Philips DLED 85x6 z serii Performance.

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
43pus8506/12

Odnośnie Philipsa 43PUS8506/12 i dostępność części, aktualizacji oprogramowania....
Screenshot-20220125-011302.png

To pewnie wymóg UE by stosunkowo nowe telewizory nie stawały się szybko elektrośmieciami .
 

sylwek_n30

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak się pochwalę, że udało mi się przeprogramować dwa przyciski na pilocie. YouTube ustawiłem w miejsce Rakuten a podwójne naciśnięcie uruchamia YT Music. Ten przycisk wyżej (co jest nad Rakuten) ustawiłem na Kodi, a podwójne przyciśnięcie uruchamia CDA.
Do tego potrzebowałem aplikacji Button Mapper.
Piszę, bo może kogoś temat zainteresuje lub nigdy o tym nie słyszał (tak jak ja). :)
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak się pochwalę, że udało mi się przeprogramować dwa przyciski na pilocie. YouTube ustawiłem w miejsce Rakuten a podwójne naciśnięcie uruchamia YT Music. Ten przycisk wyżej (co jest nad Rakuten) ustawiłem na Kodi, a podwójne przyciśnięcie uruchamia CDA.
Do tego potrzebowałem aplikacji Button Mapper.
Piszę, bo może kogoś temat zainteresuje lub nigdy o tym nie słyszał (tak jak ja). :)

Pierwszy raz o tym słyszę, napisz coś więcej, tą appkę w telewiozrze trzeba zainstalować? Rozumiem że w oryginalnym pilocie to zmieniłeś?
 

sylwek_n30

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pierwszy raz o tym słyszę, napisz coś więcej, tą appkę w telewiozrze trzeba zainstalować? Rozumiem że w oryginalnym pilocie to zmieniłeś?

Tak, zmieniłem w oryginalnym pilocie.
Zainstaluj apkę w TV, później trzeba dać jej uprawnienia (apka sama napisze jakie). Aplikacja ma dużo możliwości, szczególnie wersja płatna, lecz do zmiany funkcji przycisków wystarczy wersja bezpłatna.
Polecam. Działa tak jak ustawiłem, choć myślę, że jeszcze coś pozmieniam ;)
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Jaką wersję masz tej aplikacji? Pobrałem 3.09 i nie da się jej zainstalować... Już tak instalowałem np smarttube więc wiem jak zainstalować z pliku apk ale ta aplikacja nie idzie

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Działa jedno i drugie, chociaż widzę coś stację Polskiego Radia nie odtwarzają się, zaraz zgłoszę na forum Emitela, niech naprawią.

Nie wiem czy wszyscy wiecie, od 1 lutego TVP zaczęło testować nową usługę TVP GO oraz kanały na żywo z możliwością cofania do tyłu do 7 dni. Oglądasz sobie jakiś kanał na TVP1, coś Ci umknęło, wciskasz niebieski przycisk i cofasz do tyłu. Na razie jeszcze wszystko nie działa poprawnie, TVP doszlifowuje to cały czas. I co nie ma potencjału HbbTV jak nie którzy pisali?

https://satkurier.pl/news/213373/tvp-go-w-testowym-multipleksie-dvb-t2-hevc.html
https://www.wirtualnemedia.pl/artyk...-go-tvp-stream-hbbtv-test-serwis-streamingowy

Nadal brak poprawki od Philipsa dotyczącej naprawy działania HbbTV na MUX-5-3 w DVB-T2 HEVC na grudniowym oprogramowanu, na sierpniowym wszystko działało. Także EPG na kanale Wydarzenia 24 HEVC podczas przełączania kanału, lub jak się naciśnie na pilocie strzałkę w lewo nie pokazuje poprawnego tytułu i opisu danej audycji, wszystko jest cofnięte o kilka godzin do tyłu. Jak wciśnie się Guide to wszystko jest ok.

Jest jeszcze inna drobnica, ale to jest najważniejsze i najpilniejsze do poprawy.
PHILIPS KIEDY POPRAWKA ?
 
Ostatnia edycja:

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ale musisz pewnie przełączyć czy chcesz sterować telewizorem, czy tunerem, czy soundbarem?
Cieszę się że udało Ci się dobrać odpowiedni pilot.

Czy czasem u Ciebie nie ma w tym nowym pilocie przycisku do wyboru ścieżki dźwiękowj Audio bezpośrednio, bez wchodzenia do menu?

U mnie nie ma bezpośredniego przycisku Audio, jest za to Subtitle, Info, YouTube, list których brak w oryginale i jestem ciekaw czy kiedykolwiek jakiś Philips miał na pilocie przycisk do zmiany ścieżki dźwiękowej Audio, to nauczyłbym od niego mojego uniwersalnego.

