Philips Fidelio E5 test - radość w duszy, ciepło otoczenia, mocny zaskakujący bas.

hylu

New member
Michalk1,
Swiecila na czerwono jak byla zadokowana. Caly czas.
Jak odlaczalem to na bialo. Restart nic nie pomagal.
Pewnie bym nie wymienial przez to zestawu ale pilot w ogolw nie dzialal wiec nie mialem wyjscia.
 

v80trek

New member
Krótkie pytanie:

B5 czy E5 - 50% TV/ 30% PS3/ 20% muzyka.

Ogólnie byłem przekonany do E5, ale niestety nie za bardzo pasuje mi wysokość głośników - są zbyt duże.
Jeśli E5 jest dużo lepszy od B5 to wezmę te pierwsze.
 

v80trek

New member
Dzisiaj "przetestowałem" E5 w 2 sklepach - MM i Saturn.

W MM bardziej oglądałem niż słuchałem, ale to za chwilę.
Pierwsze wrażenie pozytywne - bardzo ładny wygląd, wydają się być solidne. Po wzięciu w rękę głośnika i później suba wrażenie solidności zmalało - strasznie lekkie, jakby puste w środku. Już moje komputerowe Bose Companion 5 są chyba cięższe, a są znacznie mniejsze ;)

Dobra, ważny jest dźwięk... Niestety w MM nie było żadnego pliku testowego więc chciałem się podłączyć najpierw przez BT przez iPhone - niestety nie dało rady się połączyć, potem zaś przez NFC xperią Z ileś tam. Połączenie natychmiastowe. Po włączeniu muzyki pojawiły się straszne piski, modulacje, trzaski - coś strasznego. Sprzedawca szybko wyłączył sprzęt a ja zasugerowałem, że to jednak nie był Nickelback :) Potem coś pokombinował i się poddał.

Następnie podjechałem do Saturna, w którym trochę lepiej było to wszystko zorganizowane - sprzęt był oznaczony, z ekranem oraz z możliwością testowego odsłuchu przygotowanego przez Philipsa. Super - w końcu przetestuje to co chciałem!
Po rozstawieniu głośniczków niedaleko mnie i włączeniu trailera stwierdziłem, że może być ciekawe za sprawą mocnego basu na początku. Niestety z sekundy na sekundę było coraz słabiej - dźwięk był nie tyle, że słaby, tylko jakaś taki pusty, bez konkretnego "wyrazu" (moje słownictwo w dziedzinie sprzętu RTV jest ubogie ;)), tylnych głośników nie było w ogóle słychać. Bas był zbyt "twardy", męczący, nie było w nim "mięsistości", o którym niektórzy użytkownicy pisali.

Następnie włączyłem kolejny filmik demonstracyjny - tym razem odgłosy natury... To było straszne. Przede wszystkim ktoś się nie popisał wrzucając ten utwór - nie wiem kto jest za to odpowiedzialny - przedstawiciel Philipsa czy ktoś z Saturna. Jakość była na poziomie 96kbps - okropne.

Na koniec chciałem wypróbować coś swojego i znowu przez BT nie poszło, a przez NFC błyskawicznie. Niestety problem ten sam co wcześniej - zakłócenia, trzaski, piski itd.

Szkoda, bo myślałem, że znalazłem coś co da mi namiastkę tego co mam teraz, a że chce zredukować mocno sprzęt w domu to naprawdę solidnie zastanawiałem się nad tym Philipsem.
 

michalk1

New member
Jeśli chodzi o działanie NFC/BT to nie ma u mnie kompletnie żadnych problemów, nic nie zrywa/trzeszczy/piszczy.
Co do jakości odsłuchu, cóż ocena subiektywna.
Generalnie odnoszenie się do odsłuchu w MM/Saturnie nie jest do końca miarodajne - duża kubatura pomieszczeń oraz jak sam zauważyłeś, jakość odtwarzanego materiału.

