Philips DLED 85x6 z serii Performance.

gieie

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gieie@
Czy to na pewno 8506? On ma srebrną ramkę a ten Twój jakiś ciemny jest. 8546 jest w antracycie.

Na 100% jest to 8506, ma srebrną ramkę tylko na zdjęciach widać ciemną, tak zareagował aparat na jasne tło.

Witam. Kupiłem w ciemno 65pus8536 dojechał do mnie w środę i mam takie problemy z matrycą. Rekalmować go?
.....

Zwrócić, nie reklamować i to szybko, @shotta dobrze prawi .
 
Ostatnia edycja:

RobiOk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam
Jestem zainteresowany zakupem TV 43 cale. Przeglądałem forum i oferty sklepowe, czytałem opinie użytkowników, byłem zdecydowany na Philips 43PUS8506/12 ale teraz zastanawiam się jeszcze nad Sony KD-43X85J. Philips zachęca mnie Ambilightem ale ma sporo niepochlebnych opinii, Sony ma dobre opinie ale jest ich na razie mało. Do tej pory w rodzinie używaliśmy głównie TV i monitorów marki LG i wszyscy byli zadowoleni ale czas na zmiany TV. Miesiąc temu zakupiłem Philips 55PUS9206/12 i ogólnie jestem zadowolony tylko przydałaby się kalibracja bo obraz z niektórych źródeł ma problemy z czernią (zlewa się w plamy) poza tym jak dla mnie rewelacja. Sony nigdy nie miałem ale w sklepie kilkukrotnie robił na mnie bardzo dobre wrażenie, obraz żyleta w porównaniu z innymi TV. Nie jestem fachowcem a zakup jest na lata więc chcę kupić mądrze. TV ma być dla osoby starszej głównie do oglądania TV z Orange, sporadycznie jakieś treści z USB.
 

krisol54

Klub HDTV.com.pl
VIP
65pus8536 na fabrycznych ustawieniach . Naprawdę jestem zadodowlony
 

Attachments

  • PXL_20211112_222958089.jpg
    PXL_20211112_222958089.jpg
    41,5 KB · Wyś: 86

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Podkreślałem wiele razy , że czerń w Philipsie i głębia to zasługa ambilightu.
Ambilightu który dla oka podnosi czerń na inny poziom i bez względu na jakość matrycy. Bardzo dobry model również poprzez skalowanie i wyposażenie. Gratulacje .
To dla tych co mają jeszcze wątpliwości.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Od dzisiaj witam wszystkich w klubie, wykupiłem na rok czasu.
Czas teraz w listopad/grudzień kupić Philipsa, może coś cena spadnie, bo w sklepach podskoczyła na taką jak była w sierpniu tego roku. Jak myślicie spadnie trochę na koniec listopada, grudzień?

Telewizor ma 8 bitową matrycę, Wydarzenia24 HD w DVB-T nadają w 10 bitach, czy obraz jest wyświetlany poprawnie, bo niektóre telewizory sobie z 10 bitami nieradzą, a Philips ma 8 bitów?

Ogólnie, jak telewizor sobie radzi z kanałami DVB-T?
Od przyszłego roku jakość się poprawi, bo wszyscy przejdą na HD wraz ze zmianą systemu nadawania.

Kiki wyślij mi proszę cenę dla niebieskich na dzień dzisiejszy dla 43PUS8546, jeśli jest inna to też dla 43PUS8506 na e-maila.
 
Ostatnia edycja:

coolshit

New member
Witam,
Jestem nowy. Milo Was poznać.
Dostałem w prezencie 65PUS8506 na początku ekscytacja ale im dalej w las tym ... obraz tak jakby prześwietlony, taka jakby jasna poświata na całym obrazie.
W poprzednim Philipsie 55PFS8109 nie bylo takiego odczucia nawet na fabrycznych ustawieniach.
Ktoś cos wspomoże jakieś rady, jak ustawić, aby to jakoś wyglądało, kalibracja?

