Philips DLED 85x6 z serii Performance.

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wszedłem w ustawienia ISF Noc i 20 stopniowy balans bieli wszędzie było na zero, więc wklepałem wszystko z kartki i inne ustawienia i wyszedł mi taki, że twarze wpadają lekko w zieleń, zostawiłem te ustawienia wklepane i przełączyłem na standardowy chyba, tam jest ok. Nie wiem czy do telewizji naziemnej trzeba te ustawienia wklepywać czy nie?

Jeszcze taka rada dla tego kuponu z poczty na 100 lub 250 zł, aby raczej ubiegała się o niego osoba co płaci abonament, jest ustawowo zwolniona, lub osiągnęła wiek i jest zwolniona, bo niby piszą że nie będzie to powiązane z abonamentem, ale ja bym im nie wierzył, czasem czy potem nie przyjdzie rachunek z poczty do zapłaty abonamentu. Jak wypierali się Pegazusa, i co ostatecznie się okazało, że jest i wykorzystywany przeciw opozycji.
 
Ostatnia edycja:

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chcesz ryzykować otrzymanie potem kwitka do zapłaty abonamentu r-tv w zamian za 100 zł na tuner, proszę bardzo, ja tylko ostrzegam.
 

Nocny_Marek

New member
To trzeba spytać Kikiego, sam go dopytam jutro bo mam zamawiać TV.

Moja mama jest zwolniona z opłat z uwagi na wiek. TV raczej nie kupi więc pozostaje dopłąta do dekodera...


Wszedłem w ustawienia ISF Noc i 20 stopniowy balans bieli wszędzie było na zero, więc wklepałem wszystko z kartki i inne ustawienia i wyszedł mi taki, że twarze wpadają lekko w zieleń, zostawiłem te ustawienia wklepane i przełączyłem na standardowy chyba, tam jest ok. Nie wiem czy do telewizji naziemnej trzeba te ustawienia wklepywać czy nie?

Jeszcze taka rada dla tego kuponu z poczty na 100 lub 250 zł, aby raczej ubiegała się o niego osoba co płaci abonament, jest ustawowo zwolniona, lub osiągnęła wiek i jest zwolniona, bo niby piszą że nie będzie to powiązane z abonamentem, ale ja bym im nie wierzył, czasem czy potem nie przyjdzie rachunek z poczty do zapłaty abonamentu. Jak wypierali się Pegazusa, i co ostatecznie się okazało, że jest i wykorzystywany przeciw opozycji.
 

Palmar

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chciałbym coś z Wami przedyskutować...
Posiadam 75PUS8506 i od jakiegoś czasu zauważyłem, że dla sygnałów zwykłej TV kablowej oraz materiałów w standardzie HD telewizor reaguje automatycznie co objawia się tym, że następuje natychmiastowa zmiana natężenia światła emitowana przez elementy umieszczone wzdłuż ramki okalającej ekran przez co poziom czerni staje się właściwy i głęboki natomiast przy materiałach w standardzie Dolby Vision takiej reakcji brak.
Emitowane światło pozostaje bez zmian powodując delikatne prześwietlenie i wrażenia zamglenia.
Próby regulowania tego podświetleniem matrycy dawały jak dla mnie niezadowalające efekt.
Piszę dawały bo po aktualizacji oprogramowania do najnowszej wersji TPM211EA_001.002.114.203 miałem nadzieję, że zostanie to poprawione (zgłosiłem problem do serwisu PHILIPSA) ale nie dość, że problemu nie wyeliminowano to wprowadzono zmianę powodującą absolutną blokadę możliwość regulacji kontrastu podświetlania. Nie ma w tej chwili możliwości zmiany tych ustawień co dodatkowo utrudnia możliwość korekt w tym zakresie.
Czy macie jakiś pomysł jak sobie z tym poradzić?

A można wrócić jakoś do wcześniejszej wersji oprogramowania?
 

andrzej407

New member
Witam, ja nowy. Chciałem kupić philips 75pus8536, w media, bo cena zdatna około 4500 tys. Ale tu widzę 80 stron problemów. Nie wiem - kupować - nie kupować? Na każdej stronie kiki to, kiki tamto - o co chodzi?? Kupować, nie kupować??? Ktoś ogarnął to forum i to kiki?
 

