Philips Fidelio E5 test - radość w duszy, ciepło otoczenia, mocny zaskakujący bas.

Rado_d

New member
mam dekoder nc+, ale właśnie nie wiem czy radio poleci bez włączania tv. Bo obecnie żeby cokolwiek zrobić na dekoderze muszę włączyć tv, jeśli tv jest wyłączony to dekoder pokazuje komunikat "HDMI off". No chyba że sytuacja się zmieni jeśli by dekoder podpiąć pod inne źródło np. jakiś amplituner bądź właśnie Fidelio E5. Nie wiem jestem zielony w tym temacie.
Dekoder NC podłączysz po hdmi do E5, a wyjscie hdmi w E5 do TV, wiec nie bedziesz musiał właczac TV
 
No to może chcesz kupić ode mnie wierzę Diory hehe. Tak poważnie to jak nie chcesz miec smartphona to kup tablet, bo w dzisiejszych czasach jak patrzysz w kierunku takich nowoczesnych sprzętów jak np. fidelio to słabo Cię widzę. Chybaże wolisz kolejnego klocka dostawiac w postaci tunera :D

Jakoś nie widzę powiązania. Ja potrzebuję sprzętu do słuchania muzyki i oglądania filmów, a kolega mi tu ze smartphonami i tabletami wyskakuje.
Do dzwonienia mam zwykły telefon, do grania komputer stacjonarny, w podróż służbowego laptopa.

A skoro żeby posłuchać radia musiałbym włączyć tv, to taki sprzęt nie spełnia moich oczekiwać. To już chyba pójdę w stronę amplitunera i kolumn 5.0 bądź 5.1.

Tylko proszę mnie źle nie zrozumieć, ja nie twierdzę że tak tutaj zachwalany fidelio e5 jest zły, tylko że mi w nim brakuje właśnie tunera.
 

piechu

Member
Bez reklam
Przeca koledzy jasno napisali, że tuner możesz mieć za grosze ze smartphone'a, którego wcale nie musisz traktować i używać jako telefonu - przecież nikt Ci nie każe. Kupujesz najtańszego smarta, nawet używanego i masz tuner, streamowanie i co tam sobie jeszcze wymyślisz bez włączania TV. No ale jeśli ze względów ideologicznych nadal upierasz się przy tym żeby smartphone'a tylko do takich celów nie kupować no to faktycznie nie pozostaje Ci nic innego jak zakupić ampli i głośniki
 
Ostatnia edycja:

garob

New member
Jakoś nie widzę powiązania. Ja potrzebuję sprzętu do słuchania muzyki i oglądania filmów, a kolega mi tu ze smartphonami i tabletami wyskakuje.
Do dzwonienia mam zwykły telefon, do grania komputer stacjonarny, w podróż służbowego laptopa.

A skoro żeby posłuchać radia musiałbym włączyć tv, to taki sprzęt nie spełnia moich oczekiwać. To już chyba pójdę w stronę amplitunera i kolumn 5.0 bądź 5.1.

Tylko proszę mnie źle nie zrozumieć, ja nie twierdzę że tak tutaj zachwalany fidelio e5 jest zły, tylko że mi w nim brakuje właśnie tunera.

Tutaj rzeczywiście nie ma co wciskać koledze nic na siłę.
Po prostu Fidelio rzeczywiście nie spełni twoich oczekiwań.
Jeżeli misiek1980 nie chce mieć smartfona/tableta i po prostu z rana włączyć sobie radio to pozostaje ampli i głośniki i tyle w temacie.
 

Visq

New member
Szanowni, jutro będę dzwonił do supportu Philipsa ale może ktoś pomoże:

Kiki dostarczył nam Fidelio E5 jakiś czas temu. Na początku wszystko było ok.
kilka dni temu prawy głośnik bezprzewodowy nagle stracił synchronizację i nie działa - migają na przemian dioda czerwona z pomarańczową. Nic nie pomaga - resetowanie, synchronizowanie ręczne, rozłączanie kabli. Głośnik na bazie jak i osobno miga cały czas od przedwczoraj. Lewy działa normalnie, tzn po resecie synchronizuje się w 2 sekundy. Jakieś sugestie czy serwis?

pozdrawiam
 

michalk1

New member
Pytanko odnośnie stereo w tym zestawie, słuchał ktoś muzyki elektronicznej - Trance/House na tych głośnikach?
Czy tutaj przez forum będąc 'niebieskim' można otrzymać lepsza ofertę niż tą podaną na ceneo?
 