Może Kiki pamięta jakiegoś Philipsa z przeszłości z przyciskiem Audio na pilocie?
 

sylwek_n30

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam dekoder z kablówki, więc ścieżkę audio zmieniam w dekoderze.
Co do samego sterowania, to nie muszę przełączać między urządzeniami, bo mam domyślnie ustawione, co dany przycisk na pilocie steruje w jakim urządzeniu (np. głośniej/ciszej domyślnie steruje soundbarem JBL, kanały +-sterują dekoderem, Menu rozwija menu od dekodera, zaś Home jest tym samym co Home w oryginalnym pilocie od naszego TV). Można każdy przycisk ustawić jak się chce :)
 

anteeo86

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zainteresował mnie ten temat, chyba też mi to nie działa...
Rozumiem ,że po naciśnięciu zielonego przycisku powinno hbb sie otworzyć?
A jakieś info na temat softu jest może? ja kiedyś znalazłem na stronie philipsa w supporcie , bo w tv pokazywał że nie ma -zgrałem ze strony na pena i zainstalowałem nowsze.
Może nowy soft jest ale nie TV go nie wyszukuje?
Pozdrawiam
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Tak, zmieniłem w oryginalnym pilocie.
Zainstaluj apkę w TV, później trzeba dać jej uprawnienia (apka sama napisze jakie). Aplikacja ma dużo możliwości, szczególnie wersja płatna, lecz do zmiany funkcji przycisków wystarczy wersja bezpłatna.
Polecam. Działa tak jak ustawiłem, choć myślę, że jeszcze coś pozmieniam ;)


możesz sprawdzić jaka masz wersje tej aplikacji?
 

wally666

Klub HDTV.com.pl
VIP
UWAGA: podobnie jak kolega Pazdzioch, ja rowniez mam problem z odpaleniem HbbTV. Wyslalem im logi i dlugi opis co nie dziala. Kilka minut temu dostalem z supportu nastepujaca informacje :

Nowe oprogramowanie zostanie udostępnione w ciągu 24 godzin. Prosimy o zainstalowanie go i sprawdzenie, czy problem zniknął.

Nie wiem, czy bede krolikiem doswiadczalnym/beta testerem czy moze nowy soft bedzie dostepny oficjalnie poprzez "aktualizacje" w telewizorze ale przekonamy sie o tym w ciagu kolejnych 24h
 

anteeo86

Klub HDTV.com.pl
VIP
UWAGA: podobnie jak kolega Pazdzioch, ja rowniez mam problem z odpaleniem HbbTV. Wyslalem im logi i dlugi opis co nie dziala. Kilka minut temu dostalem z supportu nastepujaca informacje :

Nowe oprogramowanie zostanie udostępnione w ciągu 24 godzin. Prosimy o zainstalowanie go i sprawdzenie, czy problem zniknął.

Nie wiem, czy bede krolikiem doswiadczalnym/beta testerem czy moze nowy soft bedzie dostepny oficjalnie poprzez "aktualizacje" w telewizorze ale przekonamy sie o tym w ciagu kolejnych 24h

Dzięki za info!:bober:
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Taką samą dzisiaj dostałem odpowiedź od Philipsa na wczorajsze ponaglenie o poprawki w kwestii HbbTV i EPG na kanale Wydarzenia 24 HEVC z NTC, Miracast oraz inne drobne rzeczy.

W ciągu 24h powinien Pan otrzymać powiadomienie o nowym SW.

Prosimy o zainstalowanie go i sprawdzenie, czy problem zniknął.

To będzie nas dwóch co przetestuję nowe oprogramowanie ;-)
 
Ostatnia edycja:

anteeo86

Klub HDTV.com.pl
VIP
Taką samą dzisiaj dostałem odpowiedź od Philipsa na wczorajsze ponaglenie o poprawki w kwestii HbbTV i EPG na kanale Wydarzenia 24 HEVC z NTC oraz inne drobne rzeczy.



To będzie nas dwóch co przetestuję nowe oprogramowanie ;-)

Hej, a nie wrzucą ogólnie nowego softu? Czy jesteście testerami i jak w końcu zadziała tak jak ma być to wrzucą dla reszty :D
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tego co mi dzisiaj odpisali na Messengerze, dostaniemy oprogramowanie bezpośrednio na telewizor i HbbTV zostało w nim poprawione, co jeszcze oprócz tego nie wiem, mamy napisać wiadomość zwrotną jak jest na nowym oprogramowaniu. Jak będzie pewnie ok to wtedy dla wszystkich puszczą.
 
Do góry