Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

tobot

Member
Mam problem z odtwarzaniem z HDD 4 TB :/ Długo czyta a jak już znajdzie co i jak, totalne zacięcia, stop klatki.... masakra! Próbowałem z dwóch dysków na różnych wejściach usb i różne przewody - to samo. A mój stary LG sprzed 7 lat bez zająknięcia! Kolejny tv (3) do zwrotu...
 

tobot

Member
Tak. Bezwzględnie. A ponieważ to już trzeci zwracany po Sonym i Samsungu (Sony też miał podobne problemy, ale są tacy, którzy twierdzą, że to przypadłość akurat tego jedynego egzemplarza - pomimo tego nie zaryzykowałem kolejnego), nie wiem co dalej. Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że im nowocześniejsze tym gorsze :( Dzisiaj akurat spędziłem chwilę w domu, gdzie został i gra mój stary LG. Naprawdę nie odbiega jakością obrazu od nówki Philipsa. Żenada.
 
Uffff spoko, czyli jak zwrócisz to nie będę najgorszym, że mam 55 cali,a nie 65 :) ulżyło mi :) ja tam nie używam tego HDD, w sumie mało się w tym orientuje
 
To, może ja dodam coś od siebie telewizor w porównaniu do Philips PUS8535, wypada bardzo dobrze, różnicę klasy widać już po wyglądzie zewnętrzym jak i jakości obrazu. Ciemne sceny prezentują się dobrze ,napewno lepiej jak w Philips PUS8535, jasne super, kąty widzenia zdecydowanie lepsze! Paleta i odwzorowanie kolorów na plus, ostanio miąłem okazję oglądać tv Sony LED KD 55xh90 oraz Sony XR65x90JAEP i moim zdaniem Philips 9206 wypada bardzo dobrze jak nie najlepiej...
 

tobot

Member
Oczywiście, że dobry Tv. :) Obraz: naprawdę nie ma do czego się przyczepić; subiektywnie o wiele bardziej plastyczny "oryginalny", "analogowy" niż np. w Samsungu QE65QN91A! I rewelacyjnie, w porównaniu do tego samego Samsunga i Sonego 65X9505 tłumienie odbić! Godny tv, tylko ten odczyt z HDD... ja akurat mam całe mnóstwo filmów, do których od czasu do czasu lubię wracać. Dzisiaj jeszcze umówiłem się w sklepie, wezmę dysk i sprawdzę na identycznym modelu; może to przypadłość jednego egzemplarza... :/
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Ja.mam właśnie xh9096 i zastanawiam się czy 9206 czy OLED 706 bo cena taka sama. Boje się wypaleń oleda i nie wiem co zrobić. Cieszę się że.mowisz że 9206 nie jest gorszy od Sony...
 

wysio

Member
Bez reklam
Oczywiście, że dobry Tv. :) Obraz: naprawdę nie ma do czego się przyczepić; subiektywnie o wiele bardziej plastyczny "oryginalny", "analogowy" niż np. w Samsungu QE65QN91A! I rewelacyjnie, w porównaniu do tego samego Samsunga i Sonego 65X9505 tłumienie odbić! Godny tv, tylko ten odczyt z HDD... ja akurat mam całe mnóstwo filmów, do których od czasu do czasu lubię wracać. Dzisiaj jeszcze umówiłem się w sklepie, wezmę dysk i sprawdzę na identycznym modelu; może to przypadłość jednego egzemplarza... :/
Może TV nie czyta tak dużych pojemności dysków zewnętrznych? Można też dysk podpiąć pod komputer, udostępnić jego zawartość w sieci i odpalać bezprzewodowo na TV.
 

tobot

Member
trochę pomyliłem symbol :) chodziło oczywiście o 65XH9505, który miałem formalne 2 tyg. i gdyby nie to, że też miał problemy z czytaniem z HDD (inne problemy niż Philips PUS9206) i brak timeshift, pewnie zostałby. Wygląda, że będę musiał "przeprosić się" z LG. A wiadomo kiedy Sharp coś zapoda nowego?
 

