Philips Fidelio E5 test - radość w duszy, ciepło otoczenia, mocny zaskakujący bas.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wystarczy że włączysz aplikację ze smartfona czy tableta .
Przesyłasz po bluetooth i gra !
 

iksel

New member
Witam własnie zakupiłem i powiem ze jestem miło zaskoczony jak to gra.
Szybki montaż i muzyka wreszcie ma to coś co mi brakowało .
Ps. może ktoś mial z was taki poroblem a mianowicie jeden z zatelit tych odlaczanych po zadokowaniu w bazie po chwili zaczyna migać w nim dioda pomarańczowa nie wiem jak temu zaradzić troche denerwuje wzrok niby wszystko jest na swoim miejscu ;)
 

garob

New member
Witam własnie zakupiłem i powiem ze jestem miło zaskoczony jak to gra.
Szybki montaż i muzyka wreszcie ma to coś co mi brakowało .
Ps. może ktoś mial z was taki poroblem a mianowicie jeden z zatelit tych odlaczanych po zadokowaniu w bazie po chwili zaczyna migać w nim dioda pomarańczowa nie wiem jak temu zaradzić troche denerwuje wzrok niby wszystko jest na swoim miejscu ;)

A to czasem nie miga podczas ładowania właśnie na pomarańczowo?
 

iksel

New member
A to czasem nie miga podczas ładowania właśnie na pomarańczowo?
jak odłączam od bazy to swieci normalnie i dzialaja super bez problemow
Jak by tak miało być czyli migać to by obie satelity miały tak samo z reszta w instrukcji jest napisane ze ma świecić ciągłym ( przynajmniej tak myślę ) a tak lewa świeci na pomaranczowo a druga miga na pomaranczowo może mały szczegół ale moj wzrok jest chyba uczulony na miganie zwalcza ze to znacznie bardziej jasne .
Albo jest to jakas wada fabryczna albo brak styku ale jedno czy 2 nie wiem czy nie odezwac sie do servisu ?
 

garob

New member
U mnie jest tak:
Ciągłym białym światłem świecą jak są odłączone.
Jak się ładują to migają na pomarańczowo - zauważyłem, że nie ładują się w takim samym czasie. Raz szybciej ładuje się jeden głośnik raz drugi.
Jak są załadowane i zadokowane to w ogóle nie świecą.
 

Rado_d

New member
Panowie polecam do streamingu po Androida Equalizer FX. Na prawdę to działa, mozna sobie dźwięk ustawic wg wlasnych wymagań a tego brakuje w tym zestawie.
 

Rado_d

New member
U mnie jest tak:
Ciągłym białym światłem świecą jak są odłączone.
Jak się ładują to migają na pomarańczowo - zauważyłem, że nie ładują się w takim samym czasie. Raz szybciej ładuje się jeden głośnik raz drugi.
Jak są załadowane i zadokowane to w ogóle nie świecą.

U mnie jak sie ładują, to świecą na pomarańczowo, nie migają.
 

WYZEL

New member
Witam.

Bardzo spodobały mi się techniczne rozwiązania z serii Fidelio Philipsa i jego uniwersalność. Mam wielki problem co kupić:
Philips Fidelio HTL 9100
Philips Fidelio E5
czy nowość Philips Fidelio B5 (następca 9100)
Nie wiem czy jest sens dopłacać do tego B5
Nie mam w domu żadnego sprzętu grającego. Wieczorami oglądam telewizję i w weekend jakiś film z HBO lub CANAL+ itp. Oglądam też MTV Live ale DŹWIĘK Z TELEWIZORA MNIE DRAŻNI!!!
Muzyki będą słuchał z telefonu z serwisu Nokia Muzyka przez Bluetooth.
Mój salon jest raczej wielki bo ok 50m2, ale podzielony jest na dwie części (jadalna i telewizyjna czyli ok 25m2 bez jednej ściany). Siedzę ok 4-4,5 metra od telewizora (Plazma Panasa 42" chyba bez ARC bo kilka ładnych lat już go mam i NC+)

Na codzienne wieczory potrzebuję czystego i przyjemnego dźwięku bez dudnienia bo za ścianą śpi małe dziecko i dwoje 80letnich dziadków (rodzina). Z czasem dokupię bluraya i konsole.
Nie chcę ustawiać w salonie standardowego kina bo mi się to nie podoba i popsuję wystrój salonu (słowa żony). Chyba że jest to leprze rozwiązanie od powyższych propozycji.
Będzie to mój pierwszy sprzęt, nigdy też nie oglądałem nic z wykorzystaniem kina domowego.
Nie mam porównania, doświadczenia ani wyobrażenia jak to gra. Będzie wykorzystywane to do TV i STEREO. W dzień żona będzie słuchać w kuchni lub sprzątając.

