Philips DLED 85x6 z serii Performance.

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kiki - Myślisz, że taki pilot zadziała z PUS8506, oczywiście bez możliwości głosowego wyszukiwania, bo to idzie po Bluetooth. Ten zamiennik byłby bardzo wygodny dla starszych osób, bo ma duże czytelne przyciski. Z tego co pisze, można go również uczyć komend z oryginalnego pilota.
https://www.asun.pl/uniwersalny-pilot-ph-1lc-do-philips-led-lcd-tv.html

big_11.jpg


big_PH-1LC-.jpg
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
W przyszłym tygodniu będę miał tego pilota, to zabaczę czy zadziała z nowym Philipsem.

Ciekawie jak tam poprawki do nowego oprogramowanie zgłoszone prze ze mnie do Philipsa w tym HbbTV i EPG na kanale Wydarzenia 24 HEVC (z DVB-T, MUX-4) ?, bo grudniowe oprogramowanie 233.026 jest wadliwe w tym zakresie.
 

tomgajek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podzieli się ktoś swoimi ustawieniami dla balansu bieli 2p i 20p ?

Strasznie wkurza mnie to że przejścia tonalne np. na twarzach są zielonkawe lub czerwonawe, jakby tv totalnie sobie z tym nie radził. Głównie na trochę gorszych matariałach. W większości filmów np. z TVN fabuła albo Paramonut, AXN przejścia tonalne zielenią się. Ale jeśli przełączę np. na TVN24 lub Polsat News albo jakiś materiał demo z Youtube'a to wygląda że jest ok.
Wklepałem różne ustawienia znalezione w sieci ale niewiele to pomaga.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Również nie zauważyłem, ale ja kupowałem u Kikiego, to mi wszystko posprawdzali...

Teraz czekam tylko na nowe oprogramowanie poprawiające HbbTV, EPG i inne drobniejsze rzeczy. Na razie brak odpowiedzi od Philipsa, czy testowego oprogramowania.
 

sylwek_n30

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak to jest z tymi pilotami od wszystkiego - czy ustawiam pilota, by przyciski ściszania/zgłaśniania działały domyślnie z soundbarem, a przyciski od kanałów +- sterowały dekoderem, zaś skróty od YT i Netflix sterowały telewizorem? Tak to działa, czy muszę za każdym razem przełączać funkcję w pilocie, by raz działał z TV a innym razem z dekoderem lub soundbarem? Druga opcja byłaby uciążliwa :/
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pilot uczący się konend z pilota oryginalnego można zaprogramować jak się podoba, np. regulacje głośności uczysz od soundbar, klawisze numeryczne i Page +/- od kablówki, Power od kablówki, pod warunkiem że obsługują HDMI CEC, to znaczy że sam włączą się telewizor i soundbar po włączeniu tunera od kablówki.

Pilot od telewizora nie steruje Ci głośności soundbara? Masz podłączone przez HDMI arc?
 
Ostatnia edycja:

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Następca obecnej serii PUS8807 na tej samej platformie sprzętowej TPM211EA otrzyma Androida 11, czy to oznacza że również obecne telewizory podniosą do 11? Czemu nie Google TV?

Nowe modele będą mieć matrycę 120Hz. Zapowiadają się ciekawie, nareszcie zmieniona podstawa centralna. Kiki pewnie w nocy coś o nich więcej napisze. Ciekawie jaki pilot?
https://toengel.net/philipsblog/202...-120-hz-wcg-panel-p5-gen-5-und-android-tv-11/

Na innych portalach piszą również o serii PUS8507 z 60 Hz.
https://www.4kfilme.de/pus8807-phil...e-serie-wird-noch-besser-erstmals-in-86-zoll/
 
Ostatnia edycja:

sylwek_n30

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pilot uczący się konend z pilota oryginalnego można zaprogramować jak się podoba, np. regulacje głośności uczysz od soundbar, klawisze numeryczne i Page +/- od kablówki, Power od kablówki, pod warunkiem że obsługują HDMI CEC, to znaczy że sam włączą się telewizor i soundbar po włączeniu tunera od kablówki.

Pilot od telewizora nie steruje Ci głośności soundbara? Masz podłączone przez HDMI arc?
Oczywiście że mam pod HDMI Arc. Pisałem o tym problemie dwa razy na tym forum ale nikt nie wie, w czym jest problem.
W skrócie: Soundbar JBL 3.1 dobrze współgrał ze starą plazmą LG a z tym Philipsem nie chce się zgadać. Dźwięk idzie, lecz nie mogę ściszać i podgłaśniać pilotem od TV.
PS. Dzięki za wyjaśnienie odnośnie działania pilotów. Obym tylko wybrał taki, który będzie mi odpowiadał.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

sylwek_n30

Klub HDTV.com.pl
VIP
https://tv-sound-monitors.philips.c...64.1425518127.1643371316-147999358.1634375567

Telefonicznie lub e-mailowo, przyryktuj sobie numer fabryczny telewizora, model, datę zakupu. Opisz im dokładnie co się dzieje i z jakim sprzętem nie chce współpracować. Napisz im jaką wersję oprogramowania masz w telewizorze.

Szkoda że nie odbierasz telewizji naziemnej, to również zgłosiłbyś im problem z HbbTV i EPG.
Dzięki za pomoc.
Nr fabryczny znajdę z tyłu telewizora, czy gdzieś jeszcze?

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Wysyłać oczywiście można a nawet trzeba ale na szybką reakcję rączej bym nie liczył. Problem z soundbarem ma wiele osób i jakoś nie widać poprawy. Zgłaszają to ludzie nie tylko w tej serii tv, bo problemy są również w oledach jak i np. serii 9206

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli wspólny problem wszystkich telewizorów Philipsa na platformie TPM211EA z poprawnym działaniem HDMI arc i działaniem z soundbarami, tu jest więcej o tym: https://www.avforums.com/threads/ph...d-with-sonos-arc.2374409/page-9#post-30005453

Każdy bezwzględnie powinien zgłosić swoje problemy z telewizorem do Philipsa, niech naprawiają co nie działa poprawnie, ja czekam na naprawienie HbbTV oraz EPG na kanale Wydarzenia 24 HEVC z NTC.
 
Ostatnia edycja:

conqest

Well-known member
Bez reklam
Szczerze mówiąc nie mam najmniejszej ochoty na kontakty z nimi. Jak miałem 8535 i problemy z obrazem dzwoniłem tam wiele razy, wysyłałem zdjęcia itd. Ciężko jest tam złapać kogoś kompetentnego. Za każdym razem przekazywali sprawę do techników z czego kompletnie NIC nie wynikało. Całe szczęście udało mi się go pozbyć... Zresztą u mnie na 9206 akurat soundbar działa...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Moją sprawę z nie działającym prawidłowo HbbTV i EPG na Wydarzenia24 na nowym oprogramowaniu z grudnia też za każdym razem przekazują do techników i jak na razie brak odzewu co na to ci technicy, kiedy będzie poprawka...
 
Do góry