czym gaśnie. Nie jest to specjalny problem, jednak zastanawiam się czy wszystko z nimi ok i czy te głośniki przetrwają więcej niż 2 letnia gwarancja, jeżeli po paru mc zaczynają się dziać 'dziwne' rzeczy :)

U mnie też tak czasem się dzieje. Albo np. satelity zaczynają mrugać na biało przy wyłączonym całym soundbarze.
 

madhunter

New member
A jakos od tego Philipsa odpowiadaja, że wszystko jest ok i zwrot jest w trakcie realizacji? Wyslalem ponad 2 tygodnie temu i narazie cisza ale ani na email ani na kom nie odzywali sie chocby z informacją, że cos im nie gra co do dostarczonych papierków. Bo maja chyba 30 dni na zwrot a wiadomo nikt nie bedzie z tym spieszyl sie ;) a moje fidelio e5 maja sie dobrze, graja ladnie ale nie ma nawet jak tego rozkrecic na wyzszy Volume w mieszkaniu bo ten sprzet jest za mocny jak na moj 25m2 salon
 

madhunter

New member
Hm.. w regulaminie jest napisane, ze nie pozniej niz do 14 czerwca chyba czekaja na nadeslanie dowodu zakupu z kodem i wypelnionym wnioskiem pozniej koniec. Takze wysylasz w poniedzialem lub wtorek priorytet z powiadomieniem sms o dostarczeniu i ok. Lub przesylka kurierska dokumentow ;)
 

madhunter

New member
Oczywiscie trzeba bylo wyciac kod kreskowy z oryginalnego pudl tego czarnego gdzie sa zdjecia glosnikow. Bo u mnie bylo pudlo w pudle i na obu byl ten sam kod kreskowy ale wyciac i wyslac trzeba bylo ten z czarnego pudla. Wczoraj dostalem powiadomienie, ze moje zgloszenie odebrali 25.05. i jest w trakcie przetwarzania a kasa zostanie przelana zgodnie z regulaminem czyli w ciagu 30dni. Dawajcie znac jak u was poszla cala procedura i czy bez problemow pzdr a glosn8ki fidelio graja cud miod malina polecam
 
Panowie- jaki BDP wybrac do E5?
Mialem po kilka lat 9500, 9600 i ten ostatni po 4 latach sprawia problemy...
Ładowac sie w BDP9700 czy szukac cos innego?
filmy/koncerty 50 na 50%
 
Ostatnia edycja:

saint123

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ilość HDMI w fidelio jest ograniczona. Dzięki ARC wraca dźwięk z TV do fidelio. Jak sama nazwa zresztą podpowiada (audio return channel).
Dodatkowo masz dzięki temu dźwięk z odtwarzacza w tv czy Smart'a.
 
Ostatnia edycja:

bobi1326

New member
Ilość HDMI w fidelio jest ograniczona. Dzięki ARC wraca dźwięk z TV do fidelio. Jak sama nazwa zresztą podpowiada (audio return channel).
Dodatkowo masz dzięki temu dźwięk z odtwarzacza w tv czy Smart'a.

Dziękuję za odpowiedź. A czy w takim wypadku telewizor musi mieć wejście HDMI również z ARC? Rozumiem, że w takim przypadku podłączając HDMI ARC z fidelio do TV mam dźwięk z TV w fidelio oraz przy podłączonych urządzeniach wideo do wejść normalnych HDMI fidelio mam obraz w TV oraz dźwięk z tych urządzeń w fidelio.

A czy przy takiej konfiguracji jeżeli do HDMI zwykłego w fidelio podłączę np dekoder od TVsat to jest możliwość, aby bez włączania fidelio mieć dźwięk z TVsat tylko w głośnikach telewizora?

Z góry dziękuję za odpowiedź :smile:

Pozdrawiam
 

saint123

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak, obydwa sprzęty muszą mieć wsparcie dla standardu arc. W tv jest do tego celu przeznaczony jeden z portów HDMI. Jest on specjalnie oznaczony.
Amplituner, soundbar czy jak w temacie Fidelio komunikują się z TV i wykrywają czy TV odtwarza aktualnie materiał, który jest podpięty do fidelio (dźwięk od razu jest pobierany w fidelio) czy np jak zmienisz HDMI w tv czy włączysz odtwarzacz filmów w tv fidelio wykryje zmianę źródła i dźwięk będzie pobierany z TV.
Dodatkowo powinna być kontrola głośności fidelio z poziomu tv, po komunikacie na ekranie o zmianie dźwięku na urządzenie zewnętrzne arc.
Czy e5 obsługuje HDMI pass through po wyłączeniu tego nie wiem, trzeba by się spytać KiKiego bądź kogoś kto ma ten sprzęt. Ewentualnie przestudiować instrukcje obsługi.
 

bobi1326

New member
Tak, obydwa sprzęty muszą mieć wsparcie dla standardu arc. W tv jest do tego celu przeznaczony jeden z portów HDMI. Jest on specjalnie oznaczony.
Amplituner, soundbar czy jak w temacie Fidelio komunikują się z TV i wykrywają czy TV odtwarza aktualnie materiał, który jest podpięty do fidelio (dźwięk od razu jest pobierany w fidelio) czy np jak zmienisz HDMI w tv czy włączysz odtwarzacz filmów w tv fidelio wykryje zmianę źródła i dźwięk będzie pobierany z TV.
Dodatkowo powinna być kontrola głośności fidelio z poziomu tv, po komunikacie na ekranie o zmianie dźwięku na urządzenie zewnętrzne arc.
Czy e5 obsługuje HDMI pass through po wyłączeniu tego nie wiem, trzeba by się spytać KiKiego bądź kogoś kto ma ten sprzęt. Ewentualnie przestudiować instrukcje obsługi.

Ale rozumiem, że pod fidelio można podpiąć pod HDMI jakieś źródło dźwięku razem z obrazem (mówię tutaj o np dekoderze telewizji cyfrowej) i w TV będzie obraz, a przez fidelio pójdzie dźwięk?

I co w przypadku kiedy w opisie mojego telewizora (32LG5700) znalazłem, że ARC ma, ale żadne HDMI nie jest opisane ARC (1HDMI/DVI, 2HDMI, 3HDMI)?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

wieloryb7

New member
Witam,
Jestem od niedawna szczęśliwym posiadaczem E5-tek. Mam pytanie dla jego posiadaczy. Czy Wam również przy podłączonym tv przez HDMI ARC przy każdym uruchomieniu TV skala głosu automatycznie zaczyna się od 40?
Jest to o tyle wkurzające, że generalnie przy kanałach TV głośniki grają znacząco ciszej niż z innego źródła - np z telefonu czy nawet Smarta. Nawet jak na pilocie dekodera dam na maxa, muszę nieco zgłaśniać na Fidelio. I tak za każdym razem.
Czy ktoś miał podobny towar i poradził sobie z nim?
Dzięki z góry za podpowiedzi.
 
Do góry