Z góry dziękuję
 

shotta

New member
70PUS8535 vs 75PUS8506

Hej,

Na szybkości zrobiłem trochę DUŻO zdjęć (sztuczne światło - lampa w rogu, wyłączone światło - tylko Ambilight) i jakieś dwa filmiki więc wrzucam wam link do archiwum:
https://drive.google.com/drive/folders/10yRO3FZVJ03vGDyptnxdOzMjy1XbUFsZ?usp=sharing

Pobierzcie, rozpakujcie i sami oceńcie. Poniżej moje uwagi:
1. Mimo ustawienia tych samych profili obrazu i ustawienia tych samych ich ustawień (jajks), są one całkowicie różne więc sorry, za różne kolory.
2. TV nie kalibrowane sprzętem do tego przeznaczonym (nie mam).
3. Kolory na obu w bezpośrednim porównaniu bez większych różnic i wierzę, że po kalibracji różnice się zatrą i super DEMO filmiki czy filmy przyrodnicze w dżungli (o podobnym przekazie wizualnym) będą wyglądać praktycznie tak samo "bajerancko" (o ile nie będą nakręcone w trybie 16:9 i nie będzie czarnych pasów).
4. [odnotuję] Nie da się ukryć, że na 8506 obraz jest bardziej... plastyczny, ładniejszy. Zakładam, że to zasługa innej matrycy i pewnie jej innej (nieszczęsnej) powłoki. Na pewno ustawieniami nie ma możliwości tego zoptymalizować. Efekt trochę taki jakbyście patrzyli w telefonie na ekran (nawet najlepszy) IPS i AMOLED/OLED równocześnie.
5. Obraz na 8506 przy 24p przy wyłączonej opcji Ruch: Wyłącz jest płynniejszy, przy opcji Ruch: Kinowy jest zdecydowanie płynniejszy. Inne dla mnie nie istnieją (no chyba tylko czasem do sportu gdzie jest jakakolwiek piłka) bo efekt opery mydlanej całkowicie psuje każdy film czy serial (nie ważne czy dobry czy kiepski, czy FHD czy 4K) i jak żyję, to nie jestem w stanie zrozumieć jak można tak oglądać :p
6. Matryca (TV) w 8506 jest FlickerFree i nie mruga przy mocno jasnych (jaskrawych) scenach jak w starszym 8535, gdzie mruganie czy miganie ekranu jest zauważalne (podobno nie wszyscy to widzą, ja zawsze i wszędzie, i to od małego)
7. ATV na 8506 chodzi zauważalnie płynniej, bez zacięć czy przeładowań, widać że platformowa wydajniejsza a 3GB RAM powoduje, że w końcu aplikacje się przełączają a nie uruchamiają za każdym razem od nowa (nie zawsze, ale taki już urok ATV, że ubija aplikacje w tle).
8. W 8506 ekran zdecydowanie bardziej odbija wszystko i słabo rozmywa, starszy 8535 wypada zdecydowanie lepiej.

...i teraz coś co widać na zdjęciach, co całkowicie dyskwalifikuje ten TV wg mnie i przynajmniej w wersji 75". Miałem w domu dwie sztuki i problem identyczny, nie wiem czy mam aż takiego pecha...

* TV oba z prześwitami dookoła ramki - pisałem o tym już wcześniej. Nie wiem czy z innej taśmy produkcyjnej ma np. KIKI ale u mnie dramat i oba egzemplarze wręcz z identycznymi wadami, w tych samych praktycznie miejscach (widać na zdjęciach szczególnie w lewym dolnym rogu).
* Ważna uwaga: jak oddawałem pierwszy, to nie było szans w sklepie tego ze względu na bardzo mocne doświetlenie (nie mieli na miejscu żadnego przyciemnionego pomieszczenie gdzie można by TV postawić), więc dopiero w domu masz szansę realnie sprawdzić jakikolwiek TV i zobaczyć co kupiłeś. Swoją drogą, niezły zabieg. :roll:
* Katy w 8506 dramat, a myślałem że w starszym 8535 jest źle, mam tu na myśli nie zmianę kolorów czy ich nasycenia ale to, że obraz zakrywa się mgłą, gdzie im więcej szarego i ciemnego tym gorzej, a czasem już prawie nic nie widać. Jak jest ładny kolorowy obraz to jeszcze jest spoko
* Czerń w 8506 zdecydowanie gorsza (nawet się zastanawiam czy to nie jakaś wersja z panelem IPS:roll:), nie chce mi się rozpisywać, zerknijcie w zdjęcia.
* Film czy serial w wersji panoramicznej większej niż 16:9 z pasami czarnymi u dołu i góry, póki "świeci" pięknym kolorowym obrazem zaciera problemy z czernią i kątami, ale niech się tylko ściemni, zszarzeje czy zapadnie zmrok - dramat. Materiał w 4:3 (pasy po boku jak np. wersja reżyserska "Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera") tak samo dramat.
* Nie pomaga kompletnie żadna zmiana ustawień (jak już to marginalnie). W trybie DV zauważyłem, że nie działa np. regulacja jasności - może tu problem.
* W trybie DV np. na ATV+ rozjaśnione czarne pasy mega widoczne, nie da się oglądać i wszystko traci urok i sens.
* W obu TV 8506 aktualizacja firmware i reset do fabrycznych nic nie pomaga.

