Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

Karol1976

Active member
Bez reklam
Gdyby był, z całą pewnością bym go wcześniej "dostrzegł", zwłaszcza tak duży przez całą pionową długość ekranu, przeszkadza jak cholera mimo "tylko" kilku sekund widoczności na czas każdej regulacji głośności, ale już mniejsza z tym...
Reklamuj go i tyle , żadne resety , srety nie pomogą w twoim przypadku , masz wadliwy egzemplarz i wszystko w temacie !!!!!!!
 

Kurakaodr

Member
"Koniec wieńczy dzieło", spokój...

76.jpg


Ktoś, gdzieś, kiedyś może kupi ten konkretny egzemplarz za dobre pieniądze, w ramach tzw. outletu, już współczuję o_O
 

Matek14

New member
Hej, a wie ktos moze dlaczego w trybie gry na ps5 obraz jest klatkowany? Mam podpiete pod hdmi 2.1, optymalny tryb gry i kabel z zestawu od ps5.
Problem jest mniejszy gdy gra dziala w 60 klatkach lub wyżej ale w wiekszosci gier nieda sie grac ( pomijam juz fakt jasnej poswiaty ale czekam na nowa aktualizacje)
Problem znika gdy przelaczam na tryb filmowy lub w opcjach hdmi na optymalny ale nie moge korzystac wtedy z vrr
 

slavomir89

New member
Hej, a wie ktos moze dlaczego w trybie gry na ps5 obraz jest klatkowany? Mam podpiete pod hdmi 2.1, optymalny tryb gry i kabel z zestawu od ps5.
Problem jest mniejszy gdy gra dziala w 60 klatkach lub wyżej ale w wiekszosci gier nieda sie grac ( pomijam juz fakt jasnej poswiaty ale czekam na nowa aktualizacje)
Problem znika gdy przelaczam na tryb filmowy lub w opcjach hdmi na optymalny ale nie moge korzystac wtedy z vrr
A tak z ciekawości, duża jest różnica w trybie z vrr?
 

Matek14

New member
Ciezko mi powiedziec bo gdy mam wlaczony vrr obraz i tak klatkuje, moze nie tak bardzo jak bez vvr w 30 klatkach w trybie gry ale nie da rady tak grac bo oczy bolą.
A tv kupilem wlasnie pod vrr i 120 hz
 

Shafcik

New member
Zauważyłem w swoim egzemplarzu, który mam od kilku dni, że w sytuacji, gdy na ekranie mamy np obraz statyczny np głowa człowieka i w tle przesuwa się dosyć szybko krajobraz, w okół twarzy pojawia się jakie jakby pływanie obrazu - coś jak taka aureola. Dobrze to widać np w serii Grand Tour na Prime, gdy pokazują ujęcia jak bohater prowadzi samochód i obraz jest z wnętrza na jego twarz i za oknem auta przesuwa się krajobraz.
Oglądam na profilu ISP Dzień ale z tego co widzę na innych jest podobnie. Nie miałem kalibracji. Tv jest out of the box w zasadzie.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Ja dużo czasu poświęciłem na kalibrację to fakt. Wszyscy w domu mi mówili że jest ok a ja po jakimś czasie nadal coś zmieniałem. To były zmiany kosmetyczne ale były i od pewnego czasu jestem naprawdę bardzo ale to bardzo zadowolony z obrazu na tym tv. Z tym że ja nie miałem takich problemów z nim jak niektórzy tutaj opisują. U mnie wszystko jest OK.
 

Matek14

New member
Zauwazylem ze na youtubie, netflix i innych aplikacjach tv po włączeniu trybu hdr gra obraz klatkuje tak samo jak na konsolach czyli wg mnie nie jest to wina hdmi ale co w ustawieniach tv.
W trybie filmu jest plynnie ale kontury postaci przy szybkim ruchu tak pikselizują przy wylaczeniu stylu ruchu obraz klatkuje
 

Shafcik

New member
Spokojnie. Ogólnie jestem zadowolony z tego sprzętu tak jak stoi, ale moja natura nie daje mi spokoju i chciałbym coś poprawić, albo przynajmniej spróbować.
Jeśli zjawisko o którym piszę wyżej można zmienić nastawami parametrów to bardzo byłbym wdzięczny za pomoc w tej kwestii.
Wiem, że są płatne usługi ale może na początek spróbuję z Waszą pomocą jeśli mogę ;)
 

Matek14

New member
Co do mojego problemu wyglada na to ze po wylaczeniu wszystkich ulepszaczy obraz poprostu klatkuje, moze to byc wina oprogramowania? Ustawienia fabryczne nic nie dają😕
 
Do góry