Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

Matek14

New member
Okolo 4 miesiecy temu, z poczatku myslalem ze tak ma byc, przelaczalem gry i filmy na tryb filmu z full plynnoscia obrazu ale ciagle mam w glowie ze tak byc nie powinno
 

Matek14

New member
Jesli moge z obrazowac moj problem, widac roznice miedzy hdr gra a hdr film, to tyczy sie ogladania filmu jak i glownie oco mi chodzi to o gry, po przełączeniu na hdr film klatkowania nie widac
 

czarnydlk

New member
Od piątku jestem posiadaczem modelu. Na razie żadnych "przykrych niespodzianek". Od piątku bawię się w ustawieniach. Trochę wykorzystałem te tutaj wrzucone od conqest'a. Także mam zgemme i duża poprawa na tych ustawieniach, ale jeszcze trochę muszę do nich przysiąść. Na razie zostawiłem bo są wystarczające. Fakt jest taki że co apliakcja to inne ustawieni, bynajmniej u mnie. Z HDR na razie poległem i odpuściłem temat. Za nic nie mogę tego wysterować. Trzeba przysiąść jak będzie czas i jak żony w domu nie będzie :D ;)
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Można to tak ustawić żebyś nie musiał zmieniać do każdej aplikacji. Na początku mojej zabawy z tym tv też myślałem że tak trzeba i że inaczej się nie da ale okazuje się że jednak się da. Oczywiście HDR i DV to inna bajka.
 

czarnydlk

New member
A mógłbyś się podzielić tymi ustawieniami tutaj lub na pw? Zgemme na jakim masz oprogramowaniu? Zmieniałeś w samym dekoderze jakieś ustawienia? Ja mam OpenPLI i tam nie ma za dużo opcji do zmiany obrazu, z tego bynajmniej co widziałe. Może tutaj jest to pole manewru, które można wykorzystać. Co do moich ustawień to na innym forum znalazłem ustawienia, co prawda do innych, starszych modeli ale jest tam też kalkulator do wyliczanie 2p dla domyślnych ustawień barwy. Trochę na tych gotowcach działam, chociaż w tej chwili najlepiej pod dekoder odpowiadają mi Twoje ustawienia (po korekcie nr 2). Jedynie kolor czerwony muszę trochę skorygować bo twarze czasami są jak po dobrym spożyciu :D czerwony nos i poliki :p
 

grosjean_2022

New member
Też próbowałem ustawień od conqest i kolor skóry u ludzi miał pomarańczowy odcień. Ostatecznie dałem na wszystko ustawienia kino i powyłączałem wszelkie upłynniacze.

Mam do was jeszcze pytanie. W TV mam ustawiony wygaszacz ekranu który ma się włączać po 5 minutach. Nie wiem w jaki sposób ale co pewien czas coś go wyłącza ( podejrzewam że może po odtworzeniu plików z DV, ale nie mam pewności ). Czy u Was też występuje taki problem?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Ja już o tym pisałem wielokrotnie. Matryce są różne i ustawienia które u kogoś działają ok u kogoś innego będą powodować np czerwone twarze, zapewniam że u mnie na tych ustawieniach takowych nie było. Teraz mam inne i też czerwonych nie mam, co nie oznacza że u kogoś innego było by ok. Wtedy gdy ja je upublicznilem dostałem wiele komentarzy zarówno w temacie jak i na pw że są ok. Teraz jest więcej że właśnie twarze czerwone. Myślę że to zależy od partii matryc. Ja kupiłem tv praktycznie rok temu...
Co do dekodera to też zmieniałem ustawienia i podałem w tym temacie co i jak zrobiłem. Soft openATV.
 
Do góry