tobot

Member
Może TV nie czyta tak dużych pojemności dysków zewnętrznych? Można też dysk podpiąć pod komputer, udostępnić jego zawartość w sieci i odpalać bezprzewodowo na TV.
Taaaa... można też w ogóle zakupić zewnętrzny doskonały jakiś odtwarzacz plików i będzie ok. :/
Dzięki - oczywiście słuszne spostrzeżenie: możliwości jest wiele, ale nie o to chodzi, żeby sobie komplikować i odpalać kilka urządzeń :) Mnie nie o to chodzi :)
Dużych pojemności..?? Przypomnę, że STARY LG sprzed 8 lat nie miał problemów :)
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oczywiście, że dobry Tv. :) Obraz: naprawdę nie ma do czego się przyczepić; subiektywnie o wiele bardziej plastyczny "oryginalny", "analogowy" niż np. w Samsungu QE65QN91A! I rewelacyjnie, w porównaniu do tego samego Samsunga i Sonego 65X9505 tłumienie odbić! Godny tv, tylko ten odczyt z HDD... ja akurat mam całe mnóstwo filmów, do których od czasu do czasu lubię wracać. Dzisiaj jeszcze umówiłem się w sklepie, wezmę dysk i sprawdzę na identycznym modelu; może to przypadłość jednego egzemplarza... :/

W instrukcji piszą: Podłącz dysk twardy USB o wielkości poniżej 2 TB.

A ten 4TB dysk to jaki? 2.5 czy 3.5 cala? Może TV prądowo nie wyrabia! Pod USB2 podpinałeś?
 
Ostatnia edycja:

penny

Member
Przeczytaj wątek na tym forum o 8535 to będziesz wiedział. Tam był dramatyczny problem z plamami, artefaktami w ciemnych scenach. Wyglądało to koszmarnie

To chyba standard w philipsach?
przy tym nowym 9206 w tym wątku już chyba też ktos pisal o plamach widocznych w trakcie meczu, moze niektorzy tego nie widza ja widze. jasne tlo, mecz w ruchu czy niebo wychodzi od razu ten syf.
Ja mam 6561 i od poczatku tez to mialem plamy plamy draznilo strasznie. W dodatku po 3 latach padlo podswietlenie i płyta główna. Kolejne podswietlenie tez pada :)
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Chyba nie mówimy o tym samym. 8535 miało problem ale to też nie tak że każda sztuka. Wg tego co ludzie pisali to wychodziło na to że to była wadliwa matryca. W tegorocznym 85x6 tego problemu podobno już nie ma (a matryca niby tak sama) więc nie sądzę żeby było w 9206. Zamówiłem go dzisiaj w 65 calach. Jak się okaże że jest nie halo to oddam...
 

penny

Member
Tak. Bezwzględnie. A ponieważ to już trzeci zwracany po Sonym i Samsungu (Sony też miał podobne problemy, ale są tacy, którzy twierdzą, że to przypadłość akurat tego jedynego egzemplarza - pomimo tego nie zaryzykowałem kolejnego), nie wiem co dalej. Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że im nowocześniejsze tym gorsze :( Dzisiaj akurat spędziłem chwilę w domu, gdzie został i gra mój stary LG. Naprawdę nie odbiega jakością obrazu od nówki Philipsa. Żenada.

W sklepie dowiedziałem się, ze nowe TV maja generalnie problemy z większymi plikami po USB, a takie czesto odtwarzam (filmy mkv 30-60GB). Może tu jest problem i kończy temat mkv powoli.
Ja używam do takich plików Bluray LG do odtwarzania, bo PUS6561 nie ma kodeków Atmos i HD, ale przy nowych może ta bariera też będzie zmuszać do stosowania takiej dostawki przy kinie domowym i dużych plikach?
Ktoś może testował jakieś duże pliki na nowych TV czy płynnie chodzą?
 

tobot

Member
W instrukcji piszą: Podłącz dysk twardy USB o wielkości poniżej 2 TB.

A ten 4TB dysk to jaki? 2.5 czy 3.5 cala? Może TV prądowo nie wyrabia! Pod USB2 podpinałeś?


Podpinałem pod wszystkie porty
Dysk 2,5"
Instrukcji faktycznie nie doczytałem, ale... dysk 2 TB, też USB 3.0 i... podobne problemy. Nie na każdym materiale, ale jest problem z odczytem nadal.
Dalej: poszedłem do sklepu: ten sam model, to samo zjawisko. Zupełna porażka. Ale spróbowaliśmy z uprzejmym panem LG. Śmiga aż miło! Błyskawicznie załadowany, czyta wszystko bez zacięć. Tv był nie z najwyższej serii: nano8.. coś tam za ok 3kzł.
Po powrocie wpiąłem gwizdek SanDisc 128 GB USB 3.0. I znów to samo! Niby widzi zawartość, po kliknięciu wyświetla info co zacz i... to wszystko! Czarny ekran. Uważam, że Philips dał ostro d. z multimediami.
 
Do góry