Jeżeli ktoś ma 70PUS85x5 (wiadomo jak było na początku z tym modelem, ale oprócz pecha niektórych gdzie kupili wadliwe szt. to aktualizacje zrobiły swoje) to niech nie myśli o jego wymianie na 75PUS85x6 (o ile wszystkie w środku są takie same jak "moje" dwie sztuki) i to nie zależnie co ogląda, przynajmniej niech kupuje z zachowaniem możliwości zwrotu.

Nie stać mnie aktualnie na np. dużego OLED, a technologia MiniLED jak pokazują testy tegorocznych modeli różnych producentów, mają błędy wieku dziecięcego (mam nadzieję, że z kolejnymi modelami będzie lepiej). Co pokazała mi przesiadka z 70" na 75" (tylko tylko niby 5 cali różnicy) to na pewno to, że z każdym calem zaczynasz dostrzegać bardziej rozdzielczość 4K. Dlatego wolę dziś kupić większy TV o nieco słabszych (niektórych) parametrach, niż mniejszy ale... niby to lepszy ale z problemami i za większa kasę.

Dlatego w piątek przyjeżdża "budżetowy" Sony 85x85J i zobaczymy jak wypadnie - spodziewam się, że zdecydowanie lepiej po lekturze testów na RTINGS.

Nie mogę się doczekać efektu ekranu 85" i liczę, że po podłączeniu do mojego kina domowego Dolby Atmos w wersji 7.1.4 będzie PRAWIE JAK w IMAX Wrocław :popcorn:

Aaa, w kwestii Ambilight, za którym bardzo bym tęsknił gdyby Sony został - mam już w pudełku "Ambilight" Govee Immersion na testy, więc zobaczymy czy wyjdzie z kombinacji obu, lepszy i tańszy PHILIPS, bo zestaw po dzisiejszych cenach na PROMO wychodzi taniej niż 75PUS8506, a Sony X85J ma być o niebo lepszy w każdym parametrze niż Philips (przynajmniej na papierze - zobaczymy) :p

Muszę lecieć. Jak po zdjęciach będziecie mieć jeszcze pytania, uwagi to walcie. Zrobione zdjęcia pokazują i oddają to co widzę... wiadomo, nie oddają moich uczuć ja patrzę na nowy model 8506 - pewnie ktoś się doczepi do czegoś na zdjęciach ale wierzcie mi (trzy osoby siedziały u mnie po kilka godzin i nie wierzyły), "moim" dwóm egzemplarzom 8506 nic to nie pomorze.
 

Attachments

  • 20211115_000326.jpg
    20211115_000326.jpg
    25,3 KB · Wyś: 53
  • 20211114_234357.jpg
    20211114_234357.jpg
    26,7 KB · Wyś: 49
Ostatnia edycja:

shotta

New member
65pus8536 na fabrycznych ustawieniach . Naprawdę jestem zadodowlony

Aż ciężko komentować po tym co ja doświadczam z 75PUS8506, więc po prostu zrobiłem zdjęcie i tak jak pisałem, przy odpowiednim materiale jest fajny obraz, szczególnie na pełnym ekranie. Do tego przy zwykłym HDR na YT nieco lepiej wypada niż DV - może coś firmware podciągną, ale ciężko mi wierzyć, że zniwelują problem co najmniej do poziomu zeszłorocznego modelu 70PUS8535 jaki posiadam (inne matryce, powłoki ekranu).
 

