Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

conqest

Well-known member
Bez reklam
Ja czegoś takiego nie mam u siebie ale też to co pokazujesz ja bym nie nazwał poświatą... Poświata to coś innego i jest to usunięcia przy kalibracji. Tu faktycznie jest problem, ale to nie jest poświata albo na fotkach wygląda to inaczej niż w rzeczywistości.
 

BlueZxw

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja czegoś takiego nie mam u siebie ale też to co pokazujesz ja bym nie nazwał poświatą... Poświata to coś innego i jest to usunięcia przy kalibracji. Tu faktycznie jest problem, ale to nie jest poświata albo na fotkach wygląda to inaczej niż w rzeczywistości.
Różnie to nazywają. Albo poświata albo smugi czy ghosting. Aż sam nie wiem jak to nazwać [emoji846] No na żywo jest jeszcze gorzej. Tutaj tak tego nie widać ale odpalając na przykład far cry 6 i wchodząc do ciemnego pomieszczenia jest dramat jak każdy mały element ma taką smugę. Problemem jest same oprogramowanie bo na poprzedniej wersji tego nie było. Bodajże to była wersja z końcówką 206. A sam telewizor jest okej bo nie miałem żadnych martwych pikseli czy przerywania dźwięku itd.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
To może spróbuj cofnąć soft? W tym temacie kolega opisywał jak to zrobił...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

BlueZxw

Klub HDTV.com.pl
VIP
To może spróbuj cofnąć soft? W tym temacie kolega opisywał jak to zrobił...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Cofałem już nawet dwa razy tyle że problem jest z plikiem z softem 206. Jedyne wersje to były gdzieś z indonezyjskiej strony philipsa. Niby nazwa pliku była identyczna a jednak po wgraniu problem był z dźwiękiem bo zrobił się płaski. Zresztą już jakis czas temu z braku sił kupiłem c1 i mam spokoj a philips wyleciał do rodziców którzy oglądają telewizję a do tego idealnie się nadaje :)
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Wg mnie kupić warto bo tv jest naprawdę ok, ale z tego co chłopaki piszą na forum to dość ciężko kupić taki który nie ma wady... Jak już to zamawiaj na necie żeby mieć możliwość zwrotu w przypadku gdyby coś jednak było nie tak.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

czarnydlk

New member
Kurcze od dłuższego czasu śledzę wątek i martwią mnie te ostatnie doniesienia o czystkach magazynowych i związanych z nimi dziwnymi problemami z tym modelem jak chociązby martwe pixele. Z jakiego sklepu i skąd ostatnio kupowaliście? Interesuje mnie model 55".
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ja kupiłem tutaj na forum od Kikiego , najbezpieczniejsza opcja to kupno przez Internet ale też nie wiadomo na jaki model natrafisz ,to prawda że w sklepach jest dużo zwrotów ,.Czytałem w tym wątku że ktoś wybierał z 8 egzemplarzy i żaden nie był w pełni dobry ,ale ogólnie ten model jest fajny najbardziej podoba mi się dźwięk jak na telewizor jest rzeczywiście bardzo dobry ,Spróbuj może Ci się uda kupić dobry zwłaszcza że w tej obecnej cenie to bardzo opłacalny zakup
 

slavomir89

New member
Ludzie jakie wy tutaj głupoty wypisujecie, ja swój zakupiłem przez internet w poniedziałek, wszystko pięknie, brak bad pixeli itp. Jedynym problemem jest wspomniana biała poświata / ghosting czy jak tam zwał w trybie HDMI Optymalny (automatyczny tryb gry), ale z tego co wyczytałem wcześniej na forum jest to wina aktualizacji, więc czekam na kolejną. Tv służy głównie do gier i nawet w trybie Optymalny daje rade, kto się zastanawia to polecam, ja przesiadłem się z Pus8804. Co do czystek i wyprzedaży wadliwych egzemplarzy to internetowy farmazon, żadna sieć nie mogłaby sobie wizerunkowo na coś takiego pozwolić.
 

Kurakaodr

Member
Ale daje w kość ten telewizor...
Nagle pojawiła mi się na dole, gdzieś 1-2 cm od krawędzi ekranu czarna, biała, szara w zależności od koloru podłoża kreska, ponadto w opcjach ustawień obrazu mam nie wiedzieć czemu "martwą" pozycję "Format obrazu", oczywiście najnowsza wersja oprogramowania TPM211EA_101.000.178.222.


11.jpg



12.jpg
 

Kurakaodr

Member
Tak oczywiście myślę o tej "ostatniej desce ratunku", ale już kilka razy robiłem reset, wszyscy wiemy jakie to nużące konfigurować od nowa, wgrywać aplikacje, ustawiać itd.
Może się łudzę, że jak szybko te dolegliwości się pojawiły ni stąd ni zowąd, tak równie szybko same zniknął, szlag by trafił, aby było tak dobrze...
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Sprawdzałem u siebie i też mam to nieaktywne (najnowszy soft) - jednak na szczęście u mnie kreski brak... Nie sprawdzałem tego wcześniej (nie było mi to do niczego potrzebne) kiedy ta opcja zrobiła się nieaktywna, czy to się stało po ostatniej aktualizacji czy wcześniejszych...
 

Kurakaodr

Member
Ja jestem prawie pewien że opcję ustawień "Format obrazu", miałem aktywną na najnowszej wersji oprogramowania.
Zniknęła wczoraj wraz z pojawieniem się tej cholernej "kreski", jednak chyba czeka mnie kolejny hard reset, czyli "Zainstaluj ponownie telewizor", masakra...
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Niemożliwe - ja mam najnowszy soft i opcja jest nieaktywna. Tyle tylko że ja tam ustawiałem raz na samym poczatku i wiecej nigdy nic nie zmieniałem bo było OK
 
Do góry