Najlepiej zabrać ze sobą płytę CD i poprosić o odtworzenie materiału który znasz i wiesz jak powinien brzmieć.
 

rees

Member
JA zanim zamówiłem E5 potestowałem sobie organoleptycznie właśnie w MM. Nie miałem problemu ze sparowaniem E5 z Ajfonem i muzyka grała naprawdę zacnie. Pobawiłem się***satelitkami i po pół godzinie testów byłem już przekonany do tego rozwiązania. W domu sprawdza się***super, zarówno w grach an Ps4 i filmach jak i muzyce stereo. Polecam!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nigdy w żadnym nie było ani trzasków ani pisków , ani zakłóceń.
Nikt jak się wczytasz tego nie zaznał. Trudno mi się odnieść jakie zakłócenia mają w MM ale to z całą pewnością nie jest wina Fidelio. Prezentujemy je często dla ludzi jak są duże imprezy i zawsze jest ogromne zdziwienie- wow, jak to gra.

V80trek
- brałbym Fidelio B5.
Teraz jest extra cena ale musisz być niebieski i jeszcze Fidelio zwraca 20% gotówką na konto kasę.
 

Dafk0

New member
V80trek - rozumiem o czym mowisz jestem po testach trzech fidelio w Poznaniu. Dwa z nich z mojego sony z3c na adku 5.0.2 trzeszcza na odsluchu po BT na plikach flac i mp3. Dlaczego to dziala w jednym sklepie jeszcze nie wiem, ale juz zapytalem philipsa. V80trek Masz moze jeszcze tel na kitkat aby sprawdzic czy to wina mojego lollipopa? Najlepiej w kilku miejscach. Mam inny tel na jakims starym androidzie i wszystko bylo ok.
Na iOS 7 sprzedawcy wszystko dzialalo prawidlowo. Na moim 8.3 rowniez - na kazdym testowanym zestawie.
V80trek jeszcze jedno muzyke przesylales przez throw z aplikacji walkman (jak ja) czy przez andoidowe muzyka play? Moze aplikacja sonego ma inne kodeki?
V80trek testowalem tez b5 - zero problemow na adroidzie
 
Ostatnia edycja:

Dafk0

New member
W domu nikomu nic nie trzeszczy, więc raczej zakłócenia mocne sklepowe dały się we znaki.
Bywa inaczej - na forum elektrody kolega opisuje ze problem mial w sklepie sprzedawca zapewnial ze to zaklocenia wrocil do domu i jest to samo.
I mysle ze trop Sony jest sluszny.
Kiki a porownujac e5 i b5 w srodku gram tam cos calkiem innego? Moj sony na kazdym b5 dzialal poprawnie.
Jaki inny sprzet moglbym rozwazac do sluchania muzyki filmu i codziennego tv.
Kiki tylko niebieskiemu przedstawiasz oferte?
 

rees

Member
Ale po co Ci inny sprzęt? Gram od miesiąca na tym zestawie E5, słucham muzyki (dużo rocka, bluesa), oglądam filmy i kupiłbym bez chwili wahania drugi raz ten sam zestaw. Jest przegenialny a nagłaśnia mi dokładnie rzecz biorąc 50 m2 - antresola i parter. Świetny sprzęt za 2 tysie.
 

nax

New member
witam,

Jestem zainteresowany zakupem zestawu E5. Czy specjalna cena nadal obowiązuje i jaki jest warunek jej otrzymania?

Pozdrawiam!
 

Rodriguez

New member
Witam grono szanownych forumowiczów :)

Zastanawiam się nad kupnem PHILIPS FIDELIO E5 lecz mam pewien dylemat.
Czy zdołam podłączyć a jeżeli tak to jak to zrobic 2 dekodery, playstation 4, odtwarzacz dvd? W TV mam tylko 2 wyjscią HDMI i 1x optical.
 
Do góry