Philips Fidelio E5 test - radość w duszy, ciepło otoczenia, mocny zaskakujący bas.

Pietruszex

New member
Chciałbym się jeszcze spytać o te głośniki, mianowicie jak wiadomo obsługują tylko dźwięk Dolby i DTS, nie obsługują dźwięku HD, więc chciałbym zrobić tak żeby PS3 przekazywała dźwięk HD do głośników w formacie Linear PCM 5.1 tylko niestety nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy taki dźwięk te głośniki obsługują.
 

k0k0t

New member
Witam, mam pytanie do posiadaczy tego zestawu, czy wasze głośniki stoją na podłodze czy macie je na jakiś podstawkach?
 

halabalala

New member
Obecnie stoją na podłodze ale docelowo chcę kupic szfkę pod tv o długości min 180 cm i postawić je na niej. z 3 powodów:
- będą lepiej grały
- estetyka
- większa ochrona przed kotami (dodatkowo podkleję głośniki od spodu taśmą dwustronną, nie są super stabilne)

Uważam, że na podstawkach lub małych pułeczkach nie wyglądałyby dobrze
 

hylu

New member
Witam. Czy ten zestaw E5 radzi sobie z wszystkimi formatami dzwieku przestrzennego czy uzytkownic zauwazaja jakies problemy z niektorymi plikami? mkv bedzie dobrze dzialac?

Pytanie drugie dotyczy uzytkownikow kotrzy mieli problemy z satelitami z zestawu E5: Udalo sie te problemy juz rozwiazac?

Czy ktos na forum ma zestaw E5 w dobrej cenie - przymierzam sie do zakupu.
 

k0k0t

New member
Jestem użytkownikiem tego zestawu od tygodnia, naprawdę gra super mimo niedużych rozmiarów, używany w slot wartym salonie z kuchnią. Minimalna ilość kabli z satelita mi na razie nie mam problemów. Oglądam filmy z pen drive lub przez sieć domowa z laptopa również w formacie .mkv nie ma żadnych opóźnień wszystko ładnie gra
 

k0k0t

New member
Mam taki problem, posiadam samsunga 46 h7000 oraz fidelio e5 oraz mediabox+ z nc+. TV mam podpięty kablem hdmi do dekodera a e5 do telewizora hdmi art, problem polega na tym ze w opcjach dźwięku jest tylko pcm oraz dts neo 2.5 i nie da się włączyć ani DD ani DTS są nieaktywne. Czy da się to jakoś rozwiązać żeby na głośniki był przekazywany dźwięk przestrzenny? W opcjach dekodera mam wlaczony dźwięk przestrzenny. I czy ktoś mi wytłumaczy co to jest dts neo 2.5?
 
Ostatnia edycja:

FullObcyk

Member
Witam!Proszę o podpowiedź fachowców!
Czy nie będzie problemów z podłączeniem tego E5 z TV Samsung które nie ma hdmi arc - Tv posiada 2 hdmi i 1 dvi oraz wyjście optyczne?
W tej chwili do TV mam podpięty PC kablem hdmi.
No i do tego zestawu chciałbym podpiąć E5.
 

michalk1

New member
Udało mi się zakupić głośniki parę dni przed dziwnym skokiem ich ceny. Wszędzie teraz widnieją po 2999, ciekawe co było przyczyną, że wszyscy jak jeden mąż podnieśli ceny :)

Swoją drogą głośniki bardzo fajne, jednak zastanawia mnie pewna rzecz.
Czasem po włączeniu głośników gdy sygnał leci np przez Horizona (UPC) świeci się na czerwono tylko jedna z odłączanych satelit (prawa lub lewa). Następnie po chwili gaśnie...
Już kilkukrotnie to zauważyłem, satelity nie odłączane, praktycznie cały czas wbite w bazy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla niebieskich członków forum jest specjalna oferta !.

Ale tracisz dźwięk w głośniku czy nie ?
 

michalk1

New member
Nasłuchiwałem i wydaje się grać.
Wg instrukcji:
Czerwona dioda LED•
Świeci się, gdy poziom naładowania akumulatora jest niższy niż 30% (brak zadokowania w jednostce centralnej).


Satelita jest zadokowana, więc albo akumulator do kitu, albo traci styk.
Dziwne jest to, że zdarza się to naprzemiennie, raz lewa raz prawa. Muszę chyba przyobserwować dokładniej kiedy się to dzieje i przy jakich źródłach.
 

hylu

New member
Hej
Jestem użytkownikiem e5. Pierwszy zestaw jaki otrzymałem od producenta był wadliwy: nie działał pilot oraz jedna satelita cały czas świeciła na czerwono.
Zestaw został wymieniony i teraz działa jak należy.

Efekty przestrzenne - super! Ogladałem ostatnio "Na skraju jutra" , "Niemożliwe" i efekty wymiatały. Wygoda z tymi satelitami jest ogromna. Co prawda brakuje trochę regulacji głośności. Szczególnie, gdy ogląda się filmy z polskim lektorem, który jest nagrany na angielskim. Wtedy dialogi są dużo głosniejsze niż efekty. Dlatego polecam ściąganie filmów z angielskim lektorem i napisami. Wtedy można się maksymalnie delektować dzwiękiem przestrzennym.

Stereo: muza brzmi bardzo dobrze. Jest i dużo dółu i góry. Opcja Bluetooth bardzo się przydaje - codziennie rano słucham sobie ESKA Rock z aplikacji z tableta.

Poza pierwszą przygoda z niedziałającym zestawem, produkt bardzo przypadł mi do gustu. Polecam
 

michalk1

New member
Hylu, mam pytanie, ta satelita w których momentach świeciła na czerwono?
Czy było to po włączeniu zestawu, gdy satelity były zadokowane - wtedy cały czas świeciła, w ogóle nie gasła nawet po pewnym czasie?
Po odłączeniu satelity przełączała się na biało, czy dalej czerwona?

Dopytuje, gdyż u mnie jest też jakiś niepokojący objaw, natomiast nie wiem czy to zgłaszać, czy póki co olać. U mnie czasem po włączeniu jedna z satelit świeci na czerwono, po czym gaśnie po jakimś czasie. Satelity zadokowane.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Teraz będzie super, super oferta na Fidelio - ale ilości ograniczone.
Trzeba będzie się na taką ofertę zapisać w kolejce.

Ale zainteresować się trzeba już teraz.
 
Do góry