Visq

New member
Słuchałem trance i house - zaskoczyły mnie pozytywnie brzmieniem, mocą i basem. Nie jestem koneserem i znawcą, ale grały bardzo fajnie (do czasu aż padł jeden bezprzewód ;) )
 
..A ja właśnie zamówiłem dzisiaj E5 i czekam na dostawę...:)
U mnie jest problem z TV bo mam Sama z 2009r, który nie ma HDMI ARC więc podłączę E5 poprzez złącze optyczne...
Jeżeli ktoś ciekaw mojej opinii na temat tego sprzętu to proszę pytać za kilka dni:)
Sprzęt oczywiście zamówiony u Krzyśka - krótko, zwięźle i na temat.
Dla wiernych klientów odwdzięczają się fajną ceną...:)
pozdrawiam
 

jarek70

New member
W takim razie czekamy na małą recenzję z odsłuchów ,też przypatruję się temu modelowi ,niestety nie miałem możliwości posłuchania tego modelu ,z opinii w sieci i testów widzę ze w stereo i kinie sprawują się dobrze .Jak już będziesz po testach ,podziel się wrażeniami .
 
Kupiłem w tygodniu a dziś znalazłem czas aby przemeblować i podłączyć ten sprzęt.
Wygląd i wykonanie- 1 Klasa- nie moge sie napatrzeć.
Do telewizji- super, nie wiem jak mogłem oglądać telewizor bez kolumn.
Współpraca zestawu z telewizorem, BDP i iPhonem/ bez zarzutu.
Do kina- wiecej jak dobrze, bardzo dynamicznie, dużo basu, czysto i szczegółowo.
Do muzyki- dobrze. Nie ma tej głębi (którą maja pełnowymiarowe kolumny)
ale bardzo czysto, szczegółowo, można podkręcić basy. Dla mnie wystarczy.
Zniknęły kable, duże kolumny, tylne kolumny, ampli... Zrobiło sie przestronnie :)
Mój sprzęt z podpisu (oprócz BDP) na sprzedaż.
 
Ostatnia edycja:

coronach

New member
Mam proste i być może banalne pytanie..
Czy do E5 można podłączyć odtwarzacz blu-ray bezpośrednio, czy trzeba podłączyć odtwarzacz do TV a TV do E5?
Albo z innej strony jak najprościej/najefektywniej podłączyć do zestawu TV plus E5 odtwarzacz blu-ray/dvd z tunerem radiowym?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Potwierdzam, każdy kto kupuje Fidelio E5 jest zachwycony jakością.
Sprzęt po prostu wymiata.
 

wojtekf93

New member
Jestem poważnie zainteresowany kupnem tego sprzętu na święta. Zastanawia mnie jak wygląda serwis pogwarancyjny ? Po roku jeśli coś się zepsuje (--wypluwam--) to mogę zacząć zbierać kolejny rok na nowy sprzęt czy serwis philips'a naprawia w cenach do zaakceptowania ? Chodzi o to, że sprzęt bezprzewodowy, czytaj. zaawansowany technologicznie i z powodu niby jakiejś pierdoły może pochłonąć naprawa tyle co kupno nowej rzeczy.

p.s Kiki --> podeślij mi cenę na pw.

pozdrawiam
 

przekorn

New member
Jestem poważnie zainteresowany kupnem tego sprzętu na święta. Zastanawia mnie jak wygląda serwis pogwarancyjny ? Po roku jeśli coś się zepsuje (--wypluwam--) to mogę zacząć zbierać kolejny rok na nowy sprzęt czy serwis philips'a naprawia w cenach do zaakceptowania ? Chodzi o to, że sprzęt bezprzewodowy, czytaj. zaawansowany technologicznie i z powodu niby jakiejś pierdoły może pochłonąć naprawa tyle co kupno nowej rzeczy.

p.s Kiki --> podeślij mi cenę na pw.

pozdrawiam

Ja kupując w Saturnie wziolem sobie rozszerzono gwarancje o 2 lata. Zawsz jakies zabezpieczenie :p
 
Do góry