PROSZĘ O PORADĘ co lepiej się nadaję w mojej sytuacji - 9100, E5, czy nowe B5????
Będzie to sprzęt na lata i nie chcę żałować zakupu, nie jestem też zamożny i nie stać mnie na tandetę (długo oszczędzałem i szukam czegoś do okolic 3tyś "+,-" - im taniej tym lepiej)
Może polecicie coś innego ale Funkcjonalność Fidelio naprawdę mi odpowiada tylko nie wiem co z brzmieniem i który model wybrać
Bardzo proszę o POMOC w wyborze. Za te pieniądze nie mogę ryzykować."


Nic dodać nic ująć :)


Nie wiem ale nie śledzę tematu i może na rynku są jakieś inne rozwiązania tego typu. Może wystarczą mi tylko dwie małe ładne kolumny po bokach co zagrają lepiej, ale jak napisałem wcześniej dzwięk z tv mnie drażni zwłaszcza jak ktoś rozmawia lub żona robi coś w kuchni (kuchnia połączona z salonem większym przejściem) Dźwięk bardzo się roznosi (parkiet, brak dywanów)
Czasem wydaje mi się że jest wyraźniejszy w kuchni lub za ścianą w pokoju niż przed telewizorem.
Jeśli ma to sens to mogę dopłacić (wolał bym nie), ale nie chcę ryzykować wydając tyle pieniędzy i dlatego od dawna odkładam ten zakup co coraz bardziej mnie irytuję i męczy słuchając muzyki z MTV z głosików TV
Dziękuję i mam nadzieję że coś doradzicie.


Nie mogę się doczekać zakupu ale będę czekał na wasze opinię. Może ktoś jeszcze wie gdzie to kupić najtaniej
 

halabalala

New member
Witam.

Mam wielki problem co kupić:
Philips Fidelio HTL 9100
Philips Fidelio E5
czy nowość Philips Fidelio B5 (następca 9100)
kupić najtaniej

Sam też się zastanawiałem pomiędzy HTL i E5 i finalnie wybrałem E5 ponieważ jest bardziej uniwersalnym sprzętem - nadaje się zarówno do kina domowego jak i słuchania muzyki - stereo. Używam ich na okrągło i do wszystkiego - zwykłego oglądania TV, seansów filmowych, muzyki na imprezce jak i codziennego słuchania radia.
 

WYZEL

New member
U mnie wygląda to tak że córa dużo bajek ogląda i dorasta do tego wieku gdzie będzie oglądać bajki typu toy story czy jak wytresować smoka więc nagłośnienie by się przydało.
dla nas czas na tv jest wieczorami programy typu top gear. w sobote obowiązkowo Must Be The Music. Tylko Muzyka. jak nic nie ma to mtv live czy eska tv. filmy tylko jak jakiś przebyj kinowy leci lub luźna komedia dla odstresowania. tak jak teraz przed pracą żona prasuje, ja przy laptopie więc pare godzinek muzyczka będzie leciała gdzieś tam w tle, tak żeby nie męczyła. Imprez i dyskotek nie będziemy robić.
9100 jest bardziej poręczny bo kable za telewizor schowam
e5 (jaki rozstaw najlepiej) bo kabel gdzies za szawką muszę ulokować a szawki na stałe do ściany przykręcone. trzeba będzie się gdzieś przewiercić
 

WYZEL

New member
I jeszcze jedno
czytałem gdzieś że 9100 ma auto detekcje tych odpinanych głośiczków dopasowując dzwięk do rozstawu czy natężenie dzwięku
czy to prawda i czy e5 też to ma
czy kable do e5 są grube i jakie długie
 

alabuz

New member
Ja również stałem przed podobnym dylematem między E5 i HTL9100. Wybór padł na E5, ale kierowałem się głównie względami wizualnymi i możliwością ustawienia głośników na szafce. Dodatkowo u mnie jest 50/50 muzyka/TV, więc wybór padł na E5.

W Twoim przypadku raczej obstawiałbym za 9100, przede wszystkim możliwością ustawienia bez znacznej ingerencji oraz przewadze TV nad muzyką (tutaj kieruję się opinią Kiki, bo sam nie miałem możliwości odsłuchu obydwu urządzeń).

Sprawy techniczne: u mnie głośniki są rozstawione na 1,5-2m. Kabel jest gruby (ok. 10-12mm) i długi na przynajmniej 2,5-3m.
 
Do góry