ElKojot

New member
Ja bym na Twoim miejscu nic nie reklamował tylko tv w karton i zwrot do sklepu (ewentualnie wymiana)

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

W ten sposób zostało to załatwione (źle wcześniej opisałem, że reklamacja). Telewizor zwrócony, nowy wyciągnięty z kartonu nie ma już tego defektu.
Czy jest jakaś szansa otrzymać tutaj jakąś pomoc w kwestii ustawień obrazu, aby wyciągnąć z niego jak najwięcej? (43PUS8536/12) ;)
 

andrzej407

New member
Czy jest jakaś szansa otrzymać tutaj jakąś pomoc w kwestii ustawień obrazu, aby wyciągnąć z niego jak najwięcej? (43PUS8536/12) ;)
Udaj się do media exp. Oni maja teraz akcję, że do tych telewizorów wgrywają ustawienia od K o p e r a, który kalibruje sprzet zawodowo i zarabia na tym i jest tu obecny na tym forum. Po prostu musisz zagadać z pracownikiem media na boku, dac mu 50 zł i ci wydrukuje te ustawienia, albo sobie zrobisz foto. Nic lepszego nie dostaniesz.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
001.002.114.203 z 19 marca, ja również jej na telewizor nie dostałem, jutro pewnie z pendrive zaktualizuje, bo już mnie krew zalewa to ciągłe wyrzucanie z listy kanałów ulubionych.
https://www.philips.pl/c-p/43PUS8506_12/8500-series-telewizor-led-4k-uhd-android/pomoc

Pytanie do osób co już ręcznie z pendrive aktualizowały, wrzucamy rozpakowany soft na pendrive i tu pytanie wkładamy pendrive do telewizora na włączonym czy wyłączonym telewizorze?
 

irzi

Member
Witam, ja nowy. Chciałem kupić philips 75pus8536, w media, bo cena zdatna około 4500 tys. Ale tu widzę 80 stron problemów. Nie wiem - kupować - nie kupować? Na każdej stronie kiki to, kiki tamto - o co chodzi?? Kupować, nie kupować??? Ktoś ogarnął to forum i to kiki?
Ja kupiłem ME ostatnio, gdy dodawali telefon Realme 8 do niego. Takze realnie grubo poniżej 4 tys mnie wyszedł.
Mial być 75" bo pokój duży. Wiadomo, chcialem Oleda czy MiniLeda. Ale ceny zaporowe. 10 tys zl nie dam. Świadomie poszedłem w wielkosć a nie jakość. Liczylem się z tym, że szalu nie będzie. I szczerze, jestem zadowolony. Obraz jest piękny. Nawet do pilki czy tenisa sie nadaje, mimo że matryca 60Hz.
Nawet szczegółow nie bawilem się ustawieniami.
Nie moge tylko rozkminić wyjscia optycznego. Podpiąłem do kina domowego LG, odpalam apki HBO MAx czy Netflixa ale glosu nie ma w LG. Cos trzeba jeszcze przestawic ? Czy to tak jednak nie będzie działać ??
 

arturro67

Member
jak przeprowadzic aktualizacje przez USB krok po kroczku? czy aktualizacja eliminuje problem nieaktualnej godziny EPG kanału na belce podczas przełanczania kanału?
 
Ostatnia edycja:

conqest

Well-known member
Bez reklam
Aktualizacja oprogramowania jest banalnie prosta. Pobierasz soft, rozpakowujesz go na pendrive (wcześniej sformatowany na FAT 32). Wkładasz pendrive do portu USB na włączonym tv i czekasz aż zakończy i się zrestartuje. Ot i cała filozofia...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
W piątek go zaktualizuje, bo online już chyba nie dojdzie sama na telewizor. Dzięki za instrukcję.
Moduł CI trzeba wyjąć na czas aktualizacji?
 
Ostatnia edycja:

conqest

Well-known member
Bez reklam
Dla mnie lepszy z klawiaturą...

@Palmar

Osobiście nie robiłem tego, ale czytałem na forum zagranicznym że jest taka możliwość

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:
Do góry