Attachments

  • 20211116_183521.jpg
    20211116_183521.jpg
    55,2 KB · Wyś: 35

Patriq

New member
U mnie wybór również padnie prawdopodobnie na ten sam model 85". Mam co prawda dwa Philipsy i może to śmieszne jak ambilight przyzwyczaja, dlatego chciałem przy tych "światełkach" pozostać, no ale nie za wszelką cenę. Ten rok to wg mnie największa porażka filipa - długie obsuwy premier, a jak już modele ujrzały światło dzienne to wszyscy widzą jak wyszło. Kolego shotta czekam niecierpliwe na Twoją ocenę jak dotrze nowy TV, bo takiego obiektywnego porównania okiem użytkownika mi brakowało - bez marketingowego zamydlania rzeczywistości. To na który czwartek się szykować? ;P
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeszcze raz na PW odpowiedziałem na Twoją wiadomość PW, tą z podaną ceną i szczegółami.
 
Ostatnia edycja:

shotta

New member
U mnie wybór również padnie prawdopodobnie na ten sam model 85". Mam co prawda dwa Philipsy i może to śmieszne jak ambilight przyzwyczaja, dlatego chciałem przy tych "światełkach" pozostać, no ale nie za wszelką cenę. Ten rok to wg mnie największa porażka filipa - długie obsuwy premier, a jak już modele ujrzały światło dzienne to wszyscy widzą jak wyszło. Kolego shotta czekam niecierpliwe na Twoją ocenę jak dotrze nowy TV, bo takiego obiektywnego porównania okiem użytkownika mi brakowało - bez marketingowego zamydlania rzeczywistości. To na który czwartek się szykować? ;P

Mogę się tylko z tobą zgodzić w kwestii dania d... przez Philipsa z TV na ten rok (chyba tylko OLEDy się bronią).

Sony 85" przyjeżdża w piątek i jak się nic nie wy... to mam zaplanowaną zabawę (w porównanie z Philips) na piątek i cały weekend. Postaram się w miarę na bieżąco wrzucić wrażenia i zdjęcia (jest szansa, że porównawcze bo będę miał jeszcze 8506 przez weekend w domu).

A pytanie jeszcze do ciebie (i innych) - pobrałeś i oglądałeś wszystkie zdjęcia z mojego linku?
 

gieie

Klub HDTV.com.pl
VIP
No ta ja "inny" pobrałem i oglądałem.
No i w kwestii porównań, jak już będziesz to robił phil vs Sony, wyłącz może ambilight, bo to oszukuje wzrok i sprzęt (na korzyść philipsa).
Zobaczymy jak wyjdzie.
 

shotta

New member
Oczywiście, no jasne, że wyłączę. Zrobię też z (jak dobrze pójdzie w ten weekend) bo kupiłem do SONY "Ambilight" Govee jak pisałem wcześniej. 😁
Jestem jednak zdania, że nowego 8506 w 75" i tak wbudowany Ambilight nie obroni.
 

Patriq

New member
@shotta widziałem Twoje pliki - ten wylew światła (szczególnie lewy dolny róg) i ogólnie podświetlenie w ciemniejszych scenach wygląda kiepsko. Dobrze wypada na fotkach odwzorowanie kolorów, ale czerni brak i nie wydobywa jej ani trochę ambilight. Efekt upłynniania to już kwestia gustu/wyświetlanego materiału o ile funkcja działa prawidłowo, bo mój stary model (7101) ma fatalne w skutkach tryby perfect natural motion.
 

mazmat

New member
Panowie, mam zamiar kupić philipsa 65pus8536 w cenie 3800zł z jednej z dużych sieci. Czy znajdę w tych pieniądzach coś lepszego? Warto poczekać jeszcze tydzień na niby "black friday"? Czy jesteście ze swojej sztuki zadowoleni? I Najważniejsze pytanie, on ma matryce ips czy va bo pewności nie mam. Zależy mi na graniu na ps4 po zmroku. Dziękuję.
 
Do góry